forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 06:59:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Koniec z rotacją mlecznych!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Koniec z rotacją mlecznych!!  (Przeczytany 203871 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #160 : 2016-02-13, 17:11:22 »

Cytuj
Ciekawe czy można gdzieś kupić tę pianę po klarowaniu masła, to musi być wypas
przeważnie dodaje Zosia do kremu, nieraz do żółtek na patelce, nieraz do sosu. Smaczna.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #161 : 2016-02-13, 17:12:12 »

A bo to zależy kto pisze ,jak napisałem o smażeniu twarogu  z żółtkami ,to tylko śmiech na forum był . Laughing
Ale dobrze że Admin ma taki wpływ ,bo to na zdrowie  Laughing
Nie zmyślaj! Wink  Dziwowali się, że smażyłeś na klarowanym maśle. Że je zdegradowałeś do wartości oliwy.
Zosia też nieraz zaczyna smażenie na klarowanym w małej ilości (gdy wymaga wysokiej temperatury), a pod koniec dodaje zwykłego stosowną ilość.  Cool  .
Bo na klarownym w ten sposób obróbka białka wychodzi najkorzystniej
Rozwiniesz?
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30804


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #162 : 2016-02-13, 17:13:03 »

A bo to zależy kto pisze ,jak napisałem o smażeniu twarogu  z żółtkami ,to tylko śmiech na forum był . Laughing
Ale dobrze że Admin ma taki wpływ ,bo to na zdrowie  Laughing
Nie zmyślaj! Wink  Dziwowali się, że smażyłeś na klarowanym maśle. Że je zdegradowałeś do wartości oliwy.
Zosia też nieraz zaczyna smażenie na klarowanym w małej ilości (gdy wymaga wysokiej temperatury), a pod koniec dodaje zwykłego stosowną ilość.  Cool  .
Ciekawe czy można gdzieś kupić tę pianę po klarowaniu masła, to musi być wypas. Razz
Sam wyklaruj i na zdrowie .
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30804


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #163 : 2016-02-13, 17:21:25 »

A bo to zależy kto pisze ,jak napisałem o smażeniu twarogu  z żółtkami ,to tylko śmiech na forum był . Laughing
Ale dobrze że Admin ma taki wpływ ,bo to na zdrowie  Laughing
Nie zmyślaj! Wink  Dziwowali się, że smażyłeś na klarowanym maśle. Że je zdegradowałeś do wartości oliwy.
Zosia też nieraz zaczyna smażenie na klarowanym w małej ilości (gdy wymaga wysokiej temperatury), a pod koniec dodaje zwykłego stosowną ilość.  Cool  .
Bo na klarownym w ten sposób obróbka białka wychodzi najkorzystniej
Leciutko bez wachań ,tylko wychodze tera bo żem Walenty dziś ,ale biały ser po przez obróbkę zamienia się na najlepsze białko po żółtku .Dlatego Dr Kwaśniewski zawsze mówił o człowieku drapieżniku ,który ma zęby rozum i 10 palców by zdobycz była wartościowa
Rozwiniesz?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #164 : 2016-02-13, 17:31:23 »

A bo to zależy kto pisze ,jak napisałem o smażeniu twarogu  z żółtkami ,to tylko śmiech na forum był . Laughing
Ale dobrze że Admin ma taki wpływ ,bo to na zdrowie  Laughing
Nie zmyślaj! Wink  Dziwowali się, że smażyłeś na klarowanym maśle. Że je zdegradowałeś do wartości oliwy.
Zosia też nieraz zaczyna smażenie na klarowanym w małej ilości (gdy wymaga wysokiej temperatury), a pod koniec dodaje zwykłego stosowną ilość.  Cool  .
Bo na klarownym w ten sposób obróbka białka wychodzi najkorzystniej
Leciutko bez wachań ,tylko wychodze tera bo żem Walenty dziś ,ale biały ser po przez obróbkę zamienia się na najlepsze białko po żółtku .Dlatego Dr Kwaśniewski zawsze mówił o człowieku drapieżniku ,który ma zęby rozum i 10 palców by zdobycz była wartościowa
Rozwiniesz?
Taki rozum, że nawet napisać jak człowiek nie potrafisz, a smażenie żółtek i twarogu, to na zwykłym maśle, nie na klarowanym.
Klarowane to do mięs, a lepiej łój i smalec.
Nieźle Ty tego Doktora rozumiesz widzę. Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #165 : 2016-02-13, 17:33:42 »

A bo to zależy kto pisze ,jak napisałem o smażeniu twarogu  z żółtkami ,to tylko śmiech na forum był . Laughing
Ale dobrze że Admin ma taki wpływ ,bo to na zdrowie  Laughing
Nie zmyślaj! Wink  Dziwowali się, że smażyłeś na klarowanym maśle. Że je zdegradowałeś do wartości oliwy.
Zosia też nieraz zaczyna smażenie na klarowanym w małej ilości (gdy wymaga wysokiej temperatury), a pod koniec dodaje zwykłego stosowną ilość.  Cool  .
Ciekawe czy można gdzieś kupić tę pianę po klarowaniu masła, to musi być wypas. Razz
Sam wyklaruj i na zdrowie .

Ja nie degraduję tak znakomitego tłuszczu, bo to ta piana "odpadowa" jest w nim najlepsza, ale niektórzy pewno ja wyrzucają, odkupię chętnie. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55828


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #166 : 2016-02-13, 19:01:43 »

Ta pianka polana na kalafiorze lub brukselce - pychota.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #167 : 2016-02-13, 19:07:33 »

A bo to zależy kto pisze ,jak napisałem o smażeniu twarogu  z żółtkami ,to tylko śmiech na forum był . Laughing
Ale dobrze że Admin ma taki wpływ ,bo to na zdrowie  Laughing
Nie zmyślaj! Wink  Dziwowali się, że smażyłeś na klarowanym maśle. Że je zdegradowałeś do wartości oliwy.
Zosia też nieraz zaczyna smażenie na klarowanym w małej ilości (gdy wymaga wysokiej temperatury), a pod koniec dodaje zwykłego stosowną ilość.  Cool  .
Bo na klarownym w ten sposób obróbka białka wychodzi najkorzystniej
Leciutko bez wachań ,tylko wychodze tera bo żem Walenty dziś ,ale biały ser po przez obróbkę zamienia się na najlepsze białko po żółtku .Dlatego Dr Kwaśniewski zawsze mówił o człowieku drapieżniku ,który ma zęby rozum i 10 palców by zdobycz była wartościowa
Rozwiniesz?
Taki rozum, że nawet napisać jak człowiek nie potrafisz, a smażenie żółtek i twarogu, to na zwykłym maśle, nie na klarowanym.
Klarowane to do mięs, a lepiej łój i smalec.
Nieźle Ty tego Doktora rozumiesz widzę. Laughing
To proste: no bo tak  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #168 : 2016-05-18, 20:24:45 »

koniec.

Można pić codziennie  Wink

http://www.pb.pl/4433961,34173,mleko-w-niemczech-tansze-od-wody

Cytuj
Na początku maja sieć sklepów Aldi obniżyła cenę mleka z 59 centów za litr do 46 centów, a to oznacza, że tym samym mleko stało się tańsze niż niektóre marki wody mineralnej, informuje portal „Hamburger Morgenpost”.
Tropem Aldiego poszły też inne sieci spożywcze. Po ostatnich obniżkach, rolnicy zarabiają teraz mniej niż 30 centów na litrze mleka, a w niektórych przypadkach nawet 18 centów. To drastyczny spadek zysków w porównaniu jeszcze  z rokiem 2013, gdy średnia cena za litr wynosiła 42 centy.

Rolnicy twierdzą, że by wyjść na swoje muszą zarabiać przynajmniej 40 centów.

Niemieckie stowarzyszenie mleczarzy jest zdania, że sytuacja jest tak zła, ż części jej członków grozi bankructwo.

Niemieccy mleczarze otrzymują ze środków uniknych dotacje w wysokości 67 mln EUR, jednak ich zdaniem taka pomoc to zdecydowanie za mało.


Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #169 : 2016-05-19, 13:43:09 »

To i masło potanieje może  Rolling Eyes
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #170 : 2016-05-19, 15:09:18 »

To i masło potanieje może  Rolling Eyes

bez przesady. Dziś kupiłem Masło Extra po 2 zł za 200 gr.  Jak potanieje to ludziska mogą się przerzucić   Confused  . Na razie Kasia po 2,7 cieszy się wzięciem. Bo najlepsza do wypieku babeczek  Wink

widziałem oferty już po 9,2 za kilogram.   Za tanio też nie może być bo przestaną produkować. I dopiero z powodu deficytu i rzadkości dobra - podrożeje  Shocked  Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #171 : 2016-05-25, 15:24:45 »

W mojej bliższej i trochę dalszej rodzinie już raczej wszystkich przekonałam,  że masło lepsze od Kasi  Embarassed
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #172 : 2016-05-26, 09:00:17 »

A to bardzo pochopne postępowanie!  Confused
Bo margaryny mają naukowo zdrowe fitosterole, a masło to sam chorysterol!  Sad
Do tego ma aż około 10% pozycji trans, co ponoć jest zabójcze, bo tak powtarzają!  Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #173 : 2016-05-26, 09:07:43 »

dlatego Kardio margaryny  mają takie wzięcie, mimo wysokich cen.  11-18 zł    Shocked    Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #174 : 2016-05-26, 09:10:55 »

Otóż to. To są najlepsze tłuszcze dla tłuszczy!  Cool
Po to właśnie powstały.  Very Happy
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #175 : 2016-05-26, 09:11:54 »

 Very Happy
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #176 : 2016-05-26, 12:04:52 »

Wstyd mi teraz  Confused Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #177 : 2016-05-26, 14:25:32 »

To lepsze od śmiechu... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #178 : 2016-05-26, 19:09:42 »

Wstyd mi teraz  Confused Wink

Spoco! Zawsze można przyznać się do błędu, wyznać winy, powziąć poprawę i prosić o przebaczenie... Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #179 : 2016-05-26, 19:26:32 »

Jeszcze pominąłeś żal za grzechy... Rolling Eyes Cool
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.261 sekund z 19 zapytaniami.