forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 16:24:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660738 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach  (Przeczytany 32190 razy)
admin
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #40 : 2009-09-03, 08:27:22 »

Tutaj na forum wyczytałam ,ze tłuszcz to weglowodór ,który po strawieniu zmienia się na ciekły wodór
    Czy ja żle  zrozumiałam,czy jak zwykle coś namotałam .

"Rudka"
Bardzo źle zrozumiałaś, ale nie ma to większego znaczenia.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #41 : 2009-09-03, 08:30:01 »

dlatego zastanawia mnie to, dlaczego nie zareagowała biegunką tłuszczową....

"viola44"
jeśli masz "miśkowy" "ilustrowany modlitewnik" - to tam jest napisana odpowiedź Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #42 : 2009-09-03, 15:06:45 »

Czy ktoś wie od czego można mieć "mrowienie" ust? Dużo dolegliwości na DO mi minęło, ale ta przypadłość nie. Miewam to już gdzieś tak od dwóch lat. Zauważyłam, że pojawia się to nieprzyjemne uczucie, gdy jestem zmęczona lub rozdrażniona. Pytałam się kiedyś o to lekarki (nieoptymalnej) co może być tego przyczyną. Mówiła mi ,że powodem może być niedobór wapnia lub magnezu. Zwiększyłam wtedy zjadanie produktów, zawierających te składniki i dodatkowo jeszcze suplementowałam te minerały, ale to powraca nawet teraz Confused
a mialas przeprowadzane zabiegi operacje na dziaslach????
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #43 : 2009-09-03, 15:29:30 »

Nie miałam nigdy żadnej operacji. To mi przeszło - myślę, ze przyczyną mógł być niedobór magnezu. Zaczęłam jeść od czasu do czasu trochę czekolady z orzechami i przeszło Smile
Zapisane

Ewa
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #44 : 2009-09-04, 17:16:17 »

Jak Viola, Przemo, Flo...
Dodam, że jak zjem więcej W to ... chce mi się sprzątać Shocked.. Ciekawe. Powtarzalne. To ochota na "jakiś" wysiłek fizyczny (miastowa kobieta jestem Smile)?

Jak zjem nadmiar W chce mi sie spać.
Energii do sprzatania i biegania mam wystarczająco duzo, gdy jem zgodnie z proporcjami i czuję sie lekko, a nie przejedzona cukrem.
Naprawdę musicie zjesc nadmiar cukru, żeby dostarczyc sobie energii do działania? Widocznie robicie jakies błędy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #45 : 2009-09-04, 17:26:47 »

Czy ktoś wie od czego można mieć "mrowienie" ust? Dużo dolegliwości na DO mi minęło, ale ta przypadłość nie. Miewam to już gdzieś tak od dwóch lat. Zauważyłam, że pojawia się to nieprzyjemne uczucie, gdy jestem zmęczona lub rozdrażniona. Pytałam się kiedyś o to lekarki (nieoptymalnej) co może być tego przyczyną. Mówiła mi ,że powodem może być niedobór wapnia lub magnezu. Zwiększyłam wtedy zjadanie produktów, zawierających te składniki i dodatkowo jeszcze suplementowałam te minerały, ale to powraca nawet teraz Confused
a mialas przeprowadzane zabiegi operacje na dziaslach????

Mrowienie lub swędzenie ust to może być też uczulenie na surowe owoce peskowe, np. wiśnie, morele, śliwki itp.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #46 : 2009-09-04, 18:17:36 »

Ja ten post pisałam w marcu i myślę, że u mnie nie było to spowodowane jedzeniem owoców pestkowych. Owoców jem ogólnie bardzo mało, wolę warzywa - najbardziej teraz to smakują mi pomodory.
A swoją drogą to ciekawe, czy owoce pestkowe mogą uczulać, czy ewentualne opryski na nich?
Zapisane

Rudka
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #47 : 2009-09-04, 21:28:26 »

pomidoru to są owoce czy warzywa?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #48 : 2009-09-04, 21:35:27 »

pomidor to warzywo ale warzywa mają oprócz liści i łodygi owoce którym jest pomidor ....haha
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #49 : 2009-09-04, 22:57:41 »

Pomidor - to taka fajna zabawa. Pyta się o rożne rzeczy (np. jak się nazywasz?.. jakie jest twoje marzenie?), i zawsze się dostaje tę samą  odpowiedź - pomidor Wink)
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #50 : 2009-09-05, 08:24:59 »

Pomidory nowych odmian są bardzo szkodliwe, ponieważ w 100g zawierają bardzo, bardzo niezdrowe długołańcuchowe nasycone zwierzęce kwasy tłuszczowe: SAFA - w ilości 0,025g a do tego MUFA w ilości 0,028g, PUFA w ilości 0,076g. No i ta ilość potasu - 212mg - która może spowodować nawet arytmię serca! A do tego i ten zwierzęcy cholesterol w ilości 4 mg!
Biedni Wegetarianie niedługo nie będą mieli co jeść z powodu GMO! Wink

PS
jak tak dalej "naukowo" pójdzie to za parę lat będzie szynka o samku pomidora, a pomidor o smaku szynki i to w aerozolu! Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #51 : 2009-09-05, 09:16:02 »

"bawole oczy" są pyszne, kupiłam ostatnio i "siem zażeram"....nie miałam pojęcia że pomidor może zawierac kwasy tłuszczowe....Smile nawet dziwnie to brzmi...

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #52 : 2009-09-05, 09:35:33 »

... te pomidory, to chyba "bawole serca"..., takie to znam, są w smaku podobne do "malinówek".. Smile
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #53 : 2009-09-05, 09:43:35 »

a moze i serca nie wiem hihi, maja taki ksztalt ostrosłupa, sa bardzo miesiste i faktycznie podobne do malinówek...Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #54 : 2009-09-05, 10:24:28 »

a moze i serca nie wiem hihi, maja taki ksztalt ostrosłupa, sa bardzo miesiste i faktycznie podobne do malinówek...Smile

To faktycznie ciekawe, jak to mozliwe z tym ksztaltem pomidorow.
Czy "miesiste" sa lepsze od "wodnistych" ?

Napisz co o tym sadzisz, bo nie wiem ktore wybrac? Smile

 
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #55 : 2009-09-05, 10:37:55 »

a moze i serca nie wiem hihi, maja taki ksztalt ostrosłupa, sa bardzo miesiste i faktycznie podobne do malinówek...Smile

To faktycznie ciekawe, jak to mozliwe z tym ksztaltem pomidorow.
Czy "miesiste" sa lepsze od "wodnistych" ?

Napisz co o tym sadzisz, bo nie wiem ktore wybrac? Smile

 

 hihi, misiunciu Ty mnie tu nie "wypuszczaj" bo pewnie sam na ten temat wiesz bardzo dużo, ja mogę Ci tylko powiedzieć, iż te mięsiste smakują mi bardziej, a te wodniste są bee, podejrzewam iż skoro zapytałeś o to, musi istnieć jakiś "kruczek', pewnie któreś zawierają więcej potasu, soli minetalnych ale które? Smile może bawole serca, Smile w końcu sama nazwa i kształt pomidora na to wskazuje ( kształt bawolego serca jest bardzo zbliżony do serca homo sapiens) a jak wiemy potas wzmacnia nasze serce i bardziej jesteśmy podatni na jego niedobory niż jego nadmiar w diecie...tyle byłam w stanie" wypocić"...poproszę o komentarz ...Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #56 : 2009-09-05, 11:15:13 »

...w końcu sama nazwa i kształt pomidora na to wskazuje ( kształt bawolego serca jest bardzo zbliżony do serca homo sapiens) a jak wiemy potas wzmacnia nasze serce i bardziej jesteśmy podatni na jego niedobory niż jego nadmiar w diecie...tyle byłam w stanie" wypocić"...poproszę o komentarz ...Smile...

Poruszylas bardzo "kontrowersyjny" i "sliski" temat.
Jesli przyjmiemy, ze ksztalt "bawolego serca" u pomidora to cecha "pozytywna" w sensie zdrowotnym,
to wydaje "misie", ze popelniamy duzy blad.

Dlaczego? Ano bawole serce u czlowieka czyli "cor bovinum" to krancowa patologia
prowadzaca do szybkiej smierci.

 
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #57 : 2009-09-05, 13:08:42 »


Poruszylas bardzo "kontrowersyjny" i "sliski" temat.
Jesli przyjmiemy, ze ksztalt "bawolego serca" u pomidora to cecha "pozytywna" w sensie zdrowotnym,
to wydaje "misie", ze popelniamy duzy blad.

Dlaczego? Ano bawole serce u czlowieka czyli "cor bovinum" to krancowa patologia
prowadzaca do szybkiej smierci.

 

skoro tak, to "obcowanie z bawolim pomidorem" Smile ma swoje pozytywne strony ponieważ będzie nam przypominać o tym co może stać się z naszym sercem gdy będziemy postępować nieroztropnie narażając go na przerost ....Smile pytałeś który rodzaj pomidora powinnam Ci polecić, bez wahania odpowiadam  "bawole serca" haha
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #58 : 2009-09-05, 13:33:34 »

...pytałeś który rodzaj pomidora powinnam Ci polecić, bez wahania odpowiadam  "bawole serca" haha...

No tak, ale to ma zwiazek z ATP, a to bardzo "sliski" temat! Smile

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Podpowiedzi organizu o jego potrzebach
« Odpowiedz #59 : 2009-09-05, 13:36:51 »

"misiek"
dużo dziś jeszcze wyprodukujesz tego swojego bełkotu?
W żadnym twoim poście dzisiejszym nie ma żadnej informacji z wyjątkiem bełkotu. Przepraszam, ale od bełkotu to masz inne fora.
Nawet "are" się na tobie poznał Smile
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.