forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 22:13:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Objawy w początkowym okresie stosowania DO  (Przeczytany 41108 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #40 : 2009-01-24, 13:15:29 »

Cytuj
Węglowodanów czyli cukrów niezmiennie spozywa się średnio 0,8 g na 1 kg należnej wagi ciała czyli około 50 g na dobę.


Krystyna Opty, czy tu nie ma bledu?

Zasada BTW jaka jest rownanie 1:2,5-3,5: 0,8 jest w stosunku do spozytego bialka. Kalkulatory optymalne tez wyliczaja te proporcje w stosunku do spozytego bialka, poniewaz kalkulatory/ liczydla optymalne ie znaja Twojej, mojej czy innych wagi.

Pan Dr. Jan Kwasniewski podaje takie zaleznosci miedzy B : W

- w czasie przebudowy organizmu B:W jak 1:0,5
- po przebudowie B:W jak 1:1 a nawet 1:1,5
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #41 : 2009-01-24, 21:56:03 »

Dzisiaj zmniejszyłem ilościowo potrawy, ograniczyłem tłuszcz. NIe mam klasycznej zgagi, tylko :schodzi mi powietrze z żołądka i pobolewa mnie w okolicy dwunastnicy, bólem przypominającym ten wrzodowy. Czy mam się bać? Sad
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #42 : 2009-01-25, 00:27:22 »

Cytuj
Węglowodanów czyli cukrów niezmiennie spozywa się średnio 0,8 g na 1 kg należnej wagi ciała czyli około 50 g na dobę.


Krystyna Opty, czy tu nie ma bledu?

Nie ma. Zacytowałam ogólne zasady, jakie stosowano w Arkadii w Jastrzębiej Górze. Zasady te z konieczności musiały być uśrednione, a więc i 50 g węglowodanów dotyczyły bardzo uśrednionej wagi kuracjuszy (w domyśle: 60 kg).

Cytuj
Zasada BTW jaka jest rownanie 1:2,5-3,5: 0,8 jest w stosunku do spozytego bialka. Kalkulatory optymalne tez wyliczaja te proporcje w stosunku do spozytego bialka, poniewaz kalkulatory/ liczydla optymalne ie znaja Twojej, mojej czy innych wagi.

Wartości liczbowe w indywidualnych wyliczeniach (tzn. na kg należnej wagi ciała) oczywiście znajdują swoje uzasadnienie właśnie z uwagi na istnienie u ludzi sporych różnic wzrostowo-wagowych, nie wspomnę o wieku, stanie zdrowia, aktywności fizycznej itd.

Cytuj
Pan Dr. Jan Kwasniewski podaje takie zaleznosci miedzy B : W

- w czasie przebudowy organizmu B:W jak 1:0,5
- po przebudowie B:W jak 1:1 a nawet 1:1,5

...ale oczywiście pod warunkiem, że białka i tłuszcze są o najwyższej wartości biologicznej.  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #43 : 2009-01-25, 14:00:44 »

OK, nastepnym razem dodaj taka krotka informacje, poniewaz nie wszyscy byli w Arkadiii w Jastzrebiej Gorze i odnosza sie tylko do tego co jest napisane w ksiazkacz Pana Dr. Jana Kwasniewskiego.

Osobiscie jak patrze na to uogolnienie to uwazam, ze jest OK. Sam na poczatku jadlem wg takiego schematu....jednak zostalwm "wyprostowany" przez Toana.
STAD MOJ WCZESNIEJSZY POST O BLEDZIE.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #44 : 2009-01-25, 14:31:59 »

[,. Od ok. trzech lat ograniczałem jedzenie tłuszczy zwierzęcych i brałem tabletki simwahol 20mg, a ostatnie kilka miesięcy torvalipin 20mg.W 1991 r przechodziłem czynną chorobę wrzodową dwunastnicy, po zagojeniu, tylko objawy refluksowe. Od 10 lat leczę się na neurastenię.
Na DO przeszedłem od razu bez okresu przejściowego, zarzucając branie leków. chcę po 3 miesiącach sprawdzić poziom cholesterolu, który kształtuje się w granicach 200 do 260 przy braniu leków i tzw. diecie niskotłuszczowej.
Czy mam się martwić złym samopoczucie? Czy to normalne. Czy to nadal moje komórki wymieniają "park maszynowy". Jedzenie optymalne bardzo mi smakuje najadam się wyliczonymi porcjami. Przy 176cm wzrostu ważę 80 - 81 kg. Przed rozpoczęciem ważyłem w porywach do 83kg
Cytuj
Ty lepiej skontroluj sobie ten cholesterol wcześniej. Byłam na diecie JK i kontrolowałam cholesterol prawie co miesiąć. Z 240 w ciągu drugiego miesiąca skoczył na 360, potem  w ciągu następnego miał już poziom 510. To nieprawda, że nie należy martwić się wysokim poziomem cholesterolu. Należy się martwić, bo za nim stoją udary, o czym nigdzie w literaturze optymalnej nie przeczytasz. Zwracana jest tylko uwaga na miażdżycę, a drobne lepkie lipidy LDL ,które blokują przepływy krwi powodując udary, pomijane są milczeniem, albo uwagami, które świadczą o braku kompetencji. Przeczytaj mój wątek i inne o cholesterolu. Zauważyłam, że dużo tłuszczu mlecznego, śmietana (zalecane na diecie optymalnej)a może wszystkie mleczne produkty bardzo zwiększają jego poziom. Poziom obniżyłam obnizając tłuszcze i wycofując mleczne.
Wczoraj byłam na badaniach w klinice neurologicznej. Wciągnięta przeze mnie w rozmowę osoba wykonująca badanie powiedziała, że nie zna osoby, której by ta dieta nie zaszkodziła. Odetchnęła z ulgą, gdy jej powiedziałam, ze zeszłam z diety (niezupełnie jeszcze), twierdząc że mogłam trafić na oddział.
Ale nie przejmuj się, każdy ma swój punkt widzenia. Na forum jest dużo zdrowych osób, ja w "realu" też znm zdrowe szczęśliwe osoby na tej diecie.
Skontroluj Cholesterol wcześniej. Moze też będziesz miał szczęście i skorzystasz z wizyty u lekarza optymalnego. Pozdrowienia Majka
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #45 : 2009-01-25, 15:33:24 »

Przykładowy jadłospis z wczoraj:

Śniadanie:
Jajecznica (białko 30g; żółtko 80g; boczek 80)
Chleb 50g
Masło 30g
Papryka 50g

Obiad:
Kapuśniak 150g
Ziemniaki 100g
Kotlet mielony 100g
Groszek z marchewką 100g

Kolacja:
Chleb 40g
Masło 30g
Galareta 120g
Pomidor 50g
Bilans dzienny: B:78,8  T:224,8  W:54,3 tj. 1,0 : 2,9 : 0,7. Może trochę węgla za dużo? Ale jeżeli chodzi o dawkę na wagę (8,0 na 1kg wagi należnej) to chyba jest o.k. no tylko że proporcja się nie trzyma.
Przy czym chleb optymalny, ale na mące orkiszowej, kotlet mielony z przepisu nr 207, kapuśniak z przepisu od innego "optymalnego", galareta wg przepisu z książki "Żywienie Optymalne" dr JK. Piję jedną kawę dziennie, kakao dla uzupełnienia magnezu i ostatnio pojadamy pestki z dyni łuskane. Nie mogłem znaleźć składu mąki orkiszowej i chleb liczyłem jak normalny biszkoptowy.


Sprobuj moja wersje

Zacznijmy od sniadania:
zamiast boczku, 50 gr sloniny. Jedno bialko Ci nie zaszkodzi, moze byc, plus min 4 zoltka
Chleb: jaki chleb?!!!!! chyba, ze optymalny, jezeli nie "dowidzenia"
zamiast chleba zrob jajecznice z pieczarkami, albo omleta z drobno pokrojona fasolka szparagowa, albo groszkiem albo....co lubisz
szklanka soku pomidorowego wlasnej roboty, tzn: piksujesz puszke pomidorowa ( pomidory z lata ) rozcieczone odrobina wody mineralnej do takiej kosystencji jaka lubisz. Wazne by bylo 200 gr pomidorow plus woda ( albo bez wody )

Jezeli jesz trzy razy dziennie nie jest Ci potrzebny obiad dwudaniowy, wiec:
obiad jak napisales tylko bez kapusniaku, albo tylko kapusniak z wkladka
Nie dopisales tluszczu ze smazenia mielonego.Jak robisz groszek z marchewka? z maslem?

Na kolacje chleb optymalny z maslem itd.....

Odstaw zwykly chleb i kup ksiazke kucharska !!!!

Pytales w innych postach jak jesc aby nie wazyc. Ano jesz juz zbilansowane potrawy i do syta.
Robisz cos nowego wowczas wazysz i wyliczasz BTW po to aby moc stosowac w przyszlosci.
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #46 : 2009-01-25, 22:14:04 »


Sprobuj moja wersje

Zacznijmy od sniadania:
zamiast boczku, 50 gr sloniny. Jedno bialko Ci nie zaszkodzi, moze byc, plus min 4 zoltka
Chleb: jaki chleb?!!!!! chyba, ze optymalny, jezeli nie "dowidzenia"
zamiast chleba zrob jajecznice z pieczarkami, albo omleta z drobno pokrojona fasolka szparagowa, albo groszkiem albo....co lubisz
szklanka soku pomidorowego wlasnej roboty, tzn: piksujesz puszke pomidorowa ( pomidory z lata ) rozcieczone odrobina wody mineralnej do takiej kosystencji jaka lubisz. Wazne by bylo 200 gr pomidorow plus woda ( albo bez wody )

Jezeli jesz trzy razy dziennie nie jest Ci potrzebny obiad dwudaniowy, wiec:
obiad jak napisales tylko bez kapusniaku, albo tylko kapusniak z wkladka
Nie dopisales tluszczu ze smazenia mielonego.Jak robisz groszek z marchewka? z maslem?

Na kolacje chleb optymalny z maslem itd.....

Odstaw zwykly chleb i kup ksiazke kucharska !!!!

Pytales w innych postach jak jesc aby nie wazyc. Ano jesz juz zbilansowane potrawy i do syta.
Robisz cos nowego wowczas wazysz i wyliczasz BTW po to aby moc stosowac w przyszlosci.
Przede wszystkim dzięki adampino za twój post, na którego po cichu liczyłem. Czytałem  inne twoje wpisy i odbieram cię jako osobę kompetentną w dziedzinie ŻO.
Na końcu mojego postu opisywałem, że jem chleb optymalny, sam go wypiekam. Biszkoptowy i otrębowy wg książki kucharskiej, którą już dawno kupiłem. Korzystam też z liczydła, bo gotowe zestawy dzienne, nie zawsze mi odpowiadają, więc komponuję własne. Zalecasz zamiast boczku - słoninę, próbowałem, ale wtedy nie mogę zbilansować tłuszczu i białka, zależy mi aby trochę zmniejszyć tłuszcze, żeby zgubić parę kilo i żeby organizm spalił trochę własnego. Nie wiem czy dobrze robię. Poza tym w związku z cholesterolem, trochę się przeraziłem postem majki. Za tydzień idę się zbadać, minie miesiąc od rozpoczęcia ŻO. Nie potrafię też zrobić tak, by zjeść dziennie (przy mojej wadze) b-76g; t-187 do 266g i w-60 zachowując proporcję. To się nigdy nie może udać. No chyba, że jestem kompletnym ignorantem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #47 : 2009-01-26, 15:21:59 »

Jacek, nie rozumie jakie masz problemy z wiliczeniem B i W jedzac slonine. Slonina jest w liczydle optymalnym.

Jezeli chcesz jesc mniej T, to spobuj 25 gr sloniny zamiast 50 gr i skomponuj tak posilki abys mial max T: 2 w stosunku do B a weglowodany bez T jedz jako ostatnio posilek, na noc.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #48 : 2009-01-26, 16:25:20 »

Jacku, jak czytam twoje wypowiedzi, to jakbym siebie widział całkiem niedawno jeszcze....i chociaż za niedługo będą to 2 lata już, to cały czas się uczę...
po przejsciu na dietę założyłem wątek, w którym co jakiś czas piszę, podaję wyniki moich badan itp..może lektura tego ci pomoże....a jeśli masz jakieś pytania, to wal śmiało Smile
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1331.0
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #49 : 2009-01-26, 17:20:29 »

Jacek zobacz co ja dzisiaj jadlem:
Pierwszych szesc pozycji to jajecznica na sniadanie
trzy nastepne to lunch do pracy
3 ostatnie to obiad

Jezeli odejmiesz 40 gr masla to dzienny tluszcz bedzie na poziomie 1,5

To tylko przyklad.
Poniewaz jestes w fazie przebudowy powinienes jesc B:T w 1:0,5, czyli ukladasz tak jadlospis, aby np zjesc 70 gr B i do tego 35 gr W, ktore spozywasz jako ostatni posilek bez tluszczu.


[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #50 : 2009-01-26, 17:28:25 »

Cytuj
Poniewaz jestes w fazie przebudowy powinienes jesc B:T w 1:0,5

Ups, przepraszam za blad. Ma byc B:W 1:0,5

Sorry
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #51 : 2009-01-27, 06:56:05 »

Jacek zobacz co ja dzisiaj jadlem:
Pierwszych szesc pozycji to jajecznica na sniadanie
trzy nastepne to lunch do pracy
3 ostatnie to obiad

Jezeli odejmiesz 40 gr masla to dzienny tluszcz bedzie na poziomie 1,5

To tylko przyklad.
Poniewaz jestes w fazie przebudowy powinienes jesc B:T w 1:0,5, czyli ukladasz tak jadlospis, aby np zjesc 70 gr B i do tego 35 gr W, ktore spozywasz jako ostatni posilek bez tluszczu.


[załącznik usunięty przez administratora]

No i nie wiem co jadłeś!  Sad. Ale dzięki za podpowiedź ze słoniną, spróbuję to na żonie, ona ma więcej do "zrzucenia". Bo śniadanie jemy oboje takie same tj. 60g żółtek, 30g białek, 50g boczku, a do tego 40g chleba optymalnego. Parę dni temu odjąłem masełko, którego jedliśmy 30 lub 20g zależnie od bilansu dziennego. Pozdrawiam.
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #52 : 2009-01-27, 07:04:53 »

Jacku, jak czytam twoje wypowiedzi, to jakbym siebie widział całkiem niedawno jeszcze....i chociaż za niedługo będą to 2 lata już, to cały czas się uczę...
po przejsciu na dietę założyłem wątek, w którym co jakiś czas piszę, podaję wyniki moich badan itp..może lektura tego ci pomoże....a jeśli masz jakieś pytania, to wal śmiało Smile
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1331.0
Witaj Adiqq, dzięki za post. Czytałem twoje poprzednie, rzeczywiście start miałeś taki jak ja. Nie zniechęcam się na razie, bo powoli spadam z wagi (z 83 do 80 przy wzroście 176), jednak bardziej zależy mi na zbiciu cholesterolu. W przyszłym tygodniu się zbadam, jeżeli poziom wzrósł drastycznie, to chyba zrezygnuję. Moja żona ma do zrzucenia ok. 10 - 15 kg i spadła tak jak ty 3kg i stoi w miejscu, jest zniechęcona. Do tego dochodzi okres menopauzy i związane z tym złe samopoczucie. My faceci mamy trochę lepiej. Pozdrawiam.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #53 : 2009-01-27, 21:10:24 »

jacek62 nie boj sie choloesterolu . Przeciez Dr. Kwasniewski pisze ze ogolnego bac sie nie trzeba ze proporcje miedzy HDL i LDL oraz ogolnym musza pasowac. IM wiekszy cholesterol na poczatku to szybsza przebudowa.
Moja mama tez miala strasznie duzy okolo 450. Trwalo to rok. MIala miazdzyce w nogach. NIe wiedziala o tym ale czesto bolaly ja nogi. Jak zbadala przed ZO cienienie w nogach bylo 0. Teraz cisnienie w normie. Cholesterol tez spadl. Jest co prawda wyzszy niz normy podaja ale tego dobrego tez ma wiecej tak wiec proporcje pasuja.
Majka napisala ze sa ludzie ktorym ZO albo DO zaszkodzila. Ja widze to troche inaczej. Tez docieraja do mnie takie wiadomosci ale jezeli porozmawia sie z tymi ludzmi okazuje sie ze nie jedli wedlug Dr. Kwasniewskiego a tylko mysleli ze jedza wedlug niego. NO a to juz duza roznica.
Morgano napisal kiedys ze DO to dieta matematyczna. Sama lapie sie na tym ze jak nie zjem w domu porzadnego sniadania tylko po drodze ot tak cos to moj bilans dialbli wzieli i zaczynam podjadac.
Zycze ci wytrwania w ZO bo naprawde warto. Popatrz na Doktora Kwasniewskiego i jego rodzine. To okazy zdrowia. Zreszta wszyscy optymalni ktorych znam a stosuja diete z kalkulatorem .
Zapisane
Jajcek_62
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #54 : 2009-01-28, 07:30:13 »

jacek62 nie boj sie choloesterolu . Przeciez Dr. Kwasniewski pisze ze ogolnego bac sie nie trzeba ze proporcje miedzy HDL i LDL oraz ogolnym musza pasowac. IM wiekszy cholesterol na poczatku to szybsza przebudowa.
Moja mama tez miala strasznie duzy okolo 450. Trwalo to rok. MIala miazdzyce w nogach. NIe wiedziala o tym ale czesto bolaly ja nogi. Jak zbadala przed ZO cienienie w nogach bylo 0. Teraz cisnienie w normie. Cholesterol tez spadl. Jest co prawda wyzszy niz normy podaja ale tego dobrego tez ma wiecej tak wiec proporcje pasuja.
Majka napisala ze sa ludzie ktorym ZO albo DO zaszkodzila. Ja widze to troche inaczej. Tez docieraja do mnie takie wiadomosci ale jezeli porozmawia sie z tymi ludzmi okazuje sie ze nie jedli wedlug Dr. Kwasniewskiego a tylko mysleli ze jedza wedlug niego. NO a to juz duza roznica.
Morgano napisal kiedys ze DO to dieta matematyczna. Sama lapie sie na tym ze jak nie zjem w domu porzadnego sniadania tylko po drodze ot tak cos to moj bilans dialbli wzieli i zaczynam podjadac.
Zycze ci wytrwania w ZO bo naprawde warto. Popatrz na Doktora Kwasniewskiego i jego rodzine. To okazy zdrowia. Zreszta wszyscy optymalni ktorych znam a stosuja diete z kalkulatorem .

No tak wszystko fajnie, tylko jak zobaczę cholesterol powyżej trzystu, to na pewno spanikuję. A już nie chcę myśleć co powie mój doktor rodzinny - na marginesie - mój kolega. Poza tym Majka coś pisała o tych udarach. A ja mam dla kogo żyć! Mam psa i rybki Laughing Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #55 : 2009-01-28, 17:22:54 »

Dla uspokojenia sytuacji poczytajcie co Pan Dr. J. Kwasniewski


WADEMEKUM CHOLESTEROLU

        CHOLESTEROL A MIAŻDŻYCA


Ciechocinek, 20.01.2005 r.

Wspominałem już Państwu o nowej książce, która ma się ukazać. Będzie się składała z pracy popularnonaukowej o otyłości i nie tylko i pracy naukowej o miażdżycy. I właśnie z tej pracy kilka informacji chciałem Państwu, dotyczących zależności między cholesterolem, a miażdżycą, na podstawie zebranych danych z piśmiennictwa.

Na podstawie badań izotopowych stwierdzono, że:

U człowieka w ciągu doby jelita mogą przyswoić najwyżej 0,3–0,5 g
cholesterolu egzo- i endogennego.

Ponadto stwierdzono, że:

Tłuszcze nasycone w diecie blokują wchłanianie cholesterolu z pokarmu,
podczas, gdy tłuszcze nienasycone zwiększają jego wchłanianie, 

w związku z tym wszystkie tłuszcze nienasycone powodują zwiększone wchłanianie cholesterolu z pokarmem, a tłuszcze nasycone – blokują jego wchłanianie.
Stwierdzono, że kwasy żółciowe, zbudowane na bazie cholesterolu, są wchłaniane z jelit w ponad 90%, nawet do 98% do ponownego wykorzystania, ponieważ organizm inwestuje sporo energii, aby z cholesterolu zrobić kwasy żółciowe, (są one bardzo cenne), dlatego są powtórnie wykorzystywane.
Z kolei wiadomo jest, że:

Cholesterol obecny we krwi – pochodzi prawie w całości z wątroby 
i nie ma on żadnego wpływu na rozwój miażdżycy.

Podobnie, jak nie ma wpływu na rozwój miażdżycy cholesterol pokarmowy. Nie udowodniono, aby cholesterol pokarmowy, czy z krwi, przenikał do komórek błony wewnętrznej tętnic. Natomiast wykazano, że:

Cholesterol (znakowany pierwiastkiem promieniotwórczym) podawany różnymi drogami
sam, czy z insuliną – zupełnie nie przechodzi do komórek ścian tętnic. 

Wysoki poziom cholesterolu we krwi świadczy tylko o tym, że wątroba jest zmuszona, głównie składem diety, do przetwarzania glukozy na trójglicerydy, a następnie na cholesterol. Jeśli wątroba musi to robić, to mogą to robić, (ale nie muszą) również inne tkanki, w tym komórki błony wewnętrznej tętnic. Stwierdzono też, że:

Pod wpływem insuliny w ścianie tętnic gromadzi się (znakowany) octan sodu
lub (znakowana) glukoza, która następnie w czasie kilkudziesięciu minut jest
przetwarzana na trójglicerydy, a następnie na cholesterol. 

Kwasy tłuszczowe o dłuższych łańcuchach powodują większy wzrost poziomu cholesterolu, niż tak samo nasycone kwasy tłuszczowe o krótszych łańcuchach. 

Dziwna praca, dziwne spostrzeżenie… nienasycone czy nasycone, ale się okazuje, że chodzi o kwas od dłuższym łańcuchu, przy diecie typowej mieszanej uważanej za dobrą powodują większy wzrost poziomu cholesterolu. Dlaczego? Dalej wytłumaczę.
Przy karmieniu zwierząt dietą bezcholesterolową, jego poziom we krwi wzrasta bardziej, gdy podaje się wolne kwasy tłuszczowe, niż przy podawaniu trójglicerydów, te same kwasy tłuszczowe, a zależy, czy są związane z glicerolem, czy nie. 


Wnioski wynikające z powyższych są następujące:

Przy tej samej ilości spożywanego tłuszczu, tym bardziej te tłuszcze zwiększają wytwarzanie cholesterolu w wątrobie (i jego poziom we krwi), im ze 100 g spożywanego tłuszczu organizm uzyska więcej energii po ich spaleniu w kaloriach. I odwrotnie: im niższa wartość kaloryczna spożywanych tłuszczów, tym mniejsza być musi synteza cholesterolu w wątrobie i tym niższy poziom cholesterolu we krwi (z zastrzeżeniem 1: dotyczy ludzi na obfitej diecie mieszanej, zastrzeżenie 2: im wyższa wartość biologiczna spożywanych tłuszczów i wyższa ilość i jakość spożywanych równocześnie składników biologicznie czynnych, tym więcej wątroba musi przetwarzać węglowodanów, na trójglicerydy i cholesterol, tym wyższy poziom cholesterolu we krwi).

Wracając do kwasów tłuszczowych o krótszych i dłuższych łańcuchach.

Czy się różni kwas tłuszczowy o dłuższym łańcuchu?
– Ma znacznie więcej składników spalanych i znacznie więcej energii z 1 g, czy ze 100 g.

Czym się różnią kwasy tłuszczowe od trójglicerydów?
– Trójglicerydy mają mniej energii, ponieważ glicerol jest alkoholem o małej ilości energii i dlatego wolne kwasy tłuszczowe bardziej zwiększają poziom cholesterolu przy diecie tej samej takiej, jaka jest stosowana w Ameryce, w Europie i w Polsce.

Ważna jest wartość biologiczna spożywanych pokarmów, np. żółtko jaja zawiera dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, dużo jodu, dużo choliny, czyli silnych czynników przeciwmiażdżycowych, oraz tysiące różnych ciał czynnych, które organizm może wykorzystać, oszczędzając na ich wytwarzaniu, podnosi poziom cholesterolu znacznie bardziej, niż jakiekolwiek inne tłuszcze, (oczywiście tylko przy diecie mieszanej, przy Żywieniu Optymalnym (®) najbardziej obniża poziom cholesterolu złego, a powoduje wzrost cholesterolu dobrego i spadek poziomu trójglicerydów. Właśnie jajka, a jeszcze lepiej żółtka.)

W jajku, głównie w żółtku, zawarty jest cały materiał potrzebny do zbudowania organizmu ptaka, czy innego organizmu (żółwia, krokodyla, węża, czy innych jajorodnych) i cała energia potrzebna do jego zbudowania. Jajko zawiera najlepsze składniki w możliwie małej objętości. W żółtku na 1 g białka przypada ponad 2 g średnio tłuszczu najwyższej jakości. Ponadto praktycznie tylko w jajku występują wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli te, których organizm nie potrafi sam sobie wytworzyć, które muszą być dostarczane i występują w najbardziej korzystnych ilościach i proporcjach. One ponadto występują w produktach mlecznych (ale już nie w najbardziej korzystnych proporcjach), głównie w serze. We wszystkich innych produktach pochodzenia zwierzęcego brakuje jednego, lub kilku aminokwasów egzogennych. We wszystkich produktach spożywczych pochodzenia roślinnego razem wziętych brakuje jednego lub więcej aminokwasów egzogennych.

Pan prof. Wiąckowski w przygotowywanej do druku książce napisał (na podstawie piśmiennictwa), że jeśli człowiek zjada codziennie 4 żółtka, to jego organizm jest zabezpieczony przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych. Prawie wszyscy ludzie stosujący Żywienie Optymalne (®) jedzą codziennie 4 lub więcej żółtek. Zatem są zabezpieczeni przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki, czyli przed przyspieszonym starzeniem, miażdżycą, stanami zapalnymi, nowotworami złośliwymi. Stosujący inne diety, nie są zabezpieczeni przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki, zatem muszą szybciej się starzeć, chorować na miażdżycę, raka oraz na wiele innych chorób.

Jan Kwaśniewski
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #56 : 2009-01-28, 17:36:17 »

No i jeszcze, juz tak na zakonczenie........

Już w 1994 niemieccy naukowcy opublikowali badania składu blaszki
cholesterolowej. Ku ich zdumieniu nie znaleziono w niej w ogóle tłuszczu
zwierzęcego !! którego lekarze każą unikać, bo… z niego tworzy się blaszka
cholesterolowa. !!  . Co jednak znaleziono ? A to, że blaszka, czyli złogi
cholesterolu składały się z USZKODZONEGO Omega 6 ! Gdzie takie coś jest ? W
olejach roślinnych obrabianych termicznie i chemicznie. Gdzie takie oleje są?
Przed wszystkim w supermarketach ! Proces produkcyjny prawie każdego oleju
roślinnego w nich sprzedawanego uszkadza zawarty w nich Omega 6 w taki sposób,
że biochemicznie staje się prawe bezużyteczny. Dlatego coraz częściej zaczyna
się mówić o NIEDOBORZE Omega 6 i NADMIARZE Omega 3, a przecież mówi się nam,
żeby dodawać, suplementować Omega 3 !! Czyli … na odwrót. Szokujące? Może i
tak, ale …wielu naukowców amerykańskich powoli zadaje sobie teraz pytanie :
Przez ostanie 40 lat populacja USA została zdecydowanie przestawiona na
konsumpcję olejów roślinnych, one są wszędzie, dodaje się je niemalże do
wszystkiego, a ilość zawałów wzrasta - dlaczego? Wielu z nich, po
opublikowaniu badań niemieckich zaczyna to już razem łączyć.
Żeby była sprawa jasna : oleje roślinne, w niewielkich ilościach, są bardzo
pożądane, ale … tylko wtedy kiedy molekuły Omega 6 (tych w olejach roślinnych
jest najwięcej) nie są uszkodzone.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #57 : 2009-01-28, 18:28:43 »

No i jeszcze, juz tak na zakonczenie........

Już w 1994 niemieccy naukowcy opublikowali ...

adampio, mam pytanie, to tez jest cytat z dr JK?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #58 : 2009-01-28, 18:37:19 »

a juz sobie znalazlam
to monaluiza pisala na forum gazety wyborczej
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=36&w=78960363&v=2&s=0
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Objawy w początkowym okresie stosowania DO
« Odpowiedz #59 : 2009-01-28, 20:58:46 »

ps
jeszcze link dla tych ktorzy czytaja po ang: http://thincs.org/
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.