forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 13:15:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659834 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Początkujący na ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Początkujący na ŻO  (Przeczytany 39404 razy)
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #20 : 2009-02-16, 22:48:34 »

Białko w jajkach wcinam aby spożywać więcej B...
Musicie zrozumieć , że samo przejście na ŻO to problem w moim domu!
Mama kiwała głową jak jej powiedziałem co będe jadł.
Tata się śmiał i zaczął mi ględzić że nie jem prawie chleba.... ani końskich dawek ziemniaków...
Wielki z niego autorytet dla mnie jeżeli chodzi o żywienie.... ( 1,87/106kg)
W tym artykule doczytałem również że na okres przebudowy zwiększyć podaż białka do 100-130g

adampio- co konkretnie w tym menu brakuje??


Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #21 : 2009-02-17, 00:08:22 »

Widze, ze tu tak wszystko odbywa sie dynamicznie, ze musialbym caly czas byc online aby zdazyc co nieco przeczytac Wink

To prawda, pan mgr inz Cenzor jest w rzeczy samej bardzodynamiczny.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #22 : 2009-02-17, 00:16:55 »

/.../ lepiej jesc same zoltka  /.../

Zgadzam sie z tym, pamietajmy jednak, ze chlopak bierze izotek - izotretinoine - o czym jest mowa w osobnym temacie. Bardzo szkodliwa rzecz, przy ktorej nie powinno sie jesc duzo witaminy A.

Tak wiec sugerowalnym uwazac na zoltka i watrobke.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #23 : 2009-02-17, 00:18:40 »

Jesli masz dostep do wiejskich to oczywiscie ze wiejskie.
Shocked
Ale tam moze byc PATOGEN!!!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #24 : 2009-02-17, 06:59:52 »

"zenon".
na początku lat osiemdziesiątych XXw., po kilkudziesięciu przypadkach śmierci ludzi konsumujących jaja i to nie na surowo! opracowano procedurę (w tym wybicie wszystkich "patogennych" stad kur nieśnych - coś jak ostatnio z ptasią grypą), która uniemożliwia wnikanie "PATOGENU" przez skorupkę jaja - jedną z naturalnych barier jaja - chroniących zarodek przed patogenami. Ale rozumiem, że nawet do dziś można straszyć niektórych "patogenami" w jajkach, choć procedura jest skuteczna już prawie trzydzieści lat!.
Straszenie jajopatogenami to bardzo dobry pomysł, ponieważ spowodował spadek światowej konsumpcji jaj o 60%, a co za tym idzie spadek ceny, dzięki temu jajka do dziś są BARDZO tanie!. Very Happy
 Mam nadzieję, że tobie jednak te straszne PATOGENY - nie straszne?  Very Happy

PS
świetny artykuł na temat jaj napisała swego czasu Pani Regina Janicka w Miesięczniku OSBO - OPTYMALNI. Zachęcam zainteresowanych do lektury, bo można archiwalne numery tej gazety pobrać ze strony www.optymalni.org.pl
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #25 : 2009-02-17, 08:00:31 »

Białko w jajkach wcinam aby spożywać więcej B...
Musicie zrozumieć , że samo przejście na ŻO to problem w moim domu!
Mama kiwała głową jak jej powiedziałem co będe jadł.
Tata się śmiał i zaczął mi ględzić że nie jem prawie chleba.... ani końskich dawek ziemniaków...
Wielki z niego autorytet dla mnie jeżeli chodzi o żywienie.... ( 1,87/106kg)
 W tym artykule doczytałem również że na okres przebudowy zwiększyć podaż białka do 100-130g

adampio- co konkretnie w tym menu brakuje??


Abstrahujac od ponizszych wypowiedzi Zenona, to:
1. Białko w jajkach wcinam aby spożywać więcej B...
 ODP: W bialku jajka nie ma takich ilosci protein, ktore sa w zoltkach jaj i maja one nizsza wartosc biologoczna, dlatego powinienes jesc same zoltka...to lekarstwo na   wszystko i najlepsze zrodlo protein o  czym pisze Pan Dr. Jan Kwasniewski.

2. Musicie zrozumieć , że samo przejście na ŻO to problem w moim domu!
Mama kiwała głową jak jej powiedziałem co będe jadł.
ODP: wszyscy mieli te problem, jak nie z mamami, tatami, to z inymi czlonkami rodziny ktorzy wychowani w duchu komunistycznego pietyzmu, sluchaja co "madrzy" swiata mowia nie zwracajac uwagi na ich bezkresna niewiedze.

A czego Ci brakuje w tym konkretnym menu......

a no brakuje Ci BTW !!!!!

Masz jesc zbilansowane potrawy, w takiej ilosci aby zaspokoily Twoj glod. Nie mozesz zaplanowac sobie, ze dzis zjesz 130 gr B, bo tak zrozumiales w tym artykule.
W tym artykule sa podane ilosci, aby czytelnik mogl sie odnies w jakis sposob do diety.

Jezeli juz chcesz wazyc, to waz po zjedzeniu wszystkich posilkow danego dnia a nie przed spozyciem, poniewaz z punktu widzenia psychologii to co zalozysz sobie to to zjesz.

Jestes na poczatku diety wiec zjedz w stosunku BTW 1: 2,5-3,5 :05 ale zbilansowane potrawy i do syta !!!

Przykladowe sniadanie, dla tekiiej osoby jak Ty, ktory trenuje:

50 gr sloniny
50 gr boczku wedzonego
100 gr zoltek
30 gr sera Bire ( mozna pominac )
50 gr smietany 38 %
250 ml do pol litra soku z pomidorow (wlasnej produkcji )

............i godzine po zjedzeniu mozesz ich trenowac !!



Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #26 : 2009-02-17, 10:48:26 »

No wlasnie z tymi zoltkami to ja bym uwazam.
One sa lekarstwem na wszystko ale przy jednoczesnym braniu izotretinoiny mozna sobie zafundowac hiperwitaminoze.

Ja bym w ogole wywalil ten "lek", ale w tym momencie po kilkumiesiecznym braniu nawet po odstawieniu trzeba uwazac na witamine A.

I na cwiczenia fizyczne tez bym uwazal z  uwagi na stawy /efekty uboczne izoteku/
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #27 : 2009-02-17, 11:23:23 »

Jezeli izotek jest brany na tradzik, to moze lepiej odstawic izotek i leczyc skore zoltkami? To tylko taka sugestia.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #28 : 2009-02-17, 11:40:41 »

Jezeli izotek jest brany na tradzik, to moze lepiej odstawic izotek i leczyc skore zoltkami? To tylko taka sugestia.

oczywiscie ze lepiej, ale ... wg oficjalnych zalecen nawet po przerwaniu "kuracji" nalezy przez bodajze 2-3 miesiace jesc minimalne ilosci witaminy A.

To o co mi chodzi to jedynie to ze trzeba uwazac.
Mozna z najlepszymi intencjami polecic zoltka, ktore w tych konkretnych okolicznosciach moga niestety zaszkodzic..

Inna sprawa, ze zoltka to nie wszystko, czego zywym dowodem jest wasz forumowicz Mateush /czy jakos tak/
Przepraszam, ze wytykam palcami..
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #29 : 2009-02-17, 11:51:44 »

Inna sprawa, ze zoltka to nie wszystko, czego zywym dowodem jest wasz forumowicz Mateush /czy jakos tak/

ktory ostatnio na ZO chyba nie bywal, z tego co pamietam
ten sposob odzywiania naprawde bardzo dobrze rozwiazuje problemy ze skora, i nie chodzi tylko o zoltka
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #30 : 2009-02-17, 12:14:42 »

Ja jednak chce skończyć tą kurację... ewentualnie skrócę ją o 2 tygodnie.
Problem jest innej natury, bo boję się powrotu trądziku a kiedyś miałem z nim olbrzymie problemy.
Więc postarajcie się mnie zrozumieć.
W jednym z artykułów dr. J.K przeczytałem, że na problemy z wątrobą poleca wątróbkę.... czy dobrze doczytałem?

Co do wczorajszego 1-szego dnia.... czy to normalne, że zjadłem 3 posiłki a byłem najedzony bardzo długo? ostatnią kawę piłem o godzinie 14.... zasnąłem o 2 Shocked   -   czy ja jakiś mutant jestem?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #31 : 2009-02-17, 12:38:05 »

Ja jednak chce skończyć tą kurację... ewentualnie skrócę ją o 2 tygodnie.
Problem jest innej natury, bo boję się powrotu trądziku a kiedyś miałem z nim olbrzymie problemy.

tradzik jest spowodowany zwykle rozregulowana gospodarka hormonalna. albo wplywem substancji toksycznych. ZO rewelacyjnie to wszystko reguluje, dziala u podstaw, a wiec likwiduje powod, a nie tylko skutki...
http://en.wikipedia.org/wiki/Acne_vulgaris#Primary_causes
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #32 : 2009-02-17, 12:42:24 »

Tak watrobka jest bardzo pozyteczna, o ile jest to watroba z dobrze zywionego zwierza.

Tobie jednak na razie chyba nie wolno jej jesc ze wzgledu na witamine A i izotek.

Ja cie dobrze rozumiem, jesli chodzi o tradzik bo sam mialem z tym gigantyczne problemy.
Ale musisz zrozumiec kilka rzeczy.
Po pierwsze izotek nie leczy przyczynowo. Wielu osobom to wraca po 1-2 latach. Kiedys czytalem, ze ok 1/3 ma nawrot.
Po drugie ladna cera to tylko efekt uboczny zdrowia, tak samo jak odpowiednia waga to tylko efekt uboczny zdrowia.. i tak dalej..
A izotek generalnie niszczy zdrowie, bo obciaza organy, zagraza stawom i czyni wiele innego zla.
To ze "pomaga" na skore to dlatego ze uposledza dzialanie gruczolow lojowych.
Ale tak samo uposledza nawilzanie blon sluzowych, stawow i cholera wie co jeszcze.

Jest taki gosc Rossignol, ktory z poltora roku temu wazyl niecale 60 kilo.
Dzis ma ladna cere, wazy ponad 80 kilo, jest silny, sprawny, zdrowy i ma otwarty umysl, w nowym roku akademickim zaczyna studia medyczne.
Osiagnal to rozsadnym tlustym zywieniem i ciezka praca nad soba pod kazdym wzgledem.
Bo to nie tylko treningi i cwiczenia, ale rowniez dyscyplina - by codziennie sie wysypiac itd
bierz z niego przyklad.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #33 : 2009-02-17, 14:23:20 »

Czyli krotko: znowu mowisz o leczeniu przyczyn....jak kazdy inny lekarz nie zastanawiajac sie na przyczyna.

Sam, Zenonie, wymieniles szereg powodow dla ktorych nie nalezy brac tego gownianego lekarstwa, ale mimo wszystko przedkladasz to ziadostwo ponad zotlka,.....a tak a watrobka to musi byc ze zdrowo odrzywiajacego sie zwierzecia. To jest dopiero, za przeproszeniem, "bublbing shit".

Dawid, znajdz powod Twojego stanu rzeczy, poczytaj, idz do lek. optymalnego, zadzwon do arkadii, popros o pomoc Toana, nie wiem co jeszcze moge Ci poradzic, zanim odstawisz jedno a zaczniesz drugie. Nie plywaj po bezkresnym oceanie niewiedzy bez dobrego sternika.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #34 : 2009-02-17, 14:50:22 »

Dawid, jezeli za punkt wyjscia, w wyszukiwaniu powodow Twojego stanu rzeczy, postawisz fakt, ze tradzik powstaje z powodu zaburzen czynnosci watroby, to powinienes sie zastanowic nad iloscia spozywanego przez Ciebie bialka, ktorego nadmiar watroba nie lubi.

Powinienes jesc bialko o najwyzszej wartosci biologicznej ( zoltko i podroby ) i nie w nadmiarze. Po czym obserwowac ewentualne zmiany.

Podejrzewam, ze trenujac kulturystyke naczytales sie na internecie o wszystkich mozliwych sposobach dostarczanie do organizmy gowniona - chemicznie-bezwartosciowego bialka, ktore nie tylko, ze Ci nie pomoglo na nabraniu masy a jeszcze zaszkodzilo w zwiazku z tradzikiem.

Zacznij od oczyszczania watroby z toksyn i tego innego dziadostwa, ktore do tej pory jadles. "Mowi sie", ze zdegenerowana watroba moze sie zregenerowac po 12 dniach jej niezatruwania.

Wiadome jest, ze cukry proste niszcza wtrobe, poniewza ta musi pracowac duzo wiecej w przetwazaniu cukru na tluszcz, dlatego powinienes zaprzestac jesc, pisc itd wszystkiego co zawiera cukry proste a  w miejsce tego dostarczyc watrobie wczesniej przerobione termicznie skrobia, czyli warzywa smazone, gotowane itd, nic surowego. NIC SUROWEGO!!!!!

Na temat izoteku tez sa rozne teorie, zreszta jak na temat kazdego innego tematu, wystarczy posluchac pierwszych lepezych dwuch politykow z przeciwnych partii,  niemniej jednak srodek ten "leczy" tylko przyczyne a nie powod. A nie ma skutkow bez przyczyny.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #35 : 2009-02-17, 15:05:12 »

...NIC SUROWEGO!!!!!...

Adam litosci!!! Shocked  Jestes taki pewien, ze masz racje? Shocked
Zupelnie sie z toba nie zgadzam!!!  Cool

Surowizna jest jak najbardziej bardzo uzyteczna,
pod pewnymi "warunkami" np: mieso bez "Trichinella spiralis" czy watroba bez "echinococcus" itp.  Cool

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #36 : 2009-02-17, 15:20:35 »

...NIC SUROWEGO!!!!!...

Adam litosci!!! Shocked  Jestes taki pewien, ze masz racje? Shocked
Zupelnie sie z toba nie zgadzam!!!  Cool

Surowizna jest jak najbardziej bardzo uzyteczna,
pod pewnymi "warunkami" np: mieso bez "Trichinella spiralis" czy watroba bez "echinococcus" itp.  Cool


 

Grizzly, gdybym byl pewien to nie wystepowalbym tu na forum jako forumowicz a pewnie mialbym swoj gabinet lekarza optymalnego i moze napisalbym ksiazke.

Pan Dr Jan Kwasniewski wspomina od odciazaniu watroby poprzez "przetrawienie" termiczne posilkow, ktore mamy spozyc. Stad moja sugestia.

I ciesze sie, ze sie ze mna zupelnie nie zgadzasz, co jest podstawa naszego dialogu. W innym przypadku musialbym czy musialbys TY prowadzic tu monolog.......a to nie jest ciekawe  Laughing  Mam na mysli nie jest ciekawe czytanie monologow.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #37 : 2009-02-17, 15:26:39 »

Grizzly, abstrahujac od Twojej ponizszej wypowiedz, czy jadles kiedys surowa, jeszcze ciepla watrobe foki? Jest to "Welcom-drink" na Grenlandii. Nie widze w tym ani nic smacznego ani z punktu widzenia estetyki pociagajacego. Natomiast smazona smakuje wysmienicie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #38 : 2009-02-17, 15:37:25 »

...I ciesze sie, ze sie ze mna zupelnie nie zgadzasz, co jest podstawa naszego dialogu...

Widze, ze rowniaz lubisz "chwytac" rowniez za slowka(przypomniala misie gosposia)  Razz Razz Razz
Faktycznie to sie z Toba zgadzam w wielu sprawach. Cool

Wracajac do "watroby" to musze od razu podkreslic
ze "wartosciowosc"(witaminy itp) przedkladam nad smak czy estetyke (nie jestem kobitom)  Razz Razz Razz

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #39 : 2009-02-17, 15:43:34 »

OK, Grizzly ale teraz mowisz o zjadanej watrobie innych "osobnikow". Teraz dyskutujemy na temat naszego nazadu trawiennego ( watroba ) i jej chronieniu, oczyszczaniu i jej pomaganiu. Czy wg. Ciebie surowizna pomaga watrobie?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.