forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 17:30:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659844 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Koniec z rotacją mlecznych!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Koniec z rotacją mlecznych!!  (Przeczytany 203841 razy)
Gwidon
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #40 : 2009-01-31, 10:10:39 »

to kakao  jako  napoj , a ta  goraca  czekolade trzeba  traktowac  jako   posilek .
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #41 : 2009-01-31, 20:20:08 »

W sumie wszyscy pracujemy nad tym by rozwiązać kwestię Kriss i nie tylko, by bez zbierania godzinnego wywiadu udało się pomóż w miarę w jednym zdaniu.
Długo udało mi sie uchować tajemnicę Shocked, że jestem serojadem i boczkojadem (to chyba bylo widać Smile). Czy mi się udało całkowicie zlikwidować nietolerancję? Chyba odpowiedź jest w życiu świdaomym, obserwowaniu się, słuchaniu siebie. Moja wagą, wydawało by się idealną, było 52kg (chyba ok. 18r.ż), a teraz 57kg (46 lat; 163 cm wzrost).
W okresie karmienia (30-37,5 r.ż Very Happy) okazało się , że idealna jest dla mnie waga 50kg i nie można przytyć nawet kilograma bez szkody dla zdrowia. Przed chwilą zjadłam budyń na mleku z uroczystą ilościa masła i poprawiłam serem żółtym z chili zapiekanym w mikrofali. Chyba mi się jakieś przeciwciało Very Happy Shocked wyprodukowało, bo tętno po budyniu podskoczyło mi do 95/min. Nie powinno. Można okreslić, że za dużo zjadłam (szklanka mleka3,2%+ok.70g masła+ 2 łyżeczki proszku budyniowego), że za ciepłe, że włączył się "zespół antymiażdżycowy" i wszystko się zmetabolizuje. Pół prawdy.  Do obserwowania się przydatne są metody monodiety. W dni mleczne optymalne, gdy jadamy w te dni żółtka warto nie jadać wieprzowiny/smalcu/boczku.
   Troche nie rozumiem -to na czym jaja smazyć? zawsze robie na smalcu ze skwarami albo boczkiem.
   Na maśle mogłabym ale nie lubie zapachu przypalonego masła .
   Odnośnie wagi -chyba ma Pani idealną -tyle ważyłam 25 lat temu .
   Mnie coś sie wydaje ,ze tu optymalna u starszych nie działa -bo jak wyjątkowo oszczedzam sie z jedzeniem
   to spada mi minimum do dwóch kilogramów -a potem -kazdy nadmiarowy kąsek z prędkością światła spowrotem sie odkłada.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #42 : 2009-01-31, 22:51:58 »


   Troche nie rozumiem -to na czym jaja smazyć? zawsze robie na smalcu ze skwarami albo boczkiem.
   Na maśle mogłabym ale nie lubie zapachu przypalonego masła .
   
W TV leci taki program "piekielna kuchnia" Marco Pierre White zj...l kobiete za jajecznice. Jajecznicy sie nie smazy, jajecznice sie delikatnie podgrzewa na tluszczu tak, zeby sie delikatnie sciela.
Pozdr
maf
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #43 : 2009-02-01, 00:13:50 »


   Troche nie rozumiem -to na czym jaja smazyć? zawsze robie na smalcu ze skwarami albo boczkiem.
   Na maśle mogłabym ale nie lubie zapachu przypalonego masła .
   Odnośnie wagi -chyba ma Pani idealną -tyle ważyłam 25 lat temu .
   Mnie coś sie wydaje ,ze tu optymalna u starszych nie działa -bo jak wyjątkowo oszczedzam sie z jedzeniem
   to spada mi minimum do dwóch kilogramów -a potem -kazdy nadmiarowy kąsek z prędkością światła spowrotem sie odkłada.


Na masle sie nie smazy tak jak sie nie gotuje kozlecia w mleku matki jego. (Patrz posty lekarki).
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #44 : 2009-02-01, 10:56:06 »

Cytuj
Troche nie rozumiem -to na czym jaja smazyć?

Rudka, ja smaze na sloninie, czasami na smalcu.

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #45 : 2009-02-01, 11:05:52 »

Na masle sie nie smazy

Jesteś w bardzo głębokim błędzie!, ale nie szkodzi, pod warunkiem, że inni z tej rady nie skorzystają!.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #46 : 2009-02-01, 11:24:35 »

Na masle sie nie smazy

Jesteś w bardzo głębokim błędzie!, ale nie szkodzi, pod warunkiem, że inni z tej rady nie skorzystają!.
 

Prawde mowiac pisalem zdanie o podobnej tresci trzykrotnie i trzykrotnie je mazalem, bojac sie niepotrzebnej dyskusji na temat, ktory zostal rozstrzygniety na poczatku lat 30-tych XVIII-go wieku.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #47 : 2009-02-01, 11:40:11 »

Prawdę mówiąc miałem się też nie odzywać, ale jak ktoś, kto czerpie informacje na temat DO z Internetu, przeczyta takie bzdety, a później napisze, że "Kwaśniewski zabrania smażyć na maśle..." - to uczciwość i troska o niedoinformowanych wymaga, aby się odezwać.
Na maśle smaży się na zimno 130-160oC- jajka, warzywa, owoce... i wszystko "na słodko".
Na maśle klarowanym (http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=623) smalcu i (lub) mieszance masła klarowanego ze smalcem smaży i piecze się na gorąco (powyżej 160oC przeważnie mięsa.
Duszenie przeprowadza się w dwóch etapach - obsmażenie na niewielkiej ilości masła kalrowanego lub smalcu w temp. około 200oC i dalej gotowanie w małej ilości "mrugającego" płynu (około 100oC) - pod przykryciem.
NIE WOLNO
smażyć na olejach (w tym oliwie), margarynach, tłuszczach przemysłowych, ale jeśli kto lubi, wierzy, czy kieruje się smakiem lub innym przekonaniem - jego sprawa!.
Każdy tłuszcz zwierzęcy (w tym śmietanka) z wyjątkiem tranu nadaje się do pieczenia i smażenia w zależności od upodobań, a rodzaj dobranego tłuszczu zależeć powinien od temperatury obróbki kulinarnej.

PS
klarowanie masła degraduje ten wspaniały tłuszcz do poziomu porównywalnego z oliwą, zdecydowanie zmniejszając jego wartość biologiczą!.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #48 : 2009-02-01, 11:54:57 »

Najlepiej zaś przysposobionym mięsem dla człowieka (najwyższa wartość biologiczna) jest wieprzowina (tłuste: karkówka, żeberka, boczek) pieczone na ruszcie nad węglem drzewnym - tak, aby temperatura mięsa nie przekroczyła 70oC. W ten sposób pieczone mięso, tuk i podroby stworzyły HS Wink

PS
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,wid,10013252,wiadomosc.html?ticaid=176d5 - ten pan ma rację. Very Happy
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #49 : 2009-02-01, 12:03:03 »

dla mnie np. ryby czy watrobka  smazona  na  masle  jest o  wiele  smaczniejsza, niz  na  innym  tluszczu , a  wieprzowina z  krila  - niebo w  gebie !

pozdr.
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #50 : 2009-02-01, 12:13:52 »

Toan , czasami  piszesz  zagadkowo :  Kto nie je mlecznych , niech nie je podrobów ,  albo  proporcje  BTW i BWT  dieta optymalna i  japońska  ,  kalorycznie 2,5 raza więcej z tłuszczu   dlaczego ?   wyjaśniaj  nam  proszę  takie  perełki    Darek
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #51 : 2009-02-01, 12:17:52 »

A  i  jeszcze  jedno :  sery żółte  tylko  bez  dziur  , dlaczego ?   please
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #52 : 2009-02-01, 13:34:40 »

A  i  jeszcze  jedno :  sery żółte  tylko  bez  dziur  , dlaczego ?   please

Bo dziury sa najsmaczniejsze. Laughing

P.S. Jak to dobrze jest sprowokowac kogos, aby wycisnac troche informacji.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #53 : 2009-02-01, 13:35:08 »

Cytuj
NIEWOLNO, smażyć na olejach (w tym oliwie),

Toan, jezeli znadziesz 5 min, moglbys mi, prosze, powiedziec dlaczego nie zaleca sie smazenia na oliwie z oliwek. Czy chodzi tu o utlenianie sie oliwy.

Temperatura "wrzenia" oleju z oliwek, gdzie wlasnie wowczas olej staje sie rakotworczym (ponoc ), jest 210 stopni, masla 110 stopni.

http://www.oliwazoliwek.pl/dp/cms/content.xml?mp=mid15&mi=mid15

Kucharze z dobrych restauracji, smazac rybe, mieszaja zawsze olej z oliwek z maslem, nie tylko dla walorow smakowych, lecz jak twierdza, rowniez, aby "podniesc" temperature smazenia ryby.

Osobiscie sam juz nie uzywam T pochodzenia roslinnego, choc wiem, ze mozna w malym zakresie.

Moje pytanie kieruje do Ciebie tylko po to aby sie dowiedziec prawdy, bazujac na Twojej wiedzy bio- i chemicznej.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #54 : 2009-02-01, 23:41:32 »

A  i  jeszcze  jedno :  sery żółte  tylko  bez  dziur  , dlaczego ?   please

siem domyslam, ze moze chodzic o to:

powinno zaszczepić się doustnie odpowiednią kulturą bakterii (...) Streptococcus, czy inny Lactobacillus (...) Zjeść sera, ale nie kazeinowego, fermentacji propionowej

Cytuj
Three types of bacteria are used in the production of Emmental cheese: Streptococcus salivarius subsp. thermophilus, Lactobacillus (L. helveticus or Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus), and Propionibacter (P. freudenreichii or P. shermani). In a late stage of cheese production, the Propionibacter consumes the lactic acid excreted by the other bacteria, and releases carbon dioxide gas, which slowly forms the bubbles that develop the eyes. Swiss cheese without eyes is known as "blind."
http://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_cheese_(generic)

albo tu:

Cytuj
Charakterystyka bakterii propionowych
    * mają zastosowanie przy produkcji serów dojrzewających, np. sera edamskiego (wytwarzający się kwas octowy i propionowy nadają serom charakterystyczny, nieco ostry smak, a dwutlenek węgla powoduje powstawanie oczek w serze)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fermentacja_propionowa
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #55 : 2009-02-02, 01:09:47 »

Adampio a mnie sie wydawało ,ze największą temperature przy smażeniu ma smalec -
dlatego nie smaże na oleju ,oliwie czy maśle .Zresztą oliwa droga i nawet do surówek mi nie smakuje.
   oliwek nielubie.
Prawde mówiąc marna ze mnie kucharka -więc moje jedzenie jest mało urozmaicone -ale mi to nie przeszkadza.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #56 : 2009-02-02, 05:22:51 »

Ja tez stosuje rotacje mlecznych, ale akurat w moim przypadku to dziala tyle, ze przez pierwszych kilka tygodni nie dzialalo albo wrecz powodowalo pewne perturbacjeale w koncu doszlo do wyciszenia i rotuje sobie PRODUKTY POCHODZENIA MLECZNEGO W NIEDZIELE nie doytykam mleka.
Pozdrawiam
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #57 : 2009-02-02, 07:32:22 »

No właśnie trzeba jeść te "ślepe" sery jeśli ma się sensacje jelitowe. To są właśnie bakterie, które nie powodują w jelitach zgnilizny, fetoru, produkcji gazów technicznych i bojowych. Znoszą symbiotycznie nietolerancję laktozy, zezwalają nawet na zjadane pasterskiej strawy, tym którzy jeść jej nie powinni Sad
Dzięki nim między innymi się nie pachnie, jak jedzenie dla drapieżnika, co miało kluczowe znaczenie przy "wyjściu" z lasu na sawannę!
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #58 : 2009-02-02, 11:32:36 »

Adminie ja mam do ciebie prośbę abyś  wypowiedział się konkretnie w sprawie leczenia grzybić.
Wiem ze nie jesteś lekarzem,sam to powiedziałeś ale  jako specjalista w dziedzinie DO możesz nam doradzic .
Darek z żoną ma problem z grzybem ,ja tez się z nim zmagam już 18 lat.Obawiam sie że teraz mam go w zatokach .
A więc pomocy Crying or Very sad
Zastosowalam rady lekarki bo bardzo poważnie traktuje wszystkie rady ,natomiast nie znalazlm żadnych konkretnych Toich rad.
Mam mętlik w głowie z tym jedzeniem niektórych produktów Sad
Teraz przeczytałam Twój post że żółty ser likwiduję nietolerancję laktozy. Shocked
A ja już z powodu tego grzyba sera nie jem od kilku lat  Rolling Eyes
Proszę Cię Adminię napisz coś w sprawie drozdzaka jak można się go pozbyć?
Co jest niewskazane?czego najbardziej trzeba unikać a co jesć by mieć siły zwalczyć go? Question Question Question Rolling Eyes
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #59 : 2009-02-02, 11:52:45 »

"kriss"
bardzo mi przykro, na temat grzybów wiem niewiele z wyjątkiem tych co zbieram w lesie.
Ale jeśli znajdę coś ciekawego na temat grzybic dam znać. Gdzieś czytałem, że niektóre grzyby mogą doprowadzić do nowotworów, ale przecież nie na takie informacje czekasz.  Sad
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.