forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 06:33:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659789 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 324328 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #260 : 2009-04-23, 19:34:40 »

...wszystkie dowody twierdzace, ze nizsze lub wyzsze od tego jest niezdrowe...

To takie stwierdzenie typu, ze woda jest zdrowa lub niezdrowa.  Cool




Nieprawda. Jest wiele dowodow na to, ze niski cholesterol ( ponizej 200 mg/dl ) jest nie dobry dla czlowieka. Wiadomo tez, ze ludzie chorzy na raka maja niski cholesterol.

Wiadomo tez, ze bedac na ZO/ DO nie moznamiec niskiego cholestrolu o czym mowi Pan dr. Jan Kwasniewski i mowi tez, ze cholesterol w okolicach 300-370 mg/dl jest dobrym.

Jakich dowodow jeszcze Wam potrzeba. Z sekcji zwlok, ktora pokazuje, ze nie w przypadkach zawalu, udaru i miazdzycy to nie byl cholesterol, ktory byl powodem zgonu tylko za niski cholesterol!!!!!! Shocked

W dalszym ciagu czekam na rozsadne odpowiedzi.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #261 : 2009-04-24, 22:42:03 »

W którym miesi±cu Krzy¶ się urodził?

Pierwsza dekada marca.
Mój syn też jest z pierwszej dekady marca (02.03.2000), widocznie to dobry początek dla matematyków, chociaż mojemu Oliwierowi daleko do Krzysia. W szpitalu miło mnie zaskoczył znajomością ułamków, których nie miał w szkole. Pokazałam mu kawałek masła , który mi przynieśli z domu, miała to być 1/3 kostki masła osełkowego, a był to plaster 1,5 cm. Very Happy Pytam się syna czy to jest 1/3 ?, a on mi mówi, że to ok. 1/6 kostki. Pytam się go więc podchwytliwie, co jest większe 1/3 czy 2/6 a on bez zastanowienia mówi, że to to samo Shocked. Mówił, że pamięta jak uczyłam tego córę (3 lata temu). Ale takie działania dla Krzysia to napewno "pestka" Very Happy
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #262 : 2009-04-25, 08:00:07 »

Warto przeczytać książkę o której pisałam, może się przydać. Może Krzysia i Oliwiera różni ilość treningu matematycznego co można wyrównać (i w wakacje też) skoro ma smykałkę. Bez smykałki trening też czyni cuda, w każdej dziedzinie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #263 : 2009-04-25, 20:05:56 »

...wszystkie dowody twierdzace, ze nizsze lub wyzsze od tego jest niezdrowe...

To takie stwierdzenie typu, ze woda jest zdrowa lub niezdrowa.  Cool




Nieprawda. Jest wiele dowodow na to, ze niski cholesterol ( ponizej 200 mg/dl ) jest nie dobry dla czlowieka. Wiadomo tez, ze ludzie chorzy na raka maja niski cholesterol.

Wiadomo tez, ze bedac na ZO/ DO nie moznamiec niskiego cholestrolu o czym mowi Pan dr. Jan Kwasniewski i mowi tez, ze cholesterol w okolicach 300-370 mg/dl jest dobrym.

Jakich dowodow jeszcze Wam potrzeba. Z sekcji zwlok, ktora pokazuje, ze nie w przypadkach zawalu, udaru i miazdzycy to nie byl cholesterol, ktory byl powodem zgonu tylko za niski cholesterol!!!!!! Shocked

W dalszym ciagu czekam na rozsadne odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o mnie to przemawia do mnie to, że Ci powyżej setki mają cholesterol LDL w okolicach 100mg%, jak również to, że po co gromadzić nadmiary do syntez jak osoba zdrowa ma zwolniony metabolizm (mniejsze zapotrzebowanie na tlen, syntezy itd. przy prawidłowym TSH) czy osoba długowieczna - też ma zwolniony metabolizm. Po co jej zatem materiał do syntez w ilości obfitej? Per analogiam możnaby powiedzieć, że trójglicerydy 500mg% - to wynik ok. bo dobrego mamy dużo ... w zapasie ... podobnie nadwaga... też dużo dobrego w zapasie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #264 : 2009-04-25, 20:25:47 »

Jeżeli chodzi o mnie to przemawia do mnie to, że Ci powyżej setki maj± cholesterol LDL w okolicach 100mg%, jak również to, że po co gromadzić nadmiary do syntez jak osoba zdrowa ma zwolniony metabolizm (mniejsze zapotrzebowanie na tlen, syntezy itd. przy prawidłowym TSH) czy osoba długowieczna - też ma zwolniony metabolizm. Po co jej zatem materiał do syntez w ilo¶ci obfitej? Per analogiam możnaby powiedzieć, że trójglicerydy 500mg% - to wynik ok. bo dobrego mamy dużo ... w zapasie ... podobnie nadwaga... też dużo dobrego w zapasie.
Chciałabym się dowiedzieć, czy osoby długowieczne miały niski LDL , jak były w wieku np. średnim, czy nie ma takich danych?
Zapisane

lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #265 : 2009-04-25, 20:28:01 »

Trzebaby "złapać" jakiegoś gerontologa Smile.
Wszystkie możliwości trzeba rozważyć.

Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #266 : 2009-04-25, 21:07:59 »

Podejrzewam, że nie ma danych, bo osoby długowieczne raczej unikały lekarzy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #267 : 2009-04-26, 09:06:28 »

Cytuj
Jeżeli chodzi o mnie to przemawia do mnie to, że Ci powyżej setki mają cholesterol LDL w okolicach 100mg%, jak również to, że po co gromadzić nadmiary do syntez jak osoba zdrowa ma zwolniony metabolizm (mniejsze zapotrzebowanie na tlen, syntezy itd. przy prawidłowym TSH) czy osoba długowieczna - też ma zwolniony metabolizm. Po co jej zatem materiał do syntez w ilości obfitej? Per analogiam możnaby powiedzieć, że trójglicerydy 500mg% - to wynik ok. bo dobrego mamy dużo ... w zapasie ... podobnie nadwaga... też dużo dobrego w zapasie.


Pozyjemy zobaczymy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #268 : 2009-04-26, 10:41:38 »

Cytuj
Jeżeli chodzi o mnie to przemawia do mnie to, że Ci powyżej setki maj± cholesterol LDL w okolicach 100mg%, jak również to, że po co gromadzić nadmiary do syntez jak osoba zdrowa ma zwolniony metabolizm (mniejsze zapotrzebowanie na tlen, syntezy itd. przy prawidłowym TSH) czy osoba długowieczna - też ma zwolniony metabolizm. Po co jej zatem materiał do syntez w ilo¶ci obfitej? Per analogiam możnaby powiedzieć, że trójglicerydy 500mg% - to wynik ok. bo dobrego mamy dużo ... w zapasie ... podobnie nadwaga... też dużo dobrego w zapasie.


Pozyjemy zobaczymy.
No właśnie, może jednak warto robić te kontrolne badania, aby w przyszlości można sprawdzić jakie wyniki mieli długowieczni. Very Happy
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #269 : 2009-04-26, 15:55:47 »

Cytuj
Jeżeli chodzi o mnie to przemawia do mnie to, że Ci powyżej setki maj± cholesterol LDL w okolicach 100mg%, jak również to, że po co gromadzić nadmiary do syntez jak osoba zdrowa ma zwolniony metabolizm (mniejsze zapotrzebowanie na tlen, syntezy itd. przy prawidłowym TSH) czy osoba długowieczna - też ma zwolniony metabolizm. Po co jej zatem materiał do syntez w ilo¶ci obfitej? Per analogiam możnaby powiedzieć, że trójglicerydy 500mg% - to wynik ok. bo dobrego mamy dużo ... w zapasie ... podobnie nadwaga... też dużo dobrego w zapasie.


Pozyjemy zobaczymy.
No właśnie, może jednak warto robić te kontrolne badania, aby w przyszlości można sprawdzić jakie wyniki mieli długowieczni. Very Happy
 

Jestem swiecie przekonany, ze mieli grubo ponad 200 albo nawet ponad 300.
Ale wspolczesna medycyna i lekarzy nie potrafia tego pojac. To troche tak jak z ZO/DO dlaczego jest nas tam malo? Bo ludzie nie wierza w to, ze tluszcz jest zdrowy. A tluszcz to cholesterol a cholesterol to zdrowie. Wiec jak poziom 100 moze byc "optymalnym" ?

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #270 : 2009-04-26, 17:00:40 »

Moja mama ma 80 lat, jest sprawna umysłowo i fizycznie, bada dość często cholesterol, ostatnio miała  z tego co pamiętam całkowity ok 6, LDL ok. 3,5, HDL ok. 1 mmol/l  inaczej mówic calk.ok. 220, LDL ok 130, HDL ok 36mg%, trójglicerydów nie pamiętam ale napewno powyzej 100 ponieważ nie stosuje diety optymalnej, chyba ok 150 . Myślę ze nie najgorsze ma te parametry jak na ten wiek i odżywianie. Cóż, prowadzi aktywny tryb życia, tzn. nie siedzi przed telewizorem tylko duzo chodzi, potrafi obrobić ogródek, jednym słowem cały czas jest w ruchu a od wiosny do póżnej jesieni na świerzym powietrzu. Zawsze odkąd pamiętam mówiła mi że dużo gorzej czuje się w zimie gdzie zmuszona jest do siedzenia w domu,  gdy się porusza czuje sie nieporównywalnie lepiej. Mój ojciec tez ma 80 lat, z tym że od paru lat choruje na cukrzycę. Jest mniej sprawny z uwagi na nogi.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #271 : 2009-04-26, 17:10:38 »

Tak rozumując Adampio tego tłuszczu (np. doskonale zmagazynowanego materiału energetycznego pod postacią trójglicerydów) powinniśmy mieć w organizmie jak najwiecej. A popatrz dr JK mówi o 60mg%.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #272 : 2009-04-26, 17:14:46 »

Chyba że jest jakiś "zły" tłuszcz - trójglicerydy krążące i zdeponowane i dobry tłuszcz - cholesterol LDL.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #273 : 2009-04-26, 18:13:31 »

Tak rozumując Adampio tego tłuszczu (np. doskonale zmagazynowanego materiału energetycznego pod postacią trójglicerydów) powinniśmy mieć w organizmie jak najwiecej. A popatrz dr JK mówi o 60mg%.
 

wszystko sie zgadza, tylko my tu dyskutujemy o poziomie cholesterolu a nie trojglicerydow.
A p. Dr Jak Kwasniewski podaje ilosc 370 mg/dl za dobry!!!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #274 : 2009-04-26, 21:08:07 »

Mój teść całe życie jadł tłusto, oczywiście nie był na DO, palił, słodził herbatę 4 łyżeczkami cukru. Cholesterol całkowity ma 170, innych frakcji nie znam. Lekarka kardiolog mówila mi, że cholesterol całkowity w podeszłym wieku spada.
Zapisane

lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #275 : 2009-04-26, 21:59:29 »

A ja optuję, że taki wysoki jest zły.
Czas pokaże.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #276 : 2009-04-26, 22:07:17 »

170, to chyba nie jest wysoki cholesterol całkowity? Mało się na tym znam, ale czytałam, że najistotniejszy jest poziom trójglicerydów, bo z ich nadmiaru tworzy się miażdżyca.
Zapisane

lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #277 : 2009-04-27, 11:15:40 »

170 - ok. Miażdżyca - złożony problem. Mam swoje dowody na inny niż się opisuje przebieg miażdżycy. Za długo by tłumaczyć.
Przekonaj mnie Admin, że lepiej mieć cholesterol LDL wysoki.
Zapisane
lj19
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #278 : 2009-04-27, 18:15:58 »

13 lat temu kiedy wchodziłem w DO rozmawiałem z dr JK  w sprawie mojego wysokiego poziomu cholesterolu (wpis w Złotej Księdze).Pamiętam,że doktor powiedział do mnie żebym sobie badań cholesterolu nie robił bo ...(tu nie pamietam jakiego słowa użył ..czy nie ma sensu ,potrzeby czy nie warto) przerywać ciągłość skóry.Nie wiem co doktor chciał przez to powiedzieć bo przecież przekłucie od czasu do czasu igłą żyły nie jest jakąś wymierną szkodą dla organizmu......ale być może miał na myśli ,że jeśli jestem na DO to nie ma sensu zawracać sobie głowy jakimkolwiek poziomem cholesterolu! Badam poziom cholesterolu kiedy muszę(badania okresowe)a jego wysoki poziom wywołuje uśmiech na mojej twarzy(ale nie lekarza) bo nie jest jednoznaczne czy jest dobry czy za wysoki.....wszak nie zbliżam sie jeszcze do piasku żeby mieć jego niski poziom Laughing.....więc niech martwią się Ci którym bliżej czyli długowieczni ale nie wieczni  Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #279 : 2009-04-27, 18:34:22 »

Przekonaj mnie Admin, że lepiej mieć cholesterol LDL wysoki.

Ja? Shocked
Jakby to powiedzieć...
Zapomniałem chyba nawet, co to ten LDL.
Po co mnie to wiedzieć?
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.