forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 21:15:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659883 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 324444 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #40 : 2009-02-13, 21:33:15 »

...Jestem  w stanie pogodzić sie z poglądem, że miażdzyca nie zależy od poziomu cholesterolu...

Jesli przyjmiesz taka "hipoteze" to moge Ciebie zapewnic,
ze wchodzisz do "odnogi labiryntu" gdzie droga wiedzie prosto do .......  Cool

Zastanow sie nad takim "faktem" co sie dzieje z "egzogennym cholesterolem"
ktory swiezo po "resorbcji" ze swiatla jelita dostaje sie do "przestrzeni pozakomorkowej"
twojego organizmu? Co sie z nim dzieje?
Gdzie wedruje? Gdzie rezydyje. I wreszcie w jaki sposob moze opuscic Twoj organizm.
I jeszcze na koniec czy latwiej mu jest:

 "wejsc w Ciebie" czy  "wyjsc z Ciebie"  Cool Razz


Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #41 : 2009-02-13, 21:38:36 »

...Przyznaje się, nie rozumiem o czym piszesz. Odnoszę wrażenie, że sam nie wiesz...

Majka przeciwnie doskonale rozumiem. Cool
Doskonale wiem i co najwazniesze potrafie ze wspanialym rezultatem
zastosowac!!!  Cool To jest najwazniesze EFEKTY !!!  Cool

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #42 : 2009-02-13, 21:40:22 »

no dla przypomnienia:
>>> beta-lipoproteina - o małej gęstości to LDL, nazywana powszechnie złym cholesterolem. Jeśli jej poziom jest zbyt wysoki, to duże ilości cholesterolu (LDL wyprowadza go z wątroby do komórek) odkładają się w komórkach ścian tętniczych, tworząc tam złogi, zwane blaszkami miażdżycowymi, i w rezultacie doprowadzając do zwężenia tętnic wieńcowych. Warto dodać, że w tworzeniu się blaszek miażdżycowych bierze udział zarówno cholesterol egzogenny, jak i endogenny. Nieodpowiednia dieta obfitująca w pożywienie z dużą ilością cholesterolu i tłuszczów podwyższa stężenie LDL. Wszystko to powoduje rozwój miażdżycy i zwiększa ryzyko choroby wieńcowej. Tak więc korzystny dla zdrowia jest niski poziom LDL>>>
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #43 : 2009-02-13, 21:44:51 »

...ale wy tu łapiecie za słowa Very Happy...

Viola, gdybym mial okazje to z pewnoscia nie lapal bym Ciebie "za slowa"
tylko .. ..... !  Cool Razz Razz

Oczywiscie pod warunkiem, ze jestes faktycznie "Piekna i Inteligentna" kobieta
a nie jakims "podszywnikiem samczym"  Razz Razz Razz



grizzly!

Co znaczy ten "podszywniki samczy" Very Happy co? , to ze jestem inteligentna to masz okazję przekonać się czytając moje posty  Wink, a czy piękna? no cóz, pozostaje Ci tylko ocenić a nie wypisywać takie dyrdymały  Very Happy cyt.Oczywiscie pod warunkiem, ze jestes faktycznie "Piekna i Inteligentna" kobieta

ps  A tak na marginesie niedzwiadku! ile masz lat ? młody? dojrzały? czy przejrzały Very Happy

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #44 : 2009-02-13, 21:52:19 »

...Co znaczy ten "podszywniki samczy" Very Happy co? , to ze jestem inteligentna to masz okazję przekonać się czytając moje posty  Wink, a czy piękna? no cóz, pozostaje Ci tylko ocenić a nie wypisywać takie dyrdymały  Very Happy cyt.Oczywiscie pod warunkiem, ze jestes faktycznie "Piekna i Inteligentna" kobieta

ps  A tak na marginesie niedzwiadku! ile masz lat ? młody? dojrzały? czy przejrzały Very Happy...

Wiesz Viola jak to jest w necie Razz "Piekna i Inteligentna" moze okazac sie
"dyzurnym blogerem" plci meskiej!  Razz

Co do "moich parametrow" to mysle, ze bylabys zachwycona.
(opieram sie na opini tzw. niezaleznych ekspertek) hi, hi, ha, ha  Cool Razz

 
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #45 : 2009-02-13, 22:00:12 »

...Co znaczy ten "podszywniki samczy" Very Happy co? , to ze jestem inteligentna to masz okazję przekonać się czytając moje posty  Wink, a czy piękna? no cóz, pozostaje Ci tylko ocenić a nie wypisywać takie dyrdymały  Very Happy cyt.Oczywiscie pod warunkiem, ze jestes faktycznie "Piekna i Inteligentna" kobieta

ps  A tak na marginesie niedzwiadku! ile masz lat ? młody? dojrzały? czy przejrzały Very Happy...

Wiesz Viola jak to jest w necie Razz "Piekna i Inteligentna" moze okazac sie
"dyzurnym blogerem" plci meskiej!  Razz

Co do "moich parametrow" to mysle, ze bylabys zachwycona.
(opieram sie na opini tzw. niezaleznych ekspertek) hi, hi, ha, ha  Cool Razz

 

wow, zachęcające zwłaszcza te parametry Very Happy

myślisz ze umieszczalabym fotke innej osoby? wiesz nawet nie pomyślałam o takiej opcji, przeciez to niedorzeczne Sad  Very Happy

no dawaj te swoje parametry, tylko nie poziomy cholesterolu,  Very Happy choć pewnie były by bardziej na miejscu ... Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #46 : 2009-02-13, 22:02:52 »

...Warto dodać, że w tworzeniu się blaszek miażdżycowych bierze udział zarówno cholesterol egzogenny, jak i endogenny...

Slodka Kodar Razz Ten cytat pewnikiem przez czesc
zainteresowanych uznany zostanie za "herezje" !!!  Cool Razz

I wlasnie to sa te "momenty" gdzie efektywnie "wcina zdrowie i emeryture" !!!

W zaleznosci oczywiscie od faktu co kto uznaje za "herezje"  Cool Razz

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #47 : 2009-02-13, 22:04:13 »

Do Grizzlego
Myślę, że trudno organizmowi wydalić nadmiar cholesterolu. Ale też, przeczytałam Hartenbacha (przepraszam może przez Ch?), gdzie stoi, że udział cholesterolu w płytkach miażdzycowych jest okolo 1%, więc do pominięcia? (Pożyczyłam książke, więc nie mogę sprawdzić) Myślę, też, że to co przedostaje się z jelita też jest do pominięcia (Ponomarienko).To raczej organizm (wątroba i chyba nie tylko) sam wytwarza większe ilości, które krążą w krwiobiegu.  Jednym słowem za miażdżycę odpowiadają inni winowajcy. Taki mam pogląd na dzień dzisiejszy. No, ale tutaj są na ten temat mądrzejsi, więc nie upieram się przy własnym zdaniu.

Oj Grizzly,  Grizzly, samochwała w kącie stała. Czy mężczyzna z klasą nie musi się tak reklamować. Co sie kurcze z Wami dzieje?


Kodar prezentujesz poglądy medycyny klasycznej, co wcale nie znaczy, że nie masz racji. LDL odgrywa również pozytywną rolę. Buduje ściany komórek, wchodzi w skład hormonów, widocznie organizm wie co robi, jeśli go produkuje.

.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #48 : 2009-02-13, 22:06:01 »

...no dawaj te swoje parametry, tylko nie poziomy cholesterolu,  Very Happy choć pewnie były by bardziej na miejscu ... Very Happy ...

Jesli na foto faktycznie to jestes Ty!!!  Cool
To mysle, ze predzej czy pozniej spotkamy sie w realu!  Shocked Cool

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #49 : 2009-02-13, 22:15:32 »

...no dawaj te swoje parametry, tylko nie poziomy cholesterolu,  Very Happy choć pewnie były by bardziej na miejscu ... Very Happy ...

Jesli na foto faktycznie to jestes Ty!!!  Cool
To mysle, ze predzej czy pozniej spotkamy sie w realu!  Shocked Cool



 Very Happy Very Happy Very Happy mam kupować kota w worku? Very Happy niedzwiadku?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #50 : 2009-02-13, 22:26:53 »

no dla przypomnienia:
>>> beta-lipoproteina - o małej gęstości to LDL, nazywana powszechnie złym cholesterolem. Jeśli jej poziom jest zbyt wysoki, to duże ilości cholesterolu (LDL wyprowadza go z wątroby do komórek) odkładają się w komórkach ścian tętniczych, tworząc tam złogi, zwane blaszkami miażdżycowymi, i w rezultacie doprowadzając do zwężenia tętnic wieńcowych. Warto dodać, że w tworzeniu się blaszek miażdżycowych bierze udział zarówno cholesterol egzogenny, jak i endogenny. Nieodpowiednia dieta obfitująca w pożywienie z dużą ilością cholesterolu i tłuszczów podwyższa stężenie LDL. Wszystko to powoduje rozwój miażdżycy i zwiększa ryzyko choroby wieńcowej. Tak więc korzystny dla zdrowia jest niski poziom LDL>>>


adminku musisz zabrac glos bo zle sie dzieje
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #51 : 2009-02-13, 22:55:58 »

... Very Happy Very Happy Very Happy mam kupować kota w worku? Very Happy niedzwiadku?...

No zdecydowanie nie!
Ale kto wie, moze jakis wlasciciel "Arkadii" zaprosi mnie
na jaki turnus dla "A Very Important Person" co by dzieki "konkretnemu cashflow"
bylo go stac na oplacenie mojego honorarium,
a "zupelnie przypadkiem" Ty rowniez bedziesz gosciem tej "ekskluzywnej sesji"
i wtedy.....  Cool Razz

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #52 : 2009-02-13, 23:03:40 »


adminku musisz zabrac glos bo zle sie dzieje

Znowu jest winien Kangur.
Viola uwazaj, bo Grizzly bedzie ci przeprowadzac badanie wlosa lonowego.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #53 : 2009-02-13, 23:14:31 »

... Very Happy Very Happy Very Happy mam kupować kota w worku? Very Happy niedzwiadku?...

No zdecydowanie nie!
Ale kto wie, moze jakis wlasciciel "Arkadii" zaprosi mnie
na jaki turnus dla "A Very Important Person" co by dzieki "konkretnemu cashflow"
bylo go stac na oplacenie mojego honorarium,
a "zupelnie przypadkiem" Ty rowniez bedziesz gosciem tej "ekskluzywnej sesji"
i wtedy.....  Cool Razz



kto wie, wszystko moze sie zdarzyc, nie zbadane są wyroki...
i wtedy....no własnie co wtedy? chyba nie zasnę dziś w nocy.... Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #54 : 2009-02-13, 23:17:01 »


adminku musisz zabrac glos bo zle sie dzieje

Znowu jest winien Kangur.
Viola uwazaj, bo Grizzly bedzie ci przeprowadzac badanie wlosa lonowego.

 Very Happy Very Happy Very Happy ponoć takie czasy nastały ze  kobiety włosów łonowych nie posiadają Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #55 : 2009-02-14, 00:02:53 »

Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #56 : 2009-02-14, 00:17:41 »

Moze nie za bardzo natemat...., ale...
Na forum jest pewien mezczyzna, ktorego zona choruje/owala na sm. Pisal. ze jej cholesterol wynosil 600 (to bylo dosyc dawno; DO stosuje/owala jeszcze dluzej), wszystkie objawy zniknely! Czy oni przejmuja sie jakims cholesterolem? NIE!

Choc ja  bym sie CHYBA "600" przejela. mimo, ze sm jest antymiazdzycowe...

Chyba tak, chyba NIE... nie wiem. Ostatnio badanie mialam jakies 2-3 lata temu w szpitalu (musialam przelezec "swoje", mimo, ze czekalam tytlko na MRI) i cholesterol 220; wtedy jadlam same zoltka (ze wzgledu na  szpitalny shit) i "1 jogus truskawkowy  jako wegle (spokojnie juz jestem madrzejsza i tego nie robie Smile)

W sumie O CZYM JA PISZE? Tamta Kobitka czuje sie swietnie, ja tez.

A rozglaszaja, ze nie ma lekarstwa...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #57 : 2009-02-14, 08:05:26 »

Nikt, nigdy i nigdzie nie udowodnił, że blaszka miażdżycowa jest pochodzenia lipoproteinowego z frakcji krwi!.
Jeśli ktoś tak twierdzi to kłamie!.

To jest jegno z najgorszych kłamstw "naukowych" XX w. cyt:
beta-lipoproteina - o małej gęstości to LDL, nazywana powszechnie złym cholesterolem. Jeśli jej poziom jest zbyt wysoki, to duże ilości cholesterolu (LDL wyprowadza go z wątroby do komórek) odkładają się w komórkach ścian tętniczych, tworząc tam złogi, zwane blaszkami miażdżycowymi, - (KŁAMSTWO)i w rezultacie doprowadzając do zwężenia tętnic wieńcowych. Warto dodać, że w tworzeniu się blaszek miażdżycowych bierze udział zarówno cholesterol egzogenny, jak i endogenny. Nieodpowiednia dieta obfitująca w pożywienie z dużą ilością cholesterolu i tłuszczów podwyższa stężenie LDL. -PRAWDA - jeśli określi się parametry słowa "nieodpowiednia". Wszystko to powoduje rozwój miażdżycy i zwiększa ryzyko choroby wieńcowej. Tak więc korzystny dla zdrowia jest niski poziom LDL.- PRAWDA, ale tylko u osób u których przeważa katabolizm.


Piszę otwartym tekstem:
Pierwszą, uchwytną, fizyczną, przyczyną  zapoczątkowania syntezy blaszki miażdżycowej jest zmiana potencjału komórek śródbłonka naczyń tętniczych. Przyczyną zmiany potencjału może być czasem uszkodzenie błony komórkowej, ale głównie... Reszta jest dość dokładnie opisana na www.dr-kwasniewski.pl w dziale... wystarczy posłuchać lub przeczytać.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #58 : 2009-02-14, 09:39:01 »

Ważna uwaga.
większość badań nad gospodarką lipidową organizmu przeprowadzane jest na obiektach z syndromem metabolicznym miażdzycy, a więc wyciągane wnioski z tych badań są fałszywe.
Przykład 1:
udowodniono, że jedzenie dużej ilości warzyw i owoców (w tym niektóre diety wegetariańskie) zapobiegają miażdżycy, a jeśli ją stwierdzono, powodują cofanie się zmian miażdżycowych!
stwierdzono, że jedzenie suszów z warzyw i owoców powoduje ciężkie zmiany miażdżycowe mimo, że badani nie spożywali żadnych tłuszczy zwierzęcych.
UWAGA! - oba badania podają prawdę! Czy to znaczy, że każdy musi być Wegetarianinem?
Przykład 2:
stwierdzono, że jedzenie mięsa czerwonego powoduje wzrost zachorowań na miażdżycę i neoplazmę!.
stwierdzono, że jedzenie kobebeef ma wybitne właściwości antymiażdżycowe i antyrakowe!
UWAGA!: - oba badania są prawdziwe!; Czy to znaczy, że każdy ma jeść kobebeef?.
Przykład 3:
stwierdzono, że śmiertelność szpitalna jest tym wyższa im niższe poziomy cholesterolu w osoczu krwi
stwierdzono, że u osób z podwyższonym cholesterolem w surowicy krwi, powikłania pooperacyjne i śmietrelność szpitalna jest znamiennie statystycznie niższa.
UWAGA!: oba badania podają prawdę. Czy to znaczy, że wyższy poziom cholesterolu w szpitalu jest zdrowszy?.
Przykład 4:
stwierdzono, że dodanie tłuszczu zwierzęcego do diety wysokowęglowodanowej powoduje szybkie zmiany miażdżycowe,
stwierdzono, że dieta wysokotłuszczowa, niskowęglowodanowa powoduje szybkie ustępowanie zmian miażdżycowych, a lipogram jest wybitnie "antymiażdżycowy".
UWAGA!: - oba badania są prawdziwe. Czy to znaczy, że każdy musi stosować Dietę Optymalną?.

Wnioski:
Znane i nieznane czynniki ryzyka przyjmowane za objawy miażdżycy, są czynnikami towarzyszącymi miażdżycy, a nie jej przyczyną.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #59 : 2009-02-14, 09:54:25 »

Ważna uwaga.
większość badań nad gospodarką lipidową organizmu przeprowadzane jest na obiektach z syndromem metabolicznym miażdzycy, a więc wyciągane wnioski z tych badań są fałszywe.

Badania stwierdzajace nieszkodliwosc plomb amalgamatowych przeprowadzano na objektach juz "zaplombowanych", a wiec wnioski sa falszywe. Na dodatek te objety byly pracownikami kliniki,
w ktorej te badania przeprowadzano.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.