forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 16:56:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Jaka mąka do wypiekow?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jaka mąka do wypiekow?  (Przeczytany 9367 razy)
kriss
Go


Email
Jaka mąka do wypiekow?
« : 2009-02-17, 17:42:28 »

Dzis smarzyłam placuszki serowe z jabłkami oraz bez jabłek.
Sęk w tym że nie wiem jaką mąkę najlepiej używać więc dodałam troche kukurydziannej oraz troche przennej Shocked
Placuszki wyszły pycha ,bo jablka dodałam  pod nazwą Szara reneta.
Pytam  z uwagi na to że choć mlecznych juz nie rotuję, to jednak nadal wystrzegam sie produktów zbożowych.
Probowałam najpierw smażyć bez mąki ale się rozwalają więc muszę jakąś dodać ,tylko jaką Sad Sad Sad
Proszę o konkretną podpowiedz tylko bez JAJ proszę Laughing Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #1 : 2009-02-17, 22:36:41 »

Ja robilem i z maka pszenna albo z maka z ziaren dynii zmieszana z maka z ziaren slonecznika.

A jak sie boisz wiekszej ilosci maki pszennej to sprobuj nalesniki optymalne: 4 jaja i 20 gr maki, ktora dodajesz sukcesywnie do jajek non stop ubijajac ( inaczej sa kluchy ).
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #2 : 2009-02-17, 22:57:23 »

placuszki bez maki nie beda sie rozsypywac jesli dasz wiecej jajek (takie polplynne ciasto).
Jesli dodaje maki (np. lubie do jajecznicy Laughing), to tylko ziemniaczana. Pszennej, zytniej tez unikam. Nawet chleb wypiekam z ziemniaczanej. Fajne przepisy sa na stronie celiaki [url]http://forum.celiakia.pl/[/url]
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #3 : 2009-02-18, 10:02:58 »

Ja robilem i z maka pszenna albo z maka z ziaren dynii zmieszana z maka z ziaren slonecznika.

A jak sie boisz wiekszej ilosci maki pszennej to sprobuj nalesniki optymalne: 4 jaja i 20 gr maki, ktora dodajesz sukcesywnie do jajek non stop ubijajac ( inaczej sa kluchy ).
Dzięki adampio.rozumiem że sam mielisz te ziarna? Bo dostać je w sklepie to pewno ciezka sprawa Cool
Ale popytam w sklepach ze zdrową żywnoscią  Razz.Moze akurat

Vigo Tobie tez bardzo dziekuję za linka,poczytam i napewno skorzystam z niektórych rad Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #4 : 2009-02-18, 12:26:28 »

no, jak juz to ziemniaczana, cala reszta to trucizna, wlaczajac te z nasion i orzechow
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #5 : 2009-02-19, 12:42:41 »

no, jak juz to ziemniaczana, cala reszta to trucizna, wlaczajac te z nasion i orzechow

No masz CI los... ziemniaczannej to nawet nie bralam pod uwage Laughing
A to jest nawet nie zły pomysl.przecierz ona nie posiada glutenu ,jesli sie nie myle  Cool
 
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #6 : 2009-02-19, 17:45:11 »

droga kriss,
domyslam sie, ze ziemniaczana niebardzo sie sprawdzi w tym przepisie, zreszta nie wiem, bo bardzo kiepsko sie orientuje w temacie kucharzenia.
sadze jednal, ze jesli ktos jest w 100% zdrów, to maka taka lub inna nie powinna mu zaszkodzic od czasu do czasu.

z drugiej strony jednak, jesli sie flegma leje strumieniami, a grzybnia pochwyci w swe macki - nie dla ciebie placek, ni ciastko Sad 
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #7 : 2009-02-19, 20:06:45 »

droga kriss,
domyslam sie, ze ziemniaczana niebardzo sie sprawdzi w tym przepisie, zreszta nie wiem, bo bardzo kiepsko sie orientuje w temacie kucharzenia.
sadze jednal, ze jesli ktos jest w 100% zdrów, to maka taka lub inna nie powinna mu zaszkodzic od czasu do czasu.

z drugiej strony jednak, jesli sie flegma leje strumieniami, a grzybnia pochwyci w swe macki - nie dla ciebie placek, ni ciastko Sad 


I otóż to droga flo Very Happy
w tym cały problem tkwi..
A JESĆ TRZEBA Exclamation Rolling Eyes
Jesć trzeba optymalnie i do syta ale tak zeby zagłodzic grzyba Cool Wink
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #8 : 2009-02-22, 21:41:04 »

ja uzywam do placuszkow z jablkami maki bezglutenowej.Nie wiem co to za maka ale pisze Glutenfrei.(Nie mam opakowania bo bym sprawdzila). Wychodza super.

Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #9 : 2009-02-22, 21:43:46 »

Ja robilem i z maka pszenna albo z maka z ziaren dynii zmieszana z maka z ziaren slonecznika.

A jak sie boisz wiekszej ilosci maki pszennej to sprobuj nalesniki optymalne: 4 jaja i 20 gr maki, ktora dodajesz sukcesywnie do jajek non stop ubijajac ( inaczej sa kluchy ).

Czy przed zmieleniem tych nasion je prazysz czy mielisz surowe?
Ziarna z dyni maja taka zielona skorke mielisz to razem z ta skorka (ona chyba gorzkawa jest prawda) albo siedzisz jak Kopciuszek i obierasz te ziarenka z tej skorki?. Mnie osobiscie smakuja ziarenka bez tej skorki ale na maka nie chce mi sie ich obierac.
 Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #10 : 2009-02-22, 21:55:02 »

ja uzywam do placuszkow z jablkami maki bezglutenowej.Nie wiem co to za maka ale pisze Glutenfrei.(Nie mam opakowania bo bym sprawdzila). Wychodza super.

Spróbuj Sewero też mielonego siemienia lnianego do wypieków. Astmatycy np. przy wychodzeniu z diety opartej na chlebie, bułkach dobrze tolerują chleb lniany, wątek  w dziale Kuchnia, przepis Hany.
Nie polecam na stałe Glutenfree, ani chleba lnianego, ale jako "przejściówka" do DO... może być. Dr JK poleca bez przejściowek Smile.
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #11 : 2009-02-26, 14:28:00 »

Myślałam że przy DO kategorycznie nie używamy żadnej mąki a tu jeszcze piszecie o placuszkach z jabłkami czy omletach.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Jaka mąka do wypiekow?
« Odpowiedz #12 : 2009-02-26, 15:00:52 »

Myślałam że przy DO kategorycznie nie używamy żadnej mąki a tu jeszcze piszecie o placuszkach z jabłkami czy omletach.

w ksiazce kucharskiej Dr. Kwasniewskiego sa przepisy do ktorych uzywa sie maki cukru itd. Oczywiscie wszystko w minimalnych ilosciach i oczywiscie wliczone do bilansu.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.