forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:11:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 322651 razy)
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #360 : 2015-12-07, 13:54:12 »

O! Właśnie, bardzo słuszne stwierdzenie!  Cool
Doktor jest na emeryturze od 1976r. więc mogę w 100% potwierdzić, po czterdziestu latach doświadczenia, że to racja.  Very Happy
A Doktor zawsze wie najlepiej...  Very Happy
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #361 : 2015-12-07, 14:00:07 »

Europa dla Europejczyków,
robota dla robotów,
a księża na Księżyc.
Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #362 : 2015-12-07, 15:44:20 »

Cytuj
smak, samopoczucie, swoja waga i samokształcenie najlepszym Twoim doradcą.

To jeszcze zwyczajowo posunę się do nadinterpretacji:

smak
Nie jedz niczego na co nie masz ochoty, co wcale nie oznacza, że masz jeść wszystko na co masz ochotę.

samopoczucie
Nie jedz niczego po czym się źle czujesz, co wcale nie oznacza, że masz jeść wszystko po czym chwilowo czujesz się lepiej, a potem jest gorzej.

swoja waga
Nie jedz niczego co oddala od wagi należnej, co wcale nie oznacza, że należy jeść za mało względem potrzeb organizmu.


 Wink

czyli co ?  ŻO opiera się na proporcjach,   a 4es na odczuciach , nie przestrzega się żadnych proporcji, tylko podpowiedzi organizmu?  To raczej może zwieść szybko na manowce.
Czy jakieś proporcje pomiędzy GSO zachowuje się ?   Bo DDP znam pobieżnie , raczej bez proporcji to jest.
Jakie są wyróżniki  4es  od  DDP  .    Mleczne , zboża ? Ilość białka ?  Bo Ww to zauważyłem, że dużo.  4 es to dużo białka mało tłuszczu ? ( jeżeli chodzi o proporcje )

Cytuj
samokształcenie
Jeśli już sprawdziłeś po jakich potrawach i jadłospisach dziennych jest dobrze to o nich pamiętaj, co w cale nie oznacza, że nie należy zmieniać pokarmów i dziennych jadłospisów w granicach własnego przekonania i nie sprawdzać i szukać ostrożnie i odważnie, ale nieufnie nowych, zwłaszcza w świecie zwierząt, tłuszczy i warzyw.

z tej nadinterpretacji wynika, że można jeść wszystko  Wink    I tak było napisać  .  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #363 : 2015-12-07, 15:49:24 »

A w życiu!  Shocked
Najlepiej widać po alkoholikach i narkomanach co dla ich organizmów najlepiej...  Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #364 : 2015-12-07, 16:53:37 »

tylko podpowiedzi organizmu?

Pojęcie "Podpowiedzi" to raczej się wytrollowało, bardzie chodzi nie o jakieś wsłuchiwanie się w ledwo-słyszalne podszepty, a bardziej o "Odpowiedzi organizmu". Ty mu zadajesz papu, a on Ci odpowiada, czy papu się sprawdza czy nie, znaczy czy zaraz po spożyciu i później po spożyciu, jest nie tyle subiektywnie co obiektywnie lepiej czy gorzej.

Jakie są wyróżniki  4es  od  DDP.
Chyba coraz mniejsze, z tym, że DDP pokłada większy nacisk na eliminację zbóż i produktów mlecznych, oraz na niemieszanie, które umożliwia ocenę poszczególnych produktów, a 4eS radzi by zacząć od umiarkowanej nisko-węglowodanówki, na ile świadomość i pojęcie pozwala i w pierwszej kolejności zadbać o wartościowe białka i tłuszcze w odpowiedniej ilości, zwykle więcej niż dotychczas.

Ale na 4eS to ja się za bardzo nie znam, postrzegam 4eS bardziej jak LTE (Long Term Evolution), a DDP jako szybką piłkę, uprość jadłospis, oceń co służy i w jakiej ilości i metodą obserwacji efektów buduj jadłospis. DDP raczej sugeruje by rzucić zboża i produkty mleczne co do grama z dnia na dzień i potem jeszcze je kilka razy sprawdzić w osobnym dniu by nabrać pewności, czy można, a jeśli to ile. DDP jest pomyślane jako totalna walka z zapaleniami (prawie wszystkie choroby) inicjowanymi nietolerancjami pokarmowymi i wiążącymi z niektórymi produktami codziennymi uzależnieniami (po zjedzeniu zaraz lepiej, po odstawieniu uczucie nie do pomyślenia, a potem uczucie braku i straty).

Celem DDP jest jedzenie wszystkiego na co ma się ochotę, tylko zmienienie ochoty tak by nie powodowała przedawkowania produktów dla organizmu kłopotliwych, także z naciskiem na chemię spożywczą.

Nie wiem czy coś rozjaśniłem,
jeśli zainspirowałem dietetycznie to dobrze,
jeśli zakibolowałem dietetycznie to niedobrze.

Ale to kwestia nie tyle tekstu jest, co jego percepcji.
 Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #365 : 2015-12-07, 18:47:04 »

Cytuj
smak, samopoczucie, swoja waga i samokształcenie najlepszym Twoim doradcą.

To jeszcze zwyczajowo posunę się do nadinterpretacji:

smak
Nie jedz niczego na co nie masz ochoty, co wcale nie oznacza, że masz jeść wszystko na co masz ochotę.

samopoczucie
Nie jedz niczego po czym się źle czujesz, co wcale nie oznacza, że masz jeść wszystko po czym chwilowo czujesz się lepiej, a potem jest gorzej.

swoja waga
Nie jedz niczego co oddala od wagi należnej, co wcale nie oznacza, że należy jeść za mało względem potrzeb organizmu.

samokształcenie
Jeśli już sprawdziłeś po jakich potrawach i jadłospisach dziennych jest dobrze to o nich pamiętaj, co w cale nie oznacza, że nie należy zmieniać pokarmów i dziennych jadłospisów w granicach własnego przekonania i nie sprawdzać i szukać ostrożnie i odważnie, ale nieufnie nowych, zwłaszcza w świecie zwierząt, tłuszczy i warzyw.
 Wink

Tutaj by trzeba było zaznaczyć, że to nie jest formuła dr Kwaśniewskiego i Diety Optymalnej, bo nowi mogą się pogubić... Rolling Eyes Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #366 : 2015-12-07, 18:50:05 »

tylko podpowiedzi organizmu?

Pojęcie ...

 Laughing
Religię z żarcia sobie robić?  Rolling Eyes
Różne są popitolenia, ale mnie to rybka.  Cool
Proponuję chów klatkowy, może być "w więźniu", aby się nie wsłuchiwać i nie rotować, to dobry przymusowy odwyk.
Chleb z margaryną i marmoladą, słodka herbata, trochę strączkowych i liści - super DDP i "formuła 4es" w jednym leczące wszelkie hipochondrie na 100% .  Laughing
I jeszcze trochę ruchu, aby marmolada się w egzosłoninę nie zamieniła i nic więcej do dobrego zdrowia nie trzeba.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #367 : 2015-12-07, 18:52:54 »

Tutaj by trzeba było zaznaczyć, że to nie jest formuła dr Kwaśniewskiego i Diety Optymalnej, bo nowi mogą się pogubić... Rolling Eyes Confused

Nie żartuj Reniu, ludziska nie są aż tak bezrozumni!  Shocked
A jeśli są, to znaczy, że Dieta Optymalna nie dla nich...  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #368 : 2015-12-07, 19:15:34 »

Nie doceniasz ludzi... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #369 : 2015-12-07, 19:34:38 »

Ostatnie wybory pokazały, że zbiorowo to bardzo mądre są... Wink  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #370 : 2015-12-07, 19:38:32 »

Chleb z margaryną i marmoladą, słodka herbata i trochę strączkowych - super DDP i "formuła 4es" w jednym leczące wszelkie hipochondrie na 100% .  Laughing

Jakieś tam części wspólne są i warto je podkreślać bo ludzie mają zwyczaj szukania złotego środka,
zanim wybiorą swój własny środek.

Chleb - niejadalny, bo zboża i nadmiar węglowodanów, brak tłuszczu i bezwartościowe białko, przy zaniedbanym organizmie często występuje nadwrażliwość na wszelakie zboża.
Margaryna - chemia spożywcza, tłuszcz zmieniony chemicznie pod wielkim ciśnieniem w obecności katalizatora.
Marmolada - owoce i nadmiar węglowodanów, cukry proste, tuczenie i demineralizacja, brak innych wartości odżywczych.
Słodka herbata - cukier nie jest w żadnej z wymienionych metodologii uważany za coś dobrego.
Trochę strączkowych, okazyjnie, dla odmiany jest dopuszczalne we wszystkich wymienionych metodologiach, przy czym należy pamiętać, że pełnowartościowe białko to białko zwierzęce.

Wszyscy się zgadzają, że podstawowym źródłem energii dla organizmu ma być tłuszcz, węglowodany bardzo ostrożnie, najlepiej w postaci warzyw, białko zwierzęce ma być podstawą, nie za mało, nie za dużo.

Są różne podejścia do drogi doprecyzowania ile i czego konkretnie jeść. Niektórym to na ŻO przychodzi w sposób naturalny, a niektórzy znajdują dziurę w całym, często z łakomstwa i swojego zrozumienia, że obojętnie co, byle w proporcji BTW i często im więcej tym lepiej i potem są przypadki pretensji nieuzasadnionych do całego świata i brak pretensji uzasadnionych do samego siebie.

ŻO nie ma wady w przesłaniu, może mieć wady w odbiorze, stąd trzeba być uważnym, nie że jest dobrze bo musi być dobrze, tylko może ja nie do końca zrozumiałem przesłanie. A przemysł spożywczy sprytnie potrafi chemią proporcję obejść, że niby smacznie w proporcji się zje, a jednak niejadalnie i szkodliwie w sumie.
 Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #371 : 2015-12-07, 19:54:19 »

Wszyscy się zgadzają, że podstawowym źródłem energii dla organizmu ma być tłuszcz, węglowodany bardzo ostrożnie, najlepiej w postaci warzyw, białko zwierzęce ma być podstawą, nie za mało, nie za dużo.

Którzy wszyscy? Rolling Eyes
Bo ja znam tylko Doktora i znałem Lutza, a Atkinsa nie miałem okazji.
Reszta dietetyków to "naukowe ignoranty" snujące błędnie z przesłanek propagując 5*wio, a "domorosłe formułkowe niskowęglowodanowce", to właśnie głównie źle dostrojone odbiorniki, które coś usiłują sobie wyskrobać dla siebie, z trzech pierwszych, ale głównie z Kwaśniewskiego.  Cool
Kogoś pominąłem? Rolling Eyes Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #372 : 2015-12-07, 20:25:48 »

Mogę tylko uniżenie zacytować Adama A:
Cytuj
Świat pójdzie swoją drogą.
Confused Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #373 : 2015-12-07, 20:27:22 »

I niech sobie Pani Witoszek oprawi ten "certyfikat nr 13" i dobrze schowa, bo już żadnego więcej certyfikatu Doktor nie wyda.  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #374 : 2015-12-07, 20:41:13 »

Jakie są wyróżniki  4es  od  DDP.
Chyba coraz mniejsze, z tym, że DDP pokłada większy nacisk na eliminację zbóż i produktów mlecznych, oraz na niemieszanie, które umożliwia ocenę poszczególnych produktów, a 4eS radzi by zacząć od umiarkowanej nisko-węglowodanówki, na ile świadomość i pojęcie pozwala i w pierwszej kolejności zadbać o wartościowe białka i tłuszcze w odpowiedniej ilości, zwykle więcej niż dotychczas.

Ale na 4eS to ja się za bardzo nie znam, postrzegam
Celem DDP jest ...
,

czytałem te książki EBW.    DDP pomija proporcje, i  rozumiem, że tym bardziej 4 es . 

Cytuj
a 4eS radzi by zacząć od umiarkowanej nisko-węglowodanówki

kierując się odczuciami i nie wiedząc o gotowej Diecie Kwaśniewskiego pewnie stosowałem to podświadomie. Wink  Błądziłem -  jakieś oliwy, oleje lniane, kokosowe sezamowe, przypadkowe białka . Ale to w porównaniu z uporządkowanym ŻO  jest  chaotyczne. Takie tera mam wspomnienia  Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #375 : 2015-12-07, 21:06:17 »

A w życiu!  Shocked
Najlepiej widać po alkoholikach i narkomanach co dla ich organizmów najlepiej...  Wink
Dokładnie tak to działa  Cool Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #376 : 2015-12-07, 21:07:03 »

 Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #377 : 2015-12-07, 21:22:21 »

EBW

Sz. Pan Jan i słusznie wyszedł z założenia, że dla lwiej części,
poprawa proporcji GSO to podstawa
i co się rozmemłało to się zagoi i nic nowego się nie rozmemła.

Pani Ewa jako najpierw laryngolog miała okazję poczynić obserwacje
i gryzła się z tematem rozmemłania od strony wpływu odżywiania na układ immunologiczny,
na poziomie produktów, nie na poziomie GSO.

A że wnioski podobne, lub nie, zależnie kto patrzy to inna sprawa.

Lisa nie przegapmy póki jeszcze jest 21:50.
 Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #378 : 2015-12-07, 22:13:47 »

Pani Ewa na Wiedzy dr Kwaśniewskiego chce karierę i kasę zrobić - krytykując jednocześnie Dietę Optymalną. "Leczy jej ofiary"...żenujące... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #379 : 2015-12-08, 08:16:01 »

Na krytyce Doktora do historii się nie przejdzie, co widać na licznych przykładach poczynając od "autorytetów naukowych" lat sześćdziesiątych.
Z tamtych czasów jedynie Aleksandrowicz przetrwał próbę czasu, ale też jako jeden z nielicznych wspierał działania Doktora.  Cool
Mam listy od niego do Taty z prośbą, aby się Doktor do Krakowa przeprowadził, bo w Klinice Hematologicznej czeka na Doktora stanowisko dające wielkie możliwości...
Oczywiście nie opublikuję do czasu, bo po co. Jeszcze wyjdzie jak z Lutzem, co to niby tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=802  - "Kwaśniewski pisał o sobie w trzeciej osobie" - takie durne niektóre ludziska są.  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 20 zapytaniami.