forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:41:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 322688 razy)
kangur
Go


Email
Jak Obnizyc Cholesterol.
« : 2009-02-12, 21:39:25 »

68 osob z podwyzszonym cholesterolem w wieku od 28 do lat
podzielono na trzy grupy.
 Kazdej grupie osob podawano do spozycia jeden typ oleju po 30g (okolo 33mL) dziennie przez 6 tygodni.
W grupie spozywajcej olej z lniczka       LDL obnizyl sie o 12,2%
W grupie spozywajacej olej z oliwek      LDL obnizyl sie o 7.5%
W grupie spozywajacej olej z rzepaku    LDL obnizyl sie o 5,4%

Cytat z oryginalu

Cytuj

1: Metabolism. 2002 Oct;51(10):1253-60.
Related Articles, Links
 
Effect of alpha-linolenic acid-rich Camelina sativa oil on serum fatty acid composition and serum lipids in hypercholesterolemic subjects.

Karvonen HM, Aro A, Tapola NS, Salminen I, Uusitupa MI, Sarkkinen ES.

Oy Foodfiles Ltd (Contract Research Organization), Kupio, Finland.

Camelina sativa-derived oil (camelina oil) is a good source of alpha-linolenic acid. The proportion of alpha-linolenic acid in serum fatty acids is associated with the risk of cardiovascular diseases. We studied the effects of camelina oil on serum lipids and on the fatty acid composition of total lipids in comparison to rapeseed and olive oils in a parallel, double-blind setting. Sixty-eight hypercholesterolemic subjects aged 28 to 65 years were randomly assigned after a 2-week pretrial period to 1 of 3 oil groups: camelina oil, olive oil, and rapeseed oil. Subjects consumed daily 30 g (actual intake, approximately 33 mL) of test oils for 6 weeks. In the camelina group, the proportion of alpha-linolenic acid in fatty acids of serum lipids was significantly higher (P <.001) compared to the 2 other oil groups at the end of the study: 2.5 times higher compared to the rapeseed oil group and 4 times higher compared to the olive oil group. Respectively the proportions of 2 metabolites of alpha-linolenic acid (eicosapentaenoic and docosapentaenoic acids) increased and differed significantly in the camelina group from those in other groups. During the intervention, the serum low-density lipoprotein (LDL) cholesterol concentration decreased significantly by 12.2% in the camelina oil group, 5.4% in the rapeseed oil group, and 7.7% in the olive oil group. In conclusion, camelina oil significantly elevated the proportions of alpha-linolenic acid and its metabolites in serum of mildly or moderately hypercholesterolemic subjects. Camelina oil's serum cholesterol-lowering effect was comparable to that of rapeseed and olive oils. Copyright 2002, Elsevier Science (USA). All rights

Artykul z "€œDziennika Krakowskiego"

Cytuj

21.12.2005
Lniczek

Wiecie, czym jest historia? Nieustannym odkrywaniem na nowo rzeczy, które poznane dawno temu poszły w zapomnienie. Tytułowy lniczek, zwany też lnianką, jest skromną, jednoroczną roślinką, bardzo blisko spokrewnioną z rzepakiem. Ma podobne do niego złotobiałe kwiatuszki i gdyby nawet udało Wam się znaleźć go przypadkiem na brzegu polnej drogi, jestem pewien, że nie zwrócilibyście na niego uwagi. Tymczasem lniczek był ludziom doskonale znany już w czasach Chrystusa. Uprawiano go jako roślinę dającą olej wyciskany z drobniutkich nasion. Wystarczy roślinę posiać, zapomnieć i wrócić w porze zbiorów. Olej z pierwszego tłoczenia był używany do jedzenia. Przy okazji odkryto, że ma właściwości lecznicze, tylko nie wiem jakie, bo nikt już tego nie pamięta. Gorszymi gatunkami oleju, wyciskanymi pod większym ciśnieniem, palono w olejnych lampkach. Ci, którym współcześnie udało się kupić buteleczkę oleju z lniczka, twierdzą, że ma przyjemny, owocowy posmak i doskonale sprawdza się w kuchni. Można go dostać jedynie w specjalistycznych sklepach ze "zdrową żywnością" i to za niezłą cenę. Pozostałe po wyciśnięciu wytłoki to koncentrat doskonałego białka, których kilka kilogramów wykarmi spore stado krów, a pozostałości z młócenia ziaren chętnie zjedzą owce. Jak widać, żadna część rośliny nie marnuje się. Lniczek został wygnany z pól jakieś sto lat temu, kiedy odkryto rzepak. Dawał większe plony, ale coś za coś: wymagał nawożenia, dobrych gleb i troskliwej opieki. Olej rzepakowy trzeba też oczyścić ze szkodliwych dodatków. Jest więc droższy w obsłudze, ale moda na nowości obowiązuje nie tylko w salonach z ubraniami. Niemodny lniczek, jako relikt przeszłości, wylądował na śmietniku historii. Pozostała mu jedynie rola rzadkiego, skazanego na wymarcie chwasta. Do czasu.

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #1 : 2009-02-12, 21:52:03 »

Obniżyłam cholesterol o 40 % (wszystkie frakcje) w ciągu 6-ciu tygodni jedząc dziennie 2g omega3 i zmniejszając drastycznie tłuszcze (o około 50%), przy czym wyeliminowałam śmietanę i mleczne, a jaja ograniczyłam o 50 %.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #2 : 2009-02-12, 22:10:39 »

olej lniany najbardziej sie nadaje na spoiwo w malarstwie olejnym, chociaz i to juz pewnie nie, ze wzgledu na rozwoj nowych materialow
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #3 : 2009-02-13, 00:46:33 »

olej lniany najbardziej sie nadaje na spoiwo w malarstwie olejnym, chociaz i to juz pewnie nie, ze wzgledu na rozwoj nowych materialow

Olej lniany, a olej z lniczka to sa dwa rozne oleje. Olej z lniczka zawiera to samo i jeszcze duzo wiecej co Majka uzywala do obnizenia cholesterolu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Camelina_sativa
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #4 : 2009-02-13, 07:03:08 »

Obniżyłam cholesterol o 40 % (wszystkie frakcje) w ciągu 6-ciu tygodni jedząc dziennie 2g omega3 i zmniejszając drastycznie tłuszcze (o około 50%), przy czym wyeliminowałam śmietanę i mleczne, a jaja ograniczyłam o 50 %.
 

To na jakiej jestes teraz diecie?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #5 : 2009-02-13, 07:21:38 »

Obniżyłam cholesterol o 40 % (wszystkie frakcje) w ciągu 6-ciu tygodni jedząc dziennie 2g omega3 i zmniejszając drastycznie tłuszcze (o około 50%), przy czym wyeliminowałam śmietanę i mleczne, a jaja ograniczyłam o 50 %.

Majka, obnizyłas wszystkie frakcje o 40%?  A Ty w ogóle rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi? obawiam się ze nie. Sad
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #6 : 2009-02-13, 07:31:17 »

A z jakiego powodu trzeba obniżać (1)poziom cholesterolu i (2) do jakiej wartości?.
Odpowiadam:
1. cholesterol należy obniżać zawsze, aby przynieść stosowny dochód mafii farmaceutycznej,
2. do jak najniższej, aby zadowolić lekarza prowadzącego, zapewniając mu stosowny dochód.

Ponieważ większość zdrowych ludzi nie mieści się w sztucznie zaniżonej normie poniżej 200mg%, więc potencjalnie po badaniu krwi i odpowiedniej obróbce psychologicznej stają się "chorzy" do końca życia, ku uciesze "służby" zdrowia.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #7 : 2009-02-13, 07:53:08 »

A z jakiego powodu trzeba obniżać (1)poziom cholesterolu i (2) do jakiej wartości?.
Odpowiadam:
1. cholesterol należy obniżać zawsze, aby przynieść stosowny dochód mafii farmaceutycznej,
2. do jak najniższej, aby zadowolić lekarza prowadzącego, zapewniając mu stosowny dochód.

Ponieważ większość zdrowych ludzi nie mieści się w sztucznie zaniżonej normie poniżej 200mg%, więc potencjalnie po badaniu krwi i odpowiedniej obróbce psychologicznej stają się "chorzy" do końca życia, ku uciesze "służby" zdrowia.

Szkoda ze nie ma slonecznika z oklaskami. Zafundowalbym Ci caly rzad za taka odpowiedz. Ale moge napisac BRAWO!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #8 : 2009-02-13, 08:09:25 »

Kangur!
nie żartuj, mam nadzieję, że nikt poważny mojej odpowiedzi nie potraktuje poważnie!. Wink
Przecież każdy wie (nawet ja), że "problem" cholesterolu, to wróg dla zdrowia nr 1!.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #9 : 2009-02-13, 09:46:36 »

Kangur!
nie żartuj, mam nadzieję, że nikt poważny mojej odpowiedzi nie potraktuje poważnie!. Wink
Przecież każdy wie (nawet ja), że "problem" cholesterolu, to wróg dla zdrowia nr 1!.

Majka po co ten cały korowód z kwasami omega, smietaną, jajami itd, trzeba było kupić sobie danakol!.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #10 : 2009-02-13, 09:49:12 »

Dodałam nie ten cytat co trzeba........ Sad Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #11 : 2009-02-13, 10:02:59 »

Nigdy w życiu nie badałem sobie poziomu cholesterolu  Shocked
Kiedyś, kiedys dawno temu słyszałem, że to coś strasznego Wink ale czy to prawda? Nie wiem.
Żarcie wysokocholesterolowe mi smakuje - to wiem.
Lecz o ile bardziej chciałbym wiedzieć po ile będzie frank!
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #12 : 2009-02-13, 12:16:17 »

Obniżyłam cholesterol o 40 % (wszystkie frakcje) w ciągu 6-ciu tygodni jedząc dziennie 2g omega3 i zmniejszając drastycznie tłuszcze (o około 50%), przy czym wyeliminowałam śmietanę i mleczne, a jaja ograniczyłam o 50 %.
Witam
Piszesz że obniżyłaś wszystkie frakcje, jeśli HDL obniżyłaś też o 40% to chyba niezbyt dobrze.
Pozdrawiam
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #13 : 2009-02-13, 13:15:43 »

...Majka, obnizyłas wszystkie frakcje o 40%? 
A Ty w ogóle rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi?
obawiam się ze nie. Sad ...

Frakcje cholesterolu to bardzo wazny parametr w ocenie funkcjonowania organizmu czlowieka
a szczegolnie przydatny w przewidywaniu "dlugosci zycia" danej osoby.  Cool

Jesli ktos potrafi prawidlowo interpretowac te "frakcje" w polaczeniu z innymi  Cool "wynikami" ,
to bez problemu co najmniej zatrzymuje miazdzyce lub zmusi organizm do "leczenia obecnej miazdzycy"Cool

Chce tutaj podkreslic, ze nikt w pelni "wladz umyslowych" nie bedzie zaprzeczal,
ze miazdzyca nalezy do podstawowych przyczyn zgonow i malo efektownego "dochodzenia"
do stanu "utraty emerytury"Shocked Cool

Wiem doskonale, ze u wiekszosci ludzi, sumy tej emerytury nie sa "oszolomiajace", wiec z racji tej,
ze wiekszosc ludzie nie jest materialistami, dlatego pewnie nie zabiegaja o dostatecznie "skuteczne"
jej "przedluzenie"  Cool

Tak wiec ostatecznie nie "wysokosc cholesterolu" wplywa na "dlugosc emerytury"
ale "stan miazdzycy w naczyniach"  Shocked Cool



   
 
Zapisane
walwuch
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #14 : 2009-02-13, 14:00:34 »

Olejek lniczkowy jest skuteczny jak komercyjne statyny, niemalże. A może coś w jego składzie też blokuje HMG-CoA?
Dziwnym przypadkiem inhibitory reduktazy HMG-CoA, która bierze udział w produkcji cholesterolu, blokują również działanie koenzymu Q10. Nie życzę nikomu zakłócania przez dłuższy czas pracy koenzymu Q10 w mięśniu sercowym... Zastanawia mnie że witamina C jest nazywana naturalną statyną, bo podobnie interferuje, a jest wiele osób przymujących megadawki tej witaminy. Ale chyba już przesadzam z tą podejrzliwością?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #15 : 2009-02-13, 14:23:18 »

...Dziwnym przypadkiem inhibitory reduktazy HMG-CoA, która bierze udział w produkcji cholesterolu, blokują również działanie koenzymu Q10...

Upieram sie jednak przy stanowisku, ze dowolny mechanizm, jaki bysmy nie wzieli "na tapete"
musi co najmniej zatrzymac "miazdzyce" albo spowodowac jej cofanie.  Cool

Tak sie sklada, ze bardzo latwo obserwowac stan "tej miazdzycy"
wiec kazde "dzialanie" moze zostac bardzo latwo zweryfikowane odnosnie
jego skutecznosci!!!  Cool

To jest bardzo proste jak "konstrukcja cepa"
albo "cos" pomaga w likwidowaniu "miazdzycy" jako podstawowej
i co najwazniejsze latwej do "monitorowania" przyczyny smierci,
albo zupelnie nie dziala!!!  Cool

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #16 : 2009-02-13, 17:10:43 »

Obniżyłam cholesterol o 40 % (wszystkie frakcje) w ciągu 6-ciu tygodni jedząc dziennie 2g omega3 i zmniejszając drastycznie tłuszcze (o około 50%), przy czym wyeliminowałam śmietanę i mleczne, a jaja ograniczyłam o 50 %.


Majka, wysoki poziom cholesterolu we krwi swiadczy tylko o tym, ze watroba jest zmuszona jest do przetwarzania duzej ilosci glukozy w cyklu pentozowym miedzy innymi na cholesterol.
Wysoki poziom cholesterolu we krwi nie ma bezposredniego wplywu na rozwoj miazdzycy,a swiadczy tylko o tym, ze jesli watroba musi przetwarzac duze ilosci glukozy w cyklu pentozowym, to istnieje duze prawdobpodobienstwo, ze tm bardziej musza to robic komorki narzadow i tkanek bardziej niz watroba uposledzonych pod wzgledem odzywiania, a szczegolnie musza to robic komorki scian tetnic. Zatem wysoki poziom cholesterolu we krwi jest tylko objawem swiadczacym, tylko posrednio, o mozliwosci rozwoju zmian miazdzycowych w tetnicach.

Na podstawie padan izotopowych stwierdzono, ze u czlowieka w ciagu doby jelita moga wchlonac najwyzej 0,3-0,5 g cholesterolu egzo- i endogennego ( z zolci ). Nie ma wiec najmniejszego uzasadnienia w profilaktyce i leczeniu miazdzycy wylaczenie z diety produktow zawierajacych duzo cholesterolu.

Powiedzial Pan Dr. Jan Kwasniewski

Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #17 : 2009-02-13, 17:26:15 »

W XXI wieku jeszcze jest strach przed cholesterolem?   To w XX wieku była jeszcze taka ciemnota.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #18 : 2009-02-13, 17:54:48 »

W XXI wieku jeszcze jest strach przed cholesterolem?   To w XX wieku była jeszcze taka ciemnota.
 

Jeszce bedzie dlugo. To tak jak z komunizmem, aby sie zniego wyleczyc trzeba minimum trzech generacji !!!!!
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #19 : 2009-02-13, 18:38:43 »

...To tak jak z komunizmem, aby sie zniego wyleczyc trzeba minimum trzech generacji !!!!!...

Adam, to sie pewnie czesci forumowiczow BARDZO!!! nie spodoba.  Cool
Moze zglosza Ciebie do moderacji?  Cool

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.