forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-04-19, 05:00:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659784 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"  (Przeczytany 15638 razy)
adampio
Gość


Email
Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« : 2009-02-06, 19:45:31 »

Tyle przepisow, ktore sie znalazly w ksiazkach Pana Dr. Jana Kwasniewskiego i nikt nie podziekowal Pani Kwasniewskiej za te przepisy.
Nie wyobrazam sobie aby to to Pan doktor stal w kuchni i "pichcil".......wiec postanowilem zrobic omleta dla Pani doktorowej. Wychodze z zalozenia, ze lubi malo slodkie smaki i sery francuzkie ( nie za ostre ). Dlatego pozwolilem sobie nazwac omleta jak w tytule. Jezeli Toan bedzie z nazwy niezadowolony, to go i tak skasuje. Jednak chcialbym tu wniesc na piedestal Pania Kwasniewska.....

Sposob robienia jest troche inny:

60 gr zoltka
20 gr masla
30 gr sera franuzkiego
20 gr smietanki ( ja mam 38 % )
10 dzem, koniecznie z czeresni

Robimy:

Do 60 gr utrzepanego jajka wlewamy schlodzone ale rozpuszczone maslo i ubijamy na jednolita mase
na sucha teflonowa i rozgrzana patelnie wlewamy mase
krecimy patelnia w powietrzu twozac omleta
jak juz mamy forme oleta i spod omleta jest troszke sciety kladziemy 4 plastry sera
miedzy plastry sera kladziemy po dwa platki lisci rozy ( koniecznie czerwonej, dzikiej rozy )
przykrywamy na dwie minuty
po odkryciu, dosmazamy jeszcze minute
zdejmujemy z ognia na 5 min, aby caly tluszcz zostal wciagniety
nastepnie przekladamy na talez nie skladajac na pol
na koniec kladziemy mala lyzeczke dzemu, na samym srodku

TE PLATKI ROZY,ZAMIAST WIELKIEGO BUKIETU KWIATOW DLA PANI DOKTOROWEJ!!!!!

Smacznego
Zapisane
kate
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #1 : 2009-02-26, 14:31:46 »

Wydaje się smakowity Very Happy
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #2 : 2009-02-26, 20:04:53 »

szczegolnie,te pachnace,moga byc czerwone jak wino i koniecznie pachnace latem.....platki roz...... Razz
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #3 : 2009-02-26, 21:43:48 »

szczegolnie,te pachnace,moga byc czerwone jak wino i koniecznie pachnace latem.....platki roz...... Razz

 

Kodar, dla Ciebie juz robilem niemieckie ziemniaki po polsku, wiec nie badz zazdrosna!!!! Wink Very Happy Laughing
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #4 : 2009-02-27, 10:12:20 »

szczegolnie,te pachnace,moga byc czerwone jak wino i koniecznie pachnace latem.....platki roz...... Razz

 

Kodar, dla Ciebie juz robilem niemieckie ziemniaki po polsku, wiec nie badz zazdrosna!!!! Wink Very Happy Laughing
jednak.....brakuje mi lata i slonca,stad to moje wzdychanie Adamie  Laughing Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70405


Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #5 : 2009-02-27, 10:36:06 »

Myślę, że te ziemniaki są troszeczkę mniej romantyczne od płatków róż, no chyba, że jestem staroświecka.. Confused Laughing
Zapisane

kodar
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #6 : 2009-02-27, 10:51:14 »

Myślę, że te ziemniaki są troszeczkę mniej romantyczne od płatków róż, no chyba, że jestem staroświecka.. Confused Laughing
aaaaaaaaaaa,o romantyzmie,to juz wcale zapomnialam Confused Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70405


Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #7 : 2009-02-27, 10:56:37 »

Może "adampio" dla ciebie przygotuje bukiet z...no właśnie , w tym to jego głowa..potrafi zaskakiwać.. Shocked Very Happy
Zapisane

kodar
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #8 : 2009-02-27, 11:17:07 »

Może "adampio" dla ciebie przygotuje bukiet z...no właśnie , w tym to jego głowa..potrafi zaskakiwać.. Shocked Very Happy
...............najwspanialszy bukiet mam,gdy pije dlugo lezakujace wina. Laughing
"Na wielu filmach ogląda się, jak kelner nalewa jeden kieliszek osobie zamawiającej wino. Taki obrazek ma sens w stosunku dwudziestoletnich lub starszych win, których smak i bukiet jest nam doskonale znany. W takim przypadku sprawdzenie powoduje upewnienie się, że wino się nie zepsuło, gdyż z czasem prawdopodobieństwo złego smaku nawet w stosunku do win dobrze przechowywanych rośnie."
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Płeć: Kobieta
wiadomości: 70405


Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #9 : 2009-02-27, 12:20:09 »

No cóż, nie znam się na winach, ale wiem jedno, że wino i kobiety, czym starsze, tym lepsze Laughing
Zapisane

grizzly
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #10 : 2009-02-27, 13:29:02 »

No cóż, nie znam się na winach, ale wiem jedno, że wino i kobiety, czym starsze, tym lepsze Laughing

Renia, co Ty nie powiesz?  Cool Razz  Czy to znaczy "to" o czym mysle?  Cool Razz

Zapisane
viola44
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #11 : 2009-02-27, 13:47:36 »

gryzzli
Cytuj
Renia, co Ty nie powiesz?     Czy to znaczy "to" o czym mysle?   
   

tak gryzzli to "to" Very Happy Very Happy Embarassed.
Zapisane
kate
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #12 : 2009-02-27, 14:18:12 »

Mam pytanie do p. Adama bo racjonalnie dobiera posiłki i wszystko przelicza!Ja jestem drugi dzień na diecie i szykuje na oko.Dlatego z chęcią zastosowałabym jadłospis tygodniowy Pana.Proszę o pomoc Very Happy
Zapisane
grizzly
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #13 : 2009-02-27, 14:39:18 »

... i wszystko przelicza!...

Bo On "Gorol" jest a wiadomo, ze to "wyrachowane" ludzie!  Cool Razz Razz

To oczywiscie zart!  Cool Co by sie Adam nie pogniewal!  Cool

Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #14 : 2009-02-27, 18:00:26 »

... i wszystko przelicza!...

Bo On "Gorol" jest a wiadomo, ze to "wyrachowane" ludzie!  Cool Razz Razz

To oczywiscie zart!  Cool Co by sie Adam nie pogniewal!  Cool


 

Gryzzzli, a skad, na Ciebie, nigdy.
Znam zarty nie pamietam ortografii, ale obiecalem poprawe, juz nawet zamowilem slownik polski, bo gorolski tu nie dziala.
Zapisane
_flo
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #15 : 2009-02-27, 18:26:03 »

adampio, a jakiej przegladarki uzywasz
najoptymalniej by bylo sobie zainstalowac mozille: http://www.mozilla.org/
i do tego plugin z poskim spelczekerem: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3052
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #16 : 2009-02-27, 18:27:23 »

Mam pytanie do p. Adama bo racjonalnie dobiera posiłki i wszystko przelicza!Ja jestem drugi dzień na diecie i szykuje na oko.Dlatego z chęcią zastosowałabym jadłospis tygodniowy Pana.Proszę o pomoc Very Happy


Kate, powiem tak, ja przeliczam posilki tylko wowczas kiedy mam je wstawic tu na forum. Mamy taka niepisana regula, ze podajac jakis przepis podaje sie BTW. Sa przepisy, ktore dodalem tu i uwdzie bez BTW ale tylko dlatego, ze patrzac na skaldniki widzimy, ze sa optymalne.

Wracajac do tematu. Jeste na diecie zbyt krotko aby korzystac z moich przepisow. Nie dlatego, ze njie chce Ci ich podac, nie. Ja zjadam tylko dwa posiki dziennie, czasami jeden i cos tam podjem. Ty powinnas przebudowac swoj "piec" korytkowy na "piec " optymalny, poczekac pare miesiecy i............mozesz korzystac z mojego sposobu zywienia.

Mam nadzieje, ze w zaden sposb Cie nie urazilem i ze rozumiesz o czym mowie.

A tak juz poza tym, moje typowe sniadanie to:

omlet:
obiadokolacja, w zaleznosci od aktywnosci fizycznej, mieso, tluszcz i weglowodany w takiej ilosci, ktora zaspokaja moje, w danej chwili, zapotrzebowanie.

WITAJ W KLUBIE

 
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #17 : 2009-02-27, 18:29:47 »

adampio, a jakiej przegladarki uzywasz
najoptymalniej by bylo sobie zainstalowac mozille: http://www.mozilla.org/
i do tego plugin z poskim spelczekerem: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3052
 

Daj spokoj Flo, jak ja chodzilem do szkoly to gwara byla obowiazkowa a poski byl na 2-gim miejscu a Ty mnie tu na jagiegos tam spelczekera namawiasz. Czy to mozna pic?
Zapisane
_flo
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #18 : 2009-02-27, 18:35:54 »

no spleczeker to taki elektroniczny slownik - w mojej wlasnej gwarze, ktora zawsze byla i jest numero uno
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Specjalnie dla Pani Kwasniewskiej " Omlet a*la Kwasniewska"
« Odpowiedz #19 : 2009-02-27, 19:00:14 »

no spleczeker to taki elektroniczny slownik - w mojej wlasnej gwarze, ktora zawsze byla i jest numero uno



OK. Mam mam nadzieje, ze nie narazam sie Wam, robiac kardynalne bledy ortograficzne. I jak Kodar powiedziala, czasami sobie nie zdaje sprawy z tego, ze robie bledy. Wiem, ze to blad. Ale takie jest zycie. Nie mam pisemnego kontaktu z polska. Do rodzicow sie dzwoni, ze znajomymi pije drinka a karty swiateczne sa juz napisane i wysyla mailem.
Ale teraz zaczynam pracowac nad soba. Jak powiedzialek zamowilem slownik i bede z niego korzystal.OK?
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.