forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 09:59:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660302 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 325361 razy)
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #100 : 2009-02-15, 10:39:18 »

Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalistów". Nie można wszystkich wkładać do jednego worka. Czy wszyscy naukowcy i lekarze to jedna głupia, pazerna, niedouczona, nieuczciwa banda? Wszyscy są skorumpowani przez mafię farmaceutyczną?

Maja
też tego nie rozumiem, ale się nad tym nie zastanawiam i nie przejmuję, tym bardziej, że znam osobiście wielu bardzo dobrych lekarzy i bardzo dobrych naukowców!. Ale jeśli gnębi cię ten problem, najlepiej poczytaj prof. dr hab. med. Waltera Hartenbacha. On sporo wie na ten temat, bo opisał tę sytuację w "Mity o cholesterolu".
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #101 : 2009-02-15, 10:44:30 »

Niedobory witamin B6, B12 oraz kwasu foliowego może być przyczyną nadmiaru homocysteiny w śródbłonku, ale te niedobory są spowodowane błędami w żywieniu!
I znowu "zasłonie się doktorem Lutzem", oto właśnie mi chodziło.
Pozdrawiam

I to mnie właśnie dziwi, bo prof. Lutz, nie polecałby zbędnego "badania homocysteiny". A poleca? Shocked
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #102 : 2009-02-15, 10:52:31 »

Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalistów". Nie można wszystkich wkładać do jednego worka. Czy wszyscy naukowcy i lekarze to jedna głupia, pazerna, niedouczona, nieuczciwa banda? Wszyscy są skorumpowani przez mafię farmaceutyczną?

Maja
też tego nie rozumiem, ale się nad tym nie zastanawiam i nie przejmuję, tym bardziej, że znam osobiście wielu bardzo dobrych lekarzy i bardzo dobrych naukowców!. Ale jeśli gnębi cię ten problem, najlepiej poczytaj prof. dr hab. med. Waltera Hartenbacha. On sporo wie na ten temat, bo opisał tę sytuację w "Mity o cholesterolu".

Dzieki Admin za zachete. Przygotuje wkrotce materialy o mitach HIV. Bede miec troche roboty z tlumaczeniem.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #103 : 2009-02-15, 11:53:36 »

Majka
 mniej więcej przeczytałam twoje wczesniejsze posty i troche jestem zaskoczona tym iz przed dietą twoje parametry poziomu lipidów miesciły sie w granicach normy a teraz.... Shocked

Wysokie ryzyko ChNS(choroby niedokrwiennej serca)gdy ; MEDYCYNA TRADYCYJNA
1) chol. całkowity/chol. HDL wiekszy od 5,  ten jest wazny!
2) chol.LDL/HDL wiekszy od 4
3) HDLcholesterolu u kobiet mniejszy niz 42 u mezczyzn mniejszy niz 35mg/dl
4) podwyzszony poziom trójglicerydów przy niskim chol. HDL

Twoje parametry ze stycznia;
ad 1   5,9
ad 2   4,6
ad 3   51 tez nie za wysoki

Twoje parametry podane jako pierwsze;
ad 1  5,1
ad 2  2,8
ad 3  47 niewiele rozni sie od aktualnego, był niski i jest niski

wiec sama widzisz ze cos jest nie tak. dlaczego tak dzieje sie u Ciebie nie wiem. Najwazniejszy z tych parametrow jest ten pierwszy, cholesterol tzw dobry HDL powinien stanowic co najmniej 20 procent cholesterolu całkowitego , najlepiej jak przekracza 30%, a u ciebie przed dieta 19,5% czyli w miare dobrze a teraz 16,7. Sad

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #104 : 2009-02-15, 11:57:51 »

Niedobory witamin B6, B12 oraz kwasu foliowego może być przyczyną nadmiaru homocysteiny w śródbłonku, ale te niedobory są spowodowane błędami w żywieniu!
I znowu "zasłonie się doktorem Lutzem", oto właśnie mi chodziło.
Pozdrawiam

Wypada jeszcze dodać, że w/w niedobory powstają przy nadmiarze materiału energetycznego: aminokwasów glukogennych, glukozy, tłuszczu... (dlatego te moje opowieści u zupce, szklance wody zamiast czy warzywie bez tłuszczu)

znam osobiście wielu bardzo dobrych lekarzy i bardzo dobrych naukowców!.

A czy wiecie, że w b. bliskich gronie przyjaciół Aleksandrowicza i Podbielskiego był bioenergoterapeuta? Prof. Aleksandrowicz w rzeczywistości nie krył są z tą z znajomością i tymi zainteresowaniami.

HIV idzie tym samym schematem leczenia dietą co białaczki. Będę poszukiwała sponsora do badań nad grupą osób z HIV (najpierw dla jakichs 10 osób) .
Nie będzie to przypuszczam firma farmaceutyczna...Ci nie są zainteresowani produkcją tabletek z marchewki i masła...
Zatem pozostanie jakiś (lub grupa) "normalnych inaczej".
Osoby z HIV pragnące uczestniczyć w Nowościach - zapraszam mailowo (oczywiście bezpłatnie), choć przypuszczam, że wybiorę się po grupę do odpowiednich miejsc.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #105 : 2009-02-15, 12:32:03 »

A czy wiecie, że w b. bliskich gronie przyjaciół Aleksandrowicza i Podbielskiego był bioenergoterapeuta? Prof. Aleksandrowicz w rzeczywistości nie krył są z tą z znajomością i tymi zainteresowaniami.

HIV idzie tym samym schematem leczenia dietą co białaczki. Będę poszukiwała sponsora do badań nad grupą osób z HIV (najpierw dla jakichs 10 osób) .
Nie będzie to przypuszczam firma farmaceutyczna...Ci nie są zainteresowani produkcją tabletek z marchewki i masła...
Zatem pozostanie jakiś (lub grupa) "normalnych inaczej".
Osoby z HIV pragnące uczestniczyć w Nowościach - zapraszam mailowo (oczywiście bezpłatnie), choć przypuszczam, że wybiorę się po grupę do odpowiednich miejsc.


Tam znajdziesz chetnych:
http://www.lobaczewski.com/
>stories>birthday
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #106 : 2009-02-15, 15:35:34 »

Chyba nie o takich chętnych Lekarce chodzi.
Dużo osób leczy się w śzpitalu Zakaźnym w Chorzowie, więc niedaleko.  Gdybyś była Lekarko zainteresowana chętnymi z wirusem C żóltaczki to bym była zainteresowna ze względów rodzinnych. A może masz jakieś sukcesy na tym polu?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #107 : 2009-02-15, 16:01:19 »

Majka!
Piszesz ze adampio cytuje dr Kwasniewskiego, a kogo ma cytować  "wybitnych specjalistów"?  :
MAJKA
Cytuj
Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalistów". Nie można wszystkich wkładać do jednego worka.

Cytuj

Pisząc cyt. "wybitnych specjalistów" miałam na mysli wielu ( a nie wszystkich, litości ...teraz będę ważyć słowa z uwagi na to, że cenie sobie tzw. "święty spokój)" niedouczonych lekarzy. Moje byłe problemy zdrowotne i konfrontacja tychże problemów z lekarzami nie należała do udanych w związku z powyzszym tzw" wybitni specjalisci" mają swoją przyczyne i skutek. przyczyna? żle postawiona diagnoza...skutek? brak zaufania....Mam prawo tak myślec, tak samo jak  Ty Majka masz prawo cyt. Do starego żywienia nie wróciłam. Jest mniej węgowodanów, więcej tłuszczy. Nie jem prawie chleba i nie jem systematycznie mlecznych. Nie chcę zapeszyć, ale chyba napiszę, że czuję się dobrze. Nie ma nerwicy, nie ma dławienia w gardle, serce nie bije głośno jak zwykle to było, no i dobrze sypiam. Jestem przykładem ( przynajmniej od dwóch miesięcy) osoby, która lepiej się czuje na tym żywieniu, niż na żywieniu optymalnym.






Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #108 : 2009-02-15, 16:39:50 »

Majka
 mniej więcej przeczytałam twoje wczesniejsze posty i troche jestem zaskoczona tym iz przed dietą twoje parametry poziomu lipidów miesciły sie w granicach normy a teraz.... Shocked

Też nie wiem. Sama widzisz, że mi dieta szkodzi. Może gdybym dłużej ją kontynuowała, ale strach. Nie bałabym się wartości 300 i trochę powyżej, ale 500? Zrobię znowu badania i jak będzie w miarę dobrze to spróbuję wrócić do diety, ale zastanowię się dobrze nad tym krokiem.
 
Cały czas na tej diecie czułam dławienie w gardle.  Daleka znajoma (tradycyjne odżywianie) miała takie same objawy. Po zbadaniu  cholesterolu, okazało sie, ze miała bardzo wysoki. Czyżby ten właśnie objaw świadczył o niekorzystnym metaboliźmie?

W międzyczasie napisałaś o braku zaufania do lekarzy, złych diagnozach, niedouczeniu. Wszystko rozumiem. Czasami też nie dowierzam.Tylko z drugiej strony na medycynę idzie nasza najlepsza młodzież, dużo lepsza niż na studia techniczne, humanistyczne czy inne (pomijam prawo, tam idą też dobrzy). Już na starcie trzeba być dobrym z powodu konkurencji. Studia są trudne. Temu wszystkiemu trzeba podołać. Jednym słowem sądzę, że lekarze są nieźle przygotowani do zawodu. Potem myślę, że większość też się rozwija. Dlaczego stawiają złe diagnozy? Chyba nie ma tu racji zła wola. Zaniedbanie?, brak intuicji i wiedzy? Może rutyna? Mają już przecież dosyć dobrą aparaturę diagnostyczną. Naprawdę niektórzy mi imponują wiedzą i fachowością. Zauważyłam, że najlepsi są w wieku około 40 lat. Wysyła się ich na drogie staże zagraniczne. Choć przyznam, że ci starzy wyjadacze stopują ich rozwój bojąc się zagrożenia. Też nie do końca prawda. Byłam świadkiem jak pani Prof. w Klinice w Zabrzu uratowała życie pacjentce. Młodzi sknocili operację, codziennie chodzili na obchód i nikt nie wiedział dlaczego pacjentka czuje się coraz gorzej. Tylko ona (na 10 osób świty w obchodzie)zorientowała się w czym tkwił błąd (awantura),Widać i starzy są przydatni
Co by było, gdyby na medycynę szła miernota?
Życzę Ci dobrych lekarzy, a najlepiejm niech wogóle nie bębą potrzebni.
Zapisane
MarekLisowski
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #109 : 2009-02-15, 18:35:14 »

Będę poszukiwała sponsora do badań nad grupą osób z HIV (najpierw dla jakichs 10 osób) .
szczerze zycze powodzenia .
kiedys czytalem taki ciekawy artykul -moze pani rowniez go czytala?

http://www.zw.com.pl/artykul/19,306126_Lekarstwo_na_HIV_.html
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #110 : 2009-02-15, 19:37:49 »

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #111 : 2009-02-16, 00:13:47 »


HIV idzie tym samym schematem leczenia dietą co białaczki. Będę poszukiwała sponsora do badań nad grupą osób z HIV (najpierw dla jakichs 10 osób) .
Nie będzie to przypuszczam firma farmaceutyczna...Ci nie są zainteresowani produkcją tabletek z marchewki i masła...
Zatem pozostanie jakiś (lub grupa) "normalnych inaczej".
Osoby z HIV pragnące uczestniczyć w Nowościach - zapraszam mailowo (oczywiście bezpłatnie), choć przypuszczam, że wybiorę się po grupę do odpowiednich miejsc.


Ewa.
Czy przyjmiesz mnie na swoje forum? Nie bede przeklinac. Przyrzekam.

- Jasiu, jak nie bedziesz przeklinac to dostaniesz hulajnoge.
 Do stolu podano rosol. Dwie muchy wpadly do rosolu.
Jasiu na to:
- K....a noga.
 -W p.....de poszla hulajnoga
 -Ale nie pozwole
 -Aby muchy sie p........ly w moim rosole.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #112 : 2009-02-16, 01:22:35 »

Majka!
Piszesz ze adampio cytuje dr Kwasniewskiego, a kogo ma cytować  "wybitnych specjalistów"?  :
MAJKA
Cytuj
Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalistów". Nie można wszystkich wkładać do jednego worka.

Cytuj

Pisząc cyt. "wybitnych specjalistów" miałam na mysli wielu ( a nie wszystkich, litości ...teraz będę ważyć słowa z uwagi na to, że cenie sobie tzw. "święty spokój)" niedouczonych lekarzy. Moje byłe problemy zdrowotne i konfrontacja tychże problemów z lekarzami nie należała do udanych w związku z powyzszym tzw" wybitni specjalisci" mają swoją przyczyne i skutek. przyczyna? żle postawiona diagnoza...skutek? brak zaufania....Mam prawo tak myślec, tak samo jak  Ty Majka masz prawo cyt. Do starego żywienia nie wróciłam. Jest mniej węgowodanów, więcej tłuszczy. Nie jem prawie chleba i nie jem systematycznie mlecznych. Nie chcę zapeszyć, ale chyba napiszę, że czuję się dobrze. Nie ma nerwicy, nie ma dławienia w gardle, serce nie bije głośno jak zwykle to było, no i dobrze sypiam. Jestem przykładem ( przynajmniej od dwóch miesięcy) osoby, która lepiej się czuje na tym żywieniu, niż na żywieniu optymalnym.


Potwierdzam, tak samo jest ze mną od ponad 10 lat!  Smile
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #113 : 2009-02-16, 01:27:38 »

Majka!
Piszesz ze adampio cytuje dr Kwasniewskiego, a kogo ma cytować  "wybitnych specjalistów"?  :
MAJKA
Cytuj
Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalistów". Nie można wszystkich wkładać do jednego worka.

Cytuj

Pisząc cyt. "wybitnych specjalistów" miałam na mysli wielu ( a nie wszystkich, litości ...teraz będę ważyć słowa z uwagi na to, że cenie sobie tzw. "święty spokój)" niedouczonych lekarzy. Moje byłe problemy zdrowotne i konfrontacja tychże problemów z lekarzami nie należała do udanych w związku z powyzszym tzw" wybitni specjalisci" mają swoją przyczyne i skutek. przyczyna? żle postawiona diagnoza...skutek? brak zaufania....Mam prawo tak myślec, tak samo jak  Ty Majka masz prawo cyt. Do starego żywienia nie wróciłam. Jest mniej węgowodanów, więcej tłuszczy. Nie jem prawie chleba i nie jem systematycznie mlecznych. Nie chcę zapeszyć, ale chyba napiszę, że czuję się dobrze. Nie ma nerwicy, nie ma dławienia w gardle, serce nie bije głośno jak zwykle to było, no i dobrze sypiam. Jestem przykładem ( przynajmniej od dwóch miesięcy) osoby, która lepiej się czuje na tym żywieniu,[color=Maroon] niż na żywieniu optymalnym.[/color]


Potwierdzam, tak samo jest ze mną od ponad 10 lat!  Smile

Sorry, przeoczyłam ten drobiazg. Czy mogę prosić o szersze wyjaśnienie kwestii?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #114 : 2009-02-16, 01:42:26 »

Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalistów". Nie można wszystkich wkładać do jednego worka. Czy wszyscy naukowcy i lekarze to jedna głupia, pazerna, niedouczona, nieuczciwa banda? Wszyscy są skorumpowani przez mafię farmaceutyczną?

Maja
też tego nie rozumiem, ale się nad tym nie zastanawiam i nie przejmuję, tym bardziej, że znam osobiście wielu bardzo dobrych lekarzy i bardzo dobrych naukowców!. Ale jeśli gnębi cię ten problem, najlepiej poczytaj prof. dr hab. med. Waltera Hartenbacha. On sporo wie na ten temat, bo opisał tę sytuację w "Mity o cholesterolu".

Dzieki Admin za zachete. Przygotuje wkrotce materialy o mitach HIV. Bede miec troche roboty z tlumaczeniem.

Z przyjemnością poczytam, i chyba nie tylko ja!  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #115 : 2009-02-16, 12:46:21 »

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #116 : 2009-02-17, 19:19:37 »

Ewa.
Czy przyjmiesz mnie na swoje forum? Nie bede przeklinac. Przyrzekam.

You are welcome Very Happy.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #117 : 2009-02-17, 22:59:55 »

Ewa.
Czy przyjmiesz mnie na swoje forum? Nie bede przeklinac. Przyrzekam.

You are welcome Very Happy.

Thanks a lot. I am looking forward to join your forum.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #118 : 2009-02-20, 10:59:53 »

Strona będzie piękna, już ją widziałam Smile. Chyba muszę poczekać, aż kumpel zda egzaminy...(2 tyg?)

Wczoraj dzwoniła do mnie "stara" pacjentka. Znam ją od 21 lat. Ma powyżej 70 lat. Wykryłam jej "cuda na kiju" i zlikwidowałam je Very Happy dwadziescia lat temu.
21 lat temu nie znałam DO i zastosowałam u niej swoje. Opiera się przed tłustym, liczy W, jada chudo, bardzo chudo, jaja 1-2 x w tyg (zje jedno-góra 2) ...
i ma cholesterolu 350mg% Very Happy. OB -35/h. No i co Very Happy Very Happy Very Happy, z czego powstał Very Happy? Zbyt bogatobiałkowa dieta (proszę o nie przeginanie w drugą stronę).
No i czynnik dodatkowy 1-2 x w tyg. lubiła zjeść ciemne pieczywo. Nie mogłam u niej tego wyrugować Sad.
Z mojego doświadczenia CIEMNE PIECZYWO JEST JEDNYM ZE ŹRÓDEL PODWYŻSZONEGO CHOLESTEROLU. Kto zna alergologię - zrozumie, kto nie - będzie się pienił podajac argumenty delikatnie mówiąc niepoważne, by nie powiedzieć nierozumne.
Nota bene - jej siostra zawsze lubiła tłuste i cholesterol zawsze miała w normie.
Z tego tytułu tyle tłustego zjadłam na śniadanie Very Happy Very Happy Very Happy, że aż ... mi się dobrze na duszy zrobiło Very Happy Very Happy Very Happy.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #119 : 2009-02-20, 13:29:54 »

I am looking forward to join

error error, it hits my hair  Razz
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.