forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:20:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?  (Przeczytany 114890 razy)
viola44
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #20 : 2009-02-05, 20:41:25 »

sex  bez antykoncepcji równiez moze byc bardzo ekscytujący i zarazem bezpieczny. Wink

seks bez antykoncepcji to jest Seks Smile
inne to tylko namiastka...

SEX BEZ ANTYKONCEPCJI I DIETA OPTYMALNA RAZEM WZIETĘ TWORZĄ ISTNY RAJ NA ZIEMI Very Happy

możesz rozwinąć temat? ;]

He, co tu rozwijać, myslę iż dobrze wiesz o co chodzi  Very Happy, sex bez antykoncepcji hormonalnej bo o takiej antykoncepcji myślałam ,to zdrowy sex, kobiety zażywające srodki antykoncepcyjne często cierpią na tzw oziębłość wynikającą z nienaturalnych zahamowan hormonalnych, czesto tyją, wiec to tez ma negatywne znaczenie, spirale tez  dają niepożądane efekty, dyskomfort...natomiast kobieta nie faszerowana sztucznymi hormonami odczuwa w sposób naturalny potrzebe sexu własnie poprzez swoje własne hormony.   Jesli do tego dodamy zdrową energie pozyskaną z diety optymalnej , innymi słowy dobre samopoczucie, siły witalne, mamy połaczenie które determinuje DOBRY SEX. To samo dotyczy mezczyzn, na diecie optymalnej wydoloność sexualna wzrasta (wiem to z opinii meżczyzn ),a wiec nie pozostaje Ci nic innego jak rozglądnąc się za jakąś 'optymalną laska'  Very Happy Very Happy a wtedy   przekonasz się jak to jest naprawde. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #21 : 2009-02-05, 21:30:42 »

Cytuj
wiem to z opinii meżczyzn

Zet, a jakie jest Twoje zdanie na temat seksu na ZO?
Czy jeszcze nie zaczales? ...........mam na mysli ZO
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #22 : 2009-02-06, 07:35:34 »

He, co tu rozwijać, myslę iż dobrze wiesz o co chodzi  Very Happy, sex bez antykoncepcji hormonalnej bo o takiej antykoncepcji myślałam ,to zdrowy sex, kobiety zażywające srodki antykoncepcyjne często cierpią na tzw oziębłość wynikającą z nienaturalnych zahamowan hormonalnych, czesto tyją, wiec to tez ma negatywne znaczenie, spirale tez  dają niepożądane efekty, dyskomfort...natomiast kobieta nie faszerowana sztucznymi hormonami odczuwa w sposób naturalny potrzebe sexu własnie poprzez swoje własne hormony.   Jesli do tego dodamy zdrową energie pozyskaną z diety optymalnej , innymi słowy dobre samopoczucie, siły witalne, mamy połaczenie które determinuje DOBRY SEX. To samo dotyczy mezczyzn, na diecie optymalnej wydoloność sexualna wzrasta (wiem to z opinii meżczyzn ),a wiec nie pozostaje Ci nic innego jak rozglądnąc się za jakąś 'optymalną laska'  Very Happy Very Happy a wtedy   przekonasz się jak to jest naprawde. Very Happy

Jasne że wiem o co chodzi Smile Ale chciałem to usłyszeć od Ciebie Cool Nigdy z żoną nie stosowaliśmy żadnej antykoncepcji, tylko NPR i to tylko 2 miesiące bo (bezskutecznie) staramy się o dziecko. seks na DO (ŻO) jest lepszy niż wcześniej był.
Będąc na diecie korytkowej (a może pastwiskowej?) miałem pewne niewielkie (wiedziałem że niewielkie tylko na razie bo pewnie by się coraz bardziej pogłębiały) problemy ze wzwodem a właściwie jego utrzymaniem przez dłuższy czas. Teraz takich problemów nie mam, wręcz przeciwnie: ukrwienie wzrosło Very Happy

Cytuj
wiem to z opinii meżczyzn

Zet, a jakie jest Twoje zdanie na temat seksu na ZO?
Czy jeszcze nie zaczales? ...........mam na mysli ZO

Chyba jednak nadal jestem ... na DO ;]
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #23 : 2009-02-06, 18:54:34 »

Cytuj
Chyba jednak nadal jestem ... na DO ;]

ZET, dlatego pytam o opinie? Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #24 : 2013-04-13, 17:51:39 »

"viola44"
nie mów co i gdzie, bo to Twoja osobista sprawa, ale jeśli poszło w biodra i piersi, to odłożyłaś tłuszcz, jeśli ogólnie zgrubiała Ci "podściółka" skórna, to też tłuszcz, a jeśli obwód bicepsa... to wodę i trochę azotu  Wink
Dla kobiety BMI 19,5-20,5 wydaje się OK.
A jak?. No jeśli to tłuszcz, to z acetylo-CoA, który może pochodzić albo z węglowodanów, albo białka... Da się to wyregulować w połączeniu z bieganiem oczywiście!  Very Happy

PS
należy bardzo unikać antykoncepcji hormonalnej!. To może być powód wielu metabolicznych powikłań!.
O tym zapomniałem wspomnieć w paru wątkach i tu to nadrabiam!
To samo dotyczy brania hormonów w trakcie przekwitania, dla jego złagodzenia. Nie tak dawno czytałem, że najnowsze zalecenia dla kobiet w tym wieku, to "przechorować" naturalnie ten okres. Bo autorzy podają, że: "hormony mogą spowodować..."
To była wersja dla laluni, a dla lalusia?
Teraz większość facetów po 40-stce rozgląda się za HTZ.
Na szczęście w naszym kraju lekarze niezbyt wiedzą co z tym robić, ale zaraz się dowiedzą, bo to kasa przecież.
Efekty dużej ilości androgenów znam ze swojego podwórka, ale co z "uzupełnieniem" do "wartości fizjologicznych" i tak modnym ostatnio DHEA?
Adminie, pewno nie jest to w kręgu Twoich zainteresowań, ale masz dużo szerszy ogląd sprawy, rzuć kilka dowcipnych wersów, co? Wink Wink Wink
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #25 : 2013-05-08, 08:46:58 »

Na stronie 70 "Jak nie chorować? " JK pisze na dole , że rzadkie posiłki nie sprzyjają chudnięciu ....

Jak to jest w takim razie , cały ten IF ...
Też stosowałem, wiadomo już na LC może i niekiedy było to proporcją ŻO .....

Na początku przygody z LC jadłem po 4 posiłki białkowe w ciągu dnia , może i 5 , wiem teraz to wydaje się śmieszne , plus jakiś tam węglowy ...

Ale z drugiej strony jeden a nawet 2 białkowo tłuszczowe w ciągu dnia u  mnie nie dają takich efektów palenia body fatu jak już 3 plus ziemniak, dwa do spania Smile ..

Znów JK ma rację ....?
CZy zależy od typu .... bla bla bla....?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #26 : 2013-05-08, 08:59:16 »

Dr to dietetyczy geniusz, dlatego każdemu potrafi dietę indywidualnie dopasować na podstawie wywiadu, badań podstawowych, a jak jest biochemia krwi, to już bez pudła Dieta Optymalna zadziała. Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #27 : 2013-05-08, 09:33:29 »

Czyli zeby schudnac to jednak trzeba jesc czesciej nawet jak sie nie jest glodnym ?  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
chill
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #28 : 2013-05-08, 09:40:46 »

Może ilościowo na dzień tyle samo tyle że rozbite na więcej porcji ...  Confused ?

Ty byś @zyon pewnie jadł 3, 4 x po 3 żółtka ze śmietanką Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #29 : 2013-05-08, 09:55:34 »

Czyli zeby schudnac to jednak trzeba jesc czesciej nawet jak sie nie jest glodnym ?  Confused
Kiedyś Mariusz napisał: żeby coś zmienić, trzeba coś zmienić.
Kiedy chcemy chudnąć/zwiększać masę musimy jeść więcej/mniej/rzadziej/częściej.
I tak jak napisał Admin trzeba to indywidualnie skroić.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #30 : 2013-05-08, 10:02:35 »

Tylko, ze bedac na optymalnej nie masz potrzeby czestego jedzenia, ergo - nie masz mozliwosci wypalenia fatu na wycince?
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #31 : 2013-05-08, 10:32:31 »

Nie pamiętam, czy to już pisałem, ale na diecie wysokotłuszczowej tyje się z nadmiaru białka lub (i) węglowodanów, lub (i) nadmiaru alkoholu. A nadmiar tłuszczu jest wydawany z kalem w postaci mydła.
Teraz dałoby się napisać że trzydzieści stron naukowego uzasadnienia, ale mi się nie chce, wiec tyle wystarczy. Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #32 : 2013-05-08, 10:34:26 »

A co zrobic zeby sie chcialo troche wiecej ?  Laughing


Ja grzecznie prosze i obiecuje nawet pobiegac dzisiaj  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #33 : 2013-05-08, 10:39:45 »

Jakoś nie mam głowy ani nastroju do pisania takich rzeczy.
Kluczem do wszystkiego jest cykl Krebsa. Czyli w uproszczeniu - kto potrafi dogodzić swoim mitochondriom nie ma żadnych problemów zdrowotnych.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #34 : 2013-05-08, 10:42:30 »

Nie mowie o 30 stronach ale tak moze z kilka zdan wiecej jezeli mozna? Wink

Ja np dziwie sie ostatnio swoim potrzebom, ktore staram sie wyczuc ale jak na sniadanie (ok 10-12) zjem te 5 zoltek na 2 calych jajkach na masle i z kawalkiem roztopionego sera zoltego to czesto nie mam juz w ogole ochoty na bialko,
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #35 : 2013-05-08, 10:42:42 »

Jakoś nie mam głowy ani nastroju do pisania takich rzeczy.
Kluczem do wszystkiego jest cykl Krebsa. Czyli w uproszczeniu - kto potrafi dogodzić swoim mitochondriom nie ma żadnych problemów zdrowotnych.

A napisz chociaż w czym (gdzie?) w organizmie gromadzą się toksyny (jeśli są w nadmiarze)... Cool Czy w ogóle się gdzieś magazynują?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #36 : 2013-05-08, 10:53:15 »

Chodzi mi o to czy głównie w tłuszczu, czy w mięśniach, czy w kościach... czy jakichś narządach (np. wątrobie - ale zdaje się, że dr Kwaśniewski pisał, że wątroba je neutralizuje a nie przechowuje Rolling Eyes)...czy może jeszcze w jelitach albo gdzieś... Rolling Eyes Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #37 : 2013-05-08, 10:55:09 »

Tylko, ze bedac na optymalnej nie masz potrzeby czestego jedzenia, ergo - nie masz mozliwosci wypalenia fatu na wycince?
Cholera wie, ja nigdy nie robiłem "wycinki", chyba, że w sadzie.
Raczej muszę dbać by nie chudnąć, teraz mozołem przekraczam 91 kg.
To co pisze Admin to święta prawda, jak zwiększam B i Ww to przestaję spadać z wagi, a nawet złapię z kilo...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #38 : 2013-05-08, 10:57:52 »

Raczej muszę dbać by nie chudnąć, teraz mozołem przekraczam 91 kg.
Nie mowie o gubieniu ciala tylko smalcu
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #39 : 2013-05-08, 11:03:36 »

Raczej muszę dbać by nie chudnąć, teraz mozołem przekraczam 91 kg.
Nie mowie o gubieniu ciala tylko smalcu
Skoro się tyje od nadmiaru B i W, to chudnie(gubi smalec)od...?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.