forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 15:00:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660423 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nadmiar żółci w żołądku
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadmiar żółci w żołądku  (Przeczytany 98190 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #20 : 2009-01-27, 12:52:28 »

Mozolił się na próżno.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #21 : 2009-01-27, 12:55:51 »


Dlatego abyśmy zdrowi byli, należy jadać przynajmniej 6 razy dziennie.
Jezu! Co za organizm  wytrzyma aby ciągle mu dokładać!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #22 : 2009-01-27, 18:46:18 »

Jezu! Co za organizm  wytrzyma aby ciągle mu dokładać!

Już wyjaśniam.
U przeżuwaczy trawienie jest procesem ciągłym, u wszystkożernych i mięsożernych trawienie jest tym dłuższe im więcej węglowodanów jest w dawce pokarmowej. Najkrócej trawią się produkty (wyrażone w czasie wydzielania soku żołądkowego)  mleczne - około 6 godzin, białko zwierzęce - około 8 godzin, a węglowodany - około 11 godzin. Tłuszcz zaś hamuje wydzielanie soku żołądkowego i szybko opuszcza żołądek...
Na tej podstawie twierdzę, że napady głodu występujące powszechnie przy dzisiejszym modelu diety "młodzieżowej" są pierwszym objawem rozpoczynającego się "metabolic syndrome" u młodocianych, gdyż... zdrowy człowiek jada mało i niezbyt często.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #23 : 2009-01-27, 20:12:58 »

Cytuj
gdyż... zdrowy człowiek jada mało i niezbyt często.

Ja bym to sprostowal, gdyz optymalnie odzywiajacy sie czlowiek jada max dwa razy dziennie, do syta i zaspokaja wszystkie swoje potrzeby ( mowimy o zoladku)
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #24 : 2009-01-27, 20:27:09 »

Adampio a co myslisz o tym co napisal zilony,ze refluksu nie da sie calkowicie wyleczyc?
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #25 : 2009-01-27, 20:53:51 »

Jak wedlug Ojca Grande te 2 lyzeczki zolci zostana wessane do zoladka bo bylo sie glodnym albo w stresie to nie kaszki , makaroniki czy groch czy fasola. Najlepiej podjesc tluszczu. Przeciez zolc wydostaje sie z woreczka by przerobic tluszcze. Do przerobu w/w produktow potrzebna jest przeciez insulina. Chyba ze sie myle  Shocked
Podjesc tluszczu do ktorego potrzebna jest zolc i problem z glowy.
NO a z drugiej strony to na ZO glodnym sie raczej nie bywa. Mamy zapasy i nie musimy jesc jak co niektorze zwierzaki.
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #26 : 2009-01-27, 21:00:54 »

Czytam ksiazke Ojca Grande i sporo zeczy sie pokrywa z DO,oczywiscie nie wszystko Smile
Zapisane
zilony
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #27 : 2009-01-27, 21:07:55 »

Adampio a co myslisz o tym co napisal zilony,ze refluksu nie da sie calkowicie wyleczyc?

moze dodam jeszcze coś Smile według wikipedia:
Refluks żołądkowo-przełykowy (ang. Gastroesophageal reflux disease, w skrócie GERD), schorzenie, polegające na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, z powodu niesprawności zwieracza dolnego przełyku (lower esophageal sphincter - LES).
A u mnie niestwierdzono niewydolności LES i dlatego mam taki juz ten przełyk (może przez to że sie odżywiałem jak odżywiałem ) że mam refluks nieoperacyjny...
Takze myśle ze nawet po operacji ( jak sie ma niewydolność LES )  niepomoze to na długo jeśli czlowiek niezacznie dbać o siebie...

A ty masz niewydolność LES?
Zapisane
zilony
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #28 : 2009-01-27, 21:26:57 »

Czytam ksiazke Ojca Grande i sporo zeczy sie pokrywa z DO,oczywiscie nie wszystko Smile

i drugie zasadnicze pytanie:
czy zalecenia Ojca Grande pomagają ci  w refluksie??
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #29 : 2009-01-27, 21:32:56 »

Dopiero czytam ksiazke.Do kazdej cudownej diety podchodze z dystansem,ale przyznam ze przekonuje mnie sporo z tego co pisze Ojciec Grande.W zadnym poscie nie wystapilem przeciwko diecie dr.Kwasniewskiego-co mi niektorzy zarzucaja,nie mam do tego zadnych podstaw.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #30 : 2009-01-27, 21:42:15 »

Panie Śmjetana... a co pan powiesz o diecie Sippy`ego i leczeniu dolegliwości śmietaną ?
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=34690&sid=2f1d5d7d9276e8ba4e22dc2a29a8d14e
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #31 : 2009-01-27, 22:11:00 »

Mozliwe ze pomaga,nie wiem,nie sprawdzalem.A ty masz jakies doswiadczenia z ta dieta?
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #32 : 2009-01-27, 22:55:23 »

Ja nie mam doświadczeń z tą dieta, ale w Twoim przypadku to jest  alternatywa z której można  skorzystać.
Cytuj
Od dawna w żywieniu chorych na chorobę wrzodową stosowano dietę bogato tłuszczową. Była to tak zwana dieta Sippy'ego. Polega ona na spożywaniu do 0,5 litra na dobę śmietany 30%. Taka ilość śmietany to aż 150g najbardziej wartościowego tłuszczu. Niezależnie od tego, co chory jeszcze ponadto zje, tłuszcz jest u niego zasadniczym źródłem energii. Wtedy na chorobę wrzodową się już nie choruje. W Polsce przed laty stosowano dietę Sippy'ego. W polskim piśmiennictwie ukazały się 2 prace naukowe na ten temat. [...] Dieta ta nie jest żywieniem optymalnym, ale jest zbliżona do żywienia optymalnego na, tyle, że chroni przed miażdżycą i powoduje ustępowanie miażdżycy.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #33 : 2009-01-28, 14:19:53 »

Cytuj
przyznam ze przekonuje mnie sporo z tego co pisze Ojciec Grande.

Taaak duuużo zawdzieczam Ojcu Grande - dzieki niemu poznałem ZO  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #34 : 2009-01-29, 21:59:24 »

Nie szkoda Wam czasu na te bzdety?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #35 : 2013-12-31, 13:13:37 »

Jezu! Co za organizm  wytrzyma aby ciągle mu dokładać!

Już wyjaśniam.
U przeżuwaczy trawienie jest procesem ciągłym, u wszystkożernych i mięsożernych trawienie jest tym dłuższe im więcej węglowodanów jest w dawce pokarmowej. Najkrócej trawią się produkty (wyrażone w czasie wydzielania soku żołądkowego)  mleczne - około 6 godzin, białko zwierzęce - około 8 godzin, a węglowodany - około 11 godzin. Tłuszcz zaś hamuje wydzielanie soku żołądkowego i szybko opuszcza żołądek...
Na tej podstawie twierdzę, że napady głodu występujące powszechnie przy dzisiejszym modelu diety "młodzieżowej" są pierwszym objawem rozpoczynającego się "metabolic syndrome" u młodocianych, gdyż... zdrowy człowiek jada mało i niezbyt często.

Słusznie. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #36 : 2013-12-31, 13:14:02 »

Nie szkoda Wam czasu na te bzdety?

Słusznie. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #37 : 2014-05-27, 10:48:20 »

Cytuj
przyznam ze przekonuje mnie sporo z tego co pisze Ojciec Grande.

Taaak duuużo zawdzieczam Ojcu Grande - dzieki niemu poznałem ZO  Cool

A! Wdzięczność. Uszło mej uwadze.
Słusznie. Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #38 : 2014-05-27, 10:50:09 »

Po wzmiankowanym Ojcu Grande nieco "pojechał" M. Chyliński w książce "Dieta Idealna, Dieta Optymalna".
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #39 : 2014-05-27, 10:52:38 »

Nic mu nie będzie, ustoi. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 17 zapytaniami.