forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 17:02:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658494 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?  (Przeczytany 114916 razy)
viola44
Go


Email
Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« : 2009-02-03, 22:12:32 »

Bardzo proszę o wypowiedzi na temat mechanizmu tycia na diecie optymalnej. Ja osoiscie przytylam na diecie 4 kg, wazylam 56 kg a po 4 miesiącach moja waga wynosi 60 kg. Co prawda wydaje mi sie to prawidłowe z uwagi na fakt iz przy moim wzroscie 172 cm, mialam niedowage. Z tego co wiem, ludzie z niedowagą przybierają a z nadwaga chudna.Mechanizm chudnięcia rozumiem, lecz tycia niebardzo, interesuje mnie mechanizm z punku widzenia biochemicznego. viola
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #1 : 2009-02-03, 22:40:19 »

mysle, ze jakies znaczenie moze miec tu hormon wzrostu (GH, growth hormon), ale nic blizej nie wiem, tez sie z checia dowiem
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #2 : 2009-02-03, 22:40:51 »

growth hormon
growth hormone
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #3 : 2009-02-03, 22:54:09 »

Bardzo proszę o wypowiedzi na temat mechanizmu tycia na diecie optymalnej. Ja osoiscie przytylam na diecie 4 kg, wazylam 56 kg a po 4 miesiącach moja waga wynosi 60 kg. Co prawda wydaje mi sie to prawidłowe z uwagi na fakt iz przy moim wzroscie 172 cm, mialam niedowage. Z tego co wiem, ludzie z niedowagą przybierają a z nadwaga chudna.Mechanizm chudnięcia rozumiem, lecz tycia niebardzo, interesuje mnie mechanizm z punku widzenia biochemicznego. viola
 

Jedzac zgodnie z zasadami ZO/DO organizm "wybiera" najlepsza opcje dla siebie. Majac niedowage bedzie organizm chcial osiagnac status optymalny i przybierasz na wadze.. Dlatego tyjesz.

Z drugiej strony ( to nie krytyka ) majac 172 cm wzrostu i wage 56 kg....to chyba przesada. Moze odwrocilas cyfry.....genetyczna waga dla Ciebie jest w okolicach 65 kg. Zycie w akademiku chyba nie bylo dla Ciebie zbyt laskawe.....albo odwrotnie nie bylas zbyt laskawa dla swojego organizmy przebywajac w akademiku ( to tak z autopsji) i oczywiscie zart. Laughing

Jest duzo ludzi, ktorzy mysla, ze jedza optymalnie i jednego dnia ich waga jest mniejsza drugiego wieksza...ale to sa przypadki, ktorych nie nalezy brac pod uwage ( choc jest ich okolo 3.000.000 )

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #4 : 2009-02-04, 07:23:52 »

aaaa i jeszcze mi sie przypomnialo, ze czytalam o kolejnej -azie czy czyms podobnym

tu czytalam: http://high-fat-nutrition.blogspot.com/2008/05/weight-loss-when-its-hard.html
ASP - ACylation Stimulating Protein
nie wiem, do jakiego stopnia to sie zgadza, ale brzmi rozsadnie
streszcze pozniej, tylko najpierw ide na snia
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #5 : 2009-02-04, 07:58:01 »

No to po krotce:
- lipaza lipoproteinowa zalezy w duzej mierze od poziomu insuliny, ktory sila rzeczy jest na ZO obnizony,
- musi wiec istniec jakis inny mechanizm, ten mechanizm to enzym ASP,
- ASP pomaga zmagazynowac tluszcz w adipocytach,
- HSL (hormone sensitive lipase - lipaza hormonowrazliwa) dziala odwrotnie,
- HSL uwalnia tluszcz,
- HSL pracuje efektywnie przy niskim poziomie insuliny...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #6 : 2009-02-04, 08:37:40 »

Bardzo przystępnie i bardzo dobrze mechanizm przybieranai na wadze opisał Ruszczyc w "Żywienie zwierząt i paszoznawstwo". Powinna być to OBOWIĄZKOWA lektura dla każdego dietetyka, po przeczytaniu i zrozumieniu "Jak nie chorować?"!.
Zacytuję, bo to doskonały podręcznik dietetyki - np:
"... przyrost 1g tłuszczu ma tyle samo enetrgii, co 9g mięsa (wliczając wodę)." - chodzi o wartość energetyczną przyrostu.
Czyli - ile dzieci można wykarmić w Afryce w oparciu o zdrową, zbilansowaną dietę na "gruchu z kapustą", z jednego US monstrum, co musi mieć dwa siedzenia w autobisie, czy samolocie? Shocked

PS
Ta książka Ruszczyca dla Wegetarian, to najlepsze, co mogło się zdarzyć Wegetarianom, tylko oni o tym nie wiedzą.  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #7 : 2009-02-04, 17:44:30 »

 

Jedzac zgodnie z zasadami ZO/DO organizm "wybiera" najlepsza opcje dla siebie. Majac niedowage bedzie organizm chcial osiagnac status optymalny i przybierasz na wadze.. Dlatego tyjesz.

Z drugiej strony ( to nie krytyka ) majac 172 cm wzrostu i wage 56 kg....to chyba przesada. Moze odwrocilas cyfry.....genetyczna waga dla Ciebie jest w okolicach 65 kg. Zycie w akademiku chyba nie bylo dla Ciebie zbyt laskawe.....albo odwrotnie nie bylas zbyt laskawa dla swojego organizmy przebywajac w akademiku ( to tak z autopsji) i oczywiscie zart. Laughing

Jest duzo ludzi, ktorzy mysla, ze jedza optymalnie i jednego dnia ich waga jest mniejsza drugiego wieksza...ale to sa przypadki, ktorych nie nalezy brac pod uwage ( choc jest ich okolo 3.000.000 )



adampio
 :)nie odwrócilam cyfr, nie można uogólniać, ja jestem bardzo drobnej kosci i dla mnie waga 60 kg to max, gdybym wazyla 65 podejrzewam iz te 5 kg musiałoby stanowic sam tluszcz, ktory pewnie zwisałby mi tu i ówdzie Very Happy . poza tym ja nie jestem z tych - z przodu deska, z tyłu deska a na imie ma Tereska Very Happy, dlatego tez w ogólnym rozrachunku nie jest zle Very Happy  A jesli chodzi o akademik to owszem czasami nie byłam łaskawa dla swojego oranizmu z przyczyn powiedzmy natury obiektywnej. zreszta sam wiesz, studiowalam kilka lat pozniej od Ciebie, wiec wiesz jak to wszystko wygladało. Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #8 : 2009-02-04, 18:12:12 »

Bardzo przystępnie i bardzo dobrze mechanizm przybieranai na wadze opisał Ruszczyc w "Żywienie zwierząt i paszoznawstwo". Powinna być to OBOWIĄZKOWA lektura dla każdego dietetyka, po przeczytaniu i zrozumieniu "Jak nie chorować?"!.
Zacytuję, bo to doskonały podręcznik dietetyki - np:
"... przyrost 1g tłuszczu ma tyle samo enetrgii, co 9g mięsa (wliczając wodę)." - chodzi o wartość energetyczną przyrostu.
Czyli - ile dzieci można wykarmić w Afryce w oparciu o zdrową, zbilansowaną dietę na "gruchu z kapustą", z jednego US monstrum, co musi mieć dwa siedzenia w autobisie, czy samolocie? Shocked

PS
Ta książka Ruszczyca dla Wegetarian, to najlepsze, co mogło się zdarzyć Wegetarianom, tylko oni o tym nie wiedzą.  Wink

  Very Happy adminie, niewatpliwie dużo dzieci afrykańskich mozna wykarmic ..... ale ja i tak bedę drązyc temat az do skutku Smile ja bardzo kontroluje węglowodany i uważam na bialka wiec skad ....a moze woda ma tutaj swój udział?  Very Happy
Jesli zdobedę poleconą ksiązke to chetnie przeczytam.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #9 : 2009-02-04, 18:35:13 »

"viola44"
nie mów co i gdzie, bo to Twoja osobista sprawa, ale jeśli poszło w biodra i piersi, to odłożyłaś tłuszcz, jeśli ogólnie zgrubiała Ci "podściółka" skórna, to też tłuszcz, a jeśli obwód bicepsa... to wodę i trochę azotu  Wink
Dla kobiety BMI 19,5-20,5 wydaje się OK.
A jak?. No jeśli to tłuszcz, to z acetylo-CoA, który może pochodzić albo z węglowodanów, albo białka... Da się to wyregulować w połączeniu z bieganiem oczywiście!  Very Happy

PS
należy bardzo unikać antykoncepcji hormonalnej!. To może być powód wielu metabolicznych powikłań!.
O tym zapomniałem wspomnieć w paru wątkach i tu to nadrabiam!
To samo dotyczy brania hormonów w trakcie przekwitania, dla jego złagodzenia. Nie tak dawno czytałem, że najnowsze zalecenia dla kobiet w tym wieku, to "przechorować" naturalnie ten okres. Bo autorzy podają, że: "hormony mogą spowodować..."
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #10 : 2009-02-04, 20:07:29 »

"viola44"
nie mów co i gdzie, bo to Twoja osobista sprawa, ale jeśli poszło w biodra i piersi, to odłożyłaś tłuszcz, jeśli ogólnie zgrubiała Ci "podściółka" skórna, to też tłuszcz, a jeśli obwód bicepsa... to wodę i trochę azotu  Wink
Dla kobiety BMI 19,5-20,5 wydaje się OK.
A jak?. No jeśli to tłuszcz, to z acetylo-CoA, który może pochodzić albo z węglowodanów, albo białka... Da się to wyregulować w połączeniu z bieganiem oczywiście!  Very Happy

PS
należy bardzo unikać antykoncepcji hormonalnej!. To może być powód wielu metabolicznych powikłań!.
O tym zapomniałem wspomnieć w paru wątkach i tu to nadrabiam!
To samo dotyczy brania hormonów w trakcie przekwitania, dla jego złagodzenia. Nie tak dawno czytałem, że najnowsze zalecenia dla kobiet w tym wieku, to "przechorować" naturalnie ten okres. Bo autorzy podają, że: "hormony mogą spowodować..."

Bardzo spodobała mi sie Twoja odpowiedz. Teraz wszystko rozumiem, odłozylam tluszcz to po pierwsze a po drugie wiem czemu, stanowczo za mało zażywam ruchu . Te kilogramy przybyły gdy jadłam wiecej białka, a niestety mało się ruszałam. Moje BMI wynosi ok 19,5, jestem na granicy . Ale teraz moim celem bedzie zwiększyc masę mięsniową kosztem tkanki tluszczowej nie tracąc na wadze. Mysle ze mi sie to uda.  Smile
Hormonów antykoncepcyjnych nie biorę, poniewaz jestem swiadoma zagrozen a  jesli dysponuje się wyobraznią Smile to sex  bez antykoncepcji równiez moze byc bardzo ekscytujący i zarazem bezpieczny. Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #11 : 2009-02-04, 20:33:00 »

"hormony mogą spowodować..."

moga spowodowac i powoduja
szkoda, ze dr JK tak oszczednie pisze na ten temat, niewiele jest pewnych zrodel, gdzie mozna o tym poczytac. w zasadzie wszyscy niestety pisza, zeby to jednak regulowac lekami, jak juz sie komus caly system rozjedzie... - Natural Replacement Therapy itepe...
na przyklad o co chodzi z tym, ze kobiety dawniej owulowaly raz w roku... czy o to, ze poziom estrogenu jest zasadniczo nizszy, jak ktos sie odzywia zgodnie z ZO? tysiac pytan i watpliwosci.
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #12 : 2009-02-04, 20:50:12 »

sex  bez antykoncepcji równiez moze byc bardzo ekscytujący i zarazem bezpieczny. Wink

seks bez antykoncepcji to jest Seks Smile
inne to tylko namiastka...
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #13 : 2009-02-04, 20:55:58 »

Dzień dobry Zet
seks to tylko odruch akceptacji.
Gra w szachy, to dopiero doznanie! Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #14 : 2009-02-04, 21:02:01 »

sex  bez antykoncepcji równiez moze byc bardzo ekscytujący i zarazem bezpieczny. Wink

seks bez antykoncepcji to jest Seks Smile
inne to tylko namiastka...

SEX BEZ ANTYKONCEPCJI I DIETA OPTYMALNA RAZEM WZIETĘ TWORZĄ ISTNY RAJ NA ZIEMI Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #15 : 2009-02-04, 21:13:03 »

Dzień dobry Zet
seks to tylko odruch akceptacji.
Gra w szachy, to dopiero doznanie! Very Happy

UWIELBIAM SZACHY, GDY UDAJE MI SIE POKONAC PARTNERA CZUJE SIĘ JAK OPTYMALNA Z 20 LETNIM STAŻEM. Very Happy Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #16 : 2009-02-04, 22:54:42 »

Dzień dobry Zet
seks to tylko odruch akceptacji.
Gra w szachy, to dopiero doznanie! Very Happy

Ooooooo taaaak. Umiejetnosc posuwania damy to jest dopiero gra.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #17 : 2009-02-05, 13:47:11 »

Bardzo proszę o wypowiedzi na temat mechanizmu tycia na diecie optymalnej. Ja osoiscie przytylam na diecie 4 kg, wazylam 56 kg a po 4 miesiącach moja waga wynosi 60 kg. Co prawda wydaje mi sie to prawidłowe z uwagi na fakt iz przy moim wzroscie 172 cm, mialam niedowage. Z tego co wiem, ludzie z niedowagą przybierają a z nadwaga chudna.Mechanizm chudnięcia rozumiem, lecz tycia niebardzo, interesuje mnie mechanizm z punku widzenia biochemicznego. viola
a moze tutaj znajdziesz cos dla siebie??
http://optymaln.republika.pl/dz290.html
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #18 : 2009-02-05, 16:59:11 »

Bardzo proszę o wypowiedzi na temat mechanizmu tycia na diecie optymalnej. Ja osoiscie przytylam na diecie 4 kg, wazylam 56 kg a po 4 miesiącach moja waga wynosi 60 kg. Co prawda wydaje mi sie to prawidłowe z uwagi na fakt iz przy moim wzroscie 172 cm, mialam niedowage. Z tego co wiem, ludzie z niedowagą przybierają a z nadwaga chudna.Mechanizm chudnięcia rozumiem, lecz tycia niebardzo, interesuje mnie mechanizm z punku widzenia biochemicznego. viola
a moze tutaj znajdziesz cos dla siebie??
http://optymaln.republika.pl/dz290.html


Ciekawy link ale wydaje mi się iz czytałam o tym w ksiązkach dr Kwasniewskiego i tutaj problem dotyczy czegos innego, przybierania na wadze nie bedac na diecie optymalnej a to zupelnie inna bajka. Smile
Zapisane
Zet
Go


Email
Odp: Jaki jest mechanizm tycia na diecie optymalnej?
« Odpowiedz #19 : 2009-02-05, 19:44:20 »

sex  bez antykoncepcji równiez moze byc bardzo ekscytujący i zarazem bezpieczny. Wink

seks bez antykoncepcji to jest Seks Smile
inne to tylko namiastka...

SEX BEZ ANTYKONCEPCJI I DIETA OPTYMALNA RAZEM WZIETĘ TWORZĄ ISTNY RAJ NA ZIEMI Very Happy

możesz rozwinąć temat? ;]
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 18 zapytaniami.