forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-12-14, 19:13:06

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
569478 wiadomoÂci w 4027 w▒tkach; wys│ane przez 42 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 155901 razy)
toan
GoŠ

Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #80 : 2009-02-14, 16:20:57 »

http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,47943.html?group=pl.misc.dieta&tid=1035818&MID=%3Cgn4pqt%24pdo%241%40inews.gazeta.pl%3E - doskona┼éy tekst. Doskona┼éy!. Bardzo du┼╝o przydatnych informacji! potwierdzaj─ůcych jedn─ů z najwa┼╝niejszych prawd odkrytych przez JK - "nie wolno miesza─ç paliw". Nie s┼éyszeli┼Ťcie o takim prawie?. A to szkoda. Sad
MarekLisowski
GoŠ

Email
« Odpowiedz #81 : 2009-02-14, 16:53:42 »

Ani wysoki, ani niski, tylko w┼éa┼Ťciwy.┬á Wink

no,to jak ktos ma wysoki ,to nie piszemy,ze to dobrze.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #82 : 2009-02-14, 17:02:53 »

A to nie piszcie, je┼Ťli wam to przeszkadza.
MarekLisowski
GoŠ

Email
« Odpowiedz #83 : 2009-02-14, 17:34:52 »

oczywiscie
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #84 : 2009-02-14, 18:06:27 »

...no,to jak ktos ma wysoki ,to nie piszemy,ze to dobrze...

Marek, moim zdaniem wazniejsza jest dynamika zmian  poziomu cholesterolu
od takiej "marnej"  informacji jaka jest, jego poziom calkowity, zlecany
zazwyczaj przez "likorza rodzinnego".  Shocked Cool Laughing

Taki "likorz" nastepnie zerknie tylko "na wynik"
i zapisze skuteczne "stratyny"  Razz Razz Razz
(przekrecilem nazwe bowiem te "statyny" prowadza do znacznej "straty" emerytury)

Ten przyklad to nagminny proceder "majsterkowania metabolicznego"
pod "darmowa" i zalegalizowana "opieka,
prowadzaca jednak do przyspieszonej smierci,
tym razem to forma "eutanazji" przy pomocy "konfidenta zus i nfz".  Shocked Crying or Very sad

To juz nie jest "spiskowa teoria" ale twarde fakty
majace swoje "twarde potwierdzenie" w prosektorium,
i ilosciach wyprodukowanych i sprzedanych trumien.   Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad

A przecie moze byc inaczej, ale ..... !  Cool

MarekLisowski
GoŠ

Email
« Odpowiedz #85 : 2009-02-14, 18:11:07 »

Marek, moim zdaniem wazniejsza jest dynamika zmian  poziomu cholesterolu
od takiej "marnej"  informacji jaka jest, jego poziom calkowity, zlecany
zazwyczaj przez "likorza rodzinnego".  Shocked Cool Laughing

i zapisze skuteczne "stratyny"  Razz Razz Razz
(przekrecilem nazwe bowiem te "statyny" prowadza do znacznej "straty" emerytury)

dziekuje za wyjasnienia,ale jak jest to ja doskonale wiem.
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #86 : 2009-02-14, 19:51:09 »

Wiesz co Majka, pisalem rozne odpowiedzi na Twojego posta, ktore zmazalem, aby Cie nie zranic. I njie napisze tego, co powinienem napisac o braku wiedzy, glupocie itd.

Przeczytaj, ale niewybiorczo to co napisalas na ostatnich 2-uch stronach.....a konkluzja przyjdzie sama.

Szkoda, naprawde szkoda czasu na czytanie takich wypocin.

Ten Twoj niski cholesterol, albo jak ty to nazywasz niska frakcja, w niczym Ci nie pomogla. Kiedys pisalas madrzejsze posty. Very Happy

I to nie jest zart !!!!!

Anonimowy facet, kt├│ry  na dodatek robi cz─Östo b┼é─Ödy ortograficzne (tylko w tym po┼Ťcie 2-uch si─Ö pisze inaczej, ale to trzeba sko┼äczy─ç szko┼ée podstawow─ů w Polsce, ┼╝eby nauczy─ç si─Ö polskiej ortografi) nie jest w stanie mnie urazi─ç. Jestem osob─ů starej daty, ci─ůgle mnie te b┼é─Ödy ra┼╝─ů i przez pryzmat ortografii patrz─Ö na osob─Ö.  Moje wypowiedzi nie s─ů g┼éupsze od Twoich (tak s─ůdz─Ö), a jako┼Ť nie pisz─Ö, ┼╝e szkoda czasu na te "wypociny" i nie zarzucam Ci g┼éupoty. Mo┼╝e zamiast polece┼ä dla mnie dotycz─ůcych przeczytania swoich post├│w (co jest ju┼╝ chyba Twoim zwyczajem, jak Ci co┼Ť nie odpowiada) wska┼╝esz mi jakie pope┼éni┼éam b┼é─Ödy, wtedy ┼éatwiej o porozumienie, bo inaczej to jest "rozmowa bez tre┼Ťci". Zgadza si─Ö, masz wi─Öksze do┼Ťwiadczenie w stosowaniu diety, ale na tym ┼Ťwiat si─Ö nie zaczyna, ani nie ko┼äczy.

Nie ukrywam, ┼╝e moja wiedza na temat cholesterolu jest niedu┼╝a, ale przynajmniej staram si─Ö j─ů zg┼é─Öbi─ç, korzystaj─ůc z r├│┼╝nych ┼║r├│de┼é.  Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e jest to obszerna wiedza, kt├│ra wymaga przygotowanie chocia┼╝by z chemii na poziomie wy┼╝szym ni┼╝ ┼Ťrednie.  I tu mo┼╝e masz racj─Ö, ┼╝e pisz─Ö g┼éupoty, ale nie wydaje mi si─Ö, ┼╝eby┼Ť to w┼éa┼Ťnie Ty by┼é odpowiedni─ů osob─ů do os─ůdzania. Potrafi─Ö te┼╝ zauwa┼╝y─ç i doceni─ç wiedz─Ö innych.  Bardzo razi mnie to, ┼╝e powtarzasz bezkrytycznie prawdy dra Kwa┼Ťnieskiego (z ca┼éym szacunkiem do Jego osoby), a nie wnosisz nic od siebie, t.z. nie wida─ç  indywidualnych przemy┼Ťle┼ä. Nie umiesz te┼╝ "s┼éucha─ç" ani czyta─ç co pisz─ů inni. Nie jeste┼Ť w tym zreszt─ů odosobniony. Kojarzysz mi si─Ö tylko z p┼éywaniem na basenie i klapkami na oczach.
Nie wiem czy m├│j poziom cholesterolu jest niski. Nie oczekuj─Ö te┼╝, ┼╝e w czym┼Ť mi pomo┼╝e. Uspokoi┼éam si─Ö tylko, ┼╝e mo┼╝e  nie zaszkodzi. Nie podzielam Twojego pogl─ůdu, ┼╝e kiedy┼Ť pisa┼éam m─ůdrzejsze posty. Po prostu ,Twoj─ů wypowied┼║ traktuj─Ö jako bardzo niegrzeczn─ů.
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #87 : 2009-02-14, 19:59:10 »

No faktycznie, tutaj wszystko jest rewelacyjnie wyt┼éumaczone , pro┼Ťciej chyba tego wytlumaczy─ç nie mo┼╝na. Kto posiada jakiekolwiek w─ůtpliwosci w sprawie cholesterolu niech to przeczyta. Wiem admin ze si─Ö powtarzam ale podaj─ůc dok┼éadne linki
gdzie tylko trzeba klikn─ů─ç, u┼éatwi─Ö sprawe.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=592
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=593
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=594

a TEN WYKŁAD DOPEŁNI CAŁOSCI, rewelka !
http://www.drmichalak.pl/data/biochemia_w6.htm
kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #88 : 2009-02-14, 20:24:34 »

Kiedys pisalas madrzejsze posty. Very Happy
I to nie jest zart !!!!!
. Po prostu ,Twoj─ů wypowied┼║ traktuj─Ö jako bardzo niegrzeczn─ů.

Majka.
Zakladajac ten watek nyslalem o Twoim wysokim cholesterolu. Nie spodziewalem sie, ze Cie beda tu obrazac.
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #89 : 2009-02-14, 20:27:42 »

Wiesz co Majka, pisalem rozne odpowiedzi na Twojego posta, ktore zmazalem, aby Cie nie zranic. I njie napisze tego, co powinienem napisac o braku wiedzy, glupocie itd.

Przeczytaj, ale niewybiorczo to co napisalas na ostatnich 2-uch stronach.....a konkluzja przyjdzie sama.

Szkoda, naprawde szkoda czasu na czytanie takich wypocin.

Ten Twoj niski cholesterol, albo jak ty to nazywasz niska frakcja, w niczym Ci nie pomogla. Kiedys pisalas madrzejsze posty. Very Happy

I to nie jest zart !!!!!

Anonimowy facet, kt├│ry┬á na dodatek robi cz─Östo b┼é─Ödy ortograficzne (tylko w tym po┼Ťcie 2-uch si─Ö pisze inaczej, ale to trzeba sko┼äczy─ç szko┼ée podstawow─ů w Polsce, ┼╝eby nauczy─ç si─Ö polskiej ortografi) nie jest w stanie mnie urazi─ç. Jestem osob─ů starej daty, ci─ůgle mnie te b┼é─Ödy ra┼╝─ů i przez pryzmat ortografii patrz─Ö na osob─Ö.┬á Moje wypowiedzi nie s─ů g┼éupsze od Twoich (tak s─ůdz─Ö), a jako┼Ť nie pisz─Ö, ┼╝e szkoda czasu na te "wypociny" i nie zarzucam Ci g┼éupoty. Mo┼╝e zamiast polece┼ä dla mnie dotycz─ůcych przeczytania swoich post├│w (co jest ju┼╝ chyba Twoim zwyczajem, jak Ci co┼Ť nie odpowiada) wska┼╝esz mi jakie pope┼éni┼éam b┼é─Ödy, wtedy ┼éatwiej o porozumienie, bo inaczej to jest "rozmowa bez tre┼Ťci". Zgadza si─Ö, masz wi─Öksze do┼Ťwiadczenie w stosowaniu diety, ale na tym ┼Ťwiat si─Ö nie zaczyna, ani nie ko┼äczy.

Nie ukrywam, ┼╝e moja wiedza na temat cholesterolu jest niedu┼╝a, ale przynajmniej staram si─Ö j─ů zg┼é─Öbi─ç, korzystaj─ůc z r├│┼╝nych ┼║r├│de┼é.┬á Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e jest to obszerna wiedza, kt├│ra wymaga przygotowanie chocia┼╝by z chemii na poziomie wy┼╝szym ni┼╝ ┼Ťrednie.┬á I tu mo┼╝e masz racj─Ö, ┼╝e pisz─Ö g┼éupoty, ale nie wydaje mi si─Ö, ┼╝eby┼Ť to w┼éa┼Ťnie Ty by┼é odpowiedni─ů osob─ů do os─ůdzania. Potrafi─Ö te┼╝ zauwa┼╝y─ç i doceni─ç wiedz─Ö innych.┬á Bardzo razi mnie to, ┼╝e powtarzasz bezkrytycznie prawdy dra Kwa┼Ťnieskiego (z ca┼éym szacunkiem do Jego osoby), a nie wnosisz nic od siebie, t.z. nie wida─ç┬á indywidualnych przemy┼Ťle┼ä. Nie umiesz te┼╝ "s┼éucha─ç" ani czyta─ç co pisz─ů inni. Nie jeste┼Ť w tym zreszt─ů odosobniony. Kojarzysz mi si─Ö tylko z p┼éywaniem na basenie i klapkami na oczach.
Nie wiem czy m├│j poziom cholesterolu jest niski. Nie oczekuj─Ö te┼╝, ┼╝e w czym┼Ť mi pomo┼╝e. Uspokoi┼éam si─Ö tylko, ┼╝e mo┼╝e┬á nie zaszkodzi. Nie podzielam Twojego pogl─ůdu, ┼╝e kiedy┼Ť pisa┼éam m─ůdrzejsze posty. Po prostu ,Twoj─ů wypowied┼║ traktuj─Ö jako bardzo niegrzeczn─ů.

Majka, przeczytaj linki ktore poda┼éam w poscie wyzej, rozumiem twoje rozgoryczenie, my┼Ťl─Ö jednak iz wynika to z tego, ze (Z CA┼üYM SZACUNKIEM), nie czujesz biochemii i fizjologii . Nie mozesz tego rozumiec poniewaz w zyciu si─Ö tym nie zajmowa┼éas i to jest jakby oczywista sprawa. Czytasz r├│┼╝ne publikacje, kt├│re cz─Östo s─ů sprzeczne i w rezultacie masz jeden wielki m─Ötlik w g┼éowie. Ja powiem Ci tylko jedno, dr Kwasniewski pisze prawde, opisuje przyczyny powstawania miazdzycy na podstawie prawd opartych na reakcjach zachadzacych w organizmie pod wp┼éywem┬á zwiazkow organicznych kt├│re dostarczamy z pokarmem. Studiowalam na akademii medycznej i biochemie oraz fizjologie mia┼éam w bardzo szerokim zakresie, oczywiscie teraz wszystko┬á pomalutku sobie przypominam poniewaz mine┼éo ponad 20 lat gdy musia┼éam z tej wiedzy zdawac egzaminy. Teraz zajmuje si─Ö mikrobiologi─ů, wiec tamta wiedza jakby przyblak┼éa. Poda┼éam r├│wniez link, gdzie zupe┼énie podobnie wypowiada si─Ö dr Michalak, por├│wnaj te wypowiedzi,┬á W jednym zdaniu powiem Ci tak, cholesterol od┼éozy si─Ö w t─Ötniczkach i t─Ötnicach tylko w├│wczas, gdy bedziesz ┼╝ywi─ç sie korytkowo oraz za┼╝ywa┼éa malo ruchu na swie┼╝ym powietrzu (niedotlenienie tkanek), to najlepsze warunki wymuszaj─ůce takie a nie inne szlaki metaboliczne. A dlaczego tak si─Ö dzieje?┬á poczytaj linki a wszystkiego si─Ö dowiesz.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #90 : 2009-02-14, 20:42:45 »

Wypada przypomnieć, że dr JK okreslił odchylenia od stołu w kierunku koryta jako miażdzycorodne, a odchylenie od stołu w kierunku pastwiska jako antymiażdżycowe.
Zatem zupa jarzynowa na ┼Ťniadanie z majonezem/mas┼éem Smile, no mo┼╝e nie od razu z dwoma s┼éoiczkami czy kostk─ů mas┼éa...
Kiedy┼Ť przy przechodzeniu na DO zaleca┼éam warzywo z T┼üUSZCZEM na ┼Ťniadanie. W warzywie da si─Ö upchn─ů─ç duuu┼╝o T.
Teraz mam trudno┼Ť─ç wyt┼éumaczy─ç by zje┼Ť─ç ... sama kapuste kiszon─ů czy w/w zup─Ö czy warzywo BEZ T na ┼Ťniadanie. Kalorycznie - tzw. NIC i zjadamy swoje zapasy.
W oczka mi─Ödzy celuloz─ů (w warzywo) wejdzie du┼╝o kwas├│w ┼╝├│┼éciowych i nie wr├│c─ů do krwioobiegu jako materia┼é do produkcji LDL.
walwuch
GoŠ

Email
« Odpowiedz #91 : 2009-02-14, 20:56:51 »

i zapisze skuteczne "stratyny"

i jeszcze każe wykluczyć z diety kakao!  Mad takiego "likorza" to bym powolutku przypiekał na wolnym ogniu
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #92 : 2009-02-14, 21:01:54 »

Kurczę, kakao to musiałam sobie sama wykluczyć Shocked jak leciało codziennie przez 2 tyg Smile
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #93 : 2009-02-14, 21:15:22 »

Majka!
Piszesz ze adampio cytuje dr Kwasniewskiego, a kogo ma cytować  "wybitnych specjalistów"?  Very Happy
Podejrzewam ze tychze specjalist├│w ma " po dziurki w nosie" wczesniej ufaj─ůc im ale bez wi─Ökszych pozytywnych rezultat├│w dla siebie samego.┬á Skoro odzyska┼é zdrowie na diecie optymalnej, wiedze dr Kwasniewskiego przyjmuje za pewnik tym bardziej, ze na biochemii nie bardzo sie zna z uwagi na wykszta┼écenie o innym profilu.┬á Cool
Majka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #94 : 2009-02-14, 22:17:29 »

Viola 44 dzi─Ökuj─Ö za wyk┼éady Michalaka. Ciekawa jestem jego osoby. Przejrza┼éam je pobie┼╝nie i wsadzi┼éam do ulubionych. Jest te┼╝ wyk┼éad o roli omega 3 i omega 6, kt├│ry mnie interesuje. Nie czuj─Ö biochemi, ani fizjologii.  Jestem fizykiem i trudno mi posk┼éada─ç r├│┼╝ne informacje o cholesterolu w jedn─ů ca┼éo┼Ť─ç.  Naprawd─Ö sporo czytam na ten temat. Nie bro┼ä Adampia, bo zachowuje si─Ö bardzo niegrzecznie. Nie wiem r├│wnie┼╝ czy zna zdania "wybitnych specjalist├│w".  Nawet jak si─Ö odzyska zdrowie na diecie optymalnej, to nale┼╝y pot─Öpia─ç inne metody leczenia?
Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalist├│w". Nie mo┼╝na wszystkich wk┼éada─ç do jednego worka. Czy wszyscy naukowcy i lekarze to jedna g┼éupia, pazerna, niedouczona, nieuczciwa banda? Wszyscy s─ů skorumpowani przez mafi─Ö farmaceutyczn─ů? Przecie┼╝ miliony ludzi korzystaj─ů jednak skutecznie z ich pomocy. Pisz─Ö o Polsce, a co z reszt─ů ┼Ťwiata? A gdzie chodz─ů optymalni, jak im co┼Ť dolega? Gdzie? Ja nie mia┼éam gdzie i┼Ť─ç. To w┼éa┼Ťnie lekarz optymalny by┼é nieuczciwy. Nie wszystko mo┼╝na wyleczy─ç? A czy dieta optymalna daje wszystkim satysfakcj─Ö? Komu daje, temu daje. Nie wszystkim jednak, s─ůdz─ůc po jej zanikaj─ůcej popularno┼Ťci. A przecie┼╝ ju┼╝ by┼éo tak dobrze. Musisz chyba to zauwa┼╝y─ç.

Kangur dzi─Ökuj─Ö. My┼Ťl─Ö, ┼╝e w tej chwili nie ma problemu ju┼╝ u mnie z wysokim cholesterolem. W─ůtek si─Ö jednak przyda┼é. Sporo os├│b od┼Ťwie┼╝y┼éo sobie wiadomo┼Ťci. Ja r├│wnie┼╝ skorzysta┼éam.
Rajano
GoŠ

Email
« Odpowiedz #95 : 2009-02-14, 22:39:47 »

Niedobory witamin B6, B12 oraz kwasu foliowego mo┼╝e by─ç przyczyn─ů nadmiaru homocysteiny w ┼Ťr├│db┼éonku, ale te niedobory s─ů spowodowane b┼é─Ödami w ┼╝ywieniu!
I znowu "zas┼éonie si─Ö doktorem Lutzem", oto w┼éa┼Ťnie mi chodzi┼éo.
Pozdrawiam
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #96 : 2009-02-15, 00:12:14 »

? A czy dieta optymalna daje wszystkim satysfakcj─Ö? Komu daje, temu daje. Nie wszystkim jednak, s─ůdz─ůc po jej zanikaj─ůcej popularno┼Ťci. A przecie┼╝ ju┼╝ by┼éo tak dobrze. Musisz chyba to zauwa┼╝y─ç.

he
każda nowinka łatwiej chwyta
teraz wraca do normalno┼Ťci
odsetek  stosuj─ůcych jest proporcjonalny do my┼Ťl─ůcych
znasz to? - wielu by┼éo powo┼éanych,  niewielu jest wybranych
ps.
niedawno  podlasie by┼éo bia┼é─ů plam─ů  w znajomo┼Ťci  ┼╗ O,  teraz widz─Ö tam  du┼╝e zainteresowanie
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #97 : 2009-02-15, 01:28:14 »

...Zakladajac ten watek nyslalem o Twoim wysokim cholesterolu...

Dobra, dobra juz my wiemy o czym Ty myslales ..... !  Shocked Cool Razz

kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #98 : 2009-02-15, 01:32:15 »

...Zakladajac ten watek nyslalem o Twoim wysokim cholesterolu...

Dobra, dobra juz my wiemy o czym Ty myslales ..... !  Shocked Cool Razz

Napewno nie o parametrach wlosa lonowego.
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #99 : 2009-02-15, 03:08:59 »

...Napewno nie o parametrach wlosa lonowego...

No nie jestem tego taki pewien!  Cool

Wlasnie zakonczylem "sesje" z bardzo sympatycznym "podopiecznym" z USA
i musze sie pochwalic, ze opowiadalem Mu, o Tobie Kangur i Twoich "przygodach".

Chyba to byl blad, bo musialem mozolnie tlumaczyc twoje posty !!!  Razz Razz Razz

Ale czego nie robi sie dla kasy!!!  Razz Razz Razz

Zaczynam sie niepokoic z powodu tego, ze Syriusz nie daje znaku zycia!!!
Mam nadzieje ze u niego wszystko jest OK!!!

Jak masz do niego namiary to przeslij gorace pozdrowienia dla Niego i Rodzinki.  Cool

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.