forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 08:23:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660219 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Początkujący na ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Początkujący na ŻO  (Przeczytany 39454 razy)
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #60 : 2009-02-18, 15:51:36 »

Przytyłem przez 2 dni 1kg  Very Happy
Za dużo węgli??
Jem do syta  3 posiłki ostatni o 19.30
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #61 : 2009-02-18, 16:00:14 »

Mozesz tez nie wiedziec i zdawac sobie z tego sprawe, ale nie chcesz sie przyznac i w tym sensie za wymijajaca odpowiedzia "nie" stoja nieszczere intencje (chec ukrycia swojej niewiedzy).Dobrze lawiruje? Smile

"zenon"
przyznaję, że nic nie wiem na ten temat - jeśli poprawi ci to humor! Laughing
Bo mnie to "wyznanie" żadnej ujmy nie przynosi, a dużo czasu mi zaoszczędzić może.
A ja "wim, że nic nie wiem!" - i bardzo mi z tym dobrze!
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #62 : 2009-02-18, 16:01:48 »

Ale jednoczesnie informuje o mozliwosci korzystania z pomocy profesjonalistow,
co w 100% pozwoli uniknac "planktonowej godziny prawdy"  Cool Laughing

dobrze, skorzystam z pomocy specjalistow
jak zakumuluje odpowiednia sumke, no i jak pojawi sie względny chociaz problem  Shocked
poki co ja chyba nie jestem dobrym celem tych indoktrynacji
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #63 : 2009-02-18, 16:03:09 »

...Przytyłem przez 2 dni 1kg  Very Happy...

Dwa dni? I 1kg? To moze wazyc "k.pa" w twoich jelitach Cool Razz Spokojnie!!!  Cool Razz

Co innego gdy jestes "starsza pania" i codziennie idzie Ci w "biodra"
lub w "celulit na zylakowatych kolkach", ktore kiedys "nogami" sie nazywaly!  Shocked Cool Razz
To juz tragedia prawdziwa.  Razz Razz Razz

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #64 : 2009-02-18, 16:07:07 »

...poki co ja chyba nie jestem dobrym celem tych indoktrynacji...

Ale jestes bardzo sympatyczna osoba!!!  Cool
Pisac z toba to prawdziwa przyjemnosc.  Cool

Nooo... oczywiscie z Adminem rowniaz.  Wink Mr. Green

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #65 : 2009-02-18, 16:38:16 »

Przytyłem przez 2 dni 1kg  Very Happy
Za dużo węgli??
Jem do syta  3 posiłki ostatni o 19.30
 

Posilki sa zbilansowane?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #66 : 2009-02-18, 16:48:33 »

Aby poprawnie rozpatrzeć przypadek utycia 1kg/2D należy po piewrwsze ustalić, czy:
ważono się na tej samej wadze, czy waga między ważeniami mogła się rozkalibrować, czy ważenie nastąpiło o tym samym czasie kolejnych dób i czy przy tym samym stanie fizjologicznym?. (defekacja, wypełnienie pęcherza moczowego i.t.p.)
Jeśli tak, to dalej się można zastanawiać, czy nie wypiło się przed ważeniem (6-12h) zbyt dużo "wody", czy woda nie zatrzymała się z jekiegoś powodu w organizmie?.
Jeśli to nie woda, można dopiero dalej się zastanawiać... Wink

PS
odłożenie pół kg tłuszczu na dobę - to już "metabolic syndrome" (tucz przemysłowy) Shocked
Wahanie wagi do 1-2,5% (np: rano - wieczór) jest fizjologiczne i większe u kobiet w zależności od dnia cyklu miesięcznego.
Zapisane
siniak
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #67 : 2009-02-18, 18:31:52 »

Witam kolegę Razz

Ile wody pijesz? Jak się czujesz przed snem? Czy serce szybko bije?

Ja żywię się optymalnie od dwóch tygodni. Jesteśmy w tym samym wieku. "Kiedyś" jadłem dużo i byle jak uprawiając przy tym różne rodzaje sportu. Teraz widzę efekty, najczęstszym jest strzykanie kości, lubiłem to robić dla zabawy (wszyscy się krzywili Laughing). Mam też długie łapy (185 cm wzrostu, 75kg wagi) i odstające łopatki. Od czasu przejścia na żywienie optymalne zdecydowanie czuję się lepiej. Mam więcej energii, utrzymuję prostą postawę, przytyłem 2 kg. Na początku zauważyłem szybsze bicie serducha, ale ustabilizowało się. Po dużym wysiłku wali jak szalone Surprised  Rezygnacja z węglowodanów nie była problemem. Jako że jestem adeptem w tej materii napiszę tylko, że są lepsze rodzaje białka od tych z białka jaja kurzego. Zjadam dziennie 10 żółtek i nie widzę żadnych komplikacji. Jedząc o 7.30 głód odczuwam ok. 16-17. Napiszę jak jem. Przez pierwsze dni liczyłem, teraz znam wartości poszczególnych składników, nie liczę.

Śniadanie 7.30 - 10 żółtek (najmniejsze jaja z targu, wcześniej kupowałem dwużółtkowe), 3 białka, 100g masła. Zjedzenie tylu żółtek nie jest dla mnie problemem, są pyszne.

Obiad 16.00 - 17.00 - dojadam białko w serku wiejskim, ewentualnie w serze żółtym, do tego 200g ziemniaka z masłem

Kolacja 21.00 - rzadko jem coś na kolację, czasem kiełbaskę lub jakąś wędlinę, jak nie jestem syty to pije śmietanę 30%.

Wodę pije kiedy mam ochotę, około 1L dziennie. W weekendy wątróbka (2x 150g) jako dobre źródło białka oraz witaminy C. Do wątróbki szklaneczka piwa.

Pozdrawiam
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #68 : 2009-02-18, 18:43:21 »

Moim kolejnym problemem jest to, że po kolacji jestem tak nasycony, że nie odczuwam głodu nawet jak idę spać Very Happy
A spać idę o 1.30  Laughing
Co mnie zresztą dziwi, bo od 2 dni nie dostarczam kofeiny do organizmu Smile
Kiedyś było tak, że jak nie piłem guarany 2 razy dziennie to zaspany byłem już o 20 Cool
Teraz natomiast nie mam ochoty na sen  Razz

Też tak miałeś?
Ja dziś zjadłem na śniadanie 5 jajek z majonezem- ok 9.30
Na obiad- 2 duże udka z kurczaka i 100g sera z masłem. To był posiłek potreningowy więc białka muszę dostarczyć więcej. ( 15 godzina )
Na kolację wypiłem pół litra śmietany 36% z 2 łyżeczkami cukru... Pychota Very Happy   - Godzina 18.30

P.S Chodzisz na siłownię?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #69 : 2009-02-18, 18:57:51 »

Witam kolegę Razz

Ile wody pijesz? Jak się czujesz przed snem? Czy serce szybko bije?

Ja żywię się optymalnie od dwóch tygodni. Jesteśmy w tym samym wieku. "Kiedyś" jadłem dużo i byle jak uprawiając przy tym różne rodzaje sportu. Teraz widzę efekty, najczęstszym jest strzykanie kości, lubiłem to robić dla zabawy (wszyscy się krzywili Laughing). Mam też długie łapy (185 cm wzrostu, 75kg wagi) i odstające łopatki. Od czasu przejścia na żywienie optymalne zdecydowanie czuję się lepiej. Mam więcej energii, utrzymuję prostą postawę, przytyłem 2 kg. Na początku zauważyłem szybsze bicie serducha, ale ustabilizowało się. Po dużym wysiłku wali jak szalone Surprised  Rezygnacja z węglowodanów nie była problemem. Jako że jestem adeptem w tej materii napiszę tylko, że są lepsze rodzaje białka od tych z białka jaja kurzego. Zjadam dziennie 10 żółtek i nie widzę żadnych komplikacji. Jedząc o 7.30 głód odczuwam ok. 16-17. Napiszę jak jem. Przez pierwsze dni liczyłem, teraz znam wartości poszczególnych składników, nie liczę.

Śniadanie 7.30 - 10 żółtek (najmniejsze jaja z targu, wcześniej kupowałem dwużółtkowe), 3 białka, 100g masła. Zjedzenie tylu żółtek nie jest dla mnie problemem, są pyszne.

Obiad 16.00 - 17.00 - dojadam białko w serku wiejskim, ewentualnie w serze żółtym, do tego 200g ziemniaka z masłem

Kolacja 21.00 - rzadko jem coś na kolację, czasem kiełbaskę lub jakąś wędlinę, jak nie jestem syty to pije śmietanę 30%.

Wodę pije kiedy mam ochotę, około 1L dziennie. W weekendy wątróbka (2x 150g) jako dobre źródło białka oraz witaminy C. Do wątróbki szklaneczka piwa.

Pozdrawiam

Ja musze zjadac wiecej węgli bo poprostu zle się czuje, 200g ziemniaka to 30 g wegli, mysle ze za mało.  Very Happy
Zapisane
siniak
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #70 : 2009-02-18, 19:09:04 »

Właściwie to nie odczuwam głodu. Jem w tych godzinach co wyżej napisałem. Kładę się o 22, nigdy głodny. Sen niemalże kamienny.

Jesz zdecydowanie więcej ode mnie. Nie, nie chodzę na siłownię. Pływam raz w tygodniu, biegam dwa razy. Jak mnie nosi to przed snem pobiegam w miejscu, rozgrzeję się i pompuję 20 po 5 serii + jakieś brzuchy(w moim przypadku mięśnie brzucha na ŻO stały się jak kamień Razz).

Widzę, że tłuszczyk polubiłeś, ale pół litra śmietany... Dużo Laughing

Ponawiam pytanie, ile pijesz wody? Ja w pierwszych dniach po tłustym jedzeniu potrafiłem wypić bardzo dużo. Dziennie wychodziło około 3L. Nie wiem czym było to spowodowane. Bywało, że czułem się jak piłeczka Laughing
Zapisane
siniak
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #71 : 2009-02-18, 19:20:47 »


Ja musze zjadac wiecej węgli bo poprostu zle się czuje, 200g ziemniaka to 30 g wegli, mysle ze za mało.  Very Happy

W jakich produktach zjadasz węglowodany?

Faktycznie to mało, ale jest to 40g (serek wiejski 10g). Bywa, że podbieram jakąś zieleninę rodzince. Myslałem nad jedzeniem ryżu jako zasadniczego źródła węglowodanów. Zrezygnowałem. Ryż po wchłonięciu wody wygląda jak pączek Laughing Jak go wtedy widzę uciekam heeeen!
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #72 : 2009-02-18, 19:26:14 »

No ja około 1,5 l.... dziś 3 bo trening:)
Wydolność póki co nie spadła chociaż spadnie na 100% z powodu wyczerpania glikogenu mięśnowego  Very Happy
Ale z tego co przeczytałem mięśnie mogą też czerpać energię z ketonów więc jestem dobrej myśli Very Happy

Ale weś też pod uwagę, że ja od 3 dni żywię się w ten sposób Cool
Stały sie jak kamień? co masz na myśli?? Najgorsze jest to że zanim będe mieć 6- Pak to skończe pewnie 20 lat Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #73 : 2009-02-18, 19:43:20 »


Ja musze zjadac wiecej węgli bo poprostu zle się czuje, 200g ziemniaka to 30 g wegli, mysle ze za mało.  Very Happy

W jakich produktach zjadasz węglowodany?

Faktycznie to mało, ale jest to 40g (serek wiejski 10g). Bywa, że podbieram jakąś zieleninę rodzince. Myslałem nad jedzeniem ryżu jako zasadniczego źródła węglowodanów. Zrezygnowałem. Ryż po wchłonięciu wody wygląda jak pączek Laughing Jak go wtedy widzę uciekam heeeen!

wegle zjadam w ziemniakach 200g, warzywa typu brokuły, burak, chrzan, czasem czekoloda , sliwki w czekoladzie, sliwki suszone, morele suszone, groszek zielony mrozony, truskawki mrozone,  to najczesciej.
Zapisane
siniak
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #74 : 2009-02-18, 19:52:07 »

Są twardsze niż były wcześniej. Myślę, że to efekt wyprostowanej sylwetki, wciągniętego brzucha.

Nie zrozum mnie źle, ale dlaczego zacząłeś tak się żywić? Jeśli chcesz być zdrowy, mieć wydolny organizm, myślę, że to żywienie jest dla Ciebie. Jeśli chcesz czuć na sobie spojrzenia zachwyconych samic i zazdrosnych samców idąc plażą, myślę, że powinieneś odpuścić Laughing. Tego pierwszego życzę nam obu i wszystkim zaczynającym przygodę z żywieniem optymalnym.

Niedawno czytając książkę "Żywienie Optymalne" autorstwa JK zaczepił mnie kolega w szkole. - Co tam czytasz?. - Tłuste jedzenie (pokazuje okładkę). Zaczął bełkotać o ciotce, co się tak żywi od 10 lat, że zrujnuje sobie zdrowie i ma dziecko "kurdupla". Pytam czy otyła. Mówi, szczupła. Zrozumiałem. Od tamtego czasu czytam o ŻO nie narażony na komentarze innych, dla siebie.
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #75 : 2009-02-18, 20:16:52 »

Przy 0,8 B na kg to napewno sie nie nadaje:))
Ale jeśli się zwiększy podaż białka dwukrotnie to napewno postępy będą....
Nie oczekuję 55cm w bicepsie poprostu chce ładnie wyglądać.... mieć kaloryfer itp Very Happy

Wiesz u mnie do teraz są problemy w domu z ŻO.... mama coś juz rozumie co mam jeść...
Tata ciągle słodycze mi wciska Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #76 : 2009-02-19, 00:01:19 »

Moim kolejnym problemem jest to, że po kolacji jestem tak nasycony, że nie odczuwam głodu nawet jak idę spać Very Happy
A spać idę o 1.30  Laughing
Co mnie zresztą dziwi, bo od 2 dni nie dostarczam kofeiny do organizmu Smile
Kiedyś było tak, że jak nie piłem guarany 2 razy dziennie to zaspany byłem już o 20 Cool
Teraz natomiast nie mam ochoty na sen  Razz

Też tak miałeś?
Ja dziś zjadłem na śniadanie 5 jajek z majonezem- ok 9.30
Na obiad- 2 duże udka z kurczaka i 100g sera z masłem. To był posiłek potreningowy więc białka muszę dostarczyć więcej. ( 15 godzina )
 Na kolację wypiłem pół litra śmietany 36% z 2 łyżeczkami cukru... Pychota Very Happy   - Godzina 18.30

P.S Chodzisz na siłownię?
 

Czy to znaczy, ze jedynym weglowodanem tego dnia byly dwie lyzeczki cukru?

Bjalka zjadles okolo 160 gr ( z czego polowa to bialko o niskiej wartosci biologicznej )
Tluszczu okolo 320 gr
Weglowodanow 25 gr ( najgorszy jaki moze byc, czyli cukier prosty )

Razem zjadles 1350 gr

Az dziw bierze, ze nie byles glodny Laughing

BTW okolo 1:2:0,2

Ja dzisiaj plywalem 3 km, 1,5 h non stop w wodzie ( od 18 do 19.30 )

zjadlem 600 gr wszyskiego "zusammen"
B: 60
T: 150
W: 50

BTW: 1: 2,5 : 0,8
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Poczatkujacy na ZO
« Odpowiedz #77 : 2009-02-19, 00:21:22 »

Adampio, jakim cudem wyszlo ci 160g "bjalka"?

Ja jakos tego "nie widze"

5 jajek = 25-30g B
100g sera = 20-30g B /nie wiem czy bialy, czy zolty, czy tlusty czy chudy/
pol litra smietany = 11g B
co razem daje po oszacowaniu "od gory" 70g B. Zakladajac ze nie umie lizyc do 5 i nie wie ile to jest 100g wezmy nawet 90g B

Wynika z tego, ze w udkach z kurczaka powinien zjesc 70g B
W jednym udzie z kurczaka wedle tabel znajduje sie 16g B.

Powyzszy bilans domyka sie przy zalozeniu, ze jedno udko /bo byly dwa/ wazylo cwierc kilo.

To musial byc zaiste wypasiony kurczak Cool

Co do wartosci biologicznej to rzeczywiscie nie jest to najlepsze co moze byc, ale nie przesadzajmy ze kiepska wartosc biologiczna. Powiedzmy uczciwie ze przecietna - to bedzie zgodne z prawda.

Jadlospis Damiana pewnie wymaga korekty, ale nie sadze by na twoim cwiczylo mu sie lepiej..

150g tluszczu i 100g bialka lacznie z weglami to moze wystarczy dla pana w srednim wieku, ale dla aktywnego osiemnastolatka - watpie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #78 : 2009-02-19, 08:28:56 »

Cytuj
W jednym udzie z kurczaka wedle tabel znajduje sie 16g B.

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

w 100 gr miesa z uda kurczaka znajduje sie 16 gr B

Kolega pisze o dosc duzych udach. Duzo udu to okolo 200 gr miesa  x 2 daje 400 itd (4x 16= 68 )

Z reszta to byla tylko sugestia. Za duzo i zle bialko, za malo i zlego weglowodanu.

Dobrze, ze nie zjadl surowego przy tym BTW, bo nie wiem co by z nim sie stalnelo!!!! Laughing
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: Początkujący na ŻO
« Odpowiedz #79 : 2009-02-19, 11:55:00 »

Zapomniałem dodać o 100g chleba razowego Smile
Wiem, że jajka mają najwyższą wartość biologiczną, a zwłaszcza żółtka.... więc jakie zródło B mi polecasz?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.