forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:48:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658455 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej  (Przeczytany 71935 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #180 : 2007-10-10, 13:20:27 »

Nie chce mi się czytać całego wątku...czy tem macek10 to jakiś lekarz?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #181 : 2007-10-10, 15:25:31 »

Nie chce mi się czytać całego wątku...czy tem macek10 to jakiś lekarz?

Ty od razu najgorsze...
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #182 : 2007-10-10, 18:54:23 »

macek10 jeśli jesteś takim specjalistą to napisz nam co byś polecił osobie chorej na nowotwór np białaczki i np była by ta osoba młoda. Dajmy na to osoba ta ma 170 cm wzrostu i waży 65 kg i wykonuje pracę lekką czyli siedzącą. Ile białka tłuszczu i węglowodanów na dzień i w jakiej postaci, albo taka sama osoba tylko, że nie nowotwór a cukrzyca typu 1.
Jestem ciekawa jaką dietę byś zalecił w obu przypadkach?


hehe...smieszna jesteś nie ma to jak leczenie tak powaznych chorob jak cukrzyca i nowotwor przez internet Laughing i co moze panaceum mam napisać w jednym zdaniu? Tu kilka cyferek ktore wypisałaś nie wystarczy, niezbedne jest poznanie pacjenta, fazy zaawansowania choroby, wyniki biochemiczne, stan zdrowia i wiele innych, ale oczywiście laik mysli ze rach ciach i dieta gotowa i na wszystkich zadziała jedna wszechmocna zasada.

Nie chce mi się czytać całego wątku...czy tem macek10 to jakiś lekarz?

to nie czytaj, kogo interesują twoje żale, napewno nie mnie.

oraz soczki owocowe, miód

Typowe! Nie znasz sie na rzeczy, a krytykujesz. nie znam nikogo kto zaleca niezliczone ilosci soczku i miodu, kazdy dietetyk ogranicza spozycie tych produktów ze względu na cukry proste.

Glukoza to jedyne paliwo dla nowotowru, mówił o tym już dawniej noblista Otto Warburg, o tym wie już dawno nauka i niektórzy onlolodzy już o tym mówią, ale niestety dietetycy "wiedzą lepiej"
Poczytaj sobie artykuły dieta ketogeniczna (utrzymująca lekką ketozę) w leczeniu nowotworów mózgu.


gdybys mógł podac mi choc jeden link do artykułu o diecie ketogenicznej w nowotworach to byłbym wdzieczny bo jakoś szukam i nie moge znaleźć ani jednego Cool

niektórzy onlolodzy już o tym mówią

a ilu tych onkologow jest? mozna ich policzyc na palcach jedej reki czy juz na dwóch?

ale niestety dietetycy "wiedzą lepiej"

jak widzę masz ogromne pojecie o kształceniu dietetyków. Tak sie sklada ze tym nie zajmuja sie tylko dietetycy lecz także specjalisci w danej dziedzinie, czyli o nowotworach akurat miałem zaszyt zdobywac wiedzę od lekarza onkologa z ogromnym doświadczeniem bardzo liczacego sie w tej dziedzinie w UE. Wiec dietetycy to nie tacy debile jak Ty byś chciał.

podobnie jak z cholesterolem zjadanym.

tzn jak?

podaz cukrów ma tu drugorzędne znaczenie,

nie, tak jest napisane w podręczniku poświęconemu onkologii.

Glukoza to jedyne paliwo dla nowotowru

to ze jest paliwem dla nowotworu nic nie znaczy ,najpierw ten nowotwor musi powstać, a jednym z czynników wszędzie sie przewijających jest wysokie spozycie tłuszczów nasyconych i czerwonego mięsa, a 95% substancji działajacych antyrakowo jest w prod roslinnych.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #183 : 2007-10-10, 19:00:52 »



Nie chce mi się czytać całego wątku...czy tem macek10 to jakiś lekarz?

to nie czytaj, kogo interesują twoje żale, napewno nie mnie.


Tutaj zacytowałeś mnie więc ci odpowiem :Czy ja się pajacu tobie żale? Ślepy jesteś czy jak? Zapytałam czy jesteś lekarzem ,a ty wyskakujesz z jakimiś żalami.Masz jakieś problemy? Twój monitor pokazuje coś więcej ,czego nie napisałam?
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #184 : 2007-10-10, 19:05:00 »

Tutaj zacytowałeś mnie więc ci odpowiem :Czy ja się pajacu tobie żale? Ślepy jesteś czy jak? Zapytałam czy jesteś lekarzem ,a ty wyskakujesz z jakimiś żalami.Masz jakieś problemy? Twój monitor pokazuje coś więcej ,czego nie napisałam?

uuuu...spokojnie bo ci pikawa strzeli Laughing nie jestem lekarzem, ale w tym przypadku to chyba dobrze bo wiekszosc lekarzy ma niewielka wiedze zywieniową.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #185 : 2007-10-10, 19:46:17 »

Glukoza to jedyne paliwo dla nowotowru

to ze jest paliwem dla nowotworu nic nie znaczy ,najpierw ten nowotwor musi powstać, a jednym z czynników wszędzie sie przewijających jest wysokie spozycie tłuszczów nasyconych i czerwonego mięsa, a 95% substancji działajacych antyrakowo jest w prod roslinnych.

Konsultując sprawy na UŚ biochemii sugerowali oni (wykładowcy), że tą przyczyną "od środka" jest za duża ilość pirogronianu. Jest to dla mnie logiczne. Powiedzieli oni, że jest on trucizną komórkową.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #186 : 2007-10-10, 20:10:13 »

Dedykuję, to... do poczytania zainteresowanym.

http://89.171.106.210/cfnews/NH200603/nh200603.pdf


Życie jest nieskończenie inteligentną interakcją elektromagnetycznych energii,
niesionych przez chemiczne substancje
.”
– dr F.K.Bellokossy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #187 : 2007-10-10, 20:24:33 »

Przydałby się jakiś fizyk kwantowy na diecie optymalnej ...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #188 : 2007-10-10, 21:56:28 »

Zbynek ten tekst mi przypomniał pewną rzecz którą kilka razy już widziałam na  festiwalu wróżb itd.. na który co roku chodzę w Łodzi. Chodzi o zdjęcia tzw. aury człowieka. Nie znam się na tym ale to takie rzeczy wyrastają właśnie ztakich niesamowitych naukowców którzy nie myslą co już wiadomo tylko co jeszcze może być wiadomo. Szkoda ,że nie wiedziałam tego kilka lat wcześniej może na Uniwerku nie wmówili by mi,że ze względów zdrowotnych nie przejdę na archelogii praktyk i że nie zaliczę studiów. A teraz już za późno na studiowanie tego mając dziecko, rodzinę. A tyle rzeczy mogłabym być może odkryć. Szkoda.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #189 : 2007-10-10, 22:59:31 »


Glukoza to jedyne paliwo dla nowotowru, mówił o tym już dawniej noblista Otto Warburg, o tym wie już dawno nauka i niektórzy onlolodzy już o tym mówi±, ale niestety dietetycy "wiedz± lepiej"
Poczytaj sobie artykuły dieta ketogeniczna (utrzymuj±ca lekk± ketozę) w leczeniu nowotworów mózgu.


gdybys mógł podac mi choc jeden link do artykułu o diecie ketogenicznej w nowotworach to byłbym wdzieczny bo jako¶ szukam i nie moge znaleĽć ani jednego Cool

Czy kwasica ketonowa może ZAGŁODZIĆ komórki raka? To badanie mówi TAK!

http://cookingtlc.net/forums/showthread.php?s=b72db164799634e48f9a784f738af45f&t=12339


A ten artykuł przetłumaczyłem Translatorem ( niezbyt precyzyjnie ... forgive me. )


http://www.time.com/time/health/article/0,8599,1662484,00.html?xid=rss-topstories


Szpital kobiet w University Würzburg był największy jego rodzaju w Germany. Jego była wielkość jest częścią historycznego ciężaru, który to nosi — niezliczone kobiety mimo woli zostały wysterylizowane tutaj kiedy to stało się w geograficznym centrum Nazi Germany.
Dzisiaj, pojemność historycznego budynku przeoczającego college miejski, gdzie barokowy i środkowy - 20th - wiek konkretny stojak w drażniącej mieszaninie, był downsized znacznie. I eksperymenty w jego ścianach są bardzo różnej natury.
Od wczesny 2007, Dr., który Melanie Schmidt i biolog Ulrike Kämmerer, obaj w szpitalu Würzburg, wpisuje chorych na raka w Phase I klinicznego badania niespodziewany lekarstwa: tłusty. Ich próba kładzie pacjentów na tak zwany ketonotwórczej diecie, która eliminuje prawie wszystkie węglowodany, zawierając cukier i dostarcza energii tylko od wysokiej jakości olejów rośliny, takie jak hempseed i olej lniany i białko od soi i produktów zwierzęcia.
Co brzmi jak jeszcze jeden wersję szału Atkins właciwie jest oparty na naukowym dowodzie, który oznacza datę więcej niż 80 lat. W 1924, German Nobel laureat, który Otto Warburg po pierwsze opublikował jego obserwacje wspólnej cechy, którego on widział w szybko rosłych guzach: w przeciwieństwie do zdrowe komórki, które wygenerowują energię przez metabolizowanie cukru w ich mitochondria, komórki raka ukazały się, by zaopatrzyć w paliwo się wyłącznie przez rozkład glukozy, mniej - skuteczny sposób tworzenia energii przez fermentację cukru w cytoplazmie. Warburg uwierzył, że ta metaboliczna witka była najważniejszą przyczyną raka, teorii, że on postarał się, bezskutecznie, założyć do jego śmierci w 1970.
Do dwóch badaczy w Würzburg, teoretyczna debata o czym teraz jest znana jako skutek Warburg — czy to jest najważniejsza przyczyna raka albo zwykłego metabolicznego efektu ubocznego — jest nieistotny. Coś co oni wierzą jest, że to może terapeutycznie zostać wykorzystane. Teoria jest prosta: Jeśli większość agresywnych raków polega na fermentacji cukru dla rośnięcia i podzielania, wtedy zabierz cukier i oni powinni zatrzymać rozciąganie. Tymczasem, normalne ciało i komórki mózgu powinny być w stanie się, by posługiwać się cukrowy głód; oni mogą przełączyć do energii generowania od tłustych cząsteczek zawołanych ciała ketonu — główne źródło energii ciała na tłusty bogatej diecie — zdolność, że jakiś albo najwięcej szybko rosły i inwazyjne raki wydają się brakować.
Próba Würzburg, sfinansowana przez Otzberg, Germany – oparł przedsiębiorstwo jedzenia diety, które Tavartis, który dostarcza badaczy z paczkami jedzenia, jest nadal w jego wczesnych, trudnych scenach. " Jeden duży problem, który mamy ", Schmidt głosów, usiąść niewygodnie na małym, drewnianym krześle w nabitej kuchni herbaty laboratorium Kämmerer, " jest, że my tylko jesteśmy pozwoleni, by wpisać pacjentów, którzy zupełnie nie mieli wszystkich innych terapeutycznych opcji. " Ten sposób, że większość ludzi w badaniu radzi sobie bardzo źle najpierw. Zupełnie wyczerp tradycyjne traktowania, takie jak chirurgia, promieniowanie i chemo i nawet jakieś alternatywa jak gorączka i leczenie własną krwią chorego. Pacjenci w badaniu mają trzustkowe guzy i agresywne guzy mózgu zawołały glejaki zarodkowe, między innymi rakami; uczestnicy są zrekrutowani w pierwszym rzędzie, ponieważ ich guzy pokazują wysoki metabolizm glukozy w ULUBIONYCH badaniach wzrokiem.
Cztery z pacjentów były tak chore, oni umarli w pierwszy tygodniu badania. Inni, mówi Schmidt, wypadli, ponieważ oni znaleźli to mocno nie trzymać się cukierków żadnych przechodzą na dietę: " Nie oczekiwaliśmy, by to był taki duży problem, ale znaczny numer pacjentów zostawił badanie, ponieważ oni byli niezdolni albo niechętni, by wyrzec się napoicie bezalkoholowy i tak dalej czekolady. "
Dobra wiadomość jest ta dla pięciu pacjentów, którzy byli w stanie się, by wycierpieć trzy miesiące carb wolnego jedzenia, skutki były pozytywne: pacjenci pozostali żywy, ich fizyczny warunek ustabilizował się albo poprawił się i ich guzy zwolniły albo zatrzymały rośnięcie, albo dekatyzowany. Te wczesne odkrycia wydobyły " bardzo pozytywne reakcje i powiększone zainteresowanie od kolegów, " Kämmerer mówi, kiedy ostrzegając, że skutki są wstępne i, że badanie nie zostało zaprojektowane, by przetestować skuteczność, ale zidentyfikować efekty uboczne i określić bezpieczeństwo dieta opartego podejścia. Dotychczas, to jest niemożliwe, by przewidzieć, czy to naprawdę będzie pracowało. To jest już oczywiste, że to nie robi zawsze: dwaj pacjenci ostatnio zostawili badanie, ponieważ ich guzy urosły dalej, chociaż oni trzymali się diety.
Przeszłe studia, jednakże, oferują jakąś nadzieję. Pierwszy ludzkie eksperymenty z ketonotwórczą dietą zostało prowadzone w dwóch dzieciach z rakiem mózgu przez onkolog Reserve Western Case Linda Nebeling, teraz z National Institute Cancer. Oba dzieci odpowiedziało dobrze do wysoki tłustej diety. Kiedy Nebeling, którego ostatni dostał się w kontakcie z rodzicami pacjentów w 2005, dekadę po jej badaniu, jeden z tematów był nadal żywy i nadal na wysoki tłustej diecie. To byłoby naukowo niezdrowe, by pociągnąć ogólne wnioski od jej badania, mówi Nebeling, ale jacyś eksperci, takie jak Thomas Seyfried Boston College, mówić, że to jest nadal nadzwyczajne osiągnięcie. Seyfried długo domagał się klinicznych prób niskiego carb, wysoki - tłustych diet przeciw rakowi i spróbował pchnąć badanie w polu z studiami zwierzęcia: Jego skutki zasugerują, że myszy przeżywają raki, zawierając raka mózgu, dużo dłużej kiedy nakładł wysoki - tłuste diety, nawet dłużej kiedy diety są też kaloryczny ograniczane. " Kliniczne badanie wysoce są zagwarantowane, " on mówi, przypisując brak ludzkich studiów do medycznego ustanowienia, którego on czuje jest uparty w jego podejściu do traktowania i sprzeciwu od farmaceutycznego przemysłu, który nie staje się skorzystać dużo od dietetycznego traktowania dla raka.
Pływ ukazuje się, by przesuwać się. Badanie podobne do próby w Würzburg teraz jest w drodze w Amsterdam i innym, kryte łupkiem, by zacząć się w środkowym October, aktualnie oczekuje końcową aprobatę przez komitet etyki w University Hospital w Tübingen, Germany. Tam, w sławnej starej instytucji badania w German południowym zachodzie, neuro - onkolog Dr. Johannes Rieger chce wpisać pacjentów z glejakiem zarodkowym i gwiaździakiem, agresywnymi rakami mózgu, dla których są ledwie jakieś możliwe do dźwignięcia ciężaru terapie. Kultura komórki i eksperymenty zwierzęcia zasugerują, że te guzy powinny odpowiedzieć szczególnie dobrze do niskiego carb, wysoki - tłustych diet. I, zwykle, ci pacjenci są fizycznie zabrzmieć, odkąd rak oddziałuje na tylko mózg. " Mamy nadzieję i mamy powód, by sądzić, że to będzie pracowało, " mówi Rieger.
Nadal, żaden badaczy aktualnie studiujących ketonotwórcze diety, zawierając Rieger, oczekuje to, by coś dostarczyć blisko uniwersalnego traktowania dla raka. I żaden ich nie chce utworzyć przesadne nadzieje dla kuracji cudu w poważnie chorych pacjentach, którzy mogą nigdy nie skorzystać z podejścia. Ale ostatnie odkrycia są trudne, by zignorować. Robert Weinberg, profesor biologii w Whitehead Institute, który odkrył pierwszy ludzki onkogen MIT, długo był krytyczny terapeutycznych podejść opartych na skutku Warburg i na pewno odprawionych to jako najważniejsza przyczyna raka. Niemniej jednak, on ustąpił, w email, dla guzów, które zostały dotknięte przez ketonotwórczą dietę w modelach zwierzęcia, " mógłby być jakiś powód, by chodzić z Phase I kliniczna próba, specjalnie dla pacjentów, którzy nie mają żadnych innych realistycznych terapeutycznych opcji. "
Ryszard Friebe jest kierowniczym edytorem German czasopisma nauki SZ Wissen

Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #190 : 2007-10-11, 00:07:49 »

Witam

Typowe! Nie znasz sie na rzeczy, a krytykujesz. nie znam nikogo kto zaleca niezliczone ilosci soczku i miodu, kazdy dietetyk ogranicza spozycie tych produktów ze względu na cukry proste

Lekarze wmawiają ludzom aby pić soczki owocowe bardzo dużo bo tam jest BARDZO DUŻO WITAMIN, a tym bardziej jak ktoś ma raka, poza tym w Narodowym Programie Zwalczania raka, odnośnie diety masz napisane 5 razy dziennie warzywa i owoce.

gdybys mógł podac mi choc jeden link do artykułu o diecie ketogenicznej w nowotworach to byłbym wdzieczny bo jakoś szukam i nie moge znaleźć ani jednego

dietetyk a nie ma pojęcia o diecie ketogenicznej i w dodatku nie wiem gdzie ma szukać, a co nie uczą o tym?  Very Happy czy się spało może na wykładach?  Very Happy :
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=f62daa9ccd82de404fb4fa056e040dd1&topic=538;prev_next=next
poza tym poszukaj numer optymalnika z lutego 2006, fajnie jest opisany artykuł doktora Krupki "Nowotwory mózgu" zacytuję fragment:
Komórki nowotworowe, aby przeżyć muszą sie dzielić, w związku z tym potrzebują olbrzymiego nakładu substratu, czyli glukozy. I to jest pierwszy powód stosowania diety ketogenicznej
Drugi powód to taki, że guzy rosnąc wytwarzają bardzo duże ilości kwasu mlekowego (produkt przemian beztlenowych w komórkach nowotworowych), uniemożliwia to zniszczenie guza przez układ immunologiczny gospodarza i stały rozrost guza. Warunkiem powstawania kwasu mlekowego jest powstawanie pirogronianu, który powstaje z glukozy.
Trzeci powód to, że na skutek stresu, jakim jest choroba, ale i nie tylko, dochodzi do znacznego wahania stężenia glukozy, mózg odbiera to jako niedotlenienie, co jeszcze bardziej pogłębia nadmierną kwasowość środowiska OUN. W tym wypadkuzmniejszenie dowozu węglowodanów, w szczególności tych o tzw. wysokim indeksie glikemicznym jest bardzo korzystne.
Te powody sa tak ważne, że nasuwa się od razu pytanie. Dlaczego komórkom nowotworowym mózgu w związku z powyższym dostarcza się tak dużo potrzebnego im substratu, jakim jest glukoza?!
Odpowiem na to pytanie, ponieważ lekarze (onkolodzy) wierzą!, że mózg spala tylko glukozę, nie ma dla niego alternatywnego paliwa i nic innego nie przechodzi przez barierę krew-mózg. Ta wiara nie ma nic wspólnego z nauką. Wiedzę tę znajdziemy w każdym podręczniku biochemii lekarskiej. (koniec fragmentu)

jak widzę masz ogromne pojecie o kształceniu dietetyków. Tak sie sklada ze tym nie zajmuja sie tylko dietetycy lecz także specjalisci w danej dziedzinie, czyli o nowotworach akurat miałem zaszyt zdobywac wiedzę od lekarza onkologa z ogromnym doświadczeniem bardzo liczacego sie w tej dziedzinie w UE. Wiec dietetycy to nie tacy debile jak Ty byś chciał.

Tego nie będe komentował, wystarczy przeczytać powyżej.

podobnie jak z cholesterolem zjadanym. tzn jak?

Tak jak profesor z Instytutu Żywienia straszył ludzi cholesterolem zjadanym, pytasz jak? no ja własnie nie wiem jak ma szkodzic zjadany cholesterol, tobie bliżej do profesora więc może wytłumaczysz.

podaz cukrów ma tu drugorzędne znaczenie, nie, tak jest napisane w podręczniku poświęconemu onkologii.

a widzisz wpadłeś we własną pułapkę zacytuję Ciebie "nie bierzcie serio wszystkiego co czytacie"

to ze jest paliwem dla nowotworu nic nie znaczy ,najpierw ten nowotwor musi powstać, a jednym z czynników wszędzie sie przewijających jest wysokie spozycie tłuszczów nasyconych i czerwonego mięsa, a 95% substancji działajacych antyrakowo jest w prod roslinnych

Zgoda proces powstawania nowotworu jest zapewne złożony i wieloprzyczynowy. Odnosnie spożycia tłuszczów nasyconych, nikt nie pisze że równocześnie ludzie spożywają tyle samo węglowodanów, ale Ty i tak tego nie rozumiesz (zasada nie mieszania paliw).
Pozdrawiam

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #191 : 2007-10-11, 00:34:45 »

jest za duża ilość pirogronianu.
Który nie tworzy się z tłuszczu...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #192 : 2007-10-11, 09:31:05 »

Przydałby się jakiś fizyk kwantowy na diecie optymalnej ...

Kłania się teoria strun?.
Może jestem w błędzie, ale w biochemii wydaje się być wystarczający "poziom" przenoszenia protonów, elektronów i absorpcji fotonów, a neutrina i mniejsze cząstki elementarne energii pozostawmy może badzczom Wszechświata  Confused.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.