forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:43:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Paznokcie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paznokcie  (Przeczytany 23782 razy)
liny
Go


Email
Paznokcie
« : 2009-02-10, 14:12:17 »

Nikt z forumowiczów nie narzeka na paznokcie. Po 6 miesiącach na DO mam osłabione, łamliwe, rozdwajające się na końcach paznokcie. Czy ktoś miał taki problem? Może podpowie mi jak sobie z tym poradzić ?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #1 : 2009-02-10, 18:11:47 »

Nikt z forumowiczów nie narzeka na paznokcie. Po 6 miesiącach na DO mam osłabione, łamliwe, rozdwajające się na końcach paznokcie. Czy ktoś miał taki problem? Może podpowie mi jak sobie z tym poradzić ?

Objawy nadmiaru białka w organiźmie:(objawy te mogą mieć również inną przyczynę)
-swędzenie i pękanie skóry
-nawrót chorób (łuszczyca, cukrzyca)
-cuchnący mocz
-bóle nerek i (lub) stawów
-przyśpieszone tętno , arytmia
-wzrost ciśnienia tętniczego
-nadmierna nerwowość, potliwość
-szum w uszach
-zaparcia
-przykry zapach z ust
-wzrost wagi ciała
-osłabienie ogólne
-uczucie zimna
-mrowienie i drętwienie kończyn
-plamy na paznokciach, kruchość ich i rozdwajanie
-wypadanie włosów
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #2 : 2009-02-10, 23:23:37 »

To co piszesz jest sprzeczne z praktyka i obserwacja prymitywnych ludow.

Co nie znaczy ze bialka nalezy pakowac w siebie jak najwiecej....

Ja bym upatrywal problemu w jakosci spozywanych produktow.
Jesz podroby? Nerki, serca, watrobke?

Nigdy nie mialem na zywieniu niskoweglowodanowym problemow z wlosami czy paznokciami. (Wczesniej owszem - wlosy siano, paznokcie z przebarwieniami).

Od kiedy jem codziennie 1-2 nerki cielece + 30-50g watrobki jagniecej + czasem jeszcze inne wartosciowe rzeczy typu serca, zoltka, jadra baranie - slysze wrecz komplementy od kolezanek na temat paznokci i wlosow.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #3 : 2009-02-11, 07:14:21 »

Cytuj
To co piszesz jest sprzeczne z praktyka i obserwacja prymitywnych ludow.

Zenon, no to chyba dobrze, prawda?

Dzis sie juz nikt z prymitywnymi ludzmi nie porownuje ( myle sie  Shocked )
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #4 : 2009-02-11, 07:40:18 »

Od kiedy jem codziennie 1-2 nerki cielece + 30-50g watrobki jagniecej + czasem jeszcze inne wartosciowe rzeczy typu serca, zoltka, jadra baranie -

Zenon,
a czy przypadkiem nie masz pryszczy?.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #5 : 2009-02-11, 07:50:49 »

to co wkleil kangur dokladnie zgadza sie z moimi doswiadczeniami. za duzo bialka. i toksycznych produktow jego metabolizmu.
no ale wiadomo, kazdy jest inny, a i powodow lamliwych paznokci moze byc 1000.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #6 : 2009-02-11, 19:41:43 »

Od kiedy jem codziennie 1-2 nerki cielece + 30-50g watrobki jagniecej + czasem jeszcze inne wartosciowe rzeczy typu serca, zoltka, jadra baranie -

Zenon,
a czy przypadkiem nie masz pryszczy?.

Nie mam. Kiedys mialem baaardzo powazne problemy ze skora.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #7 : 2009-02-11, 19:48:41 »

A to świetnie, że nie masz.  Very Happy
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #8 : 2009-02-11, 19:56:42 »

Cytuj
To co piszesz jest sprzeczne z praktyka i obserwacja prymitywnych ludow.

Zenon, no to chyba dobrze, prawda?

Dzis sie juz nikt z prymitywnymi ludzmi nie porownuje ( myle sie Shocked )

Za bardzo nie rozumiem co mi chcesz przekazac.

Mnie chodzi o to, ze niektore ludy jadly powyzej 200g bialka dzien w dzien - i jakichkolwiek lamliwych paznokci, pryszczy czy problemow z wlosami nie mieli.

Wiec z tego wnioskuje, ze to chyba nie w bialku jest problem, szczegolnie ze w waszym srodowisku duzo bialka dla kobiety to 60-70, no poszalejmy: 80 gram bialka. (czyli 3-2.5 raza mniej bialka niz jadly jakies Aborygenki)
Co nie znaczy ze nalezy bialka jesc niewiadomo ile..

Dla mnie po prostu jezeli ktos czuje sie zle zjadajac 70 czy 80g bialka juz czuje sie zle i ma jakies dziene objawy to jest to oznaka ze z jego zdrowiem nie jest ok.
rozumiesz o co mi chodzi?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #9 : 2009-02-11, 20:29:21 »

podejrzewam, ze moglo raczej chodzic o hormony w tej ilosci/rodzaju podrobow, a nie o bialko
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #10 : 2009-02-11, 21:51:36 »

Cytuj
To co piszesz jest sprzeczne z praktyka i obserwacja prymitywnych ludow.

Zenon, no to chyba dobrze, prawda?

Dzis sie juz nikt z prymitywnymi ludzmi nie porownuje ( myle sie Shocked )

Za bardzo nie rozumiem co mi chcesz przekazac.

Mnie chodzi o to, ze niektore ludy jadly powyzej 200g bialka dzien w dzien - i jakichkolwiek lamliwych paznokci, pryszczy czy problemow z wlosami nie mieli.

Wiec z tego wnioskuje, ze to chyba nie w bialku jest problem, szczegolnie ze w waszym srodowisku duzo bialka dla kobiety to 60-70, no poszalejmy: 80 gram bialka. (czyli 3-2.5 raza mniej bialka niz jadly jakies Aborygenki)
Co nie znaczy ze nalezy bialka jesc niewiadomo ile..

Dla mnie po prostu jezeli ktos czuje sie zle zjadajac 70 czy 80g bialka juz czuje sie zle i ma jakies dziene objawy to jest to oznaka ze z jego zdrowiem nie jest ok.
rozumiesz o co mi chodzi?
 

Chodzi tylko o forme Twojej wypowiedzi ( nikt nie wie o czym myslisz ).
"To co piszesz jest sprzeczne z praktyka i obserwacja prymitywnych ludow"......w moim mniemaniu odnosisz Kangura wypowiedz do wierzen prymitywnych ludzi.
Ja stwierdzilem, ze to chyba dobrze, bo zyjemy w 21-szym wieku i mamy troche inne poglady, doswiadczenia itd niz ludzie prymitywni.
Gdybys stwierdzil, ze to jest niezgodne z teoria Pana prof. tego czy innego albo Pana Doktora z oxfordu itd...to byloby na miejscu, ale porownywanie z ludami prymitywnymi.....?????!!!

Poza tym nic innego nie chcialem Ci przekazac.......choc moze jedna uwaga, nie tylko do Ciebie, tak generalnie:
podawanie/ pisanie konkluzji swoich wlasnych mysli  bez podania podstaw tych konkluzji wprowadza wielkie zamiesznie na kazdym formum.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #11 : 2009-02-12, 07:16:29 »

Może podpowie mi jak sobie z tym poradzić ?

Proszę namaszczać paznokcie (i nie tylko) w oliwie virgin "obowiązkowo" po kąpieli. Jak przygotować taką oliwkę już tu raz, albo więcej razy pisałem. To jedyny smaczny sposób odżywiania się oliwą, o czym wiedzieli i co stosowali Starożytni.
Zapisane
liny
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #12 : 2009-02-12, 10:11:55 »

Dziękuję wszystkim za pomocne uwagi.
Może ktoś chciałby życzliwym okiem ocenić moje menu. Gdzie tkwi błąd?
Kobieta 48 lat, 162 cm 62 kg, praca przy komputerze + trochę sportu
śniadanie: 3 żółtka 10 g słoniny, 15 g smalcu, 1 kromka chleba Fitness Style ze Słonecznikiem  Schulstad+15 g masła+10 g twarogu tłustego lub makreli albo  wątrobianki +10 g papryki (ile tego!!!)
obiad: 100 g ziemniaka, ok 50 g mięsa (wątróbka, karkówka, lub inne tłuste), 70 g warzyw z 15 g tłuszczu
kolacja: chleb jw. smalec 15 g, 50g pomidora
w ciągu dnia 2 kawy z ( w sumie)100 g kremówki, deser z kremówki, kilka migdałów, kostka czekolady
moim zdaniem jest to daje B-ok. 30, T-ok.130, W-zwykle ponad 50, bo coś słodkiego skubnę - np. mandarynkę lub pół grejfruta
Jeżeli grzeszę, to prostymi węglowodanami, ale nie przekraczam nigdy 100, a raczej 50-60.
Jednak delikatnie przypominają się nerki i te paznikcie oraz popękana skóra na stopach i palcach.
Wygląda to na nadmiar białka, ale czy można go jeść mniej?
Liczę na Państwa porady i życzę powodzenia:)
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #13 : 2009-02-12, 12:20:01 »

no bialka jesz bardzo bardzo malo, to na pewno nie przebialczenie
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #14 : 2009-02-12, 12:54:00 »

Dziękuję wszystkim za pomocne uwagi.
Może ktoś chciałby życzliwym okiem ocenić moje menu. Gdzie tkwi błąd?
Kobieta 48 lat, 162 cm 62 kg, praca przy komputerze + trochę sportu
śniadanie: 3 żółtka 10 g słoniny, 15 g smalcu, 1 kromka chleba Fitness Style ze Słonecznikiem  Schulstad+15 g masła+10 g twarogu tłustego lub makreli albo  wątrobianki +10 g papryki (ile tego!!!)
obiad: 100 g ziemniaka, ok 50 g mięsa (wątróbka, karkówka, lub inne tłuste), 70 g warzyw z 15 g tłuszczu
kolacja: chleb jw. smalec 15 g, 50g pomidora
w ciągu dnia 2 kawy z ( w sumie)100 g kremówki, deser z kremówki, kilka migdałów, kostka czekolady
moim zdaniem jest to daje B-ok. 30, T-ok.130, W-zwykle ponad 50, bo coś słodkiego skubnę - np. mandarynkę lub pół grejfruta
Jeżeli grzeszę, to prostymi węglowodanami, ale nie przekraczam nigdy 100, a raczej 50-60.
Jednak delikatnie przypominają się nerki i te paznikcie oraz popękana skóra na stopach i palcach.

Wygląda to na nadmiar białka, ale czy można go jeść mniej?
Liczę na Państwa porady i życzę powodzenia:)
Może zostaw ten chleb i jedz w to miejsce warzywa. Może  brakuje Ci witamin( mnie zdrowie poprawiły warzywa i witamina C) . Może to tarczyca.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #15 : 2009-02-12, 13:09:16 »

Cytuj
moim zdaniem jest to daje B-ok. 30, T-ok.130, W-zwykle ponad 50

Liny, co to znaczy Twoim zdaniem? Shocked

Masz zjadac zbilansowane posilki  Very Happy

Nie masz kalkulatora aby sobie policzyc dzienne BTW?

Nie jedzac zbilansowanych posilkow nie mozesz powiedziec, ze jestes na ZO
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #16 : 2009-02-12, 13:30:47 »

poza tym rozwaz tez taki prosty fakt, ze jest zima, kaloryfer na maxa i moze siedzisz caly dzien w ogrzewanym suchym pomieszczeniu...
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #17 : 2009-02-12, 13:39:48 »

Adampio wytlumacze pokrotce o co chodzi z prymitywnymi ludami.

Otoz odserwujac czlowieka 21 wieku pod katem odzywiania mozna poznac jedynie patologie. Studiowanie patologii jest potrzebne, ale daje mozliwosc ograniczonego wnioskowania.

Mnie interesuje zdrowie a nie patologia i choroba.
Dlatego zamiast tracic czas na wspolczesnego schorowanego homo sapiens wole poczytac o prymitywnych cieszacych sie zdrowiem ludach. I o ich tradycyjnym zywieniu..
Polecam poczytac Westona Price'a
http://westonaprice.org
http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html

Dla mnie czlowiek, ktory jak zje 20g bialka wiecej niz "obliczona norma" i zle sie po tym czuje majac rozne jazdy - nie jest jeszcze zdrowy.
Tak samo osoba ktora ma jazdy po zjedzeniu 50g weglowodanow wiecej niz norma - musi jeszcze duzo nad soba pracowac.

To oczywiscie nie znaczy ze nalezy tak "bujac" swoim metabolizmem. Jest to jednak pewien marker zdrowia i jego stabilnosci.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #18 : 2009-02-12, 13:45:47 »

Kobieta 48 lat, 162 cm 62 kg, praca przy komputerze + troche sportu
sniadanie: 3 zoltka 10 g sloniny, 15 g smalcu, 1 kromka chleba Fitness Style ze Slonecznikiem Schulstad+15 g masla+10 g twarogu tlustego lub makreli albo watrobianki +10 g papryki (ile tego!!!)
obiad: 100 g ziemniaka, ok 50 g miesa (watrobka, karkowka, lub inne tluste), 70 g warzyw z 15 g tluszczu
kolacja: chleb jw. smalec 15 g, 50g pomidora
w ciagu dnia 2 kawy z ( w sumie)100 g kremowki, deser z kremowki, kilka migdalow, kostka czekolady
moim zdaniem jest to daje B-ok. 30, T-ok.130, W-zwykle ponad 50, bo cos slodkiego skubne - np. mandarynke lub pol grejfruta

Watrobka, mieso i smalec pewnie z marketowej swini, jajka z marketu, sery pasteryzowane?
Zgadza sie?

50g miesa/watrobki na obiad: nie przejadasz sie?
Przeciez to jest "plasterek".
Tyle to jakby sie uprzec mozna polknac "na raz".
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #19 : 2009-02-12, 13:51:37 »

zenon, nie mowimy (ja przynajmniej nie mialam tego na mysli) o jednorazowym spozyciu wiekszej ilosci bialka. ale sprobuj jesc przez miesiac 2 razy wiecej bialka niz potrzebujesz i 2-3 razy mniej weglowodanow niz powinienes i powiedz nam, jak sie bedziesz czul. ja przez przypadek robilam na sobie takie "eksperymenty" i powiem Ci, ze czulam sie fatalnie. to sie konczy na "atkins attitude", i nie ma nic wspolnego ze zdrowym, naturalnym odzywianiem.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.