forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 06:35:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660341 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Nadwrażliwość jelit
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nadwrażliwość jelit  (Przeczytany 6406 razy)
Szymon
Go


Email
Nadwrażliwość jelit
« : 2009-02-21, 11:54:56 »

Znajoma osoba twierdzi, że cierpi na... (jak w temacie). Dowodem na to mają być sensacje jelitowo-żołądkowe, uczucie wzdęcia nasilające się rano po wstaniu i po jedzeniu... Czy spotkaliście się z takim przypadkiem na swojej drodze życiowej?

pozdrawiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #1 : 2009-02-21, 11:59:59 »

a kto postawil taka diagnoze?
symptomy znam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #2 : 2009-02-21, 13:10:30 »

Nadwrażliwość jelit - przeczytaj wątek "wrzodziejace zapalenie jelita grubego", "collitis ulcerosa", "collon irritable", "CU".
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #3 : 2009-02-21, 13:59:40 »

Znajoma osoba twierdzi, że cierpi na... (jak w temacie). Dowodem na to mają być sensacje jelitowo-żołądkowe, uczucie wzdęcia nasilające się rano po wstaniu i po jedzeniu... Czy spotkaliście się z takim przypadkiem na swojej drodze życiowej?

pozdrawiam

miałam podobne dolegliwosci i jeszcze inne, np bóle brzucha, wszystko ustapiło na diecie optymalnej.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #4 : 2009-02-21, 14:12:10 »

Adampio - diagnoza została postawiona na podstawiona obserwacji oraz porównania z opisem w podręczniku medycznym przez osobę, która być może cierpi na ... (patrz tytuł wątku)
Lekarka - w kale nie ma krwi utajonej, co IMO wyklucza poważniejsze schorzenia - tj. zawarte w cytowanym przez Ciebie wątku
Viola44 - też tak sądzę (sam jestem na diecie optymalnej blisko 5 lat), jednak trudno dyskutuje się z osobami po Akademii Medycznej Wink
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #5 : 2009-02-21, 14:16:16 »

Szymon są różne stopnie nasilenia objawów od "zwykłej" drażliwości jelita (collon irritable) do nadżerek/ubytków śluzówki (collitis ulcerosa).
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #6 : 2009-02-21, 14:27:13 »

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #7 : 2009-02-21, 14:32:10 »

Pani Ewo!(LEKARKA)

Cały czas intrygują mnie mleczne, mam na mysli maslo, smietane, nie rozumiem w jaki sposób pobudzają szlaki metaboliczne cukrotwórcze. Jaki jest mechanizm działania mlecznych w tym ze glukoza spalana jest w szlaku pentozowym i czy to w ogole ma znaczenie u optymalnych ktorzy zjadają tak malo weglowodanow?  I jeszcze jedno, czy u wszystkich jedzących mleczne dochodzi do wyzej wymienionego procesu. Pytam, poniewaz jem duzo smietany i masła.
Bede wdzieczna za odpowiedz.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #8 : 2009-02-21, 14:43:55 »

Dziękuję za (p)odpowiedzi.
pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #9 : 2009-02-21, 14:50:55 »

Cały czas intrygują mnie mleczne, mam na mysli maslo, smietane, nie rozumiem 1.w jaki sposób pobudzają szlaki metaboliczne cukrotwórcze. Jaki jest mechanizm działania mlecznych w tym ze glukoza spalana jest w 2.szlaku pentozowym i czy to w ogole ma 3.znaczenie u optymalnych ktorzy zjadają tak malo weglowodanow?  I jeszcze jedno, 4.czy u wszystkich jedzących mleczne dochodzi do wyzej wymienionego procesu. Pytam, poniewaz 5.jem duzo smietany i masła.
Bede wdzieczna za odpowiedz.

1. W jednym z postów (pierwszych) zebrałam mechanizmy w całość. Jasne jest, że mniej szkodzą te, które zawierają mniej B a wiecej T.
2. Im mniej uruchamiany tym lepiej (dla dorosłego organizmu).
3. Okazuje się, że ma.
4. WYDAJE mi sie, że tak. Czasem hodujemy w sobie choroby i mówimy, że wszystko ok. Nie zauważamy. Z drugiej strony im bardziej jesteśmy ok. tym większą dawkę nietoleranta możemy znieść.
5. Nie ma choroby - nie ma problemu. Jedz! Żyj świadomie, obserwuj się. Można ułożyć DO na mlecznych, z tym że człowiek obserwuje implikacje (jeżeli to - to tamto). Inne opisane przeze mnie produkty jako "nadużywane" (str 227) przestają być tolerowane na DO w tej formie (czyli zboża, owoce, cukry proste) dobrze jak człowiek staje się "wybiórczy" w jedzeniu, np. warzywa zje wtedy gdy ma na nie ochotę.
Osoba z rozmowy tel, którą opisałam w wątku dt. "CI" byla ok 6 lat na DO na pewno uzyskała poprawę jeżeli chodzi o "zakres pracy mózgu"/zdolność zrozumienia, dalej liczy proporcje poprawnie i nadal stosuje DO.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Nadwrażliwość jelit
« Odpowiedz #10 : 2009-02-21, 14:55:41 »

Dziekuję EWO  za odpowiedz.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.