forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 17:39:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660648 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Do admina
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Do admina  (Przeczytany 46910 razy)
kangur
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #60 : 2009-02-15, 21:18:13 »

Tak myślę sobie gryzzli, że powinieneś jak najszybciej poczuć powołanie na księdza. Od razu trafiłbyś do "elity" o czym marzysz, a tak, żal czytać jak się miotasz w tym "planktonie". Nie trać czasu!.
Na Parafii dostałbyś "gospochę" z urzędu, ale na jaką trafisz i tak będzie zdatna. Embarassed

Pieknie to ujales Wojtku.
Samo zycie.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #61 : 2009-02-15, 21:40:06 »

wlasnie widze, ze wszyscy maja te same skojarzenia
ostatnio czytajac post miska zastanawialam sie, czy w realu tez rzecze z takim przejeciem i namaszczeniem Cool
tak czy inaczej zgrizzlywe "slowo na niedziele" = czysta rozrywka
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #62 : 2009-02-16, 10:19:53 »


Tylko jest pytanie z jakiego systemu politycznego wywodza sie
te "zasady dobrego wychowania" ???  Cool

Dla mnie kazda osoba robi "striptis swoimi postami"
po pierwszych zdaniach od razu wiadomo
czy ktos jest "socjalista"(tak delikatnie to ujmujac)
czy zalicza sie do "innej opcji"  Cool

Musze dodac, ze kazdy socjalista rozumuje i dziala
w pewien "specyficzny" sposob!!!  Shocked Shocked Shocked

Pieknie jest wszystko pokazane na filmie "Katyn"  Cool
Jest taka scena jak "gospocha" odwiedza po wojnie "PANIA GENERALOWA"
Tak pieknie WAJDA to wymyslil i pokazal!!!  Cool



kudłaczu przestań wciskać ciemnote i kit dla planktonu

zdrowe  dobre wychowanie zawsze było i jest "socjalistyczne"

nie socjalistycze jest wciskanie kitu że " człowiek jest stworzony do pracy"

Katynia nie  oglądałem z prostej przypadłości
historię znam od ludzi którym udało się  go "przeżyć"
nie chcę  po raz kolejny oglądać   historycznej szmiry

ps.
do twojej  kudłatej świadomości
nie interesują mnie  socjalizmy i kapitalizmy w swoich  głupich odsłonach
prawo jest jedno święte i niezbywalne
dziedziczyć i posiadać możesz  na własność to co sam wytworzyłeś ( i wymieniłeś na inne wytwory) a nie zawłaszczyłeś
resztę masz prawo tylko urzytkować nic pozatem
poniał?

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #63 : 2009-02-16, 23:51:38 »

  Gryzzly -Ten Twój fanatyzm to już chyba jakaś odmiana schizoferenii.
   PRL nie była państwem komunistycznym,to ,ze aktorka ogłosiła upadek komunizmu -można jej wybaczyć,
ale walka z komuną  teraz trwa -a ludziom jest coraz gorzej .
  W PRL nie było -głodujacych  dzieci,nie było samobójstw z powodów ekonomicznych,
Były kartki, ale wyższe spożycie prawdziwego mięsa na twarz niż obecnie
  PRL była państwem policyjnym,ale bezpieczniej można było sie poruszać po ulicach i chodzić na mecz.
    Pewnie ,ze system sie nie sprawdził ,ale tym bardziej trzecia i czwarta RP -rozczarowuje .
  Paranoiczne ściganie wrogów ,aby podnieśc poczucie własnej wartości a nieudaczników kreowac na bohaterów
i w imie wolności i demokracji -Ludzi o innych pogladach opluwać i obrzydliwie fałszowac historie
Gadanie o zbrodniczym systemie jakoś nie przekłada sie na demokracje , czytelne prawo czy zwyczajną uczciwość.
   
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #64 : 2009-02-16, 23:59:34 »


Katynia nie  oglądałem z prostej przypadłości
historię znam od ludzi którym udało się  go "przeżyć"
nie chcę  po raz kolejny oglądać   historycznej szmiry

Takie samo odnioslem uczucie po obejrzeniu tego filmu.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #65 : 2009-02-17, 01:03:35 »

...Gryzzly -Ten Twój fanatyzm...

Pozdrawiam serdecznie Rudka.  Cool

Co moge napisac?  Shocked
Tak czuje, ze nawet "wirtualne domniemania" moich przekonan
sa juz przez "socjalistow" nie do zniesienia!!!  Cool

Chetnie bym cos konkretnego o tym napisal
ale sa "osoby" ktore z wielkim wstretem
odnosza sie do wszystkiego co nie pachnie "lewica"
dlatego poddaje sie.  Cool

Czasy PRL byly szczytem cywilizacyjnym
w Europie i na Swiecie!  Shocked
To byl po prostu istny RAJ na ziemi !!!  Cool

Czy sprawilem Tobie odrobine radosci Rudka???  Cool



Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #66 : 2009-02-17, 02:42:54 »

 Gryzzly
Nie tego od Ciebie oczekiwałam ,nie sprawiłeś mi radości -bo nielubie fałszu i hipokryzji
    odpowiem ci tym samym - Czarny kapitalizm , żenująca władza
      ignoranctwo i pogarda dla prawa i przyzwoitości  z wujem Samem na karku -
   Jest to system ponoć niezły dla niektórych.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Trochę danych, trochę pytań
« Odpowiedz #67 : 2009-02-17, 12:57:11 »

Mamy w Polsce kilka ustawowych minimów. Ja tu i teraz przedstawię dwa stanowiące o relacjach Państwo - Obywatel, tu rodzina z trojgiem dzieci. Po kolei.Minimum EGZYSTENCJI dla rodziny z trojgiem dzieci w Polsce wynosi 1718,4 zł (netto) i skladają się na tę kwotę:

- żywność - 859,9 zł
- mieszkanie - 543,7 zł (czynsz, prąd, gaz, itp)
- edukacja - 75,6 zł
- odzież i obuwie - 75,0 zł
- ochrona zdrowia - 40,2 zł
- higiena osobista - 42,2 zł
- pozostałe wydatki - 81,8 zł

więcej informacji - http://www.ipiss.com.pl/ME-2007.pdf . Te wyliczenia służą w Polsce chyba jedynie do obliczania wielkości zbioru osób, które mają mniej, bo nikogo do niczego nie zobowiązują, jako że wiemy z mediów iż osoby, które w Polsce żyją za mniej niż wynosi minimum egzystencji stanowią 10 % społeczeństwa. Około 3.800.000 osób.

W minimum SOCJALNYM dla rodziny z trojgiem dzieci - http://www.ipiss.com.pl/ms-2007.pdf opiewającym na 3155 zł (netto) ujęto:
- żywność - 1043,5 zł
- mieszkanie - 827,6 zł
- edukacja - 281,4 zł
- kultura i rekreacja - 184,1 zł
- odzież i obuwie - 173,3 zł
- ochrona zdrowia - 115,1 zł
- higiena osobista - 83,3 zł
- transport i łączność - 325,3 zł
- pozostałe wydatki - 121,3 zł

Za mniej niż wynosi minimum socjalne żyje 70 % społeczeństwa. Nie jesteśmy informowani o wielkości grup społecznych oscylujących w granicach minimum egzystencji, czyli żyjących za równowartość minimum egzystencji (podaje się tylko jaka część społeczeństwa jest poniżej tej granicy) jak też kwot je niewiele przekraczających. Jest miejsce na wyszczególnienie kilku przedziałów między kwotą 1718,4 zł a kwotą 3155 zł. Mało tego. Nie wiemy jak głęboko można być poniżej kwoty 1718,4 zł dla rodziny z trojgiem dzieci.

Jeszcze jedno. Porównanie powyższych zestawień kosztów utrzymania rodziny z trojgiem dzieci na poziomie owych minimów o zgorszenie przyprawia mnie swoboda z jaką obniża się wydatki na edukację dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, jak też wydatki na potencjalne leczenie rodzin w ktorych zachorowalność ze względu na niedożywienie musi być większa, nie zaś mniejsza. Przy uświadomieniu sobie, że w tej grupie znajdują się rodziny rencistów (renty u nas są przecież bardzo niskie!)  przyjąć, że tam można na leki i leczenie wydać mniej wydaje się niemożliwe, a jednak przyjęto.
Jak dzieci z takich rodzin mogą się wybić na niezależność, jeśli prawo dopuszcza by nie miały na bilet MPK do szkoły, a ich rodzice wrócili do zdrowia, jeśli nie może im starczyć na żywność i leczenie? Jak można przyjmować, że może być nie stać te rodziny na najmniejszy wydatek na potrzeby kulturalne?

Instytut Pracy i Polityki Socjalnej prezentuje dane nt dochodów społeczeństwa z kilkuletnim opóźnieniem - http://www.ipiss.com.pl/teksty/kurowski.pdf  i jeżeli nie przeszkadza to żadnym ośrodkom władzy w Polsce, to może służy... Media problem również nie obchodzi...

O takich sprawach/problemach informuje się nas nieporównanie mniej niż o - krótko mówiąc - głupotach, których u nas na tony. Wyforowanie “głupot” na pierwszy plan pozwala - jak przypuszczam - wielu osobom nie wiedzieć, albo wiedzieć i ignorować, prawdziwe i najbardziej dla społeczeństwa żywotne problemy. Media się nie informują i nie informują nas, co kolejnym ekipom rządzącym pozwala nie zabierać głosu w sprawie, bo że wiedzą - nie wątpię. Premier Pawlak w wywiadzie dla “Polityki” w czasie obejmowania obecnego stanowiska w rządzie Donalda Tuska dał tego wyraz - http://www.polityka.pl/koalicja-20/Text01,933,236287,18/  . Donald Tusk też wiedział, gdy popierał protestujące pielęgniarki, a jego poprzednik Jarosław Kaczyński - moim zdaniem - “dla dobra” statystyk, bo nie społeczeństwa, minimum socjalne obniżał nazywając je (taki kamuflaż) “zmodyfikowanym”.

Zygfryd Gdeczyk, @ Lizak na blogu red. Daniela Passenta, policzył że za pensję 500.000 zł miesięcznie osoba bezrobotna żyłaby 86 lat. Bezrobotna. A robotna? Wg ostatniego Rocznika Statystycznego przeciętne wynagrodzenie na stanowiskach robotniczych to ca 56% przeciętnych wynagrodzeń na stanowiskach nierobotniczych, na których to tę przeciętną pensję rewelacyjnie podnoszą pensje naszych tuzów. 500.000 zł starczyłoby więc na około 22 lata pracy owego przeciętnego robotnika, tyle że ten robotnik wraz z rodziną musi znaleźć się w którejś z wyżej opisanych grup: poniżej któregoś z minimów, w zależności od liczby osób jakie ma na utrzymaniu.

22 lata w jeden miesiąc. W drugi miesiąc następne 22 lata, w rok - 264 lata. Za to za przeciętne wynagrodzenie robotnicze osoba z wynagrodzeniem 500.000 zł miesięcznie musi żyć przez ca 0,1 doby. Czy to nie absurd?
Znam rodzinę, w której matka z pierwszą grupą inwalidzką otrzymuje (netto) mniej niż 500 zł renty oraz zasiłek na troje dzieci w kwocie około 250 zł.

Dlaczego gdy obniżano podatki w sumie na 8 mld zł dla najzamożniejszych nie podwyższono jednocześnie owych rent na kwotę równą tej uldze? Dlaczego przyznając ulgę podatkową z tytułu wychowywania dzieci (ca 1000 zł rocznie na każde dziecko) nie podniesiono zasiłków rodzinnych najbiedniejszym rodzinom do np 250 zł na dziecko, aby mogły one mieć szansę na rozwój swego potencjału? Jeśli to było niedopatrzenie to trzeba je pilnie naprawić?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #68 : 2009-02-17, 13:13:37 »

Zapisane
CzarnaJulka
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #69 : 2009-02-17, 16:23:51 »

Po przeczytaniu niniejszego wątku z przykrością stwierdzam, że Ż.O. zaszkodziło większości dyskutantów.
A wykorzystując tytuł: "Do admina" przedstawiam sprawę techniczną. Otóż uważam, że przydałaby sie bardzo opcja "cytuj selektywnie". Ułatwia ona bowiem komunikację, bez potrzeby wklejania całych postów i ew. wycinania śmieci.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #70 : 2009-02-17, 19:53:27 »

Teresa, dlaczego uważasz, że dziecko którego nie stać na bilet MPK nie może się 2 km przelecieć piechotą? Ja tak chodziłam, bez względu na pogodę i temperaturę, w zimie po zaspach. W niczym mi to nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie. W mieście do szkół jest blisko a tylko tam kursuje MPK. A druga sprawa; Ciekawa jestem czy ta matka trójki dzieci inwalidka pierwszej grupy uległa cięzkiemu wypadkowi po urodzeniu trzeciego dziecka, czy była chora zanim zaszła w pierwszą ciążę bo to bardzo zmienia postać rzeczy.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #71 : 2009-02-21, 14:45:20 »

Mam rozumieć że dzieci, które nie są nasze mogą nie jeść, poręczników nie mieć, także butów do szkoły jak i biletow by do niej dojechać? O mydle nie wspomnę.

Są dzieci i póki prawo nie zabrania im żyć to nie można robić wszystkiego, by się degenerowały, fizycznie i psychicznie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #72 : 2009-02-21, 15:00:17 »

Ksiss, napisz co jadłeś i jakie płyny piłeś ostatnie 3 dni.
Byłeś na www.dobradieta.pl ? Tam na forum podaję przyczyny grzybicy (podpisuję się tam Ewa Bednarczyk-Witoszek):
zboża, cukry proste, nadmiary węglowodanów, produkty mleczne, nadmiary białka.
Można stosować leczenie od końca: produkty kwaśne, cebulowe, ogórki. Lepiej od początku Smile - namierzenie jaki szlak przeciążyliśmy.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #73 : 2009-02-21, 18:33:36 »

Teresa, masz tylko trochę racji. Nie można zdjąć z rodziców całej odpowiedzialności za dzieci i nie można uczyć dzieci że  należy im się wszystko, bez żadnego wysiłku.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #74 : 2009-02-21, 19:43:29 »

Ksiss, napisz co jadłe¶ i jakie płyny piłe¶ ostatnie 3 dni.
Byłe¶ na www.dobradieta.pl ? Tam na forum podaję przyczyny grzybicy (podpisuję się tam Ewa Bednarczyk-Witoszek):
zboża, cukry proste, nadmiary węglowodanów, produkty mleczne, nadmiary białka.
Można stosować leczenie od końca: produkty kwa¶ne, cebulowe, ogórki. Lepiej od pocz±tku Smile - namierzenie jaki szlak przeci±żyli¶my.


Lekarko.Teraz to już zgłupiałam całkiem bo nie wiem do kogo kierujesz tego posta? Rolling Eyes
Niby pasuję do mnie jesli chodzi o dolegliwosć bo ja sie zmagam z grzybem ,ale ja jestem kobieta no i mój nick to kriss Razz
Jesli Ci chodzi o mnie to niema sprawy,bardzo sie cieszę że zainteresowałaś sie moim problemem.a jesli chodzi o kogo innego to sorry Rolling Eyes Nie chcę sie narzucać ,ale chętnie opisze co jem i co piję Very Happy

otóz jem:zółtka oraz nieco mniej jaj w całości.ostatnio pozwoliłam sobie na kawe ze smietanką oraz kakao tez ze smietanką,wegle ograniczyłam do minimum,najchętniej kapustne oraz inne warzywa bo po kartoflach mnie bardziej zaflegmia.Od czasu do czasu zjadam je w postaci frytek na smalcu,od tygodnia jem tez codziennie na sniadanie placki wg.przepisu J.Kwasniewskiego oraz placki z jabłkami.Wiem ze to jest grzech ale tęskniłam za czyms takim,a ponieważ wyniki były mizerne podczas stosowania rotacji mlecznych ,wiec się troche podlamalam psych.i zaczełam sobie pozwalać na te produkty,Ale zawsze mogę zacząć wszystko na nowo jesli będę miec wsparcie z twej strony i radę .Chetnie tez mogłabym skontaktować sie z toba w twoim gabinecie osobicie.Sprawa do uzgodnienia jesli chodzi o termin. A co do forum Dobra dieta ,to próbowałam się zarejestrować tam juz jakiś czas temu i niestety nie powiodlo misię.ale tam zagladnę i poczytam .Dzięki za link.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #75 : 2009-02-22, 17:44:54 »

Twój post jest pierwszy w wątku. Co prawda pytania kierowałaś do Admina. Tak się wtrąciłam.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #76 : 2009-02-22, 18:12:14 »

Twój post jest pierwszy w wątku. Co prawda pytania kierowałaś do Admina. Tak się wtrąciłam.

Kierowalam do Admina ,poniewaz chciałam poznać jego pogląd w tej sprawie Razz
Leczenie grzybic zawsze jest związane scisle z dieta,a poniewaz mnie co jakis czas nawiedza grzybek ,wiec chciałam uzyskac konkretna podpowiedz jak można go zagłodzic ,odżywiajac sie optymalnie.
No cóż Admin nie ma pojecia na ten temat i ma prawo poniewaz nie jest lekarzem.
Ten temat mnie bardzo interesuje.
W  tej chwili mam juz stope ładnie zagojona macią Canesten.
Musi on (grzybek) być u mnie w ustroju skoro sie pojawia beż powodu.
W jaki sposób mam go zniszczyć ? Rolling Eyes
To pytanie kieruje do Ciebie Lekarko Razz
Z zatokami mam nadal problem,mam tez pytanie w związku z nimi,jakie badanie może mi wykryc co tam w nich siedzi?
Moge wykonac je prywatnie,a potem chetnie bym sie z wynikiem umówiła na konsultacje z Tobą oczywiscie prywatnie. Razz
Brak mi juz sil zmagac sie z tym problemem Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #77 : 2009-02-26, 20:36:56 »

muzyka,taniec,oraz wszystko inne,co wzmacnia psychicznie,pamietanie o sobie o zaspakajaniu wlasnych  potrzeb i realizowanie marzen.Codzienna wiara we wlasne sily i mozliwosci przy pomocy fachowca lub ksiazek.Codziennie myslimy o pokarmie dla ciala,a co jest z psychika.Moze to tu pies pogrzebany.???
Oczywiscie niczego nie sugeruje.
Tylko przypominam,ze sa rowniez mozliwosci psychicznego wzmacniania do walki z choroba. Razz

Polecam ksiazki amerykanskiego lekarza Bernie Sigel,np. "Milosc,medycyna i cud". Razz
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #78 : 2009-02-26, 22:33:35 »

muzyka,taniec,oraz wszystko inne,co wzmacnia psychicznie,pamietanie o sobie o zaspakajaniu wlasnych  potrzeb i realizowanie marzen.Codzienna wiara we wlasne sily i mozliwosci przy pomocy fachowca lub ksiazek.Codziennie myslimy o pokarmie dla ciala,a co jest z psychika.Moze to tu pies pogrzebany.???
Oczywiscie niczego nie sugeruje.
Tylko przypominam,ze sa rowniez mozliwosci psychicznego wzmacniania do walki z choroba. Razz

Polecam ksiazki amerykanskiego lekarza Bernie Sigel,np. "Milosc,medycyna i cud". Razz


 Oj Kodar,potanczyła bym i pohaharzyła nieco Laughing nawet niemasz pojecia jak bardzo tego pragne,Przypominaja mi sie czasy kiedy tak sie w moim zyciu działo Smile
Niestety nie da sie człowiekowi być wesołym  jesli sie ledwo dycha Confused
Ale na szczescie juz niedługo bede pod opieka wspanialej specjalistki Pani Adiunkt odziału laryngologi  w klinice w Katowicach  na ul.Francuskiej.Mam nadzieje ze sie wyjasni co mnie męczy Cool Znowu mam cien nadzieji. Klinika ta słynie ze wspaniłych specjalistow,dam znac o wszystkim w swoim czasie .
Pozdrawiam Cie. Razz
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Do admina
« Odpowiedz #79 : 2009-02-27, 03:47:24 »

Kodar
,kiedy w necie jest wszystko -juz nie starcza czasu na książki
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.