forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 08:51:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659553 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  niepłodnosc :(
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: niepłodnosc :(  (Przeczytany 19629 razy)
Zet
Go


Email
niepłodnosc :(
« : 2009-01-24, 19:10:47 »

10 lat temu miałem operację: usunięto mi prawe jądro, miałem ropne zapalenie jądra i najądrza prawego (wówczas dieta fatalna - spora nadwaga).
2 tygodnie temu dowiedziałem się że moi "żołnierze" są mało ruchliwi i nieruchliwi i w ogóle ich mało Confused
1 dzień później zrobiłem badania krwi:
FSH: 20,10 mLU/ml (norma laboratorium: 1,5 - 12,4)
LH: 10,50 mLU/m (1,7 - 8,6)
Prolaktyna: 17,60 ng/ml (4,04 - 15,20)
Testosteron: 7,400ng/ml (2,80 - 8,00)

Czyli ogólnie nie zbyt fajnie Sad

Na Diecie Optymalnej (a może już Żywieniu?) jestem od czerwca 2008, wcześniej byłem na tłuszczu jakieś 6 lat no ale jakoś tak później wyszło że na 2 lata przestałem - co okazało się bardzo głupie w skutkach, ale to inna opowieść.

Pytanie: czy jest jakaś szansa że kiedyś będę znowu płodny? Wyniki są niewesołe, gdzieś wyczytałem że z takim FSH mogę zapomnieć o byciu tatusiem Confused No ale w końcu jestem Optymalny Very Happy

Czy Pan Kwaśniewski (Jan lub Tomasz) miał/zna już taki przypadek?

To ja:
Wiek: 26 lat
Waga: 68kg
Wzrost: 173cm

Z góry dzięki za odpowiedzi Cool
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #1 : 2009-01-24, 21:32:01 »

Nie jestem facetem i ciezko odpowiedziec mi na twoje pytanie. Powiem tylko jedno. Mnie po laperoskopii w szpitalu powiedziano ze nigdy w zyciu nie bede miec dzieci. Dlugo czekalam bo az 15 lat. Teraz mam dwoje. Czyli ZO dziala. Nie wiem jak to bedzie u Ciebie. Moze tez pomoze? Smile Very Happy
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #2 : 2009-01-25, 18:38:56 »

Zet
Nie poddawaj sie.
Jesteś mlody i gdy pobedziesz juz jakiś czasz na DO to zrobisz sobie ponownie badanie i napewno okaze sie że jest o wiele lepie Razz
Młdym ludziom szybciej organy wracaja do normy.A z tego co wiem to z jednym jadrem możesz mieć dzieci .
Mozesz sie udać z tym problemem do Arkadi ,byc może potrzebne sa prady selektywne na pobudzenie jadra Rolling Eyes
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #3 : 2009-01-25, 18:48:05 »

Mozesz sie udać z tym problemem do Arkadi ,byc może potrzebne sa prady selektywne na pobudzenie jadra Rolling Eyes

hmmm, o prądach akurat nie pomyślałem, niezły pomysł. Do Arkadii w Ustroniu mam akurat średnio blisko - 60km, ba, nawet jadłem tam raz obiad (pyszny), ale Ustroń to ładne miasto i warto się będzie wybrać tam jeszcze raz.
Z tym, że miałem USG jądra w środę: wielkość prawidłowa, ukrwienie prawidłowe.
Ale mimo wszystko zaraz napisze tam mejla, może akurat się uda Very Happy
Straciłem już trochę kasy na różne badania więc parę kolejnych stówek mnie nie pogrąży chyba Very Happy
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #4 : 2009-01-25, 19:15:36 »

a gdzie mieszkasz?
Arkadia jest też w Katowicach.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #5 : 2009-01-25, 19:33:02 »

Mozesz sie udać z tym problemem do Arkadi ,byc może potrzebne sa prady selektywne na pobudzenie jadra Rolling Eyes

hmmm, o prądach akurat nie pomyślałem, niezły pomysł. Do Arkadii w Ustroniu mam akurat średnio blisko - 60km, ba, nawet jadłem tam raz obiad (pyszny), ale Ustroń to ładne miasto i warto się będzie wybrać tam jeszcze raz.
Z tym, że miałem USG jądra w środę: wielkość prawidłowa, ukrwienie prawidłowe.
Ale mimo wszystko zaraz napisze tam mejla, może akurat się uda Very Happy
Straciłem już trochę kasy na różne badania więc parę kolejnych stówek mnie nie pogrąży chyba Very Happy

W Ustroniu daje prady Pan Jacek. Bardzo madry czlowiek. Mozna z nim porozmawiac na temat zywienia bo bardzo duzo wie. Jest tam tez wspaniala Pani Teresa. Od niej mozna sie b. duzo nauczyc. Przedewszystkim praktycznych rzeczy.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #6 : 2009-01-26, 09:52:36 »

Proponuję zgłosić się do specjalisty - androloga.
http://www.szansaspotkania.net/index.php?page=3893 - tu kilka interesujących informacji.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #7 : 2009-01-29, 01:01:43 »

A ok. krzyżowa nie boli? Wzdęcia? Kolana?
U kobiet pięknie spada FSH po 2 miesiącach zastosowania mlecznych do rotacji. Na Twoim miejscu sprobowałabym. Mleczne (wszystkie) co 7 dni. Kontrola FSH po 6 tyg-2 miesiacach.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #8 : 2009-01-29, 21:57:51 »

Proponuję zgłosić się do specjalisty - androloga.
http://www.szansaspotkania.net/index.php?page=3893 - tu kilka interesujących informacji.


 Shocked
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #9 : 2009-02-02, 19:30:49 »

A ok. krzyżowa nie boli? Wzdęcia? Kolana?
U kobiet pięknie spada FSH po 2 miesiącach zastosowania mlecznych do rotacji. Na Twoim miejscu sprobowałabym. Mleczne (wszystkie) co 7 dni. Kontrola FSH po 6 tyg-2 miesiacach.


lekarko bolą mnie plecy - "w krzyżu" - Twój masaż niestety przestał działac Sad. Ale i tak 4 miesiące mnie w plecach nie bolało Razz
Kolana od kiedy zeszczuplałem mnie nie bolą. Wzdęcia - czasami.
Poza tym to ja Mike Cool już próbowałem rotacji i mi pomogła... na tyle ile mogła...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #10 : 2009-02-03, 18:42:46 »

Nadal kaszlesz?
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #11 : 2009-02-03, 20:12:12 »

trochę, ale poprawa, jak już kiedyś Ci pisałem jest niesamowita! najwyraźniej tak już mi zostanie, albo przynajmniej zaleczy się dopiero za kilka miesięcy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #12 : 2009-02-03, 23:08:36 »

Śluzówka krtani-tchawicy-oskrzeli ok. zatem możana przejść do leczenia krzyży i tego co one zaopatrują.
Wbrew pozorom śmietanową formę DO powinieneś próbować 1-7 dni i obserwowa po ilu dniach jest pogorszenie śluzówki. Śmietanowa forma DO będzie teraz pomagać Ci w yyleczeniu krzyży i problemu w temacie. Będzie normalizować hormony  Shocked. (jak to trudno udzielić porady nie wiedząć w jakim stanie metabolicznym jest pacjent  Sad)
Mleczne powodują przemieszczanie się choroby w górę organizmu, a zatem odciążą krzyże. Med nienaukowo-bezwiedzowa to obserwuje od 5000 lat, ja też.
Po wyleczeniu pasa żołądek-wątroba (odciąża to śluzówkę górnych dróg oddechowych) można powoli przechodzić do wyleczenia reszty. Proponuję Ci  (po wytestowaniu ile dni możesz stosować DO na mlecznych) 3 dni bez ziemniaków, W z czerwonych-zielonych warzyw + ewent czekolada gorzka, jak Ci mało W to ewent coś z ryżu/k. grycz (chyba jej nie lubiłeś), choć wolałabym bez ryży i gryki. Łatwo tym przedawkować W. Po 3 dobach na czwartą powinieneś być bez bólu krzyża.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #13 : 2009-02-14, 20:15:42 »

Sprawdzaj ile dni możesz wytrzymać na śmietanowym DO. Takie "ciągi" smietanowej formy DO wyleczą Ci krzyże. U Ciebie. Nic na siłę.
Podczas stosowania mlecznego DO można nie jadać jaj/żółtek ani boczku/ karczku.
W dni śmietanowego DO możesz omijać warzywa. Polecam. Choć zupy nie przeszkadzają.
Jeżeli na 4 mce dało się zlikwidować palcami dolegliwość ok. krzyżowej to tym bardziej da się to zlikwidować dietą.
Chęć przytycia na siłę to patologia.
Trwałe ustąpienie dolegliwości ok. krzyżowo-lędzwiowej może sugerować potrzebę sprawdzenia FSH.

Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #14 : 2009-02-25, 08:22:37 »

jadłem sobie ostatnio i nagle: trach w zębach - dwa ząbki mi się skruszyły Sad bruksizm mi postępuje, jak tak dalej pójdzie to zjem sobie zęby.
no i zachorowałem Shocked jak wszyscy byli chorzy ja byłem zdrowy, a teraz na odwrót. wtf?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #15 : 2009-02-25, 12:07:32 »

Prądy selektywne powinny zlikwidować dolegliwości ok. krzyżowej. Wg mnie PS "na nogi" do 60mA 15-30min 10x.
Taki standard. Jeżeli dolegliwośći dotyczyłaby mnie to chyba proponowałabym j.w. tylko podłączenie krzyże-spojenie łonowe reszta jw.
Po 3 dniach dolegliwości powinny jednak ustapić, najdalej po 5-u.
Potraktuj to jako skierowanie. Wydrukuj.
Ewa Bednarczyk-Witoszek
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #16 : 2009-02-25, 13:38:05 »

a gdzie blisko Rybnika mogę te prądy dostać? ja wiem że w Ustroniu ale to 60km w jedną stronę - zbankrutowałbym Sad
a bruksizm też mi po tym przejdzie czy tylko (aż) bóle w krzyżu?
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #17 : 2009-02-26, 18:49:53 »

chyba zaoszczędzę troszkę kasy: poczytałem o bruksiźmie i dowiedziałem się że w Polsce brak specjalistów w tej dziedzinie, a leczenie szynami to se można wsadzić w pewne miejsce ;]
zbieram na implanty z amortyzatorami Razz
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #18 : 2009-02-26, 19:08:48 »

Prądy selektywne powinny zlikwidować dolegliwości ok. krzyżowej. Wg mnie PS "na nogi" do 60mA 15-30min 10x.
Taki standard. Jeżeli dolegliwośći dotyczyłaby mnie to chyba proponowałabym j.w. tylko podłączenie krzyże-spojenie łonowe reszta jw.
Po 3 dniach dolegliwości powinny jednak ustapić, najdalej po 5-u.
Potraktuj to jako skierowanie. Wydrukuj.
Ewa Bednarczyk-Witoszek

prądy policzmy średnio 20 minut na zabieg, wg cennika z Ustronia, 1,30zł./min
20min x 10 zabiegów = 200min x 1,30 = 260zł.
dojazd Rybnik - Ustroń - 60km w jedną stronę, czyli 120km - 120km jeden kurs do Ustronia, moja Slodunia (a raczej Skodzisko) pali na trasie powiedzmy 8l/100km (Ustroń to zadupie ale ruchliwe zadupie ;] mandatów nie wliczam, mam CB  Razz) - czyli 1,2 x 8 = 9,6l ~ 10l x 4zł. = 40zł. jeden kurs Rybnik - Ustroń
10 zabiegów = 10 dni = 400zł na samo paliwo

Reasumując: 260 + 400 = 660zł. ~ 700zł.

Biorąc pod uwagę jak się cenią "spece" od bruksizmu nie wygląda źle ale PS mogą mi pomóc uratować ząbki?
Panie Adminie może Pan zapytać swojego Tatę?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: niepłodnosc :(
« Odpowiedz #19 : 2009-02-26, 20:22:13 »

a gdzie blisko Rybnika mogę te prądy dostać? ja wiem że w Ustroniu ale to 60km w jedną stronę - zbankrutowałbym Sad
a bruksizm też mi po tym przejdzie czy tylko (aż) bóle w krzyżu?
a moze tutaj co znajdziesz dla siebie???

http://www.dietaoptymalna.com/Bratctwa_optymalnych_OSBO/
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.