forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 06:59:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660343 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jakie soki mozna pić przy ŻO?  (Przeczytany 28378 razy)
kate
Go


Email
Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« : 2009-02-27, 14:32:36 »

Wiem że nie wolno uzywać cukru.Herbata jest wysuszająca i okropna nawet z cytryną.Ciągle czuje wielkie suchoty w gardle!!Kawy tymbardziej nie napiję się bez cukru.to jakie proponujecie soki czy kompoty domowe?dzisiaj napiłam sie filizankę soku z pomarańczy.A to przecież słodzony!!!
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #1 : 2009-02-27, 17:46:03 »

Niestety jeśli chodzi o picie to ŻO jest ograniczona a to tylko dlatego że najlepszym napojem jest woda Wink. Jeśli chcesz już jakiś "soczek" mysle że najlepszym rozwiązaniem będzie wkropienie cytryny do wody, ilość według uznania. Można podawać na ciepło i zimno.

Drugim wyjściem jest zakupienie jakiejs coli bez cukru ale ze słodzikami. Smak będzie, zero cukru, wiec można pić do oporu. Jednakze chemia która jest w środku zmieli ci wątrobe.
Zapisane
Cabron
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #2 : 2009-02-27, 17:53:04 »

Żadnej coli  Mad Shocked Shocked Shocked Shocked
Co wy pijecie!?
bez cukru jest gorsza nawet niż ta z cukrem!

Na wykresie pH(raczej pOH) (ODKŁAMANYM!) herbata jest tu, kawa tu, a cola - hmm... Shocked gdzieś 50 metrów nad naszymi głowami  Shocked,
tak więc to jest kwas jakich mało!
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #3 : 2009-02-27, 17:59:04 »


Drugim wyjściem jest zakupienie jakiejs coli bez cukru ale ze słodzikami. Smak będzie, zero cukru, wiec można pić do oporu. Jednakze chemia która jest w środku zmieli ci wątrobe.

susi33, optymalni nie piją coli, ani coli ze słodzikami.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #4 : 2009-02-27, 18:05:43 »

Proponuje najlepszy napoj swiata; sok pomidorowy: puszke pomidorow miksujemy i dodajemy wody mineralnej tyle ile uwazamy, aby kosnystencja byla w naszym guscie.

Wszystkie inne trunki typu cola "0" ZERO itd z aspartamem jest gorsz od prostego cukru. Sam Pan J. Kwasniewski o tym mowi....wiec....
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #5 : 2009-02-27, 18:22:12 »

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #6 : 2009-02-27, 20:06:33 »

adampio, pomysł z tymi pomidorami jest super, ja osobiscie często pije wode z cytryną i to w przerwie miedzy posiłkami, tzn. gdy żoładek w miarę pusty żeby tej wit.C cos się wchłonęła. Kiedyś przed dietą słodziłam cherbatę 2 łyzeczki, kawe równiez, teraz smakuje mi z cytryną bez cukru az nie chce się wierzyć jak to mozliwe.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #7 : 2009-02-27, 20:18:35 »

Viola, a jaką pijesz kawę? Ja piję 3-4 kawy rozpuszczalne ze śmietaną dziennie (najbardziej lubię "Nescaffe"), wiem, że to nie zdrowe "świństwo",ale trudno mi z niej zrezygnować. Ponoć najmniej szkodzi kawa z ekspressu, ale jakoś mi nie podchodzi. Confused
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #8 : 2009-02-27, 20:34:08 »

oooo jak ja uwielbiam kawe taka wlasnie z maszyny esspresso, najlepiej bez dodatkow, ale niedawno odkrylam, ze w cafe nero maja smietanke, wiec hulaj dusza piekla nie ma
na szczescie to tylko jak jestem na nogach caaaaly dzien, czyli przewaznie w weekendy, normalnie herbata jak juz
myslalam, zeby sobie sprawic maszynke taka np. gaggia, ale... to by chyba nie bylo rozwazne posuniecie

no i woda woda woda - pycha. niestety kranowa, filtrowana, gotowana, zadna mi nie smakuje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #9 : 2009-02-27, 20:55:29 »

[quote author=_flo link=
myslalam, zeby sobie sprawic maszynke taka np. gaggia, ale... to by chyba nie bylo rozwazne posuniecie

Czy to taka maszynka co mieli i parzy kawę?
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #10 : 2009-02-27, 21:05:41 »

Viola, a jaką pijesz kawę? Ja piję 3-4 kawy rozpuszczalne ze śmietaną dziennie (najbardziej lubię "Nescaffe"), wiem, że to nie zdrowe "świństwo",ale trudno mi z niej zrezygnować. Ponoć najmniej szkodzi kawa z ekspressu, ale jakoś mi nie podchodzi. Confused

Ja pijam tylko kawe mieloną, zalana wrzątkiem, rozpuszczalna to dla mnie nie kawa, poza tym zawiera aspartam. Ja musze widziec jak po zalaniu wrzatkiem ,kawa się zaparza tzn. te fusy opadają na dno. Kiedys pijałam sachare, teraz astre. Jest dosc droga ale ponoc nie drazni zoładka.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #11 : 2009-02-27, 21:40:31 »

Czy we wszystkich kawach rozpuszczalnych jest aspartam?, czytałam skład i nic o tym nie piszą, a o aspartamie dużo czytałam, bo jak mój mąż rzucił palenie, to zaczął nałogowo żuć gumy "orbit", które zawierają właśnie aspartam. Był po nich coraz bardziej nerwowy, ale jak dałam mu do przeczytania wydruk z internetu o skutkach ubocznych aspartamu, to od razu przestawił się na dropsy miętowe. Teraz to już nawet miętówek nie bierze, bo minął mu rok niepalenia i przestało go "ciągnąć".
Zapisane

mumi
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #12 : 2009-02-27, 21:54:06 »

Reniu
może chodzi o kawę 3 (lub 2) w 1?
tam chyba dodają aspartam
natomiast do zwykłych liofilizowanych nie dodają..przynajmniej w mojej się nie doczytałam
ja pije wody niegazowane np. nałęczowianka o smaku truskawki (bez konserwantów) a węgli ma 2 g  na 100 ml
Twojemu mężowi życzę wytrwałości..jeśli miałby kryzys niech weźmie Tabex..bardzo dobrze rozumiem Jego "ból"

pozdrawiam Was ciepło
Zapisane
mumi
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #13 : 2009-02-27, 22:00:38 »

Proponuje najlepszy napoj swiata; sok pomidorowy: puszke pomidorow miksujemy i dodajemy wody mineralnej tyle ile uwazamy, aby kosnystencja byla w naszym guscie.

dla mnie (osobiście) jest to straszne? dziwne? pomidory w puszce??..choć sama kupuję tylko w puszce
a nie tak dawno MOJE pomidory z ogrodu..ehh żal..ten zapach! smak!
ja ze wsi (tak mi jej brak)
zrozumcie proszę..nie wincie za "wsiowe" pochodzenie Wink

pozdrawiam
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #14 : 2009-02-27, 22:22:26 »

Czy to taka maszynka co mieli i parzy kawę?

no sa takie co miela, waza, parza, napchane czipami, sensorami
ale mnie by spokojnie starczyla na przyklad taka: https://id38.securedata.net/sweetmarias/gaggia-images/gaggiaclassic.polishedSS.jpg
classsssic
less is more, yeah!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #15 : 2009-02-27, 23:36:47 »

No maszynka super! A kawę rozpuszczalną to muszę koniecznie sprawdzić, czy ma ten aspartam, czy tylko te kawe słodzone? Czytałam artykuł, w któtym pisało, że firma produkująca aspartam woli płacić miliony dolarów odszkodowań rocznie za utratę zdrowia przez ludzi spożywających go, głównie w słodzikach, niż pozbyć się miliardowych dochodów (logiczne). Najbardziej obciążają ich odszkodowania za nowotwory mózgu. Płacom swoim naukowcom, za odpowiednie badania i ich wyniki.  Confused Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #16 : 2009-02-27, 23:53:57 »

 ...te kawe słodzone? cyt.

kawy słodzone Razz
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #17 : 2009-02-28, 00:12:44 »

CO JEST ZATRUTE ASPARTAMEM?


Multiwitaminy, guma do żucia bez cukru, rozpuszczalne kakao, leki, drinki, słodziki, napoje z herbatą, polewy, jogurt, galaretki, napoje owocowe i mleczne, rozpuszczalna kawa i herbata, środki przeczyszczające, mrożone desery, napoje kawowe, miętowe, odświeżacze oddechu, płatki.

..coś znalazłam, jutro poszukam więcej, już póżno ....dobranoc
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #18 : 2009-02-28, 08:56:19 »

CO JEST ZATRUTE ASPARTAMEM?


Multiwitaminy, guma do żucia bez cukru, rozpuszczalne kakao, leki, drinki, słodziki, napoje z herbatą, polewy, jogurt, galaretki, napoje owocowe i mleczne, rozpuszczalna kawa i herbata, środki przeczyszczające, mrożone desery, napoje kawowe, miętowe, odświeżacze oddechu, płatki.

..coś znalazłam, jutro poszukam więcej, już póżno ....dobranoc
 

plus wszystko pod nazwa "LIGHT"
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jakie soki mozna pić przy ŻO?
« Odpowiedz #19 : 2009-02-28, 11:35:32 »

 Jakie soki mozna pić przy ŻO? -- wg. mnie pijemy to na co mamy ochote/smak co nam smakuje, a nie co mozna a czego nie powinni sie!

Co do kawy i herbaty to polecam te z wyzszych polek/drozsze ale smakowo lepsze.

KAWA -- poleca firmy  "Astra" ziarnista, wtedy widzimy co bedziemy po zmieleniu pic.
             Kupowanie kawy zmielonej - to niewiedza co bylo zmielone - czesto sfermentowane, niedojrzale, zdeformowane ziarna, taka kawa ani zdrowa nie jest ani smaczna.
HERBATA -- podobnie jak kawa, najlepszy smak, zapach ma  herbata lisciaste kupiona luzem -- parzenia dobrej herbaty uczma sie od znawcow tego rytualu - bo nawet dobrej   jakosci kawa, herbata nieumiejetnie zaparzona nie smakuje.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.