forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 05:15:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659785 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Początkujący na ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Początkujący na ŻO  (Przeczytany 39386 razy)
Dawid1990
Go


Email
Początkujący na ŻO
« : 2009-02-16, 16:44:42 »

Witam wszystkich serdecznie Very Happy   
Dziś zacząłem się odżywiać optymalnie i mam parę pytań....
Mam 18 lat


1. Czy można ubijać śmietanę czy trzeba ją pić?
2. Ile białka powinienem razem zjadać?
3. Czy jako początkujący kulturysta mogę jeść 10 jajek dziennie? (tak wyczytałem w wywiadzie z J.K)
4. Czy szybkość adaptacji zależy tylko od wieku? czy dotychczasowe żywienie ma znaczenie?
5. Jeśli chce schudnąć ( 1,88m/85kg) to jaką mam mieć proporcję BTW?
6. Czy jako źródło  węglowodanów wybierać proste czy złożone?
7. Lubię chude mieso typu kurczak.... czy jako zródło tłuszczu  polecacie dodatkowo Śmietanę ?
8. Ile śmietany mogę dziennie pić?
9. Jaki jest wpływ izoteku na ŻO? Zostało mi jeszcze 2 miesiące kuracji.
10. Czy lepiej aby zaopatrzył się w jajka wiejskie czy marketowe? Jakie są między nimi różnice?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #1 : 2009-02-16, 16:55:55 »

Jako początkujący kulturysta (zawodowiec?) powinieneś być na diecie wysokobiałkowej, wysokowęglowodanowej, suplementowanej, dającej masę mięśniową, bo Żywienie Optymalne nie jest zbyt efektywne na przyrost masy mięśniowej Sad
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #2 : 2009-02-16, 16:59:52 »

No trochę przesadziłem z tym kulturystą  Laughing
No tak czy inaczej chodzę na siłownię Very Happy
Dla mnie liczy się bardziej wydolność- chciałbym też trochę schudnąć Razz

Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #3 : 2009-02-16, 17:25:20 »

[
Jako początkujący kulturysta (zawodowiec?) powinieneś być na diecie wysokobiałkowej, wysokowęglowodanowej, suplementowanej, dającej masę mięśniową, bo Żywienie Optymalne nie jest zbyt efektywne na przyrost masy mięśniowej Sad

Nie do końca się z tym zgodzę.... Jest taki dietetyk, sportowiec Greg Ellis który żywi się wysokobiałkowo, wysokotłuszczowo a masę mieśniową ma wspaniałą  Smile
 i 5% BF  Smile

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #4 : 2009-02-16, 17:27:01 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 - a to najlepiej zacznij od tego tekstu. Jeśli z niego zrozumiesz np: że JK zaleca 30g, to po doczytaniu do końca, zacznij czytać od początku. Jeśli zrozumiesz przy drugim czytaniu np: że jednak nie 30g, a, że JK zaleca "0,8*coś", to po doczytaniu do końca, zacznij od początku... Jeśli przy trzecim czytaniu zrozumiesz na czym polega ŻO, to też dobry wynik. Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #5 : 2009-02-16, 17:35:12 »

Nie do końca się z tym zgodzę.... Jest taki dietetyk, sportowiec Greg Ellis który żywi się wysokobiałkowo, wysokotłuszczowo a masę mieśniową ma wspaniałą  Smile
 i 5% BF  Smile

A to ja tym bardziej się nie zgodzę, bo jest taki (na forum wege - znajdziesz namiary), który jest championem kulturystyki, a nie je wcale mięsa, ani tłuszczu, tylko warzywa  i owoce.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #6 : 2009-02-16, 17:35:47 »

...sportowiec Greg Ellis który żywi się wysokobiałkowo, wysokotłuszczowo a masę mieśniową ma wspaniałą  Smile...

Dobrze, ze dodales "sportowiec" to wszystko wyjasnia.  Cool

BTW
Krowy i slonie na trafce jada" a jakie "bicepsy" maja!!!  Cool Razz
a i ze sportem u nich "na bakier"  Shocked
Czy domyslasz sie o co chodzi?  Cool Laughing

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #7 : 2009-02-16, 17:45:16 »

http://www.vita.org.ru/veg/sport/andreas-cahling.jpg - o proszę. Wegetarianin - Andreas Cahling!.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #8 : 2009-02-16, 18:04:13 »

Okropny Shocked Sad Laughing
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #9 : 2009-02-16, 18:18:09 »

problem w tym, ze prawidlowe stosowanie diety vege jest pewnie jeszcze trudniejsze niz ZO
mam wielu wielu wegetarian wsrod znajomych i 99% ma jakies dziwaczne problemy ze zdrowiem, jak mega-otylosc, astma, cukrzyca, zaburzenia sluchu i "straszne" bole stawow
-------
dawid, na twoim miejscu bym albo przekopala to forum troche, albo udala sie do kogos po porade, e.g. lekarz optymalny
np. taka kwestia: rodzaj produktow na ZO ma zasadnicze znaczenie, wiec kurczak na codzien raczej odpada... itp, itd
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #10 : 2009-02-16, 18:25:20 »

_flo,
najpiękniejszą ideę potrafią skopać "fanatycy". Nawet Wegetarianizm  Wink
Na Wegetarianizmie się tyje  przeważnie z niedoboru białka i nadmiaru węglowodanów, ale o tym przeciętny człowiek nie ma pojęcia.
Przykład:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=353&w=91283177 - na 99% gwarantuję, że jeśli dołożyłaby dziewczyna nasion strączkowych, czy innego źródła białka roślinnego (z wyłączeniem soi!!!), przestałaby tyć i byłaby zadowolona z Wegetarianizmu! Ale kto jej to doradzi "brumbak", czy inny "fanatyk"? Shocked

Albo taka "rada z powietrza":
"tyjesz - zbadaj sobie tarczycę". Normalnie ... Shocked
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #11 : 2009-02-16, 18:50:31 »

to milo, ze w ten sposob mozna o tym tutaj poczytac
bo zwykle takie porownania to sa nieustajace przepychanki np. dr Ornish vs. the Eades
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #12 : 2009-02-16, 19:14:17 »

nieustajace przepychanki

No ja bym to inaczej nazwał  Sad
Niektórym nawet tu się zachciewa..., ale na to mojej zgody ni ma  Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #13 : 2009-02-16, 19:34:24 »

Widzę, że tu tak wszystko odbywa się dynamicznie, że musiałbym cały czas być online aby zdążyć co nieco przeczytać Wink
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #14 : 2009-02-16, 19:47:25 »

Ważę 85kg....
B-0,8g/kg- 68g
T-3,5/g/kg- 300g
W- 0,8g/kg- 68g
????
A coś czytałem że na początku powinno się wiecej białka spożywać bo nastepuje przebudowa...
To jakie mam mieć proporcje?

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #15 : 2009-02-16, 20:09:50 »

Zacznij czytać jeszcze raz podany link: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #16 : 2009-02-16, 20:41:42 »

Zjadłem dziś:
Śniadanie: 3 jajka z majonezem (ok 100g majonezu) 2 kromki chleba razowego(spore ilości masła)
Obiad: 5 jajek z kiełbasą( ok 100g) 2 kromki z masłem(spore ilości masła) + 200g Śmietany 36% Aro Very Happy
Kolacja: 0,2L Śmietany 36%

Więcej nie zmieściłem na kolację....
Czy uważacie że ilość W jest ok?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #17 : 2009-02-16, 21:21:20 »

Zjadłem dziś:
 Śniadanie: 3 jajka z majonezem (ok 100g majonezu) 2 kromki chleba razowego(spore ilości masła)
 Obiad: 5 jajek z kiełbasą( ok 100g) 2 kromki z masłem(spore ilości masła) + 200g Śmietany 36% Aro Very Happy
 Kolacja: 0,2L Śmietany 36%

Więcej nie zmieściłem na kolację....
Czy uważacie że ilość W jest ok?


zjadłes 4 kromki chleba, jesli wazyły 100 g to masz ok 50 g wegli, 8 jaj? lepiej jesc same zółtka a reszte dojadac podrobami 2 razy w tygodniu i  karkówka w pozostałe dni. to taki przyklad bo naturalnie mozesz białko pozyskiwac jeszcze z innych produktów np salcesony, pasztety , sery zołte itd.  w bałku jaja nie masz nic oprocz białka. Very Happy wegle lepiej  zjadac w warzywach ale jak tak ci odpowiada to tez ok, tylko ze w chlebie nie masz za wiele witamin nie mowiac o wit. C ktora jest z warzywach zwlaszcza zielonych, groszek cukrowy, brokuły, papryka itd.  Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #18 : 2009-02-16, 21:25:27 »

Cytuj
Jesli masz dostęp do wiejskich to oczywiscie ze wiejskie. Fermowe są na paszach faszerowanych chemią.

 

Jesli masz dostęp do wiejskich to oczywiscie ze wiejskie. Fermowe są na paszach faszerowanych chemią.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #19 : 2009-02-16, 22:32:34 »

Zjadłem dziś:
 Śniadanie: 3 jajka z majonezem (ok 100g majonezu) 2 kromki chleba razowego(spore ilości masła)
 Obiad: 5 jajek z kiełbasą( ok 100g) 2 kromki z masłem(spore ilości masła) + 200g Śmietany 36% Aro Very Happy
 Kolacja: 0,2L Śmietany 36%

Więcej nie zmieściłem na kolację....
Czy uważacie że ilość W jest ok?

 


Zastosuj sie do rady Admina i przeczytaj i zrozumiej to co czytasz....bo to co zjadles jest tylko dowodem niezrozumienia tego co przeczytales!!!!

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.