forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 22:02:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660443 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 325474 razy)
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #180 : 2009-04-14, 18:33:10 »

Ja również czytałam , no autor"stawia na głowie"  poglądy dotyczące cholesterolu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #181 : 2009-04-14, 19:08:38 »

Ja również czytałam , no autor"stawia na głowie"  poglądy dotyczące cholesterolu.
 

To nie on postawil swiat na glowie. To mafie antycholesterolowe, producenci margaryny, niedouczeni badz rzadni dudkow lekarze!!!!

Jezeli jako punkt wyjscia obiera sie fakt, ze 80% populacji ma za wysoki cholesterol i jest chora....to chyba potwierdza pewna ideologie.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #182 : 2009-04-14, 19:11:05 »

Ja również czytałam , no autor"stawia na głowie"  poglądy dotyczące cholesterolu.
 

To nie on postawil swiat na glowie. To mafie antycholesterolowe, producenci margaryny, niedouczeni badz rzadni dudkow lekarze!!!!

Jezeli jako punkt wyjscia obiera sie fakt, ze 80% populacji ma za wysoki cholesterol i jest chora....to chyba potwierdza pewna ideologie.

autor stawia na głowie wspólczesne poglądy...., a swiat na głowie postawiły mafie.....zgadza sie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #183 : 2009-04-14, 21:49:09 »

... by kwasy żółciowe "weszły między oczka celulozy" i się wydaliły nie powodując dalszego nagromadzania sie LDL...

No tak, ale:
1.) Cholesterol jest zdrowy, to po co go wydalac?  Shocked
2.) LDL nie powstaje z kwasow zolciowych!
3.) Jak jest duzo cholesterolu to "blokuje sie synteza" tego najgorszego
co to z glukozy powstaje(cytowane badania z przed ponad 20 lat)!

Wiec jak te "kwasy" do tych "oczek" wejda, to moze byc to bardzo niebezpieczne!!!  Shocked
Dlaczego? Bo miazdzyca z "glukozy" zaimpregnuje wrazliwe naczynia i nie tylko!  Shocked

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #184 : 2009-04-14, 21:53:43 »

... by kwasy żółciowe "weszły między oczka celulozy" i się wydaliły nie powodując dalszego nagromadzania sie LDL...

No tak, ale:
1.) Cholesterol jest zdrowy, to po co go wydalac?  Shocked
2.) LDL nie powstaje z kwasow zolciowych!
3.) Jak jest duzo cholesterolu to "blokuje sie synteza" tego najgorszego
co to z glukozy powstaje(cytowane badania z przed ponad 20 lat)!

Wiec jak te "kwasy" do tych "oczek" wejda, to moze byc to bardzo niebezpieczne!!!  Shocked
Dlaczego? Bo miazdzyca z "glukozy" zaimpregnuje wrazliwe naczynia i nie tylko!  Shocked



wow Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #185 : 2009-04-15, 08:37:50 »

szkoda ze pan Admin nie chce podjac polemiki
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #186 : 2009-04-15, 10:14:35 »

Nie mam z czym polemizować, bo za mało wiem.
Ale gdyby ilość wydalanego cholesterolu w kale była ważna dla organicznego bilansu steroli i w profilaktyce miażdżycy, to już dawno by się badało poziom cholesterolu w kale. Ale tak nie jest, bo...
Do tego, gdyby organizm miał możliwość wydalania cholesterolu z kałem, każdy miałby perfekcyjny lipogram, ale tak też nie jest.
Ilość wydalanego z kałem "cholesterolu" jest gatunkowo i u każdego osobnika zmienna i głównie zależy od składu jelitowej flory bakteryjnej. Najlepiej u człowieka degradują cholesterol do koprosterolu (w tej formie i mało wydalany jest z ustroju cholesterol) bakterie fermentacji mlekowej.
Ponieważ składniki żółci są doskonałymi antyoksydantami (obok glutationu) to organizm stara się ich zresorbować (wchłonąć) jak najwięcej, bo ich "produkcja" jest bardzo kosztowna energetycznie...
A o koprosterolu to już każdy może sobie przeczytać sam.
Tyle wiem o cholesterolu w kale.

PS
o wchodzeniu cholesterolu w oczka włókna pokarmowego nic nie słyszałem i nie wiem, ale chętnie poczytam jeśli "lekarka" poda link. Very Happy
Trzeba uzupełniać wiedzę!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #187 : 2009-04-18, 21:35:12 »

Chodzi Admin o jedzenie warzywa (celulozy) bez tłuszczu. Kwasy żółciowe wchodzą między oczka celulozy...
Z tym cholesterolem to per analogiam. Gromadzenie cholesterolu można traktować jak gromadzenie trójglicerydów w postaci krążącej czy zdeponowanej. Tez zapasy troche tylko w innej formie.
Ze swoim "odchyleniem" przekładania jedzeniologii na psychologię uznałabym, że gromadzenie to uznanie, że "w otoczeniu jest za mało..." czyli przestępstwo przeciwko czakrze 1 z Medycyny Chińskiej, a przekładajac na Biblię - "kto uważa, że nie ma, to co ma zostanie mu zabrane..." czyli "mozoli się na próżno".
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #188 : 2009-04-18, 23:29:15 »

...Z tym cholesterolem to per analogiam...

Ewuniu nic nie rozumiem!
Pisz tak aby "rienia biegier" i ja, chociaz wiedzieli,
ze w parafialnej dzwonnicy cos "bimba"  Cool Razz

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #189 : 2009-04-19, 07:51:22 »

Chodzi Admin o jedzenie warzywa (celulozy) bez tłuszczu. Kwasy żółciowe wchodzą między oczka celulozy...
Z tym cholesterolem to per analogiam. Gromadzenie cholesterolu można traktować jak gromadzenie trójglicerydów w postaci krążącej czy zdeponowanej. Tez zapasy troche tylko w innej formie.
Ze swoim "odchyleniem" przekładania jedzeniologii na psychologię uznałabym, że gromadzenie to uznanie, że "w otoczeniu jest za mało..." czyli przestępstwo przeciwko czakrze 1 z Medycyny Chińskiej, a przekładajac na Biblię - "kto uważa, że nie ma, to co ma zostanie mu zabrane..." czyli "mozoli się na próżno".

Mateusza 13,12    Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.
Mateusza 25,29    Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.
Łukasza 19,26    Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.

Czyli jedzenie celulozy powoduje usuwanie cholesterolu z organizmu, co jest złe, a także tłuszczu/ co jest też złe. 

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #190 : 2009-04-19, 08:30:19 »

Po per analogiam Grizzly jest wytłumaczenie zwrotu.

Czyli jedzenie celulozy powoduje usuwanie cholesterolu z organizmu, co jest złe, a także tłuszczu/ co jest też złe. 

Złe jest gromadzenie cholesterolu bo uważamy, że mamy za mało (dóbr różnych). "Wypełniamy magazyny" po "wieko".
Im wiecej cholesterolu tym więcej wydzielanych kwasów żółciowych.
Po co na znacząca ilość antyutleniaczy? jako dowód, ze mamy stan zapalny by powoływać dużą ilość antyutleniaczy?
Cholesterol służy do syntez. Po co nam znaczące syntezy jak parametrem długowieczności jest "niski obrót" (niska temp ciała, niskie tetno), po co nam gromadzić na zapas  materiał do syntez (długowieczni mają LDL w normie).
Swoja drogą mam własną metodę badania podwyższonego LDL. Badam stan Th12-L1 po stronie lewej kregosłupa (mięśnie przykręgosłupowe). Konsekwencji tej patologii którą wymacam potem szukam w zakresie kregosłupa szyjnego (oczy/uszy/zawroty/włosy/inne) lub przyczyny "pierwszej" szukam w stawach krzyżowo-biodrowych-L1-L5 (tu Medycyna Chińska sytuuje problem "mam za mało").
Kontynuujmy temat bo jest ciekawy.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #191 : 2009-04-19, 08:51:24 »

1.Mateusza 13,12    Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.
2.Mateusza 25,29    Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.
3.Łukasza 19,26    Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.

1. Dokładnie. np. Bogatemu i byk się ocieli.
2. Chodzi o nadmiar światła (Boga; Bóg to m.in.światło) i w tym sensie slowo "nadmiar" jest pojeciem relatywnym bo dotyczy tylko jednego z kolorów światła. Medycyna Chińska podobnie jak Biblia uważa, że człowiek się składa ze światła, a tak dokładniej z 7 kolorow (Bóg zawarł przymierze z Abrahamem poprzez TĘCZĘ; "a światlość Pana niech będzie z Wami itd.), a tak dokładniej to białe światło można zrobić z widma 3 kolorów.
3. Dokładnie. Ten kto uważa, że nie ma do niego przychodzą "przypadkowo" sytuacje potwierdzające stan że "nie ma".
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #192 : 2009-04-19, 08:58:09 »

Rano mi się lepiej myśli i tak sobie to analizuję. Jest dobrze jak organizm potrzebuje mniej cholesterolu, ale źle jak go wydala. Każdy ma jakiś magazyn cholesterolu i zawór regulujący jego poziom. Dobrze jest jeżeli ten zawór ustawiony jest na niskim poziomie, bo wtedy oznacza, że organizm nie potrzebuje go. Jednak gdy zapasy spadną poniżej normy, to brak należy uzupełnić. Produkowanie przez organizm cholesterolu jest nieekonomiczne, a nawet szkodliwe. Dlatego źle jak go wydalamy, gdy już go mamy mało, ale dobrze gdy w nadmiarze.
Czy popełniam jakieś błędy w rozumowaniu?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #193 : 2009-04-19, 09:07:56 »

Logiczne (spójne) Daniel w całości.
Teraz chcę to przełożyć na życie do pięćsetki.
Daniel w Medycynie Chińskiej jest ida, pingala, szuszuma w ... kolorach takich jak te, które malują na obrazach z serca Jezusowego.
Wszystkie trzy po połączeniu widma dają białe światło.
Im  więcej rozumiemy tym mniej stresów przeżywamy.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #194 : 2009-04-19, 09:08:16 »

Rano mi się lepiej myśli i tak sobie to analizuję. Jest dobrze jak organizm potrzebuje mniej cholesterolu, ale źle jak go wydala. Każdy ma jakiś magazyn cholesterolu i zawór regulujący jego poziom. Dobrze jest jeżeli ten zawór ustawiony jest na niskim poziomie, bo wtedy oznacza, że organizm nie potrzebuje go. Jednak gdy zapasy spadną poniżej normy, to brak należy uzupełnić. Produkowanie przez organizm cholesterolu jest nieekonomiczne, a nawet szkodliwe. Dlatego źle jak go wydalamy, gdy już go mamy mało, ale dobrze gdy w nadmiarze.
Czy popełniam jakieś błędy w rozumowaniu?


Moje skromne zdanie jest takie, iz na Diecie Optymalnej nie ma mowy o niedoborach cholesterolu egzogennego....... Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #195 : 2009-04-19, 09:15:14 »

Rano mi się lepiej myśli i tak sobie to analizuję. Jest dobrze jak organizm potrzebuje mniej cholesterolu, ale źle jak go wydala. Każdy ma jakiś magazyn cholesterolu i zawór regulujący jego poziom. Dobrze jest jeżeli ten zawór ustawiony jest na niskim poziomie, bo wtedy oznacza, że organizm nie potrzebuje go. Jednak gdy zapasy spadną poniżej normy, to brak należy uzupełnić. Produkowanie przez organizm cholesterolu jest nieekonomiczne, a nawet szkodliwe. Dlatego źle jak go wydalamy, gdy już go mamy mało, ale dobrze gdy w nadmiarze.
Czy popełniam jakieś błędy w rozumowaniu?

 

Nie bede komentowal czy rozumujesz zle czy dobrze.
Wg mne zle sformulowales 2-gie zdanie. Nie moze byc dobrze kiedy organizm potrzebuje mniej cholesterolu od wartosci "wlaciwych" czyli stezenie 250-350 mg/dl, bo gdyby tak bylo nie krytykowano by zbijania stezenia cholesterolu przez durnych lekarzy.

Zawor o ktorym muwisz, nie powinien byc ustawiony na niskim poziomie lecz na wlasciwym poziomie 250-30 mg/dl a wowczas bedzie organizm funcjonowal optymalnie.

Braki cholesterolu sa uzupelnianie automatycznie przez watrabe, ktora to w 95 % produkuje cholesterol. Sam nie dostarczycsz sobie cholesterolu w pokarmie. Z pokarmu jest wchlanianie okolo 2-5 % cholesterolu.

Produkowanie cholesterolu jest nieekonomiczne? Byc moze, niemniej jednak to tylko watroba, czyli Twoj /nasz organizm produkuje cholesterol.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #196 : 2009-04-19, 10:17:22 »

...wartosci "wlaciwych" czyli stezenie 250-350 mg/dl,

Jakie masz dowody na to, że to stężenie cholesterolu jest właściwe.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #197 : 2009-04-19, 10:58:53 »

A może u każdego jest inne, w zależności jak ma metabolizm ustawiony?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #198 : 2009-04-19, 11:09:27 »

Tak można powiedzieć też o trójglicerydach. Zaakceptować 500 przy normach do 60-70?
Mam koncepcję idealnej diagnostyki, ale jeszcze za wcześnie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #199 : 2009-04-19, 11:16:24 »

...Moje skromne zdanie jest takie, iz na Diecie Optymalnej nie ma mowy o niedoborach cholesterolu egzogennego....... Cool...

Viola i tutaj tkwi tzw. "przelomowy punkt"
gdyby odpowiedz na to pytanie byla "latwa i prosta"
to wszyscy lekarze "poszli by z torbami"  Cool

Na cale szczescie jest dokladnie odwrotnie!
Cala "zabawa" jest bardzo dynamiczna
i najmniejsze bledy, powoduja wczesniejsze "opadanie wieka trumny"!!!

Po prostu chcesz dlugo zyc musisz "zaplacic",
jestes "glupio-chytry" to spotka Ciebie "nagroda".  Crying or Very sad

"Chytry dwa razy traci"  Crying or Very sad
ZYCIE i PIENIADZE !

Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.