forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:16:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nadmiar żółci w żołądku
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadmiar żółci w żołądku  (Przeczytany 97960 razy)
Śmjetana
Go


Email
Nadmiar żółci w żołądku
« : 2009-01-26, 18:58:01 »

Jak mam to leczyc.Napewno nadmiar zolci jest spowodowany stresem.Stres juz ograniczylem,jest go w moim zyciu duzo mniej niz wczesniej.Jak ma sie DO do tego schorzenia.

Znalazlem pewien artykul w internecie na temat nadmiaru zolci w zoladku,jestem ciekaw czy sie z nim zgodzicie.


''JAK ŻYĆ, CO JEŚĆ
wywiad z ojcem Grande

ŻOŁĄDEK SIĘ ZŁOŚCI

Zanim ktoś zauważy, że jesteśmy zdenerwowani, to już żołądek ze złości stracił kolor różowy, zrobił się biały jak prześcieradło i skurczył się o 2/3. Niech tylko przez chwilę będzie pusty, to się tak skurczy, że wytwarza się w nim pompa ssąca, która wysysa z woreczka żółciowego żółć, a żołądek, wbrew swojemu przeznaczeniu, wessie ją do środka. Tymczasem żółci nie może być w żołądku ani jednej kropli.. A tu ze 2 łyżki żółci wlało się do środka. I tragedia człowiek nie wie, co ma ze sobą zrobić, bo jak coś zje, wszystko zalane żółcią uniemożliwia pracę śluzową żołądka.Żołądek to wypycha do kiszek. Kiszki podrażnione żółcią wyrzucają to jak najprędzej do grubej, potężnej swej kichy i ta dopiero jak się zirytuje, nie chce wcale pracować. Wszystko tam zaczyna się odkładać, temperatura wzrasta. Zaczyna się proces gnilny, a powinien trawienny. A biedne małe robotniki, czerwone krwinki, których nam Pan Bóg podarował przeciętnie aż cztery i pół miliona zamiast wyszukiwać z pożywienia w cienkim i grubym jelicie oraz w wątrobie to, co nam jest potrzebne, aby zanieść w wielkich workach na plecach gdzie należy nic nie mogą złapać, same są poparzone żółcią, kurczą się i zaczyna się rozpacz. Człowiek zamiast tyć, chudnie, traci siły i ma zaparcia.

Dlatego abyśmy zdrowi byli, należy jadać przynajmniej 6 razy dziennie. To nie musi być za każdym razem zasiadanie za stół, wystarczy między normalnymi posiłkami jakiś sucharek, suche paluszki, kawałek sera żółtego, itp. 2-3 kęsy czegoś, aby ten znerwicowany żołądek cały czas był zajęty trawieniem. Wtedy nie będzie miał czasu na skurczenie się, na zasysanie żółci.. Ludzie, którzy często jadają, nie tyją, to już udowodnione. Ci, którzy często jadają o połowę mniej są narażeni na otyłość niż ci, którzy jadają rzadko i dużo.


JAK NIE MIEĆ WRZODÓW

Wrzody żołądka powstają wtedy, gdy żołądek nie umie bronić się przed nadmiarem żółci.

Bo jak się żółć dostanie do żołądka wytwarza się wówczas taki dziwny gaz bezzapachowy, odbija. się i czujemy jakieś aż podpieranie pod serce. Wtedy żółć wytrawia śluzówkę. Gdy nie dbamy o

częste jedzenie, wiadomo, że się to skończy tragicznie. Gdy przychodzi do mnie pacjent; to ja prócz ziółek i wszystkich zaleceń, piszę na recepcie bezwarunkowo jadać 8 razy dziennie i pić często mleko. Mleko potrafi oczyścić żołądek z narzucanej żółci, zneutralizować nadmiar kwasu solnego. Jeżeli mamy z żółcią porządek, nie mamy nerwicy żołądka. Ale, jeśli jadamy często wywary z mięsa, gdzie jest masa kwasów tłuszczowych nasyconych, które bardzo łatwo łączą się z cukrem rafinowanym i produkują bezpośrednio, już w torbie żołądka, cholesterol to wtedy mamy problemy z zarzucaniem cholesterolu do wszystkich naszych naczyń krwionośnych i pozostawianiem go w dużej ilości w naszej wątrobie.

Do usunięcia cholesterolu w organizmie potrzebna jest duża dawka wapna. Musimy je spożywać bez przerwy. Nasz system kostny, bowiem posiada przeciętnie l6 kg wapna, a bardzo łatwo je tracimy na korzyść serca. Serce; jeżeli nie dostanie wapna z mlekiem, z serem, to ukradnie sobie wapno z kości. Serce nie może pracować bez soli wapnia rozpuszczonych w krwiobiegu''.
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #1 : 2009-01-26, 19:00:13 »

Jak mam to leczyc.

A jak Ci sie podoba, byle skutecznie!. Very Happy
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #2 : 2009-01-26, 19:11:32 »

Dzieki,ide kupic kilo czekolady Very Happy
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #3 : 2009-01-26, 19:14:43 »

Bardzo słuszna decyzja!. W McDonald's jest też taki zestaw na nadmiar żółci w żołądku. Bigcośtam się nazywa.
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #4 : 2009-01-26, 19:19:05 »

Super duet: Czesio i Śmjetana,    musicie uważać, bo was żółć zaleje  Razz
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #5 : 2009-01-26, 19:25:30 »

Bardzo słuszna decyzja!. W McDonald's jest też taki zestaw na nadmiar żółci w żołądku. Bigcośtam się nazywa.
Nie Czesio,musze przestrzregac swojej diety,chyba ze bym to czekolada polal z wierzchu i do srodka wlozyl snickersa..yummi Very Happy
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #6 : 2009-01-26, 19:28:44 »

Jestem za. Nie zapomnij o miodzie, bo to podstawa zdrowego serca.
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #7 : 2009-01-26, 19:32:56 »

Dzieki Czesiu,Ty mi zycie ratujesz,nie wiem co bym bez Ciebie zrobil Smile
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #8 : 2009-01-26, 19:36:37 »

A wymioty najlepiej uwuwają nadmiar żłóci z żołądka!. Wiesz jak się wywołuje wymioty najzdrowiej?.
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #9 : 2009-01-26, 19:52:30 »

ok Czesiu pisz mi na priw swoje zalecenia bo nie chce zeby inni korzystali za darmo Smile teraz na powaznie przeczytajcie pierwszego posta.Jak radzic sobie z nadmiarem zolci w zoladku?
Zapisane
zilony
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #10 : 2009-01-26, 19:59:05 »

no więc skoro otworzyłes nowy wątek to odpisze tutaj Smile
Jesli chodzi o to co napisałes na początku wątku to straszne bzdury Smile . Ja się dużo naszukałem na necie co zrobić jeśli ma się refluks. I w każdym miejscu pisało że od tłustego ma się zgagę... No i dałem sobie spokój z szukaniem na necie Smile
Żeby nieodczuwać zgagi czyli nawrotu żółci do przełyku należy przejsc na żywienie niskowęglowodanowe. To jedyny ratunek według mnie. No chyba że chcesz do końca życia jeść proszki akalizujące. Ja wybrałem tą drugą opcję i jestem zadowolony.
Refluksu niestety nieda się wyleczyć. Niektóre formy można zoperować. To czy można daną formę zoperować mówi nam manometria.
Ja mam niestety formę nieoperacyjną i  chirurg powiedział mi że musze nauczyć się z tym życ... no i nauczyłem się. Czasami jak nietrzymam się zasad diety (zjem za dużo W lub przejem się) to odrazu wracają dolegliwości żałądkowe.
Także dużo czytaj koniecznie ze zrozumieniem (forum , książki ) i zrób sobie badania o ile jeszcze ich niezrobiłes (gastroskopia, manometria)
a w razie wątpliwości pytaj Smile To tyle tytułem wstępu
pozdrawiam
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #11 : 2009-01-26, 20:02:10 »

ok Czesiu

No to jeszcze czyszczenie wątroby zadziała. Pijesz olej, leżysz cały dzień na odpowiednim boku, to ci układa woreczek żółciowy w odpowiedniej pozycji, żółć cieknie, wątroba się czyści, jak staniesz na głowie w odpowiednim momencie, to nadmiar żółci pojawi się w żołądku. A jak się pozbyć żółci z żołądka, to już wiesz. Very Happy
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #12 : 2009-01-26, 20:07:03 »

na początku wątku to straszne bzdury

Nie rozumiem, jak można tak ocenić wywiad z Ojcem Gradne!. To brak szacunku dla człowieka, który poświęcił swoje życie dla chorych. Sad
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #13 : 2009-01-26, 20:07:59 »

zilony-ja tak nie uwazam,wszystko jest mozliwe dla wierzacego.
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #14 : 2009-01-26, 20:12:43 »

Czyszczenie wątroby, tylko czyszczenie wątroby może pomóc pozbyć się nadmiaru żółci oraz surowa dieta!.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #15 : 2009-01-26, 20:16:51 »

Śmjetana, ojciec Grande zaleca jeść 6 x dziennie, ale  kasze, groch, fasolę i mleko, więc produkty z definicji niejadalne na niskowęglowodanówce, za to świetnie wzdymające.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #16 : 2009-01-26, 22:41:41 »

Czyszczenie wątroby, tylko czyszczenie wątroby może pomóc pozbyć się nadmiaru żółci oraz surowa dieta!.

Czesio.
Widze ze juz kupilas skrzypce i zaczynasz grac w roznych orkiestrach.
Szkoda ze Czarus wycial moj pierwszy post do ciebie w tej sprawie.
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #17 : 2009-01-27, 09:49:04 »

Dzień dobry kangur.
Czep się ogona, czy podesłać stowny lineczek? Very Happy
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #18 : 2009-01-27, 09:52:27 »

ojciec Grande zaleca

bardzo dobrze!. A jeśli nie pasują komuś zalecenia ojca Grande, to nie musi stosować!. Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nadmiar żółci w żołądku
« Odpowiedz #19 : 2009-01-27, 12:51:24 »

Nie rozumiem, jak można tak ocenić wywiad z Ojcem Gradne!. To brak szacunku dla człowieka, który poświęcił swoje życie dla chorych. Sad
M
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 18 zapytaniami.