forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:30:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Koniec z rotacją mlecznych!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Koniec z rotacją mlecznych!!  (Przeczytany 202550 razy)
kriss
Go


Email
Koniec z rotacją mlecznych!!
« : 2009-01-29, 11:42:07 »

Z przykroscia muszę stwierdzić że metoda Lekarki ,rotowanie mlecznych oraz wyeliminowanie pr.zbożowych w moim przypadku tez zawiodla Sad
Rorowalam przez kilka tygodni i nie ma najmniejszej poprawy.Zatoki jak sie slimaczyly tak sie slimaczą Sad
U mnie w zatokach to pewno wrocil drożdzak z ktorym walczylam od roku 1990.Tylko jak go wybadać.?
W tamtych czasach zwykly wymaz z gardla mi wystarczyl,aby było jasne co jest,natomiast w dzisiejszych czasach labolatoria jakoś nie potrafią wykonywać takich wymazow :xNic nie wychodzi,.DR.Scierski powiedzial że jest trudno to wybadac .przeleczyl mnie w ciemno Flukonazolem i tez nic nie pomoglo.Wkoncu sie poddal i powiedzial ze nie jest w stanie mi pomóc.Co mam robić.?Scierski to oczywiscie lekarz laryngolog wysokiej klasy specjalista znany na sląsku.
ZAŁAMKA Exclamation Rolling Eyes Nadal będe stosować DO J.Kwasniewskiego z tym że będe wypiekać chlebki i smażyc placuszki serowe i sernik wiedenski,przynajmniej większy asortyment jedzenia Sad
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #1 : 2009-01-29, 15:38:51 »

Nie wszyscy zaraz MUSZĄ rotować mleczne i zbożowe.
Zapisane
Marta
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #2 : 2009-01-29, 15:58:18 »

Kriss,

od około 6 tygodni próbuję być na Diecie Dr Witoszek. Wszystko zaczęło się dla mojego syna, ma 3.5 miesiąca, podejrzenie mózgowego porażenia dziecięcego i cierpi na "wieczne katary-sapki". Syn ssie pierś i niestety z braków mleka mojego dostaje także około 200 ml sztucznego na dobę (Nan Ha 1 lub Bebiko Sojowe 1 - podaję po kilka dni jedno i potem drugie) i przyzwyczajam do papki z gotowanego ziemniaka z olejem z pestek winogron (smakuje mu). Następna chyba będzie papka z marchewki.

W chwili obecnej rotuję: mleczne, zboża glutenowe i bezglutenowe, cukry proste. Jem te produkty co kilka dni, przerwy w jedzeniu tych produktów nie mniejsze niż 3 dni, zazwyczaj 5 dni. Unikam konserwantów /o ile to możliwe/. Ilości nie ograniczam, w moim odczuciu jem za dużo ale na ten moment to nie jest mój priorytet, czuję, że ilości ustawia mi się "same".

Z moich obserwacji:
- gluten powoduje przykurcze w mięśniach u mojego dziecka
- mleczne dają efekt zwiększenia zaśluzowania u dziecka i u mnie też
Nie jem także np. ketchupu, chrzanu, majonezu bo zawierają cukier. Unikam jedzenia "na mieście". Nie jem owoców, nie piję soków.
"Uwikłana" jestem na pewno w cukier, słodycze, czekoladę, banany, cytrusy,...
W moim odczuciu za dużo solę.

Jest mi bardzo ciężko na tej diecie ale widzę tez pozytywne efekty diety dla mnie i dlatego nie rezygnuję.
- bardziej smakuja mi proste potrawy typu: talarki ziemniaków smażone na oliwie z oliwek, na tłuszczu gęsim; jajka na słoninie, tłuszcz gęsi jedzony łyżeczką ( :shock:jeszcze 2 miesiące temu zwymiotowałabym ale dziś uważam że to niczego sobie posiłek  Laughing), oliwki same bez niczego; mielone kotlety smażone (mielona łopatka 2 części + mielona słonina 1 część + cebula + czosnek + jakieś przyprawy)
- chyba schudłam, nie mam wagi więc tylko po spodniach obserwuję, ale nie jakoś widowiskowo, raczej tak może po centymetrze po dwa z każdego uda
- mniej czasu stoję przy garach  Laughing
- mniej pieniędzy wydaję na jedzenie wogóle
- widzę wyraźniej moje uzależnienie od niektórych pokarmów i "nawykowość" jadania innych
- jestem uważniejsza i bardziej się skupiam na obserwowaniu siebie i mojego samopoczucia i wpływu jedzenia na nie a także uczę się lepiej wsłuchiwać w mojego syna
- nie mam poczucia, że mam za mały asortyment jedzenia, u mnie raczej jest kwestia braku czasu na przygotowywanie (sama opiekuję sie dwoma maluchami: starszy 2 latka i młodszy 3,5 miesiąca)

Na dzień dzisiejszy nie ma we mnie gotowości do wyliczeń BTW i trzymania się tego ściśle wg książek dr. Kwasniewskiego. Może do tego dojdzie, może nie.

Mój "podstawowy" (to nie jest mój podstawowy problem w tej chwili, w tej chwili oczywiście najbardziej skupiam się i martwię się o mózgowe porażenie dziecięce)  problem z którym zwróciłam się do Dr Witoszek to znaczy "wieczne katarki i sapki" u maluszka nie minął, ja jednak widzę korzyści dla siebie w diecie rotacyjnej. Dlatego też sama zdecydowałam o rotowaniu sztucznego mleka mojemu synowi, raz modyfikowane krowie, raz sojowe. Nie rozumiem dobrze tych wszystkich zawiłych dla mnie tematów odnośnie biochemii, szczawiooctanów, cyklów Krebsa itd ale rotowanie dla mnie brzmi rozsądnie. Czytam merytoryczne posty na tym Forum, szczególnie AdamPio (dziękuję!)  i bardzo mi się one podobają, także odnośnie "naturalnego rotowania". Na tą chwilę tak to widzę, że zdrowy człowiek naturalnie rotuje, raz je, potem znów nie je tego jakiegoś okreslonego pokarmu bo poprostu nie ma ochoty. Widzę u siebie także skłonność do monodiet, np. kilka dni tylko bym jajka jadła, potem ze dwa dni wcale nie mam na nie ochoty, kolejno np. papryka czerwona za mną chodzi, potem np. oliwki itd.

W tym miejscu chciałabym jeszcze napisać, że w ciężkich momentach bardzo wspierała mnie Sylwia z Łodzi za co również dziękuję  Smile
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #3 : 2009-01-29, 16:02:43 »

Tak zgadza sie że nie wszyscy  musza stosować,ale jak się ma taki problem to czlowiek próbuje wszystkiego. Mad
Ta metoda rotowania jest napewno swietna bo dużo ludziom juz pomogła,czytałam to na tym forum .
Jednak moje sluzówki sa  już chyba za bardzo zniszczone,ten straszny stan u mnie trwa juz piąty rok . Sad
Obawiam sie że mi już nic nie pomoze,dlatego zaczynam sie  trochę załamywać Sad
Jednak na DO pozostanę bezwzględu co bedzie sie działo dalej.
Postanowilam juz sie nad sobą nie użlać bo to i tak nic nie pomoze,będe czekać na cud Rolling Eyes.
Nic mi juz  innego nie pozostaje. Cool
Zapisane
Śmjetana
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #4 : 2009-01-29, 16:28:41 »

Jakby mi DO nie pomoglo to bym szukal innej drogi.Ale nie jestem Toba,nie wiem co przeszlas.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #5 : 2009-01-29, 17:25:47 »

Cytuj
W chwili obecnej rotuję

To przestan rotowac. Nie jedz tego czego nie lubisz. A jezeli lubisz, to nie badz egoistka i nie jedz tego, czego Twoje dziecko nie lubi. Rotacje zostaly tu zakwalifikowane do grupy " Zle". Jemy to co nam pomaga, szkodzi usowamy. Jasne?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #6 : 2009-01-29, 19:04:56 »

Kriss, a ile wynosi TSH, TPO?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #7 : 2009-01-29, 19:18:34 »

Kriss, a ile wynosi TSH, TPO?
Mam wynik z 2005r.
tylko z TSH- 1,61 uIU/ml
A co do TPO nigdy nie robilam.
Lekarko a moze powinnam to wykonać ?
Czy masz podejrzenia ze te moję cierpienia mogą pochodzić od tarczycy? Razz
Proszę mi zalecic co mam wykonać a wykonam w szybkim tempie Razz
Dziękuję za zainteresowanie Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #8 : 2009-01-29, 19:43:50 »

Od 2005 nie powinno się zmienić... za wiele. Może warto skontrolować TSH?
TSH dla młodej osoby powino być w okolicach do 2,5 (poniżej 1,5 - jeszcze lepiej). Zatem wynik z 2005 jest ok.
Czasem śluzówki leczą się dopiero po normalizacji przeciwciał takich lub innych. Wywiad w zakresie alergologii i immunologii trwa ok. godziny, czasem dłużej (by znaleźć przyczynę).
Jaki jest LDL, trig? Przypomnij mi ile masz lat.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #9 : 2009-01-29, 19:48:13 »

Marta, daj sobie spokoj z tymi rotacjami. Jjedz wszystko to co ZO/DO zaleca, czyli zoltka, slonina, sery....zbilansowane dania a wszystko bedzie dobrze.

Wszystkie inne problemy sa nazwane, wymienione w ksiazkach, wywiadach, wypowiedziach Pana Dr. Jana Kwasniewskiego, ktore trzeba po prostu znalezc na internecie albo kupic.

Wiem, ze kazdy jest inny, wiem, ze kazdy ma inne doswiadczenie. Ja tez rotuje. Juz pisalem na czym to polega. Jjem mleczne kiedy mam na to ochote. Pije smietane kiedy mam na nia ochote. Ser jem kazdego dnia czasami zastepujac serem mieso.

Coz moge wiecej powiedziec?  
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #10 : 2009-01-29, 20:51:37 »


Ja tez rotuje. Juz pisalem na czym to polega. Jjem mleczne kiedy mam na to ochote. Pije smietane kiedy mam na nia ochote. Ser jem kazdego dnia czasami zastepujac serem mieso.

Coz moge wiecej powiedziec?  


Adampio czy to jest Twoja recepta na rotacje?














Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #11 : 2009-01-29, 21:55:31 »


Ja tez rotuje. Juz pisalem na czym to polega. Jjem mleczne kiedy mam na to ochote. Pije smietane kiedy mam na nia ochote. Ser jem kazdego dnia czasami zastepujac serem mieso.

Coz moge wiecej powiedziec?  


Adampio czy to jest Twoja recepta na rotacje?

Tak. To jest moja recepta na rotacje.

Tak wlasnie pojmuje rotacje. I jezeli poczytacie dokladniej "lekarke" to Pani Dr. mowi dokladnie o tym samym: wsluchuj sie w podszepty swojego organizmu; czyli jak masz ochote to jedz!!!! Czyli mowiac prostymi slowami ,w duchu diety optymalnej; jedzmy do syta, nie przejadajac sie, to co lubimy, to czego organizm nasz pragnie....wystarczy tylko, zanim sie chwyci to czy tamto, zastanowic sie, zapytac: mam na to ochote?   

Ot, tak wlasnie pojmuje rotacje i zywienie optymalne......
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #12 : 2009-01-29, 22:30:30 »


Ja tez rotuje. Juz pisalem na czym to polega. Jjem mleczne kiedy mam na to ochote. Pije smietane kiedy mam na nia ochote. Ser jem kazdego dnia czasami zastepujac serem mieso.

Coz moge wiecej powiedziec? 


Adampio czy to jest Twoja recepta na rotacje?

Adampio ma tutaj racje. Na rotacje Laughing
Kilka lat temu, nie znalismy tego terminu - rotacja.
 Szczegolnie rotacja mlecznych.
Przyjelo sie, ze w Diecie Optymalnej opracowanej przez lek. med Jana Kwasniewskiego nalezy pic ta smietanke. Bo tak najprosciej, walnac pol litra smietany i jest sie na DO. Niektorzy przyjeli, ze trzeba jesc codziennie golonki. Ale ile mozna ich jesc. Lepiej smietanka.
Kilka lat temu pisalem o zlym wplywie smietany.
W zasadzie, to dziwie sie, ze ludzie jedza tyle "mlecznych". Mi sie to nie zdarza. Przed DO byc moze jadlem wiecej "mlecznych".
Trzeba by napisac co to sa te "mleczne". Jak sie zorientowalem to:
-smietana
-sery twarde /zolte?/
-sery biale/twarogowe/
Co jeszcze mozna dodac z "mlecznych" produktow zalecanych na DO?
Masla nie dodam bo nikomu chyba nie przyszloby do glowy, zeby rotowac tluszcz.
Z tych wszystkich mlecznych to:
smietane uzywam rzadko, kilka razy w roku do sledzi w smietanie, do pieczarek w smietanie. zdarza sie 2 razy w miesiacu do zabielenia jakiejs zupy.
sery zolte, - 2 razy w miesiacu zdarza sie grzanki z zoltym serem, raz na 2 miesiace pizza optymalna z serem,
ser bialy, - gzika ze smietana raz na 2 miesiace/ale sa to male ilosci rzedu 100g/ ,  1 raz w miesiacu zdarzy sie mi zjesc 100g w plastrze
Gdyby sie ktos uparl, to mozna powiedziec, ze "rotuje" , ale  - nie jest tak ze nastepuje u mnie jakis "dzien mleczny".
Dlatego radze poczytac literature, kompendium wiedzy, i bedzie OK.
Pozdr
maf









Cytuj
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #13 : 2009-01-29, 23:04:41 »


Ja tez rotuje. Juz pisalem na czym to polega. Jjem mleczne kiedy mam na to ochote. Pije smietane kiedy mam na nia ochote. Ser jem kazdego dnia czasami zastepujac serem mieso.

Coz moge wiecej powiedziec?  


Adampio czy to jest Twoja recepta na rotacje?

Tak. To jest moja recepta na rotacje.

Tak wlasnie pojmuje rotacje. I jezeli poczytacie dokladniej "lekarke" to Pani Dr. mowi dokladnie o tym samym: wsluchuj sie w podszepty swojego organizmu; czyli jak masz ochote to jedz!!!! Czyli mowiac prostymi slowami ,w duchu diety optymalnej; jedzmy do syta, nie przejadajac sie, to co lubimy, to czego organizm nasz pragnie....wystarczy tylko, zanim sie chwyci to czy tamto, zastanowic sie, zapytac: mam na to ochote?   

Ot, tak wlasnie pojmuje rotacje i zywienie optymalne......
Jest jeszcze nastepny,wazny aspekt rotacji produktow mlecznych.Mianowicie,nabycie ponownej tolerancji na produkty mleczne i wszystkie inne,ktore jadalismy zbyt czesto. Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #14 : 2009-01-30, 08:57:16 »

Ostatnio się nad tym zastanawiałam.
Udało się to Tobie ?

Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #15 : 2009-01-30, 11:22:22 »

Maf,
Tak właśnie jest. I zupełnie nie rozumiem tych kpin niektórych harcowników z forum na temat stosowania metody rotowania mlecznych u osób mających problemy ze zdrowiem.  Zupełnie nie kumają o co chodzi.  Confused
No, chyba, że harcownikowi chodzi o osobę doradzającą rotowanie, a nie o samo rotowanie...   Cool

Bo przecież nawet, jeśli nie mamy problemów z trawieniem mlecznych to i tak praktycznie je rotujemy, wg zasady: jem, kiedy mam na nie ochotę, (a nie wg zasady: "muszę je zjadać codziennie, bo są one w spisie produktów zalecanych na DO").

Ale harcownik już tak ma...  musi tu namieszać, żeby mieć się z czego pośmiać, jak... głupi do sera...    Laughing
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #16 : 2009-01-30, 11:29:01 »

Dzień dobry Krysiu,
czytam twoje ostatnie posty i tylko harce w nich widzę. Stałaś się tu z pierwszego egzekutora trolli, pierwszym trollem, czy jak to jest?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #17 : 2009-01-30, 11:37:50 »

Dzień dobry Krysiu,
czytam twoje ostatnie posty i tylko harce w nich widzę. Stałaś się tu z pierwszego egzekutora trolli, pierwszym trollem, czy jak to jest?

A Ty czesiu?  Bo jakoś ja nie widzę w Twoich postach nic merytorycznego oprócz uwag na temat forumowiczów...   Razz
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #18 : 2009-01-30, 11:43:35 »

Dzień dobry Krysiu,
Przeprasam, zapomniałem - nie karmić trolla  Sad
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maksymilian_Robespierre
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Koniec z rotacją mlecznych!!
« Odpowiedz #19 : 2009-01-30, 11:58:01 »

Marta, daj sobie spokoj z tymi rotacjami. Jjedz wszystko to co ZO/DO zaleca, czyli zoltka, slonina, sery....zbilansowane dania a wszystko bedzie dobrze.

Wszystkie inne problemy sa nazwane, wymienione w ksiazkach, wywiadach, wypowiedziach Pana Dr. Jana Kwasniewskiego, ktore trzeba po prostu znalezc na internecie albo kupic.

Wiem, ze kazdy jest inny, wiem, ze kazdy ma inne doswiadczenie. Ja tez rotuje. Juz pisalem na czym to polega. Jjem mleczne kiedy mam na to ochote. Pije smietane kiedy mam na nia ochote. Ser jem kazdego dnia czasami zastepujac serem mieso.

Coz moge wiecej powiedziec?  

Heh... Oj, Adampio...  Cool  Dlaczego piszesz jednocześnie dwa sprzeczne ze sobą zdania?   Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 18 zapytaniami.