forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:43:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658494 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kryzys na "diecie"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kryzys na "diecie"  (Przeczytany 31243 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #20 : 2009-02-24, 23:05:33 »

A po co białko w ciagu dnia? Na ZO weglowodany nie sa paliwem a jak sa emocje, stres to potrzeba ich w ciagu dnia sporo, sa potrzebne do spalania tłuszczu.


Sam odpowiedziales sobie na swoje pytanie. Jezeli W nie jest paliwem to po co zajadac cos, co Ci nie daje sily zwalczania stresu, wysilku dnia codzienngo?

Sniadanie to przede wszystkim B i T....



Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #21 : 2009-02-24, 23:20:52 »

A po co białko w ciagu dnia? Na ZO weglowodany nie sa paliwem a jak sa emocje, stres to potrzeba ich w ciagu dnia sporo, sa potrzebne do spalania tłuszczu.


Sam odpowiedziales sobie na swoje pytanie. Jezeli W nie jest paliwem to po co zajadac cos, co Ci nie daje sily zwalczania stresu, wysilku dnia codzienngo?

Sniadanie to przede wszystkim B i T....

Stres, emocje powoduje ze wegli potrzeba wiecej i jest potrzebny do spalania T a nie jako paliwo. Jak zjadasz przez dzien tylko białko i tłuszczu to wytwarzasz wegle z tego białka. Tłuszcz jest gotowym paliwem nie potrzeba do jego spalania białka, gdyby wegle były tym paliwem to wtedy byłoby potrzebne białko zeby to wszystko przerobic na własciwe paliwo. Białko na ZO potrzebne jest do regeneracji a w ciagu dnia tylko niepotrzebnie obciaza organizm. Tez popełniałem kiedys błąd i najadałem sie białkem rano (zjadałem cale jaja), jak przestałem organizm przestał byc zmeczony/obciązony w ciagu dnia.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #22 : 2009-02-24, 23:30:11 »

Obiadokolacja to przedewszystkim B i T. Sniadanie to wiekszosc T.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #23 : 2009-02-24, 23:37:18 »

Dla mnie to zjadasz za malo wegli. Uczysz sie wiec moze wiecej ich spalasz. Ja jak zaczynam ziewac to wiem ze brakuje mi wegli.
Sprawdzalam to wiele razy badajac ciala ketonowe.Zawsze wystepowaly jak bylam senna.

waze 65 kg i 0,8 grama wegli ktore powinnam zjadac to dla mnie 50 gram.W moim przypadku to za malo. Musze zjadac 80 gram wtedy nie ziewam i czuje sie dobrze . Nie mam tez cial ketonowych.

Moj syn 7 letni ktory wazy tylko 25 kg potrzebuje tez wiecej wegli od innych ;czasem 50 czasem i wiecej nawet 80 g.
Przedewszystkim nie powinienes sie glodzic. Mysle tez ze w tym wieku nie mozna odkladac wiekszej ilosci wegli na ostatni posilek bo biedaku zasniesz podczas lekcji. No i zero koncentracji.

Ja również muszę zjadać ok.70g węgli dziennie, aby czuć się wypoczęta i nie mieć ciał ketonowych. Widocznie "ten typ tak ma" Smile
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #24 : 2009-02-24, 23:56:09 »

no sniadanie powinno byc lekkie
ale niewazne

wazne ze obsesyjne myslenie o jedzeniu = masz braki
jakie dokladnie, tego ci nikt nie powie, ale chyba nie chcesz miec brakow przed matura?
na twoim miejscu zaaplikowalabym produkty 'o wysokiej wartosci biologicznej' czyli watrobke, zolteczka, etc

(niedobor W raczej nie laczy sie z glodem, wrecz odwrotnie)

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #25 : 2009-02-25, 07:11:18 »

Obiadokolacja to przedewszystkim B i T. Sniadanie to wiekszosc T.
 

Przemo, czy mozesz podac przyklad Twojego, typowego sniadania, please.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #26 : 2009-02-25, 10:21:08 »

Obiadokolacja to przedewszystkim B i T. Sniadanie to wiekszosc T.
 

Przemo, czy mozesz podac przyklad Twojego, typowego sniadania, please.

5 żółtek (raczej z małych jajeczek), masło (65g), naturalna śmietanka 30% (75g). Z tego co liczyłem wychodziło na samo sniadanie, B w stosunku do T - 1:5. I nie ma prawa zeby do poznych godzin popoludniowych potrzebował ten tłuszcz uzupelniać, jedynie do "poprawiania" smaku produktom weglowodanowym.

A co do białka, nie wiem czy majac jakies uszkodzenia ciała (np. stłuczenia) czułes kiedy organizm sie z nimi "męczy"? Zawsze u mnie zaczynało sie to wtedy kiedy adrenalina w ciagu dnia opadała. Czyli wieczorem i trwało to cała noc. Po przebudzeniu i w ciagu dnia bólu spowodowanego urazami prawie wogole nie czuc poto zeby byc sprawnym, wieczorem dopiero "lizać rany". Wiec po co białko skoro w ciagu dnia tylko "działasz" i potrzebujesz energii a nie meczyc organizm białkiem?
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #27 : 2009-02-25, 10:23:33 »

Sorry, smietanki 30% (250g) czyli 75g tluszczu.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #28 : 2009-02-25, 10:29:48 »

W powyższym daniu jest około 20 g białka i około 150 g tłuszczu. Tak?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #29 : 2009-02-25, 11:06:10 »

To jeszcze podaj typowe dzienne BTW.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #30 : 2009-02-25, 12:23:51 »

Myslisz ze go znam? Jem codziennie to samo, do obiadu 150-175g miesa (schab, karkówka, szynka, lopatka) i troche to "zatłuszczam" słonina. B i T organizm sam sobie "dobiera". Wegli wychodzi dziennie 70-80g - nimi takze chocbym chcial nie dam rady sie przejeść. "Złota proporcja" posłużyła mi przez pierwsze kilka miesiecy jako nauka głodu dla 3 składników odzywczych, teraz sam wszystko "wiem".
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #31 : 2009-02-25, 12:58:41 »

...teraz sam wszystko "wiem"...

 Cool Razz

Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #32 : 2009-02-25, 15:55:41 »

Wczoraj śniadanie zjadłem w konfiguracji B+T i w sumie najwieksza dawke węgli zaaplikowałem na noc. Posiłek zjadłem około 22, efekt jest taki że dzisiaj czuje się mega senny i to przez caly dzien i boli mnie głowa. Myślę że nie wypoczałem w nocy bo trawiłem a czmeu boli mnie glowa? Sam tego nie wiem. Dużo PLN kosztuje ten miernik do cial ketonowych?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #33 : 2009-02-25, 16:31:47 »

Wczoraj śniadanie zjadłem w konfiguracji B+T i w sumie najwieksza dawke węgli zaaplikowałem na noc. Posiłek zjadłem około 22, efekt jest taki że dzisiaj czuje się mega senny i to przez caly dzien i boli mnie głowa. Myślę że nie wypoczałem w nocy bo trawiłem a czmeu boli mnie glowa? Sam tego nie wiem. Dużo PLN kosztuje ten miernik do cial ketonowych?


Czy nalezy zrozumiec, ze po raz pierwszy zjadles w taki sposob?
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #34 : 2009-02-25, 16:39:27 »

Nie, tylko że przedwczoraj jadłem konfigurację W+T i wydaje mi się że lepiej się czułem, a wczoraj sniadanie to B+T na obiad B+W+T i na ostatni posiłek ot już W głownie było.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #35 : 2009-02-25, 17:11:49 »

Uwazam ze za duzo tego wszystkiego mieszasz ze soba. Jesli uczysz sie wsluchiwac w ogranizm najlepsza metoda jest jedzenie prostych, codziennie tych samych posiłków i nie mieszanie B,T i W w jednym posiłku. Tylko np. na śniadanie B i T i tu takze mozesz zjesc najpierw same zółtka - jak sie nimi najesz, zjesc tłuszcz jak dalej odczuwasz niedosyt sprobuj na koniec troche wegli. Tłuszcz jest bardzo długo trawiony i jak rzeczywiscie zjadles go maks, powinno starczyc na wiele godzin. Białka rano tez duzo nie potrzeba, regeneracja (odbudowa) organizmu jest najwieksza wieczorem i w nocy. Wegle jedynie moga być potrzebne w ciagu dnia (bo szybciej wyczerpuja sie niz tłuszcz) no i je najlepiej w ciagu dnia zjadac z dodatkiem tłuszczu - zwłaszcza jesli bede proste. Obiadokolacja to w wiekszosci białko + nie wiele tłuszczu i tez bym nie mieszał na poczatku go z weglowodanymi, zawsze mozesz je potem dojesc.

 Wink


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #36 : 2009-02-25, 17:15:19 »

"Taki miernik" kosztuje ok. 16 zł. i nazywa się Keto-Diastix, zawiera 50 pasków. Jest to wygodniejsze i pewniejsze niż ważenie i liczenie wegli, poprostu jak jest złe samopoczucie, to sprawdzić ketony i ewentualnie zwiększyć dobowe ich spożycie o 10-20g dziennie. Ja muszę zjadać ok. 70g węglowodanów /d. aby nie mieć ciał ketonowych w moczu. Ale każdy jest inny.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #37 : 2009-02-25, 17:20:51 »

 jak jest złe samopoczucie, to sprawdzić ketony i ewentualnie zwiększyć dobowe ich spożycie o 10-20g dziennie. Ja muszę zjadać ok. 70g węglowodanów /d. aby nie mieć ciał ketonowych w moczu. Ale każdy jest inny.
Cytuj
Oczywiście zwiększyć spożycie węglowodanów a nie ketonów Laughing
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #38 : 2009-02-25, 17:29:25 »

... Keto-Diastix, zawiera 50 pasków. Jest to wygodniejsze i pewniejsze niż ważenie i liczenie wegli, poprostu jak jest złe samopoczucie,
to sprawdzić ketony i ewentualnie zwiększyć dobowe ich spożycie o 10-20g dziennie...

Jestes w bledzie moim zdanie !!! Shocked

Waga i proporcje to podstawa, a jak to dla kogos "nie dziala"
to niezbedne sa minimum!!! wczasy w "Arkadi" gdzie juz za "darmo"
Pani "Jola czy Tereska" wyklaruje co mozna "poprawic"  Cool

To jest "najtansza opca" bowiem dobry "lekarz optymalny"
za pare "nedznych groszy" nie bedzie sie "wysilal"  Cool

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Kryzys na "diecie"
« Odpowiedz #39 : 2009-02-25, 17:37:21 »

Przecież dr Kwaśniewski pisał żeby spożywać jak najmniej węglowodanów, nie trzeba ich liczyć, tylko sprawdzać ketony.  Shocked Cool
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.