forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:37:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 322621 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #320 : 2015-08-13, 14:24:19 »

A z jakiego powodu trzeba obniżać (1)poziom cholesterolu i (2) do jakiej wartości?.
Odpowiadam:
1. cholesterol należy obniżać zawsze, aby przynieść stosowny dochód mafii farmaceutycznej,
2. do jak najniższej, aby zadowolić lekarza prowadzącego, zapewniając mu stosowny dochód.

Ponieważ większość zdrowych ludzi nie mieści się w sztucznie zaniżonej normie poniżej 200mg%, więc potencjalnie po badaniu krwi i odpowiedniej obróbce psychologicznej stają się "chorzy" do końca życia, ku uciesze "służby" zdrowia.

już parę lat temu wiadomo było! Smile   Przy stoliku  jadalni w sanatorium wszyscy obniżają.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #321 : 2015-08-13, 14:30:42 »

Tak, juz wklejalem te linki kiedys gdzies indziej, warto sprawdzic jak i kiedy zmieniono normy. (po co i w jaki sposob gdzies wspominali m.in. na ND)

Cytuj
1999 Mar-Apr;2(2):76-85.
CONTEXT:

In the hope of extending treatment benefits to patients with early disease, various professional societies have recommended changing several common disease definitions by lowering the threshold value for diagnosis.
RESULTS:

Adopting the new definitions would dramatically inflate disease prevalence. Changing the threshold for diabetes from a fasting glucose level of > or = 140 mg/dL to > or = 126 mg/dL would result in 1.7 million new cases. Redefining hypertension as systolic blood pressure > or = 140 mm Hg instead of > or = 160 mm Hg or diastolic blood pressure > or = 90 mm Hg instead of > or = 100 mm Hg would create 13 million new hypertensive patients. For hypercholesterolemia (a cholesterol level of > or = 200 mg/dL instead of > or = 240 mg/dL) and being overweight (body mass index > or = 25 kg/m2 instead of > or = 27 kg/m2), the number of new cases would be 42 million and 29 million, respectively. The new definitions ultimately label 75% of the adult U.S. population as diseased.

http://clinical.diabetesjournals.org/content/22/2/69.full.pdf
oraz
http://journal.diabetes.org/diabetescare/FullText/Supplements/DiabetesCare/Supplement400/B5.asp
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3024380/
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #322 : 2015-08-13, 14:32:01 »

parę książek już przeczytałem na ten temat. Banda.

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #323 : 2015-08-13, 14:33:10 »

Jakies ciekawe tytuly mozesz podrzucic? Interesuje mnie to zagadnienie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #324 : 2015-08-13, 14:36:22 »

Hartenbach , Ravnskov  i jeszcze z dwie, trzy

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #325 : 2015-08-13, 14:39:34 »

A to znam, myslalem, ze cos nowego wyhacze
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #326 : 2015-08-13, 14:44:33 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #327 : 2015-08-13, 14:50:05 »

Nie jestem pewien czy tutaj ale chyba opowiadalem, o samych ketonach, mechanizmach powstawania etc malo, wiecej amerykanskiego zachwalania i na dobra mete takiego tlumaczenia "jedz kokos i malo wegli a reszta sie ulozy". Dla tepego amerykanca (to taki raczej target) w sam raz, ale jezeli ktos bardziej dociekliwy niz przecietnie to nic nowego sie nie dowie, poza tym autor czepil sie magicznej ilosci 30g wegli i nie bierze pod uwage zmiennosci osobniczej i takich tam warunkow.
Zapisane

Work Buy Consume Die
vvv
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #328 : 2015-08-13, 16:19:21 »

"jedz kokos i mało węgli a reszta się ułoży"

inspirujące streszczenia, fajna zabawa:

Biblia:
"obyście się wzajemnie miłowali"

Trylogia:
"potop, potop i po potopie"

Mitologia grecka:
"wszystko w swoim czasie"

DO:
"białko 50g, tłuszcz 150g, węglowodany 50g"

DDP:
"nie jedz produktów szkodliwych i wszystkiego na raz"

Tolkien:
"wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje"

A.I.:
"człowiek to stan umysłu, nie ciała"

 Wink

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #329 : 2015-09-14, 09:01:26 »

Jak?

ja już wiem, margaryną !  Wink   ( Doktor pisał kiedyś chyba, że uszkadza wątrobę, więc musi prawda )

..fajnie przemycają reklamę margaryny.  Jaja bardzo zdrowe okazuje się po latach  ........ale .........

http://kobietapisze.pl/czy-czeste-jedzenie-jajek-moze-podwyzszyc-poziom-cholesterolu/2015/09/01/


Cytuj

Interesującym jest także pewne studium opisujące przypadek 88-letniego mężczyzny, który zjadał… 25 jajek dziennie, ciesząc się dobrym zdrowiem i właściwym poziomem cholesterolu .

 Shocked Shocked Shocked Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #330 : 2015-09-14, 10:53:14 »

Ja gdzieś czytałem o hinduskim zawodniku ichnich zapasów, który zjadał 13 żółtek dziennie, bryłkę masła i twarożku i jakieś placki, a wyniki miał wzorowe, a naczynia czyste i elastyczne. Very Happy
Wszyscy zachodzili w głowę "jak to tak", bo wegańscy Hindusi nawet takich dobrych nie mieli...
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #331 : 2015-11-19, 16:51:09 »

proste, pan prof mówi, że lepsze niż statyny,

Cytuj
obecna dieta sprawia jednak, że nadmiar cholesterolu „wylewa się” do naczyń. Zablokowanie tego mechanizmu przez inhibitory białka PCSK9 powoduje, że cholesterol nie jest uwalniany z wątroby do naczyń. Leki z tej grupy są niezwykle skuteczne w obniżaniu stężenia cholesterolu

http://pulsmedycyny.pl/4349790,80656,nowy-lek-na-hipercholesterolemie

Cytuj
leki z tej grupy nie powodują groźnych działań niepożądanych. Takie powikłania, w postaci uszkodzenia mięśni i pojawienia się cukrzycy, zaobserwowano podczas stosowania statyn.


Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #332 : 2015-11-19, 20:07:27 »

To ten od liści!  Shocked
Wybitny specjalista... Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #333 : 2015-11-19, 20:11:40 »

Oni udają ,czy  są naprawdę takimi idiotami Shocked
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #334 : 2015-11-19, 20:12:46 »

To ten od liści!  Shocked
Wybitny specjalista... Wink
Gaciong??  Shocked Toz to geniusz naszych czasow! Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #335 : 2015-11-19, 20:19:12 »

Oni udają ,czy  są naprawdę takimi idiotami Shocked

Gorzej, wiedzą o co chodzi, ale to nic osobistego, to tylko interes... Wink  Laughing
Sam też przecież tu propaguję jak mogę 5*wio!  Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #336 : 2015-11-19, 20:23:38 »

Ty możesz ,bo działasz na naszą korzyść  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #337 : 2015-11-19, 20:45:55 »

 Laughing
Zapisane
Student
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #338 : 2015-11-30, 16:03:57 »

Witam, mam pytanie do szanownych forumowiczów z doświadczeniem. Pytanie z "podobnej beczki", choć nie chodzi mi o obniżenie Ch.
a raczej zweryfikowanie czy stan zbadany jest ok? lub o czym może świadczyć?
Chodzi mi zdrowie 15.latka, ogólnie aktywnego fizycznie, zdrowego (wiem to względne), bez nadwagi, nie odżywia się wg DO ale od jajek i boczku nie stroni,
wiem niestety W z pewnością mógłby mniej, ale dramatu nie ma.
W ostatnich badaniach ogólnych wynik cholesterolu był:
Całkowity 164, hdl 60, ldl 97, trg 35.

Proszę o komentarz jak wg Państwa oceny to wygląda? lub o czym może świadczyć?, lub czego wymaga wg zał. ŻO.
Może ktoś przypomni, bo gdzieś widziałem taką info o właściwym stosunku hdl do ldl (?)
lub chol. do trg.  ? (wiem że gdzieś dzwonią, tylko nie pamiętam z której strony).
Z naturalnych względów, mam większe zaufanie i poważanie do każdego zdania uczestników tego forum, niż do lekarza pediatry, którego niby też mógłbym zapytać o to samo.
Będę wdzięczny za życzliwe słowo i wyrozumiałość dla poczatkującego forumowicza jak i praktyka żo.

Będę wdzięczny za
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #339 : 2015-11-30, 18:51:44 »

Witam, mam pytanie do szanownych forumowiczów z doświadczeniem. Pytanie z "podobnej beczki", choć nie chodzi mi o obniżenie Ch.
a raczej zweryfikowanie czy stan zbadany jest ok? lub o czym może świadczyć?
Chodzi mi zdrowie 15.latka, ogólnie aktywnego fizycznie, zdrowego (wiem to względne), bez nadwagi, nie odżywia się wg DO ale od jajek i boczku nie stroni,
wiem niestety W z pewnością mógłby mniej, ale dramatu nie ma.
W ostatnich badaniach ogólnych wynik cholesterolu był:
Całkowity 164, hdl 60, ldl 97, trg 35.

Proszę o komentarz jak wg Państwa oceny to wygląda? lub o czym może świadczyć?, lub czego wymaga wg zał. ŻO.
Może ktoś przypomni, bo gdzieś widziałem taką info o właściwym stosunku hdl do ldl (?)
lub chol. do trg.  ? (wiem że gdzieś dzwonią, tylko nie pamiętam z której strony).
Z naturalnych względów, mam większe zaufanie i poważanie do każdego zdania uczestników tego forum, niż do lekarza pediatry, którego niby też mógłbym zapytać o to samo.
Będę wdzięczny za życzliwe słowo i wyrozumiałość dla poczatkującego forumowicza jak i praktyka żo.

Będę wdzięczny za

Uważam ,ze dobrym sposobem jest przeczytać w książce Dr Kwaśniewskiego artykuły o cholesterolku ,ale to tylko moja sugestia . Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.