forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 14:43:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660584 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej  (Przeczytany 72721 razy)
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #100 : 2007-10-01, 22:34:37 »

Macek10 - jakiej jesteś zwolennikiem diety?

zalezy w jakiej jednostce chorobowej, kazda wymaga innej diety Cool

NIC NIE MOZESZ O NIEJ POWIEDZIEĆ bo na niej nie byłeś

ja za to widze ze mnóstwo osób wytykających szkodliwość diety "wysokoweglowodanowej" przed dietą optymalną zajadało sie chlebem pszennym jasnym, bułkami i ciastkami, to nic dziwnego ze tak uwazaja bo takie zywienie faktycznie jest niezdrowe, i to powie kazdy doradca zywieniowy.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #101 : 2007-10-01, 22:36:10 »

Tak właśnie podważam autoryteyty bo gdyby nie autorytety to wreszcie ludzie zaczeli by bardziej myślec i mozę nie byłoby tego bałąganu jaki jest.

Ty polegasz na "autorytecie" uniwersytetów ja polegam na myśleniu zdrowym rozsądku i czyli po prostu mądrosci.

Ja dopuszczam fakt ze każdy człowiek jest człowiekiem i mozę sie mylić co tu na forum bardziej przydałoby sie uświadomić też innym.

Pamietajmy też że jeśli coś jest w interesie innych a za nimi stoi kupa kasy a tak mamy w ze tak to określe biznesie zdrowotnym to łątwo coś przekręcić...

Przeczytaj koniecznie doktora Lutza wiesz chyba zę w głónym badaniu nie wzięto pod uwage węglowodanów.Czyli tam jedzą więcej tłuszczu i wieecj chorób...
Wdg.mnie to badanie nadaje sie na śmietnik a czemu .pomyslmy logicznie:

badam wpłw kefiru na zdrowie nie borąc pod uwage jedzenia pączków.

osoba1:pije 0,2l litry kefiru dziennie i nie je pączków
osoba2:pije 2litry kefiru dziennie i je 10 pączkó dziennie

Efekty osoba 1 jest zdrowsza osoba 2 mniej zdrowa rozchorowała sie.
Wyciagam wniosek :kefir szkodzi zdrowiu...

WSZYSCY WIDZĄ TO NIEDOCIAGNIĘCIE? Przecież widac jasny błąd.

Niewzięcie jakiegoś istotnego lub mogącego być istonym czynnika moze dać fałszywe równanie czyli to DUŻA UJMA dla badania... takze i inne niewzięcie by sie znalazło... mianowicie uwzględnienie jakie węglowodany jaki tłuszcz (trans czy nie) i wieleeee innych.

Co do IG pisałem o wartościach progowych co zaznaczyłem by pokazać jak duze mogą być różnice.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #102 : 2007-10-01, 22:39:01 »

tak wiem macek ze polecasz pełne zboża to OGROMNY PLUS!! o trzeba jasno przyznać.

Można być 5-10 x zdrowszym wdg.mnie na pełnych zbozach niż na oczyszczonych :IG inne witaminy minerały... itp.

Ale pomysl czy nie da sie iść jeszcze dalej: Ja tak jadłęm iDN jest zdecydowanie lepsze. Spróbuj.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #103 : 2007-10-01, 22:42:19 »

AA macek piszesz ze każdy doradca żywieniowy nie zaleci oczyszczonych węgli(chyba zę w kontekście  nie tylko mówisz) to co powiesz na to:

http://www.izz.waw.pl/wwzz/piramida.html

spójrz na dół podstawa czyli najwięcej to oczyszczone wegle mąka... chleb... i jakieś przetwopry zbożowe i MAKARON.

NIGDZIE NIE widze tam pełnych zbóż...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #104 : 2007-10-01, 22:49:28 »

No  to Macek10 odpowiedz proszę na test : colitis ulcerosa  Shocked .
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #105 : 2007-10-01, 23:00:17 »

Ty polegasz na "autorytecie" uniwersytetów ja polegam na myśleniu zdrowym rozsądku i czyli po prostu mądrosci.

O czy my tu mowimy, kobieta z warzywniaka tez mysli logicznie wiec po co czytac ksiazki uczyc sie idzmy poprostu do tej kobiety i poradzmy sie w sprawie odzywiania bo ona tez przeciez mysli logicznie Laughing
Nie wiem na jakiej podstawie mam nie wierzyc w uniwersytety nie wiem czy one biora udzial w spisku? Wszystkie uniwersytety na swiecie biora udzial w spisku??? Wkraczamy w teorie UFO Laughing profesorzy maja wieksza wiedze od nas razem wzietych i ich myslenie logiczne logiczne ma sie nijak do naszego a dodaj do tego badania, eksperymenty, analizy co ma wieksza wiarygodnosc? Twoje myslenie logiczne czy ich oparte na wynikach badań? Ale jesli zaczynasz myslec w sposob ze wszystkie kliniki na swiecie biora udzial w spisku to naprawde nie mam nic do zaproponowania.

WSZYSCY WIDZĄ TO NIEDOCIAGNIĘCIE? Przecież widac jasny błąd.

dlatego badania kliniczne robi sie bardzo dokładnie i odrzuca sie jednostki nie spełniajace kryteriow.

Co do IG pisałem o wartościach progowych co zaznaczyłem by pokazać jak duze mogą być różnice.

Oczywiscie a czy ja napisalem ze wszstkie owoce maja wiekszy IG od prod zbozowych?

AA macek piszesz ze każdy doradca żywieniowy nie zaleci oczyszczonych węgli(chyba zę w kontekście  nie tylko mówisz) to co powiesz na to:

zjedz na sam dół tam jest data projketu graficznego 2001, to nie jest najnowsza piramida zywienia zacznijmy od tego, po drugie IZZ słynie z baaardzo zadkiego aktualizowania swej strony, po trzecie, chyba troszke niedowidzisz ja tam widze i chleb penoziarnisty i makaron razowy i otreby.
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #106 : 2007-10-01, 23:06:33 »

No  to Macek10 odpowiedz proszę na test : colitis ulcerosa

o test test lubie testy Cool
tylko nie wiem na czym polega ten test co mam powiedziec jakie sa objawy, przyczyny leczenie czy opisac wygląd wrzodziejacego zapalenia jelita grubego?

zalecana dieta lekkostrawna, niskotłuszczowa, z ogr blonnika. Niestety tłuszcze zwierzece zle sa tolerowane w tej chorobie wiec dieta optymalna raczej nie wchodzi w rachubę Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #107 : 2007-10-01, 23:09:03 »

Tez lubię testy. Chodzi zawsze o poradę dt diety. A dokładniej z tym CU?
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #108 : 2007-10-01, 23:11:22 »

Po 1 nie widze otrębów

po2 chleby są mąki a SĄ TO PRZETWARZANE OCZYSZCZONE ZBOŻA.tak samo makarony itp.

przeważa jasna mąka i białe pieczywo.

Ej sora jesli na stronie IŻIŻ jest piramida to gadanie w stylu bo stara to przegiecie.Najważniejszy jeśli chodzi o konwencjonalne żywienie INSTYTUT W POLSCE i ma starą piramide.To jaja... a co z 90% ludzi którzy ja stosują bo mysli ze obowiązuje.To wystarczy aby kupa fachowców to zaleciła.

Nie bede sie bawiłw teorie spisków.Po prostu mysl szukaj .Powiem tak czym wiecej służby zdrowia tym więcej chorób i temu nie zaprzeczysz.powiem 2 że z leków masz kupe milairdów dolców. Powiem 3 większość starszych osób bierze leki ponad 10 lat...

I powiedziałbym 10x tyle ale po co? To już wystarczy jeśli myślisz i szukasz to znajdziesz wszystko. "Szukajcie a znajdziecie"-Jezus
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #109 : 2007-10-01, 23:14:32 »

Są Matti otręby jak sie przyjrzysz  Smile .
Kwestia w tym, że stosując porady IŻŻ nie da się niczego wyleczyć.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #110 : 2007-10-01, 23:18:11 »

zalecana dieta lekkostrawna, niskotłuszczowa, z ogr blonnika. Niestety tłuszcze zwierzece zle sa tolerowane w tej chorobie wiec dieta optymalna raczej nie wchodzi w rachubę Cool

Poradą w pierwszym zdaniu nie wyleczysz do końca - czyli całkowicie tej choroby, ani nie zapobiegniesz nawrotom...
Jest wiele osób na DO które dobrze kontroluja sobie CU. I wiedzą po czym mają nawroty.
Sprawdzam po prostu co wiesz...
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #111 : 2007-10-02, 00:48:08 »

Piszecie, że węglowodany są takie niezdrowe i trujące, a czemu nikt nie wspomina ze tłuszcze to najbardziej rakotwórczy z makroskładników, atakże że w tłuiszczu zwierzecym odklada sie najwiecej zwiazkow toksychnych ze srodowiska i moglbym tak wymieniac bez konca

Jak to nikt? Przecież Ty mówisz.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #112 : 2007-10-02, 07:22:03 »

Cytuj
A "gromadzenie w tłuszczu" - badania wskazują na zupełnie coś przeciwnego u ludzi - np: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=826 ,

no to faktycznie zastanawiające


Cytuj
a zwierzęta hodowlane (przeznaczone na konsumpcję  ) nie zdążą nagromadzić w słoninie, czy wątrobie "związków toksycznych ze środowiska", bo ich środowiskiem są "cztery kąty" tuczarni, pasza i krótki okres tuczu.


To może tak być w przypdku baranów, kaczek, królików czy dziczyzny, ale świnie i kury? Są chodowane nienaturalnie, wręcz fabrycznie w małych klatkach bez słońca i naturalnego jedzenia. Ja bym tego taki pewny nie był, że nie gromadzą w tłuszczu toxyn. Tzn nie wiem napewno ale wydaje mi się, że świniaki, kurczaki, indyki to dostają spore ilości sterydów i antybiotyków. Pasza też zawiera jakąś chemię dzisiaj więc SPORY syf chyba jest w tym tłuszczu?



Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #113 : 2007-10-02, 07:29:25 »

A czy ktoś zmusza Ciebie do jedzenia tłuszczu świńskiego pełnego toxyn?. Możesz przecie zajadać marchewkę na zdrowie i bananki dla pokrzepienia. Toż to twoje zdrowie Confused
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #114 : 2007-10-02, 07:55:14 »

Wojtek po co te docinki ??? Nie zrozumiałeś mnie chyba! Ja nie jestem wegetarianinem i nie walczę z DO!!! Jestem na DO od 3 tygodni, i czuję się świetnie. Jem ryby, ekologiczne jajka zerówki, baraninę, króliki, kaczki, gęsi. Ale mam jakieś wątpliwości do kurczaków i świniaków. Może Toan się wypowie bo wie chyba sporo na temat hodowli zwierząt...
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #115 : 2007-10-02, 07:57:24 »

Liczę na konkrety, fakty, merytoryczną dyskusję. Bez złośliwych docinków i prześmiewania. pozdrawiam
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #116 : 2007-10-02, 11:18:22 »

Liczę na konkrety, fakty, merytoryczną dyskusję. Bez złośliwych docinków i prześmiewania. pozdrawiam
Dokłądnie!!
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #117 : 2007-10-02, 14:54:38 »

To może tak być w przypdku baranów, kaczek, królików czy dziczyzny, ale świnie i kury? Są chodowane nienaturalnie, wręcz fabrycznie w małych klatkach bez słońca i naturalnego jedzenia. Ja bym tego taki pewny nie był, że nie gromadzą w tłuszczu toxyn. Tzn nie wiem napewno ale wydaje mi się, że świniaki, kurczaki, indyki to dostają spore ilości sterydów i antybiotyków. Pasza też zawiera jakąś chemię dzisiaj więc SPORY syf chyba jest w tym tłuszczu?

Waldek ma sporo racji, jeden który zakapował o co mi chodzi. Skoro Matti jestes taki nastawiony anty do wszystkich koncernów to powiedz czemu akurat koncerny bedące przeciw zaleceniom optymalnych opłacają wszystkie wyniki badań a koncerny hodowlane nie wykładają ani grosza łapówek, przeciez to jawny subiektywizm, koncerny hodowlane sa tak samo gigantycznym biznesem jak uprawa zbóz czy tłoczenie olejów, a czy jestes pewien ze ci Twoi dr. J Kwasniewski, dr.Thomas Smith, dr. Lutz, dr Jeff Volek, dr. Prof. Stephen  Phinney nie są opłacani przez te koncerny hodowlane, przeciez latwiej jest opłacic kilka osób niz prawie wszystkie kliniki na swiecie. Poza tym napisanie ksiazki w dzisiejszych czasach nie jest wyczynem i im bardziej kontrowersyjna tym lepiej bo wiecej na niej sie zarobi, może mi powiesz że wszyscy robia to z czystego altruizmu i troski o zdrowie ludzi a kasę ze sprzedaży oddają biednym?

po2 chleby są mąki a SĄ TO PRZETWARZANE OCZYSZCZONE ZBOŻA.tak samo makarony itp.

akurat byłem w okolicach IZZ i wszedłem sobie tam jest duża piramida a zdjęcie zbóz jest takie same jak tu i tam dokładnie widac ze czesc makaronow jest razowa, co do maki to faktycznie biała ale za to nie widac typu maki a z tego co widzialem to był dosc wysoki sitkowy chyba. Brałem udział w poradach IZZ i tam wyraznie juz zalecają produkty pelnoziarniste.

Kwestia w tym, że stosując porady IŻŻ nie da się niczego wyleczyć.

czy ktos z was był kiedys w IZZ ze tak wiecie ze nikogo nie wyleczyli, wiele osob robi tam doktoraty i prowadzone sa badania nad roznymi chorobami ku Pani lekarki zaskoczeniu bardzo wiele osob uzyskuje doskonałe wyniki w leczeniu dolegliwosci i schorzeń.

Najważniejszy jeśli chodzi o konwencjonalne żywienie INSTYTUT W POLSCE

stara piramida jest tylko na stronie to ich przeoczenie fakt ale w Instytucie jest już nowa.

Powiem tak czym wiecej służby zdrowia tym więcej chorób i temu nie zaprzeczysz.powiem 2 że z leków masz kupe milairdów dolców. Powiem 3 większość starszych osób bierze leki ponad 10 lat

dokładnie dlatego zostałem dietetykiem a nie np lekarzem lub farmaceutą, bo nie podzielam faktu opychania ludzi lekami.

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #118 : 2007-10-02, 15:12:37 »

...dokładnie dlatego zostałem dietetykiem...

A to może wiesz jaki jest procentowy udział chylomikronów resztkowych w ogólnej zawartości lipoprotein osocza krwi, bo jakoś mi to uciekło... Shocked Wie ktoś może? Rolling Eyes
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #119 : 2007-10-02, 18:26:54 »

stara piramida jest tylko na stronie to ich przeoczenie fakt ale w Instytucie jest już nowa.
[

Jakie weglowodany są jej podstawą? Tłuszcze oczywiscie do 50g/dobe?
My sobie tu też nieźle radzimy z wyleczeniem prawie wszystkich chorób.
A ja zostałam - lekarzem dietetykiem  Very Happy .
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.