forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 13:48:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660410 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach  (Przeczytany 32129 razy)
susi33
Go


Email
Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« : 2009-02-25, 16:07:43 »

Mam do was prośbę jako do dużo bardziej doświadczonych optymalnych odemnie, możecie podać jakie macie objawy podpowiadania przez wasz organizm czego wam brakuje ? Jakie są przy węglu, białku, tłuszczu? Jakie są "objawy" przy dostarczaniu zbyt dużych ilości któregoś z tych 3 składników ?

Myślę że klarownie napisane wskazówki organizmu oraz objawy spowodowane nadmiarami znacznie ułatwią start mniej doświadczonym w ŻO, można by było potem zebrać wszystkie posty i skleić je w jeden z posegregowanymi podpowiedźiami i go przykleić.

Wiem też że każdy organizm jest inny ale na pewno istnieją typowe zachowania organizmu które będzie można podpisać pod dane zapotrzebowanie na składnik odżywczy.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #1 : 2009-02-25, 16:48:13 »

Mam do was prośbę jako do dużo bardziej doświadczonych optymalnych odemnie, możecie podać jakie macie objawy podpowiadania przez wasz organizm czego wam brakuje ? Jakie są przy węglu, białku, tłuszczu? Jakie są "objawy" przy dostarczaniu zbyt dużych ilości któregoś z tych 3 składników ?

Myślę że klarownie napisane wskazówki organizmu oraz objawy spowodowane nadmiarami znacznie ułatwią start mniej doświadczonym w ŻO, można by było potem zebrać wszystkie posty i skleić je w jeden z posegregowanymi podpowiedźiami i go przykleić.

Wiem też że każdy organizm jest inny ale na pewno istnieją typowe zachowania organizmu które będzie można podpisać pod dane zapotrzebowanie na składnik odżywczy.


Przyznam Ci sie szczerze, ze równiez myslalam o takim poscie jak twój powyzszy, fajnie ze napisales to co napisałes  , doświadczenia w stosowaniu diety, wymiana tych doswiadczen jest pomocna zwlaszcza dla  początkujących. Ja tez jestem poczatkująca, 5 miesiecy.

Moje obserwacje są następujace.
1Nadmiar wegli, to głownie słabsze trawienie, dysfunkacja przewodu pokarmowego, zgaga, wzdecia, nawet bóle brzucha. Niedobór wegli , ospałosc, bóle łydek, przy wchodzeniu np na 3 pietro odczuwałam zmęczenie nóg, ból ud przy braku zadyszki, ketony w moczu nawet na 3 plusy.
2 Nadmiar bialka, bóle stawów- ból tępy, swąd sóry, pobolewanie nerek, wątroby. Niedobór bialka- nie wiem, nie doswiadczyłam, pilnuje białka, jem duzo zołtek wiec chyba moj organizm nie narzeka na jego brak.
3Nadmiar tłuszczy, hm byc moze tez mógl miec wpływ na zwiększona ketonurie,  zazwyczaj nie przejadalam sie nigdy w zbyt duzym stopniu tluszczami więc nie mam zdania. Niedobór tluszczu moze byc bardziej szkodliwy z uwagi na niedobór energii, lepiej zjeść więcej niz za malo. Zreszta jesli chodzi o tluszcze to ich ilosc zalezy równiez od wyjsciowej wagi, gdy istnieje nadwaga trzeba spozywać ich miniej aby organizm mogl spalic własny jego nadmiar.

Nie piszcie prosze, ze takie pytania nie maja sensu poniewaz najwazniejsza jest proporcja. Owszem najwazniejsza jest proporcja, tylko problem w tym . ze na poczatku stosowania diety zanim czlowiek oswoi sie z wszystkimi produktami spozywczymi, zanim pouklada w głowie co z czym najlepiej, kiedy o ktorej porze dnia , ile razy dziennie, to ma maly misz masz w glowie i moze popelniac błedy, poza tym na poczatku stosowania diety nie potrafiłam wyczuc jakich składników mi brakuje i co powinnam w danej chwili zjeść, nie mialam tego instynktu ktory podpowiada czego mi brakuje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #2 : 2009-02-25, 17:00:59 »



Nie piszcie prosze, ze takie pytania nie maja sensu poniewaz najwazniejsza jest proporcja. Owszem najwazniejsza jest proporcja, tylko problem w tym . ze na poczatku stosowania diety zanim czlowiek oswoi sie z wszystkimi produktami spozywczymi, zanim pouklada w głowie co z czym najlepiej, kiedy o ktorej porze dnia , ile razy dziennie, to ma maly misz masz w glowie i moze popelniac błedy, poza tym na poczatku stosowania diety nie potrafiłam wyczuc jakich składników mi brakuje i co powinnam w danej chwili zje¶ć, nie mialam tego instynktu ktory podpowiada czego mi brakuje.

Jakbym czytała o sobie. A niedobory i nadmiary składników niedawno były na forum podawane, najlepiej "susi33"sprawdż w wyszukiwarce .
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #3 : 2009-02-25, 17:05:55 »



Nie piszcie prosze, ze takie pytania nie maja sensu poniewaz najwazniejsza jest proporcja. Owszem najwazniejsza jest proporcja, tylko problem w tym . ze na poczatku stosowania diety zanim czlowiek oswoi sie z wszystkimi produktami spozywczymi, zanim pouklada w głowie co z czym najlepiej, kiedy o ktorej porze dnia , ile razy dziennie, to ma maly misz masz w glowie i moze popelniac błedy, poza tym na poczatku stosowania diety nie potrafiłam wyczuc jakich składników mi brakuje i co powinnam w danej chwili zje¶ć, nie mialam tego instynktu ktory podpowiada czego mi brakuje.

Jakbym czytała o sobie. A niedobory i nadmiary składników niedawno były na forum podawane, najlepiej "susi33"sprawdż w wyszukiwarce .

renia,
prawda ze niedobory i nadmiary byly podawane ale wydaje mi sie, ze jesli forumowicze sami od siebie opisza swoje doswiadczenia bedzie  bardziej ciekawie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #4 : 2009-02-25, 17:26:23 »





renia,
prawda ze niedobory i nadmiary byly podawane ale wydaje mi sie, ze jesli forumowicze sami od siebie opisza swoje doswiadczenia bedzie bardziej ciekawie.
Na przykładach konkretnych osób łatwiej się zapamiętuje, niż "suche regułki",zgadzam się z tobą. Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #5 : 2009-02-25, 17:30:52 »

Te cytaty to ciągle dla mnie "czarna magia" Sad, ale będę próbowała do skutku Very Happy
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #6 : 2009-02-28, 16:05:41 »

Te cytaty to ciągle dla mnie "czarna magia" Sad, ale będę próbowała do skutku Very Happy

klikasz cytuj a nastepnie tekst wpisujesz ponizej tego co zamyka klamra. potem dajesz podglad i patrzysz czy dobrze to zrobiłas, bo czasami cos nie wychodzi ale rzadko.

jesli chcesz cytowac tylko pewne fragmenty to kopiujesz je a nastepnie klikasz odpowiedz a nastepnie jest taka opcja przedostatnia nad smieszkami -- umiesc cytat i wkładasz skopiowany tekst miedzy to cos.....a nastepnie ponizej piszesz swoj tekst.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #7 : 2009-02-28, 16:39:06 »

Dziękuję Viola, chyba jednak szybciej się połapię z tymi cytatami, niż zrozumię to acetylocośtam o czym piszecie Shocked Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #8 : 2009-02-28, 16:48:54 »

Te cytaty to ci±gle dla mnie "czarna magia" Sad, ale będę próbowała do skutku Very Happy

klikasz cytuj a nastepnie tekst wpisujesz ponizej tego co zamyka klamra. potem dajesz podglad i patrzysz czy dobrze to zrobiłas, bo czasami cos nie wychodzi ale rzadko.

jesli chcesz cytowac tylko pewne fragmenty to kopiujesz je a nastepnie klikasz odpowiedz a nastepnie jest taka opcja przedostatnia nad smieszkami -- umiesc cytat i wkładasz skopiowany tekst miedzy to cos.....a nastepnie ponizej piszesz swoj tekst.

magia
Cytuj
Dziękuję Viola, chyba jednak szybciej się połapię z tymi cytatami
magia...no, chyba nie źle już mi idzie... Very Happy
Zapisane

przemo
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #9 : 2009-02-28, 18:28:11 »

Jesli chodzi nadmiar i za mało wegli to objawy mam identyczne jak Viola.

Jak o nadmiar białka to dolegliwosci sa te same co nadmiar wegli (pod warunkiem ze je takze spozywamy osobno w wyliczonej ilosci) + ogolne zmeczenie organizmu, brak checi na wiekszy wysiłek fizyczny. Jesli chodzi o niedobór ale jedno-dniowy bo z innym nie mam doswiadczenia to generalnie czuje ze czegos mi brak, zaspokajam to zjedzeniem czegos zawierajacego głownie białko - mieso, białka jaj, sery.

Jak zjadałem nadmiar tłuszczu w danym dniu to pojawiaja sie ciężar na żóładku (ktory ustepuje po paru godzinach) i brak checi do konca dnia zjedzenie czegos bardziej tłustego niz np.schab (tylko same chude rzeczy)
Jak za mało to na poczatku pamietam objaw zaspokajania kalori z cukrów jesli tluszczu w posiłku było za mało, teraz juz nie mam takiego objawu musze zjesc tylko i wyłacznie tłuszczu (chyba nie potrafie go juz produkowac z cukrów)
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #10 : 2009-02-28, 19:40:54 »

Cytuj
magia...no, chyba nie źle już mi idzie... 

to się cieszę Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #11 : 2009-02-28, 19:43:25 »

Cytuj
Jak zjadałem nadmiar tłuszczu w danym dniu to pojawiaja sie ciężar na żóładku (ktory ustepuje po paru godzinach) i brak checi do konca dnia zjedzenie czegos bardziej tłustego niz np.schab (tylko same chude rzeczy)
Jak za mało to na poczatku pamietam objaw zaspokajania kalori z cukrów jesli tluszczu w posiłku było za mało, teraz juz nie mam takiego objawu musze zjesc tylko i wyłacznie tłuszczu (chyba nie potrafie go juz produkowac z cukrów) 

tak samo mam z tłuszczami jak Ty przemo, zreszta z weglami i białkiem tez. Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #12 : 2009-03-01, 02:26:11 »

niedobór białka, no to tak jak napisal "przemo", objawia się u mnie stanem: "cóś by się zjadło". to się chyba nazywa głód  Cool, ........ ale nie taki ostry, jak przy raptownie spadającym cukrze, tylko taki do przeżycia, z tym ze powraca uporczywie i dlugo nie da się go ignorować... plus oczywiscie osłabienie i brak chęci ęci. i mózg dęba staje. tyle.

ale jak się to wyrówna, to wtedy jest nirvana  Cool i frajerem musi być ten, kto z tego rezygnuje, (zeby sobie pociamkać, połasuchować.)

(ps. ale zaogonkowałam, szaleństwo, ę, ą)

Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #13 : 2009-03-01, 09:56:28 »

niedobór białka, no to tak jak napisal "przemo", objawia się u mnie stanem: "cóś by się zjadło". to się chyba nazywa głód  Cool, ........ ale nie taki ostry, jak przy raptownie spadającym cukrze, tylko taki do przeżycia, z tym ze powraca uporczywie i dlugo nie da się go ignorować... plus oczywiscie osłabienie i brak chęci ęci. i mózg dęba staje. tyle.

ale jak się to wyrówna, to wtedy jest nirvana  Cool i frajerem musi być ten, kto z tego rezygnuje, (zeby sobie pociamkać, połasuchować.)

(ps. ale zaogonkowałam, szaleństwo, ę, ą)


Dobrze to opisałas z tym białkiem, ale tak sie dzieje tylko na poczatku, teraz to tylko popatrze na kawalek miesa i juz wiem czy mi dzis tyle wystarczy wiec raczej sie nie zdaza zebym białka nie dojadł.

Gwałtownie spadajacy cukier rzeczywiscie jest gorszy ale zeby nie było takich gwałtownych spadków wystarczy zjadac te wegle w obecnosci tłuszczy czyli najlepiej przy główych posiłkach.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #14 : 2009-03-01, 12:57:52 »

Jak Viola, Przemo, Flo...
Dodam, że jak zjem więcej W to ... chce mi się sprzątać Shocked.. Ciekawe. Powtarzalne. To ochota na "jakiś" wysiłek fizyczny (miastowa kobieta jestem Smile)?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #15 : 2009-03-01, 13:09:05 »

...chce mi się sprzątać Shocked.. Ciekawe. Powtarzalne...

Ho, ho, ho!!! Widze, ze "z biegiem czasu" dowiemy sie wszystkiego!!!  Cool Razz Razz

Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #16 : 2009-03-01, 13:34:15 »

Jak Viola, Przemo, Flo...
Dodam, że jak zjem więcej W to ... chce mi się sprzątać Shocked.. Ciekawe. Powtarzalne. To ochota na "jakiś" wysiłek fizyczny (miastowa kobieta jestem Smile)?

O to mnie sie nic nie chce, serducho w dodatku wali mi jak młot i czuje jakbym zaraz wyzionął ducha Surprised
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #17 : 2009-03-01, 13:38:07 »

Jak Viola, Przemo, Flo...
Dodam, że jak zjem więcej W to ... chce mi się sprzątać Shocked.. Ciekawe. Powtarzalne. To ochota na "jakiś" wysiłek fizyczny (miastowa kobieta jestem Smile)?

O własnie, mam identycznie, wiecej węgli tzn. w granicach normy ale więcej, to wtedy mam większą energie do prac fizycznych. dlatego nie mogę pojąc jak adampio moze pływać tak intensywnie na tak niskich węglach. zresztą tą kwestie porusze jeszcze tutaj w innym wątku oczekując fachowych odpowiedzi od lekarki i admina.

przemo
Cytuj
O to mnie sie nic nie chce, serducho w dodatku wali mi jak młot i czuje jakbym zaraz wyzionął ducha   

mi tez czasem serducho wali, tylko przypisywałam to malej podazy wegli Very Happy, musze to dokładniej przyobserwować.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #18 : 2009-03-01, 13:46:53 »


O własnie, mam identycznie, wiecej węgli tzn. w granicach normy ale więcej, to wtedy mam większą energie do prac fizycznych.


Oj to mi przypomina mój bład na poczatku diety kiedy nie byłem przyzwyczajony zeby zjadac duzo tłuszczu no i uzupelniełem kalorie z W. Mnie to wyglada na zbyt mała ilosc tłuszczu, wtedy zjada sie W i on staje sie brakujacym paliwem.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #19 : 2009-03-01, 13:53:22 »

przemo
Cytuj
Oj to mi przypomina mój bład na poczatku diety kiedy nie byłem przyzwyczajony zeby zjadac duzo tłuszczu no i uzupelniełem kalorie z W. Mnie to wyglada na zbyt mała ilosc tłuszczu, wtedy zjada sie W i on staje sie brakujacym paliwem. 

nie strasz mnie przemo, czyzbym zblizala sie do koryta? troche mi to pasuje poniewaz tyje, juz mam 61 a jeszcze niedawno było 60 , ratunku! Very Happy musze to wszystko przemyslec, ale teraz duzo latwiej wyciagac mi jakiekolwiek wnioski odkad pojawilam sie na tym forum.  Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.