forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:02:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Paznokcie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paznokcie  (Przeczytany 23618 razy)
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #20 : 2009-02-12, 14:02:10 »


Watrobka, mieso i smalec pewnie z marketowej swini, jajka z marketu, sery pasteryzowane?

A skąd ma być? Nie każdy lubi z ceraty, podśmiardłe, z muchami i bez stempli weterynaryjnych. Shocked
Ale jeśli komuś to smakuje? - to czemu nie. Very Happy
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #21 : 2009-02-12, 14:11:23 »

Ja tam jednak wole z torby-ceraty itd.  Od kilka lat chce siebie i rodzine otruć tym niestemplowanym i nie mogę... za cholere nie moge... a  przecież niestemplowane.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #22 : 2009-02-12, 14:14:25 »

"kristan"
a kto ci broni?. Przecież jesteś dorosły?!. Very Happy
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #23 : 2009-02-12, 14:25:48 »

wieeeem , ale ja chcę tylko tym niestemplowanym , uparłem się.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #24 : 2009-02-12, 14:32:18 »

Jak się ktoś ma zarazić, to i stemplowanym się zarazi, gdy weterynarz "odwali" badanie  Sad
No chyba, że się mięso podda odpowiedniej obróbce, to i z trichinellą się strawi bez szkody.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #25 : 2009-02-12, 14:54:06 »


Watrobka, mieso i smalec pewnie z marketowej swini, jajka z marketu, sery pasteryzowane?

A skad ma byc? Nie kazdy lubi z ceraty, podsmiardle, z muchami i bez stempli weterynaryjnych. Shocked
Ale jesli komus to smakuje? - to czemu nie. Very Happy

No rece opadaja..
Admin, przeciez ja radzilem tamtej pani jeno zadbac o jakosc spozywanych produktow.
Czemu reagujesz na ta rade negatywnie..? Po co te prywatne wycieczki...?
Przeciez to co napisalem jest zgodne z wykladnia twojego taty... (pozywienie dobrej jakosci z dobrego zrodla)
I ze zdrowym rozsadkiem rowniez jest zgodne...

Jak sie czlowiek odpowiednio rozejrzy to mozna kupic dziczyzne taniej niz marketowego, marnego swiniaka.
Czasem na prawde duzo taniej.

Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #26 : 2009-02-12, 15:02:04 »

Ostatnio na hali targowej pomyślałem , że dopne swego .Patrze ci ja, a tu z kosza wygląda słonina , taka gruba na szerokość dłoni. Ale napompowana pomyślałem,  hehe. Fajnie.
Biorę wszystko , mówie do gościa, ale tylko tą najgrubszą - zapłaciłem 21 zeta-/3zl-kg/.
Po skręceniu i ulotnym zapachu podczas topienia , zwabiłem sąsiadkę. Ostatnio nawet reaguje na zapachy z mojej kuchni.
Optymalną jednak nie bedzie - skwitowała kiedyś. I bądż tu mądry człowieku.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #27 : 2009-02-12, 15:05:34 »

Po co te prywatne wycieczki...?

"zenon"
to co tu piszę teraz jest do Ciebie skierowane i jest "prywatną wycieczką" ponieważ wyraźnie napisałem:
"zenon"
To, że kogoś się cytuje nie oznacza, że tylko do niego jest skierowana odpowiedź, bo tak nie jest!.

do "wszystkich"
Przecież oczywiste jest, że się nie kupuje "szynki" za 9,99zł/kg i nie ważne, czy leży w markecie, czy na ceracie.
W porządnych "marketach" są doskonałe wyroby wędliniarskie, trzeba tylko wiedzieć, które to. Nie wolno więc uogólniać, że ...
To samo dotyczy serów. Są "sery" i SERY właśnie najczęściej w "marketach". Są "wina" i WINA... Jest też WOLNY WYBÓR.

PS
"zenon"
W moim mieście Włocławku jest dostępny ser szwajcarski (dokładniej - Lactobacillus helveticus, o który mi chodzi), ale właśnie tylko w "markecie". To co mam go już nie kupować, bo tam leży? Shocked i lecieć na targowisko, od "baby" kupić Lactobacillus bulgaricus, który może powodować wzdęcia, nietolerancję laktozy  i inne przypadłości u podatnych?. Shocked
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #28 : 2009-02-12, 16:40:38 »

...Po skręceniu i ulotnym zapachu podczas topienia , zwabiłem sąsiadkę...

Tak moglby zaczynac sie niezly horror.  Cool Razz

BTW
Moim zdaniem "dobrej swini" nie poznaje sie po tym "jak konczy"
ale "jak zaczyna" i "i trwa"  Cool Razz Razz 

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #29 : 2009-02-12, 16:49:50 »

Lactobacillus helveticus

jest jeszcze jeden "produkt" z tamtego szwajcarskiego regionu o bardzo dobrych, zdrowych proporcjach:
bezszeryfowy kroj pisma Helvetica, a zwlaszcza Helvetica Neue - pycha!  Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #30 : 2009-02-12, 17:21:08 »

...Po skręceniu i ulotnym zapachu podczas topienia , zwabiłem sąsiadkę...


Tak moglby zaczynac sie niezly horror.   

A czemu od razu horror Shocked, a nie romans Smile
Zapisane

czesio
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #31 : 2009-02-12, 17:43:42 »

Dzień dobry renia.
w normalnych układach, to pewnie i romans, ale czarnowidz typ misiaczek, czy kangurek, to nawet arię operową potrafi  przerobić na "kwiczenie świni"
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #32 : 2009-02-12, 17:55:35 »

Dzień dobry!.
http://www.youtube.com/watch?v=vr6dknKv5Qg&hl=pl - to przykład złego myślenia!. Efekt końcowy nie ważny, bo czarnowidz widzi tylko początek rysowania! Sad
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #33 : 2009-02-12, 18:34:01 »

...w normalnych układach, to pewnie i romans...

No tak jedzenie "biedrunkowo-markietowego delicjalu" to faktycznie
prowadzi do romansu Cool Razz Ale z kim/czym?  Shocked Cool Razz Razz

BTW
To taki "czarny humor utylizatora" czyli klienta swinki "niewiadomego-tuczenia"  Cool Laughing Razz

To takie niesprawiedliwe: nie wiemy czym karmili swinki
ale efekty odczujemy na "wlasnej ......"  Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad


Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #34 : 2009-02-12, 18:46:18 »

dzeń dobry grizzly,
ale jedzenie świnek to takie prostackie i aspołeczne. Nie lepiej i zdrowiej grzyby, jagody, szyszki i inne runo leśne?. Ostatecznie warzywa i owoce nawet z marketu.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #35 : 2009-02-12, 19:37:29 »

...ale jedzenie świnek to takie prostackie i aspołeczne.
Nie lepiej i zdrowiej grzyby, jagody, szyszki i inne runo leśne?.
Ostatecznie warzywa i owoce nawet z marketu...

No co bedziemy taki "Wersal" czynic!  Razz
Swinki sa na "pozarcie" i basta!!!  Razz

Taki jest ten "WSPANIALY SWIAT" -jak to Pan Profesor z linku Tereski byl okreslil  Shocked Laughing

"Zmiksowane" w roznych proporcjach "poczucie szczescia i bezpieczenstwa" -
taki jest nasz "real" analogicznie jak "proporcje skladnikow" w "Kielbasie Olewnikow"  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #36 : 2009-02-12, 21:02:42 »

dzeń dobry grizzly,
ale jedzenie ¶winek to takie prostackie i aspołeczne. Nie lepiej i zdrowiej grzyby, jagody, szyszki i inne runo le¶ne?. Ostatecznie warzywa i owoce nawet z marketu.
Przecież optymalni wolą "świńskie kawały" Laughing
Zapisane

zenon
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #37 : 2009-02-12, 22:02:55 »

Admin, z mojej strony koniec odbijania pileczki.
Nie chce mi sie po prostu..
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #38 : 2009-02-13, 10:33:06 »

"zenon"
nie przejmuj się!
Gdybyś napisał, że Wegetarianizm jest szkodliwy, albo dieta wysokowęglowodanowa, zaprzeczyłbym równie stanowczo!
A może założyć dodatkowe działy Forum np: Dobra Dieta Wegetariańska i Dobra Dieta Wysokowęglowodanowa?.
Przecież to bardzo dobre sposoby odżywiania, dla większości osób!, gdy się je umiejętnie stosuje.  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Paznokcie
« Odpowiedz #39 : 2009-02-13, 11:28:56 »

fajnie napisane wykłady z biochemii
http://www.drmichalak.pl/data/studenci/bioch2.htm
http://www.drmichalak.pl/data/studenci/bioch3.htm

a propos diety wegetariańskiej cyt. z powyższych wykładów.

Ani wolny kwas tłuszczowy, ani acylo-CoA nie mogą przenikać samodzielnie do wnętrza mitochondrium. W procesie transportu przez błonę uczestniczy specjalny związek L-karnityna. Piszę o tym, gdyż istnieje sporo doniesień na temat ważnej roli tego związku w procesie spalania nie tylko tłuszczów, ale również glukozy. Istnieją silne przesłanki sugerujące możliwość rozwoju względnego niedoboru tego związku na diecie wegetariańskiej. Niedobór taki utrudnić może transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, sprzyjać rozwojowi cukrzycy oraz kwasicy mleczanowej. L-karnityna syntetyzowana jest w organizmie z dwóch aminokwasów: lizyny i metioniny, a do jej syntezy niezbędne są: witaminy: PP, B6, C oraz żelazo. Oba te aminokwasy są niezbędne w diecie tzn. organizm nie jest w stanie ich zsyntetyzować z cukru. Dużą zawartością karnityny cechują się przede wszystkim mięsa oraz żółtka. Spośród mięs, najwięcej jest jej w baraninie, najmniej w kurczakach. W przypadku diety o niskiej zawartości mięsa i żółtek ograniczone jest zarówno dostarczanie owych aminokwasów, jak i samej karnityny.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.