forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 03:07:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 325490 razy)
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #120 : 2009-02-25, 11:35:39 »

Jestem po przeczytaniu książeczki "MITY CHOLESTEROLU"--  lektura godna polecenia, przede wszystkim dla tych, którzy żywią sie tradycyjnie chodząc regularnie do lekarzy, może w końcu przejrzeliby na oczy.
dzieki admin za podanie namiarów na tę pozycje.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #121 : 2009-02-25, 12:02:23 »

Przygotuje wkrotce materialy o mitach HIV. Bede miec troche roboty z tlumaczeniem.

Nie musisz tłumaczyć. Wrzucaj linki. Może nowy wątek? Niebawem będę coś więcej wiedziała.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #122 : 2009-02-25, 13:11:19 »

...Jestem po przeczytaniu książeczki "MITY CHOLESTEROLU" ...

Viola, mam pytanie? Czy jest w tej ksiazce "cos" nowego?
Mam na mysli jakies nowe informacje, ktorych nie uswiadczysz
np. w Biochemii Harpera?

Czy w "Mitach" pisze moze, ze w "blaszkach miazdzycowych"
brakuje cholesterolu w miejsce ktorego odnaleziono np. "szczawiany" ??  Shocked Cool

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #123 : 2009-02-25, 14:16:49 »

...Jestem po przeczytaniu książeczki "MITY CHOLESTEROLU" ...

Viola, mam pytanie? Czy jest w tej ksiazce "cos" nowego?
Mam na mysli jakies nowe informacje, ktorych nie uswiadczysz
np. w Biochemii Harpera?

Czy w "Mitach" pisze moze, ze w "blaszkach miazdzycowych"
brakuje cholesterolu w miejsce ktorego odnaleziono np. "szczawiany" ??  Shocked Cool



Misiu, wiem co chcesz mi udowodnić, ale przeciez nie o to chodzi, nie mam biochemii Harpera, zresztą w biochemii ogólnej  chyba nie rozpisują sie na temat blaszek miazdzycowych, predzej w jakiejś biochemii klinicznej.  Jesli chodzi o blaszki w" mitach", to pisze iż cholesterol w zasadzie mozna pominąć, nie stanowi on znaczacego czynnika 1%, a głównym mechanizmem który przyczynia sie do zwężenia swiatła naczynia są zmiany w tkance łacznej naczyn, jej pogrubienie, rozrost, spowodowane różnymi czynnikami, np cukrzyca, zwiekszone cisnienie krwi, palenie tytoniu w wiekszych dawkach, stresy psychiczne i fizyczne(sport wyczynowy). Jesli chodzi o szczawiany to tego nie pamietam, przeczytam jeszcze raz to wyłape więcej szczegółow. Wczoraj ksiazka do mnie dotarła, więc "przeleciałam" ją w całosci zeby zorjentowac się co i jak.  Bardzo fajnie wytłumaczony jest mechanizm dzialania kortyzolu (prekursorem jest cholesterol) i powiazanie z nim potasu, sodu, magnesu i wapnia, najwazniejszych elektrolitów. JA naleze do takich osób, które uwazają, iz ta sama wiedza poruszona w różnych ksiazkach zawsze wnosi nowe spojrzenie na sprawę, poniewaz traktuje temat z różnych punków widzenia.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #124 : 2009-02-25, 14:40:55 »

...wiem co chcesz mi udowodnić...

Udowodnic, to moze "zle" slowo!  Cool
Mam powazne "przypuszczenia" co do tresci tej "ksiazki"Cool

Na poczatek intryguje mnie ten 1%!!! O co chodzi autorowi?:

1.) Czy to ma znaczyc ze w "blachach i blaszkach" jest tylko 1 % cholesterolu(calkowitego)
2.) Czy chodzi tylko o 1% "udzialu w mechanizmie" powstawania miazdzycy naczyn,
     takie "uczone" oszacowanie "odpowiedzialnosci" za smierc milionow ludzi z powodu miazdzycy, tego cholesterolu?
 Cool

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #125 : 2009-02-25, 15:23:14 »

...wiem co chcesz mi udowodnić...

Udowodnic, to moze "zle" slowo!  Cool
Mam powazne "przypuszczenia" co do tresci tej "ksiazki"Cool

Na poczatek intryguje mnie ten 1%!!! O co chodzi autorowi?:

1.) Czy to ma znaczyc ze w "blachach i blaszkach" jest tylko 1 % cholesterolu(calkowitego)
2.) Czy chodzi tylko o 1% "udzialu w mechanizmie" powstawania miazdzycy naczyn,
     takie "uczone" oszacowanie "odpowiedzialnosci" za smierc milionow ludzi z powodu miazdzycy, tego cholesterolu?
 Cool



Z tego co zrozumiałam, w tych zgrubieniach naczyn ktore sa popularnie nazwane miazdzycą  , 1 % tych pogrubien stanowi cholessterol. Wiesz ja po przeczytaniu tej ksiazki nie miałam mieszanych uczuć, moze jestem naiwna ale jakos tak uwierzyłam temu facetowi, dosc logicznie tlumaczył to wszystko, tym bardziej ze jest kardiochirurgiem i nieraz widzial na własne oczy ta sławetną miazdzyce.
Poza tym, z własnego doswiadczenia wiem jak to wyglada, moja mama miała (bylo to caLkiem niedawno) cholesterol ok 200mg%, lekarka natychmiast zapisała jej lek na obnizenie cholesterolu, brała go kilka dni i stwierdziła ze zle sie czuje, odstawila to swinstwo , zreszta za moja namową przede wszystkim. Mama moja ma skoki cisnienia, ma blisko 80 lat i gdyby ten wysoki według "wybitnych spacjalistow"cholesterol, (przepraszam ale musialam uzyc tego zwrotu po raz kolejny), był przyczyna tego nadcisnienia to pewnie dwano mojej mamy nie byłoby wsród nas. Z tego co pisze autor ksiazki, cholesterol moze odlozyc się w naczyniach dopiero przy bardzo wysokich poziomach cholesterolu, ok 1000mg% ale wczesniej degradując wszystkie narządy wewnetrzne i wowczas nie tworzy wybiórczych blaszek, tylko pasma wzdłóz naczyn. Ja zgadzam sie w 100 % z autorem, ze wyzszy cholesterol to wieksze siływitalne, poprostu stwierdzam to na sobie, mysle ze przed dieta napewno nie mialam cholesterolu 244, i przy takim poziomie czuje sie silna, poza tym autor podaje inne normy dla mnie bardziej logiczne, ok 200 do 350 a nawet do 400. zbijanie cholesterolu o wartosci 250 jest chore i gdyby kiedykolwiek jakis lekarz polecilł mi terapie obnizajaca chol. , zostałby przeegzaminowany z wiedzy o cholesterolu Very Happy Very Happy, oj bylabym bardzo surowym sedzią. Very Happy

grizzly, czym zajmujesz sie na codzien? pracujesz w słuzbie zdrowia?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #126 : 2009-02-25, 15:51:22 »

...w tych zgrubieniach naczyn ktore sa popularnie nazwane miazdzycą  , 1 % tych pogrubien stanowi cholessterol...

Viola, w takim razie mamy "WIELKI PROBLEM" jesli autor twierdzi
ze naczynie zmienione miazdzycowo czyli "blacha miazdzycowa" to TYLKO 1% cholesterolu
to albo celowo wprowadza w blad czytajacych, albo jest "wybitnym likorzem",
ktory o patologii ma takie pojecie jak ja o "pseudomedycynie" tzw "chinskiej"
pod ktory to plaszczyk, uciekaja wszyscy "szarlatani i uposledzeni umyslowo"  Cool Razz

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #127 : 2009-02-25, 16:08:31 »

...w tych zgrubieniach naczyn ktore sa popularnie nazwane miazdzycą  , 1 % tych pogrubien stanowi cholessterol...

Viola, w takim razie mamy "WIELKI PROBLEM" jesli autor twierdzi
ze naczynie zmienione miazdzycowo czyli "blacha miazdzycowa" to TYLKO 1% cholesterolu
to albo celowo wprowadza w blad czytajacych, albo jest "wybitnym likorzem",
ktory o patologii ma takie pojecie jak ja o "pseudomedycynie" tzw "chinskiej"
pod ktory to plaszczyk, uciekaja wszyscy "szarlatani i uposledzeni umyslowo"  Cool Razz



No nie załamuj mnie misiu, czemu tak piszesz? to jak wytłumaczysz mi choroby wiencowe czy zawaly czy udary u ludzi z niskim poziomem cholesterolu?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #128 : 2009-02-25, 16:50:27 »

... jak wytłumaczysz mi choroby wiencowe czy zawaly czy udary u ludzi z niskim poziomem cholesterolu?...

To jest caly w tym ambaras, aby....... Cool Razz
Violus Slodka!!!, nawet nie wiesz z jaka ochota
bym Tobie wszystko wytlumaczyl "krok po kroku"!!!  Cool Razz

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #129 : 2009-02-25, 17:00:07 »

... jak wytłumaczysz mi choroby wiencowe czy zawaly czy udary u ludzi z niskim poziomem cholesterolu?...

To jest caly w tym ambaras, aby....... Cool Razz
Violus Slodka!!!, nawet nie wiesz z jaka ochota
bym Tobie wszystko wytlumaczyl "krok po kroku"!!!  Cool Razz



 Very Happy No tak, cały gryzzli Very Happy
A ja i tak sie dowiem czy masz cos wspolnego z medycyna czy nie, o.
POwiem Ci nawet to, ze nie wiem czy stosujesz zywienie optymalne i nie wyczułam czy popierasz to zywienie czy nie, moze gdybym poczytała twoje wczesniejsze posciki to miałabym klarowniejszy obraz.
Wiem natomiast Very Happy ze filozof z Ciebie jak cza, no i poczucie humorku tez posiadasz co Ci sie chwali. Zle czuje sie w towarzystwie ludzi smiertelnie powaznych oraz takich co to aby ukryc swoje mizerne ego, stają sie nadęci jak balon, który za moment ma poleciec wysoko w góre. 
Zapisane
toan
Go


Email
Kto potrafi zinterpretować i wyjaśnić takie zdanie?
« Odpowiedz #130 : 2009-02-25, 17:53:31 »

Jak w temacie:
Enzymem najbardziej wrażliwym na poziom lipidów w pożywieniu zwierzęcia jest cytozolowa karboksylaza acetylo-CoA. W warunkach podawania szczurom pożywienia pozbawionego lipidów zawartość tego enzymu w wątrobie jest wysoka. Natomiast głodzenie zwierząt, lub podawanie im lipidów w pożywieniu powoduje przyspieszenie szybkości degradacji karboksylazy acetylo-CoA, a także zmiejszenie szybkości jej syntezy, w wyniku czego następuje obniżenie poziomu tego enzymu w tkance.

Za poprawną interpretację - nagroda! - do wyboru - jedna z książek Jana Kwaśniewskiego z autografem autora!

PS
to jedno z kluczowych zdań w temacie "cholesterol", "cukrzyca' "metabolic syndrome" i trudno, go szukać u dietetyków, czy chirurgów, nawet utytułowanych. Lubię takie zdania! Very Happy
I pytanie dla zaawansowanych:
jak wpływa podawanie cholesterolu na aktywność oksydoreduktazy beta-hydroksy-beta-metyloglutarylo-CoA?
Czy już wiecie jaki jest mechanizm "obniżenia poziomu..."
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kto potrafi zinterpretować i wyjaśnić takie zdanie?
« Odpowiedz #131 : 2009-02-25, 18:02:01 »

Jak w temacie:
Enzymem najbardziej wrażliwym na poziom lipidów w pożywieniu zwierzęcia jest cytozolowa karboksylaza acetylo-CoA. W warunkach podawania szczurom pożywienia pozbawionego lipidów zawartość tego enzymu w wątrobie jest wysoka. Natomiast głodzenie zwierząt, lub podawanie im lipidów w pożywieniu powoduje przyspieszenie szybkości degradacji karboksylazy acetylo-CoA, a także zmiejszenie szybkości jej syntezy, w wyniku czego następuje obniżenie poziomu tego enzymu w tkance.

Za poprawną interpretację - nagroda! - do wyboru - jedna z książek Jana Kwaśniewskiego z autografem autora!

PS
to jedno z kluczowych zdań w temacie "cholesterol", "cukrzyca' "metabolic syndrome" i trudno, go szukać u dietetyków, czy chirurgów, nawet utytułowanych. Lubię takie zdania! Very Happy
I pytanie dla zaawansowanych:
jak wpływa podawanie cholesterolu na aktywność oksydoreduktazy beta-hydroksy-beta-metyloglutarylo-CoA?
Czy już wiecie jaki jest mechanizm "obniżenia poziomu..."
 

Molekuly cholesterolowe sa tak wazne, ze wszystkie cele w organizmie sa w stanie je syntezowac i ta synteza jest pod wielka kontrola. Ilosc, ktora sami progukujemy jest 4-5 razy wieksza od tej, ktora dostarczamy w jedzeniu. Zjadamy cholesterolu za malo, wowczas podnosi organizm  jego produkcje i odwrotnie, jezeli jedzenie jest bogate w cholesterol idzie jego produkcja w organizmie do dolu ! Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #132 : 2009-02-25, 18:12:58 »

Cytuj
jak wpływa podawanie cholesterolu na aktywność oksydoreduktazy beta-hydroksy-beta-metyloglutarylo-CoA?
 


enzym oksydoreduktazy beta-hydroksy-beta-metyloglutarylo-CoA jest hamowany przez cholesterol (produkt koncowy syntezy cholesterolu), mewalonian(produkt posredni), kwasy żółciowe , głodzenie tez zmniejsza jego aktywnosc, no i statyny. Aktywnosc jego wzrasta pod wplywem insuliny.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #133 : 2009-02-25, 18:32:02 »

 Very Happy - nie piszecie przypadkiem książki o cholesterolu? Rolling Eyes
Pierwsze pytanie dotyczyło zamiany węglowodanów lub (i) białka w tłuszcz, a drugie syntezy ciał ketonowych i cholesterolu.
Nie źle!. A w zasadzie bardzo dobrze.

Konkurs rozstrzygnięty!. Very Happy
Viola i Adam proszę o mail na toan@q4.pl
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #134 : 2009-02-25, 18:40:09 »

Very Happy - nie piszecie przypadkiem książki o cholesterolu? Rolling Eyes
Pierwsze pytanie dotyczyło zamiany węglowodanów lub (i) białka w tłuszcz, a drugie syntezy ciał ketonowych i cholesterolu.
Nie źle!. A w zasadzie bardzo dobrze.

Konkurs rozstrzygnięty!. Very Happy
Viola i Adam proszę o mail na toan@q4.pl

admin czemu nie dales nam wiecej czasu? ja chcialam to ladnie napisac Very Happy, rozszerzyc zwlaszcza pierwszą czesc pytania a tu klops. Very Happy
 Very Happy a mozna wybrać sobie tytul ksiązki dr Kwasniewskiego? Nie mam ksiązki ( dieta optymalna dieta idealna).  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #135 : 2009-02-25, 18:45:50 »

ja chcialam to ladnie napisac Very Happy, rozszerzyc zwlaszcza pierwszą czesc pytania a tu klops.

viola44
pisz, pisz,  wszyscy chętnie poczytamy, szczególnie jeśli napiszesz coś czego nie dostrzegłem jeszcze!
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #136 : 2009-02-25, 22:26:14 »

ja chcialam to ladnie napisac Very Happy, rozszerzyc zwlaszcza pierwszą czesc pytania a tu klops.

viola44
pisz, pisz,  wszyscy chętnie poczytamy, szczególnie jeśli napiszesz coś czego nie dostrzegłem jeszcze!

A czym mogłaby Cie zaskoczyć? admin, pozno jest i napewno napisze cos dziwnego aczkolwiek prosze o zdanie w tej kwestii. tak sobie tylko myslę, ze u optymalnych nie zachodzi synteza kwasów tłuszczowych bo nie ma takiej potrzeby, dlatego tez nie rozumiem dlaczego tzw "mleczne" wymuszaja przemiany cukrów w szlaku pentozowym skoro równowazniki redukcyjne NADPH+H będące jakby produktem tego szlaku nie są potrzebne w zbyt duzej ilosci z uwagi na to ze nie istnieje zapotrzebowanie na synteze kwasow tluszczowych. To dlaczego tak jest? tutaj ten watek na tym forum przewija sie czesto tylko nikt nie wytlumaczył tego dlaczego tak sie dzieje i w jaki sposób a mnie to bardzo interesuje.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #137 : 2009-02-26, 13:41:28 »

admin
Cytuj
Tak więc korzystny dla zdrowia jest niski poziom LDL.- PRAWDA, ale tylko u osób u których przeważa katabolizm.
 

admin, proszę rozwiń to zdanie bo  nie bardzo rozumiem, dlaczego gdy katabolizm?

 Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #138 : 2009-02-26, 14:35:07 »

Katabolizm przeważa u ludzi starych, czyli w/g obowiązującej teorii cholesterolowej  - "LDL roznosi cholesterol do tkanek obwodowych i reguluje syntezę de novo cholesterolu w tych miejscach", natomiast "HDL pobiera cholesterol uwalniany do osocza przez obumierające komórki". Czyli w/g tej teorii u staruszków powinno być bardzo mało LDL i bardzo dużo HDL (przewaga katabolizmu). Czyli im człowiek starszy tym powinien mieć jak najwyższy, ale zdrowy poziom LDL i jak najniższy poziom HDL - co wskazuje na przewagę anabolizmu.
No tak, czy nie? Wink Tylko ta teoria się nie trzyma kupy, bo...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #139 : 2009-02-26, 15:09:54 »

tzw "mleczne" wymuszaja przemiany cukrów w szlaku pentozowym

u osób na diecie "japońskiej" i u osób na diecie "korytkowej", czyli u tych, co dodatek "mlecznych", żółtek i "niezdrowych nasyconych, zwierzęcych kwasów tłuszczowych", powodują wzrost LDL-u i zaburzenie przemiany węglowodanów w tłuszcz.
Na jakiej zaś podstawie "lekarka" twierdzi, że na diecie wysokotłuszczowej, produkuje się tłuszcz z cukru, którego nie ma w nadmiarze - tego nie wiem. Ale takie twierdzenie (jak i propozycja rotacji) w niczym mi nie koliduje, a jeśli faktycznie przynosi efekty - to tylko się cieszyć wypada! Very Happy
Wiem natomiast, że NADPH uczestniczy nie tylko w syntezie kwasów tłuszczowych, ale jest niezbędnym donorem elektronów w większości biosyntez redukcyjnych, gdy sam potencjał ATP jest niewystarczający, czyli przeważnie w sytuacji, gdy stopień utlenienia prekursorów jest wyższy niż produktów. A do tego - bieżąca produkcja pentoz jest niezbędna...
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 17 zapytaniami.