forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:39:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak Obnizyc Cholesterol.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak Obnizyc Cholesterol.  (Przeczytany 322641 razy)
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #80 : 2009-02-14, 16:20:57 »

http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,47943.html?group=pl.misc.dieta&tid=1035818&MID=%3Cgn4pqt%24pdo%241%40inews.gazeta.pl%3E - doskonały tekst. Doskonały!. Bardzo dużo przydatnych informacji! potwierdzających jedną z najważniejszych prawd odkrytych przez JK - "nie wolno mieszać paliw". Nie słyszeliście o takim prawie?. A to szkoda. Sad
Zapisane
MarekLisowski
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #81 : 2009-02-14, 16:53:42 »

Ani wysoki, ani niski, tylko właściwy.  Wink


no,to jak ktos ma wysoki ,to nie piszemy,ze to dobrze.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #82 : 2009-02-14, 17:02:53 »

A to nie piszcie, jeśli wam to przeszkadza.
Zapisane
MarekLisowski
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #83 : 2009-02-14, 17:34:52 »

oczywiscie
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #84 : 2009-02-14, 18:06:27 »

...no,to jak ktos ma wysoki ,to nie piszemy,ze to dobrze...

Marek, moim zdaniem wazniejsza jest dynamika zmian  poziomu cholesterolu
od takiej "marnej"  informacji jaka jest, jego poziom calkowity, zlecany
zazwyczaj przez "likorza rodzinnego"Shocked Cool Laughing

Taki "likorz" nastepnie zerknie tylko "na wynik"
i zapisze skuteczne "stratyny"  Razz Razz Razz
(przekrecilem nazwe bowiem te "statyny" prowadza do znacznej "straty" emerytury)

Ten przyklad to nagminny proceder "majsterkowania metabolicznego"
pod "darmowa" i zalegalizowana "opieka,
prowadzaca jednak do przyspieszonej smierci,
tym razem to forma "eutanazji" przy pomocy "konfidenta zus i nfz"Shocked Crying or Very sad



To juz nie jest "spiskowa teoria" ale twarde fakty
majace swoje "twarde potwierdzenie" w prosektorium,
i ilosciach wyprodukowanych i sprzedanych trumien.   Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad

A przecie moze byc inaczej, ale ..... !  Cool

Zapisane
MarekLisowski
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #85 : 2009-02-14, 18:11:07 »


Marek, moim zdaniem wazniejsza jest dynamika zmian  poziomu cholesterolu
od takiej "marnej"  informacji jaka jest, jego poziom calkowity, zlecany
zazwyczaj przez "likorza rodzinnego"Shocked Cool Laughing

Taki "likorz" nastepnie zerknie tylko "na wynik"
i zapisze skuteczne "stratyny"  Razz Razz Razz
(przekrecilem nazwe bowiem te "statyny" prowadza do znacznej "straty" emerytury)


dziekuje za wyjasnienia,ale jak jest to ja doskonale wiem.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #86 : 2009-02-14, 19:51:09 »

Wiesz co Majka, pisalem rozne odpowiedzi na Twojego posta, ktore zmazalem, aby Cie nie zranic. I njie napisze tego, co powinienem napisac o braku wiedzy, glupocie itd.

Przeczytaj, ale niewybiorczo to co napisalas na ostatnich 2-uch stronach.....a konkluzja przyjdzie sama.

Szkoda, naprawde szkoda czasu na czytanie takich wypocin.

Ten Twoj niski cholesterol, albo jak ty to nazywasz niska frakcja, w niczym Ci nie pomogla. Kiedys pisalas madrzejsze posty. Very Happy

I to nie jest zart !!!!!


Anonimowy facet, który  na dodatek robi często błędy ortograficzne (tylko w tym poście 2-uch się pisze inaczej, ale to trzeba skończyć szkołe podstawową w Polsce, żeby nauczyć się polskiej ortografi) nie jest w stanie mnie urazić. Jestem osobą starej daty, ciągle mnie te błędy rażą i przez pryzmat ortografii patrzę na osobę.  Moje wypowiedzi nie są głupsze od Twoich (tak sądzę), a jakoś nie piszę, że szkoda czasu na te "wypociny" i nie zarzucam Ci głupoty. Może zamiast poleceń dla mnie dotyczących przeczytania swoich postów (co jest już chyba Twoim zwyczajem, jak Ci coś nie odpowiada) wskażesz mi jakie popełniłam błędy, wtedy łatwiej o porozumienie, bo inaczej to jest "rozmowa bez treści". Zgadza się, masz większe doświadczenie w stosowaniu diety, ale na tym świat się nie zaczyna, ani nie kończy.

Nie ukrywam, że moja wiedza na temat cholesterolu jest nieduża, ale przynajmniej staram się ją zgłębić, korzystając z różnych źródeł.  Zdaję sobie sprawę, że jest to obszerna wiedza, która wymaga przygotowanie chociażby z chemii na poziomie wyższym niż średnie.  I tu może masz rację, że piszę głupoty, ale nie wydaje mi się, żebyś to właśnie Ty był odpowiednią osobą do osądzania. Potrafię też zauważyć i docenić wiedzę innych.  Bardzo razi mnie to, że powtarzasz bezkrytycznie prawdy dra Kwaśnieskiego (z całym szacunkiem do Jego osoby), a nie wnosisz nic od siebie, t.z. nie widać  indywidualnych przemyśleń. Nie umiesz też "słuchać" ani czytać co piszą inni. Nie jesteś w tym zresztą odosobniony. Kojarzysz mi się tylko z pływaniem na basenie i klapkami na oczach.
Nie wiem czy mój poziom cholesterolu jest niski. Nie oczekuję też, że w czymś mi pomoże. Uspokoiłam się tylko, że może  nie zaszkodzi. Nie podzielam Twojego poglądu, że kiedyś pisałam mądrzejsze posty. Po prostu ,Twoją wypowiedź traktuję jako bardzo niegrzeczną.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #87 : 2009-02-14, 19:59:10 »

No faktycznie, tutaj wszystko jest rewelacyjnie wytłumaczone , prościej chyba tego wytlumaczyć nie można. Kto posiada jakiekolwiek wątpliwosci w sprawie cholesterolu niech to przeczyta. Wiem admin ze się powtarzam ale podając dokładne linki
gdzie tylko trzeba kliknąć, ułatwię sprawe.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=592
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=593
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=594

a TEN WYKŁAD DOPEŁNI CAŁOSCI, rewelka !
http://www.drmichalak.pl/data/biochemia_w6.htm
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #88 : 2009-02-14, 20:24:34 »

Kiedys pisalas madrzejsze posty. Very Happy
I to nie jest zart !!!!!
. Po prostu ,Twoją wypowiedź traktuję jako bardzo niegrzeczną.

Majka.
Zakladajac ten watek nyslalem o Twoim wysokim cholesterolu. Nie spodziewalem sie, ze Cie beda tu obrazac.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #89 : 2009-02-14, 20:27:42 »

Wiesz co Majka, pisalem rozne odpowiedzi na Twojego posta, ktore zmazalem, aby Cie nie zranic. I njie napisze tego, co powinienem napisac o braku wiedzy, glupocie itd.

Przeczytaj, ale niewybiorczo to co napisalas na ostatnich 2-uch stronach.....a konkluzja przyjdzie sama.

Szkoda, naprawde szkoda czasu na czytanie takich wypocin.

Ten Twoj niski cholesterol, albo jak ty to nazywasz niska frakcja, w niczym Ci nie pomogla. Kiedys pisalas madrzejsze posty. Very Happy

I to nie jest zart !!!!!


Anonimowy facet, który  na dodatek robi często błędy ortograficzne (tylko w tym poście 2-uch się pisze inaczej, ale to trzeba skończyć szkołe podstawową w Polsce, żeby nauczyć się polskiej ortografi) nie jest w stanie mnie urazić. Jestem osobą starej daty, ciągle mnie te błędy rażą i przez pryzmat ortografii patrzę na osobę.  Moje wypowiedzi nie są głupsze od Twoich (tak sądzę), a jakoś nie piszę, że szkoda czasu na te "wypociny" i nie zarzucam Ci głupoty. Może zamiast poleceń dla mnie dotyczących przeczytania swoich postów (co jest już chyba Twoim zwyczajem, jak Ci coś nie odpowiada) wskażesz mi jakie popełniłam błędy, wtedy łatwiej o porozumienie, bo inaczej to jest "rozmowa bez treści". Zgadza się, masz większe doświadczenie w stosowaniu diety, ale na tym świat się nie zaczyna, ani nie kończy.

Nie ukrywam, że moja wiedza na temat cholesterolu jest nieduża, ale przynajmniej staram się ją zgłębić, korzystając z różnych źródeł.  Zdaję sobie sprawę, że jest to obszerna wiedza, która wymaga przygotowanie chociażby z chemii na poziomie wyższym niż średnie.  I tu może masz rację, że piszę głupoty, ale nie wydaje mi się, żebyś to właśnie Ty był odpowiednią osobą do osądzania. Potrafię też zauważyć i docenić wiedzę innych.  Bardzo razi mnie to, że powtarzasz bezkrytycznie prawdy dra Kwaśnieskiego (z całym szacunkiem do Jego osoby), a nie wnosisz nic od siebie, t.z. nie widać  indywidualnych przemyśleń. Nie umiesz też "słuchać" ani czytać co piszą inni. Nie jesteś w tym zresztą odosobniony. Kojarzysz mi się tylko z pływaniem na basenie i klapkami na oczach.
Nie wiem czy mój poziom cholesterolu jest niski. Nie oczekuję też, że w czymś mi pomoże. Uspokoiłam się tylko, że może  nie zaszkodzi. Nie podzielam Twojego poglądu, że kiedyś pisałam mądrzejsze posty. Po prostu ,Twoją wypowiedź traktuję jako bardzo niegrzeczną.

Majka, przeczytaj linki ktore podałam w poscie wyzej, rozumiem twoje rozgoryczenie, myślę jednak iz wynika to z tego, ze (Z CAŁYM SZACUNKIEM), nie czujesz biochemii i fizjologii . Nie mozesz tego rozumiec poniewaz w zyciu się tym nie zajmowałas i to jest jakby oczywista sprawa. Czytasz różne publikacje, które często są sprzeczne i w rezultacie masz jeden wielki mętlik w głowie. Ja powiem Ci tylko jedno, dr Kwasniewski pisze prawde, opisuje przyczyny powstawania miazdzycy na podstawie prawd opartych na reakcjach zachadzacych w organizmie pod wpływem  zwiazkow organicznych które dostarczamy z pokarmem. Studiowalam na akademii medycznej i biochemie oraz fizjologie miałam w bardzo szerokim zakresie, oczywiscie teraz wszystko  pomalutku sobie przypominam poniewaz mineło ponad 20 lat gdy musiałam z tej wiedzy zdawac egzaminy. Teraz zajmuje się mikrobiologią, wiec tamta wiedza jakby przyblakła. Podałam równiez link, gdzie zupełnie podobnie wypowiada się dr Michalak, porównaj te wypowiedzi,  W jednym zdaniu powiem Ci tak, cholesterol odłozy się w tętniczkach i tętnicach tylko wówczas, gdy bedziesz żywić sie korytkowo oraz zażywała malo ruchu na swieżym powietrzu (niedotlenienie tkanek), to najlepsze warunki wymuszające takie a nie inne szlaki metaboliczne. A dlaczego tak się dzieje?  poczytaj linki a wszystkiego się dowiesz.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #90 : 2009-02-14, 20:42:45 »

Wypada przypomnieć, że dr JK okreslił odchylenia od stołu w kierunku koryta jako miażdzycorodne, a odchylenie od stołu w kierunku pastwiska jako antymiażdżycowe.
Zatem zupa jarzynowa na śniadanie z majonezem/masłem Smile, no może nie od razu z dwoma słoiczkami czy kostką masła...
Kiedyś przy przechodzeniu na DO zalecałam warzywo z TŁUSZCZEM na śniadanie. W warzywie da się upchnąć duuużo T.
Teraz mam trudność wytłumaczyć by zjeść ... sama kapuste kiszoną czy w/w zupę czy warzywo BEZ T na śniadanie. Kalorycznie - tzw. NIC i zjadamy swoje zapasy.
W oczka między celulozą (w warzywo) wejdzie dużo kwasów żółciowych i nie wrócą do krwioobiegu jako materiał do produkcji LDL.
Zapisane
walwuch
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #91 : 2009-02-14, 20:56:51 »

Cytuj
Taki "likorz" nastepnie zerknie tylko "na wynik"
i zapisze skuteczne "stratyny"

i jeszcze każe wykluczyć z diety kakao!  Mad takiego "likorza" to bym powolutku przypiekał na wolnym ogniu
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #92 : 2009-02-14, 21:01:54 »

Kurczę, kakao to musiałam sobie sama wykluczyć Shocked jak leciało codziennie przez 2 tyg Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #93 : 2009-02-14, 21:15:22 »

Majka!
Piszesz ze adampio cytuje dr Kwasniewskiego, a kogo ma cytować  "wybitnych specjalistów"?  Very Happy
Podejrzewam ze tychze specjalistów ma " po dziurki w nosie" wczesniej ufając im ale bez większych pozytywnych rezultatów dla siebie samego.  Skoro odzyskał zdrowie na diecie optymalnej, wiedze dr Kwasniewskiego przyjmuje za pewnik tym bardziej, ze na biochemii nie bardzo sie zna z uwagi na wykształcenie o innym profilu.  Cool
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #94 : 2009-02-14, 22:17:29 »

Viola 44 dziękuję za wykłady Michalaka. Ciekawa jestem jego osoby. Przejrzałam je pobieżnie i wsadziłam do ulubionych. Jest też wykład o roli omega 3 i omega 6, który mnie interesuje. Nie czuję biochemi, ani fizjologii.  Jestem fizykiem i trudno mi poskładać różne informacje o cholesterolu w jedną całość.  Naprawdę sporo czytam na ten temat. Nie broń Adampia, bo zachowuje się bardzo niegrzecznie. Nie wiem również czy zna zdania "wybitnych specjalistów".  Nawet jak się odzyska zdrowie na diecie optymalnej, to należy potępiać inne metody leczenia?
Nie rozumiem tej pogardy do "wybitnych specjalistów". Nie można wszystkich wkładać do jednego worka. Czy wszyscy naukowcy i lekarze to jedna głupia, pazerna, niedouczona, nieuczciwa banda? Wszyscy są skorumpowani przez mafię farmaceutyczną? Przecież miliony ludzi korzystają jednak skutecznie z ich pomocy. Piszę o Polsce, a co z resztą świata? A gdzie chodzą optymalni, jak im coś dolega? Gdzie? Ja nie miałam gdzie iść. To właśnie lekarz optymalny był nieuczciwy. Nie wszystko można wyleczyć? A czy dieta optymalna daje wszystkim satysfakcję? Komu daje, temu daje. Nie wszystkim jednak, sądząc po jej zanikającej popularności. A przecież już było tak dobrze. Musisz chyba to zauważyć.


Kangur dziękuję. Myślę, że w tej chwili nie ma problemu już u mnie z wysokim cholesterolem. Wątek się jednak przydał. Sporo osób odświeżyło sobie wiadomości. Ja również skorzystałam.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #95 : 2009-02-14, 22:39:47 »

Niedobory witamin B6, B12 oraz kwasu foliowego może być przyczyną nadmiaru homocysteiny w śródbłonku, ale te niedobory są spowodowane błędami w żywieniu!
I znowu "zasłonie się doktorem Lutzem", oto właśnie mi chodziło.
Pozdrawiam
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #96 : 2009-02-15, 00:12:14 »

? A czy dieta optymalna daje wszystkim satysfakcję? Komu daje, temu daje. Nie wszystkim jednak, sądząc po jej zanikającej popularności. A przecież już było tak dobrze. Musisz chyba to zauważyć.


he
każda nowinka łatwiej chwyta
teraz wraca do normalności
odsetek  stosujących jest proporcjonalny do myślących
znasz to? - wielu było powołanych,  niewielu jest wybranych
ps.
niedawno  podlasie było białą plamą  w znajomości  Ż O,  teraz widzę tam  duże zainteresowanie
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #97 : 2009-02-15, 01:28:14 »

...Zakladajac ten watek nyslalem o Twoim wysokim cholesterolu...

Dobra, dobra juz my wiemy o czym Ty myslales ..... !  Shocked Cool Razz

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #98 : 2009-02-15, 01:32:15 »

...Zakladajac ten watek nyslalem o Twoim wysokim cholesterolu...

Dobra, dobra juz my wiemy o czym Ty myslales ..... !  Shocked Cool Razz

Napewno nie o parametrach wlosa lonowego.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak Obnizyc Cholesterol.
« Odpowiedz #99 : 2009-02-15, 03:08:59 »

...Napewno nie o parametrach wlosa lonowego...

No nie jestem tego taki pewien!  Cool

Wlasnie zakonczylem "sesje" z bardzo sympatycznym "podopiecznym" z USA
i musze sie pochwalic, ze opowiadalem Mu, o Tobie Kangur i Twoich "przygodach".

Chyba to byl blad, bo musialem mozolnie tlumaczyc twoje posty !!!  Razz Razz Razz

Ale czego nie robi sie dla kasy!!!  Razz Razz Razz

Zaczynam sie niepokoic z powodu tego, ze Syriusz nie daje znaku zycia!!!
Mam nadzieje ze u niego wszystko jest OK!!!

Jak masz do niego namiary to przeslij gorace pozdrowienia dla Niego i Rodzinki.  Cool

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 18 zapytaniami.