forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 18:47:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660509 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej  (Przeczytany 72695 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #80 : 2007-10-01, 16:36:15 »

Cytuj z: macek
wrecz przeciwnie dowiedziono ze masło znacznie podwyższa poziom cholesterolu[size=10pt][/size]

No to, kurde, co sie dzieje z tym masłem w moim brzuchu? Pewnie wyparowuje? Bo jakoś akurat to doświadczenia robiłam. Jem zatrzesienie masła i jaj, ale cus nie chce mi ten cholesterol podskoczyć
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #81 : 2007-10-01, 16:45:46 »

zbynek:
Tak, tak... dr. J Kwasniewski, dr.Thomas Smith, dr. Lutz, dr Jeff Volek, dr. Prof. Stephen  Phinney i wiele innych pewno potraciło  zmysły pisząc o dietach  ze  wskazaniem na większą skuteczność diety wysokotłuszczowej niż wysokowęglowodanowej w walce z chorobami serca i cukrzycy.
http://tiny.pl/x8wv
http://www.arg-project.com/readarticle.php?article_id=106
http://www.diety.pl/low-carb-wszystko-co-wiemy-o-niej-vt164.htm

http://www.nutritionandmetabolism.com/content/2/1/21
Ps. Życzę powodzenia w wyciąganiu wniosków.  


Po pierwsze to nie wiem co uwazasz za diete wysokowęglowodanową bo wg oficjalnego nazewnictwa dieta wysokoweglowodanowa nie jest zalecana ani w cukrzycy ani w chorobach serca. Wytlumacz co wg twojego mniemania znaczy dieta wysokoweglowodanowa? Bo ta nazwa w twoim i moim mniemaniu zapewne bardzo sie rozni.

1000 kcal/dzień

czlowieku podaż tłuszczow przy takiej kaloryczności wcale nie jest większa niz w diecie podstawowej nieoptymalnej więc oczywiste ze nie bedzie dzialać niekorzystnie na uklad serc-naczyń. Z czym mi tu wyskakujesz?
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #82 : 2007-10-01, 16:53:54 »

No to, kurde, co sie dzieje z tym masłem w moim brzuchu? Pewnie wyparowuje? Bo jakoś akurat to doświadczenia robiłam. Jem zatrzesienie masła i jaj, ale cus nie chce mi ten cholesterol podskoczyć

co znaczy zatrzęsienia? Jakie doswiadczenia? Na myszach? Wyrazaj sie precyzyjnie bo nie wiem o co ci chodzi. A kaloryczność diety jaka? to tez jest istotne mani taka dobrze wuczona.

Zajrzyj se do biochemii, poucz sie trochę, pozyj jeszcze pare latek

A co w takim razie biochemia ma wspolnego z H. pylorii, zauważze to bakteria a nie jakiś zwiazek chemiczny.

Pytaj o choroby, samopoczucie.

Pytam pytam co druga osoba to skarzy sie na nudności, bóle, jakies zwidy, bezsenność, no niestety nie wszyscy mają takie dobre samopoczucie po diecie optymalnej Cool

Powazny czlowiek skontaktowałby sie z autorem diety

oczywiscie przegladam wypowiedzi i zalecenia prosto od dr Kwasniewskiego i sporo rzeczy nie trzyma sie kupy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #83 : 2007-10-01, 17:15:08 »

Napisz Macek10 co wiesz, a my nie wiemy.
Helicobacter Pylori jak każda bakteria lubi przebywać na podłożu ... zniszczonym.
Sam wiesz, że osoba z chorobą wrzodową żołądka raz ma dolegliwosci a w kolejnym dniu nie ma. A bakterię ma cały czas.
Poprawa  stanu podłoża skutkuje mniejszymi dolegliwościami. Mniejsze dolegliwosci = poprawa stanu pacjenta.
Wiemy oboje, że mniejsze dolegliwosci NIEKONIECZNIE wiążą się ze zmniejszeniem populachi H. Pyl.
Odpowiem ci na przykładzie pewnej bardzo majetnej rodziny 4 dzieci + 2 dorosłych. Jakieś 20 lat temu.
Wszyscy zrobili badanie na lamblie i wiesz co ... największą populację lamblii miała osoba ... BEZ BOLEGLIWOŚCI!
Przykladów mogłabym mnożyć. Nie tylko H.P żyje na tym świecie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #84 : 2007-10-01, 17:21:58 »

Słuchaj Macek, nie chce mi sie tłumaczyć ze swojej diety Very Happy Nigdy tego nie robiłam. Chcialam zastosować DO, to zastosowałam.
Zatrzesienie znaczy duzo. Troche mnie nudzisz, bo trzesiesz tym wątkiem, a nic nie mówisz konkretnego. Niczym Bruford.
Dla takiej jak ja 158cm/52 kg codziennie 3-4 zóltka to chyba duzo? Potem juz tylko troszke mięsa z warzywami. Do wszystkiego jest masło - jakas stówka dziennie i smalec do tłustego mięsa. Nie wiem, ile - duzo. Moze łyzka?.
Co pan zrobi z tymi konkreatami. panie Macek? Prosił pan o nie Smile

Gdzie ja napisałam, że komorki wchłaniaja H.pylorii? Mowiam o wirusach i mikrobach. Jak myslisz? Taki gad, H.pylorii, zostawia jakies odchody, co? Ciekawe, jak sobie z nimi radzą Optymalni?

Skoro czytasz teksty JK i nie rozymiesz, to może jednak skontaktuj się z doktorem. Ty jestes taki mądry. Moze cos ciekawego z tej rozmowy wyniknie?

Kto ci opowiada tu na forum że ma ciagłe nudności? Tylko takie rzeczy słyszysz? Mnie nie słyszysz? Innych, np. w zlotej ksiedze nie slyszysz?
A co tu robia te psychiczne osoby, ktore rzygaja po DO i jescze ja jedzą? Mowisz, ze co druga osoba ci takie rzeczy opowiada?  Shocked

A moze rozmawiales z mutantami Optymalnymi? Na tym forum są tacy i widzę, że chetnie z nimi wchodzisz w polemikę. Widac godni rozmówcy? Very Happy)))
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #85 : 2007-10-01, 18:11:41 »


Po pierwsze to nie wiem co uwazasz za diete wysokowęglowodanow± bo wg oficjalnego nazewnictwa dieta wysokoweglowodanowa nie jest zalecana ani w cukrzycy ani w chorobach serca. Wytlumacz co wg twojego mniemania znaczy dieta wysokoweglowodanowa? Bo ta nazwa w twoim i moim mniemaniu zapewne bardzo sie rozni.
1000 kcal/dzień
czlowieku podaż tłuszczow przy takiej kaloryczno¶ci wcale nie jest większa niz w diecie podstawowej nieoptymalnej więc oczywiste ze nie bedzie dzialać niekorzystnie na uklad serc-naczyń. Z czym mi tu wyskakujesz?
Dieta niskowęglowodanowa wysokotłuszczowa to taka w której ilość energii dostarczonej w głównych składnikach odżywczych wyrażona w procentach wynosi 8 - 10% węglowodanów. Teraz, Ty napisz jaka jest podaż węglowodanów na diecie podstawowej zalecanej przez lekarzy (WHO ) a w której lekarze nie zabraniają np. jedzenia  cukru ( węglowodanów ) przed cukrzycą a zabraniają jedzenia tego  cukru w cukrzycy  ?
 Żeby zobrazować ten problem :
Cytuj
W znacznym uproszczeniu i obrazowo, wygląda to tak :

Na ogół, w 100ml soczków owocowych / Coca Cola / i innych napojach
chłodzących jest ok. 10g węglowodanów. Zakładając, że 5g cukru mieści się na
jednej łyżeczce do herbaty to w każdych 100ml takiego napoju są 2 łyżeczki
cukru!
Zazwyczaj soczki sprzedawane są w butelkach o pojemności 175 lub 250 ml. co z
kolei oznacza, że w każdej takiej butelce jest od ok. 3 do 5 łyżeczek cukru.
To przecież tylko „zdrowy” soczek Smile)) Często wiele mam nie ma żadnego oporu
przed dawaniem dzieciom takich ilości słodkości dopóki im się
nie „przetłumaczy” tego na jednostki w „łyżeczkach cukru”.
Gdyby kazać jakiejś mamie nasypać 12 czy 20 łyżeczek cukru na talerzyk i
kazać dziecku ot… tak sobie „pojadać” ten cukier to pewnie taka mama
powiedziałby, że komuś tu nieźle odbiło, podczas gdy to właśnie ona sama dała
dziecku dokładnie tyle samo cukru tylko w formie ”zdrowego” soczku. To
wszystko w DODATKU do węglowodanów, które wchodzą w skład normalnych posiłków.


Należy też uwzględnić owoce, którymi wiele mam tak chętnie uszczęśliwia swoje
pociechy i opycha dzieci bananami, winogronami, gruszkami, jabłkami
(obowiązkowo!!!!) bo.. to takie zdrowe ! Trzeba dawać dzieciom owoce, ale nie
za wiele, szczególnie tych bardzo słodkich.

Monaluiza
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=36&w=34661031
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #86 : 2007-10-01, 19:14:01 »

macek: dowiedziono, dowiedziono, dowiedziono... Einstein rowniez dowiódł , że E=mc2- tylko ten dowód juz w 1953 r. podważył ks prof Sedlak, a w 1959 UDOWODNIŁ jego pomyłke. Od tamtej pory kilkunastu uczonych na świecie potwierdziło wywody Prof Sedlaka- i co ?????, a no nic - dalej stawiają "pały" za mc2/kwadrat/.
  Więc, ostrożnie z tymi dowiedzionymi dowodami.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #87 : 2007-10-01, 19:17:18 »

Po kolei systematycznie:

1sprawa toksyn w wątrobie

wątroba:mówisz ze kumuluje toksyny.A wdg. różnych statystyk (słyszałem mozęsz sprawdzić) człowiek w ciagu roku przyjmuje kilka kilogramów różnych chemikaliów zewsząd np. z szynek co masz tęcze.Profesor z SGGW powiedziała kiedyś ze w przetworach mięnych jest 30% miesa a 70% to chemia!!

Wiec uwaga Macek zamiast teoretyzować POMYŚL : ile masz lat? Ja ci powiem tak gdyby wątroba kumulowała te wszelkie toksyny to moja by była po 20 wielkości minimum mojego monitora jeśli nie większa...

Więc powiem tak watroba nie służy do kumulowania toksyn lecz jest do ich unieskzodliwiania i potem organizm je usuwa jeśli jest w stanie a zdrowy tak powinien zrobić. Mozę wiec coś jest toksyczniejszego ale z niedawnych lat zwierzęca bo wątroba jest zbyt wazna by zniej śmietnisko robić.

2sprawa dostarczania witaminy A z wątroby i wypowiedzi o szkodliwości nadmiaru witamin.

Piszesz że jest nadmiar łątwo przekroczyć i życzysz powodzenia.Trzeba przyznać ze z witamina A i D trzeba najbardziej uważać ale ile tej witaminy spowoduje toksyczność?Takze wypowiadasz sie na temat witamin ze nadmiary szkodzą ip itd.

Odpowiem: mam na swym forum kuilka FAKTÓW artykuły i dane od praktyków ludzi które całe zycie spędzili na badaniach witamin i suplementowaniu i maja pojcie.Np. dr.Holford cała praktyka lekarstka stosował i stosuje chyba suplementacje i nie zanotował ANI JEDNEGO PRZYDAPKU PRAWDZIWEJ TOKSYCZNOŚCI a poczytaj jak wielkie dawki dawał.Dla ciebie wielkie jeśli sądzisz ze powinno być RDA a powyzej to nadmiar. O nie.

TO SĄ FAKTY A  NIE MEDYCZNE BROSZURKI :/ i teorie.

Link do artykułów i opracowań dawek itp itd. tu znajdziesz.Nie wkleje bo by juz wyszło tak wiele że by nikt sie nie odnalazł co jest co.

http://szczesliwastrona.rew.pl/forum/viewforum.php?f=3



3Skąd wziąłem 10.000 lat i rolnictwo

Ponieważ powiedziałeś że człowiek nie jest przystosowany do diety niskoweglowodanowej. A nie jadł zbóz praktycznie nigdy przed rolnictwem wdg.historii wiec jedzac warzywa owoce i mięso był przystosowany ponieważ ją naturalnie stosował.

Mówisz ze mógł zjeść może i by mógł gdyby takie zboza wtedy istniały a powstały dopiero po krzyżówkach  a wtedy były to niejakie rzadkie trawy o malusich ziarnach niewystepujace prawie... jak pisze Marek Konarzewski.Zbóz w obecnej postaci nie było.

4IG to jakś mi nie podałeś faktów bo jak widzisz miałęm racje.
IG:
morele świeże:15
chleb biały pszenny 95

90:15=6x wyższy. Pisałęm że podałem wartości progowe. Żeby na maca to pokazac.

5.ziołą to przyparwy co włożyłeś mi do ust.
Wyśmiałeś mnie obraziłeś nazwałeś "nieukiem" pisząc ze zioła to przyparwy .Ale czy ja tak napisałem? ...przeczytaj ze zrozumieniem...

6.Pokaż badania

Często piszesz ze jest tak czy tak narazie nie dałeś zadnego badania by sparwdzic jego wiarygodnoćs na logike.

Poza tym piszesz zę taka wiedza itp.tak sie skłąda ze jest pełno badań i wskazuja różne rzeczy.

7.Piramida żywienia.

Tak masz racje lepsze to niż cywilizacyjne odżywianie ale mozę byc jeszcze lepiej bo wcale piramida taka super nie jest posiada poważne błędy.Lecz pewne aspekty przynosza korzyści. wiec MOŻE można tym polepszyć stan zdrowia. Ale czy na pewno? Bo minusy moga go pogorszyć.

8.Sól

Pokaż badania.Ja jakoś czytalem takie które wskazują ze sól nie jest zła.No i Weston zauważył ze prymitywne kultury jej używają.A mozę to ten JODEK? bo jesli jest nieorganiczy to mozę byc niezbyt fajny... Zobacz temat sól jodowana czy niejodowana.

PODSUMOWUJĄC:

Krzyczysz zamiast rozmawiać obrażasz wszystkich prawie naokoło.Narazie nic konkretnego nie napisałeś Dałeś tylko teorie i stwierdziłęś że tak czy tak jest .Nie widziałem badań wiarygodnych zresztą ZADNYCH!



I CO NAJWAŻNIEJSZE:Jesteś jak mówiacy o pływaniu a nie dotknąłeś nawet wody(nie chce cie obrazić ale ci to zobrazować). Nie zastosowałeś żadnego rodzaju Diety Niskowęglowodanowej wiec tak naprawde:

NIC NIE MOZESZ O NIEJ POWIEDZIEĆ bo na niej nie byłeś

Zastosuj przez mięsiąc co juz ci radziłem jaką diete niskowęglowodanowa niekoniecznie optymalną (to tez od jej rodzaju zależy)



Przeczytaj o badaniach doktora Westona Price'a .To jest niezaprzeczalne dzieło .Takie badanie po prostu tak wiele udowadnia i pokazuje. Wręcz nie można być aż takim ignorantem by przejsć obok tego. To naprawde byłaby głupota

http://www.westonaprice.org/brochures/wapfbrochure_pol.html

Z grubsza tyle.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #88 : 2007-10-01, 19:33:02 »

Dopiska w sprawie suplementacji:
Aha jeszcze dodam nazwiska które by warto wybrać z linka co podałem

1Rath 2Pauling 3Holford 4Janus
Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #89 : 2007-10-01, 19:35:30 »


Kumaj to na logikę, ludzie stosują rygorystycznie zasady ŻO będąc w zaawansowanych chorobach.
I nagle uzyskują poprawę,


Ku waszemu zaskoczeniu zywienie optymalne nie jest jedynym sposobem zywienia powodujacym wyzdrowienie, na dietach opartych na najnowszej piramidzie zywienia ludzie tez zdrowieją i sa ich tysiące razy więcej niz tych uzdrowionych zywieniem optymalnym.

Zgoda nie jest jedynym i w dodatku jest względnie mało znanym sposobem,
Gdyby tak zorganizować równe grupy i obserwować robione wyniki badań,
dostępnych dzisiaj dzięki nowoczesnej technice diagnostycznej.
plus NAJWAŻNIEJSZE !!! wyniki sekcji zwłok to ciekawe do jakich wniosków byśmy doszli ? Smile

macek10 doskonale wiesz, że już dzisiaj bez problemu można oszacować z grubsza na mniejszej ilości ludzi stosujących
ŻO(lcd) v. żywienie wedle "nowej piramidy" biorąc właśnie pod lupę badania monitorujące miażdżyce plus wyniki sekcji zwłok.

Problem jest jeden obie strony zwolenników po prostu mają interes w UKRYWANIU niewygodnych faktów. Smile
Nie dopuszczają do konfrontacji !!! Smile

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #90 : 2007-10-01, 19:45:17 »

Matti&macek10
Ponieważ korzystacie z tego samego dostawcy internetowego (UPC-TV Kablowa W-wa) i macie wspólne zainteresowania, możecie się umówić w realu Wink, bo jesteście chyba sąsiadami  Question
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #91 : 2007-10-01, 20:39:03 »

Aha toan sugerujesz ze sie ukrywam pod niskiem macek10...

Cóż musze cie rozczarować to nie ja...całkiem nie ja.Ale jak ci to udowodnić... Nie moge.

W każdym razie zostaje ci ocenie stylu pisania chyba. I co uważam.

Ooooo wiem co ci powiedziec macek jest za medycyną ciagle używa słowa medyczny.Ja jak wiesz niezbyt

Takze macek jest przeciwny DN a ja przecież jestem za.

Nie wiem skąd ci to przyszło do głowy ale na takich podstawach to u kazdego mozesz to wymyslić.

Aha i toan moz byś powiedział cos mądrego przecież znasz sie na DO bo jesteś szeryfem tu na forum i synem Jana Kwaśniewskiego wiec w takim powąznym temacie moze jkaieś argumenty czy wypowiedź bys dał. Dasz??
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #92 : 2007-10-01, 21:30:38 »

Matti, nikt kto czyta ten watek chyba nie podejrzewa że Matti=Macek10.to przeciez oczywista oczywistość  Razz Macie oboje tego samego providera, w Wawie chyba dosyc sporo ludzi korzysta z UPC co nie?  Laughing
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #93 : 2007-10-01, 21:33:50 »

"Oczywiśtość"?? czyżbyś oglądał tvn24 przed chwilą??
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #94 : 2007-10-01, 21:39:20 »

Takze macek jest przeciwny DN a ja przecież jestem za.
Matti masz racje potwierdzam że macek10  jest profesjonalnym i skutecznym doradcą dietetycznym po Akademi Medycznej przeciwny diecie niskowęglowodanowej – wysokotłuszczowej.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #95 : 2007-10-01, 21:55:58 »

Akceptuje (jak widać po wypowiedziach) jej formę niskokaloryczną  Very Happy.
Nie jest tak do końca stracony  Shocked .
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #96 : 2007-10-01, 22:04:05 »

A nie jadł zbóz praktycznie nigdy przed rolnictwem wdg.historii

Marek Konarzewski

 Marek Konarzewski nie jest ani archeologiem ani palontologiem wiec skad moze wiedziec jaki zboża rosły dawno temu.
Chyba tylko wg historii dr Kwasniewskiego bo wg oficajlej historii wypiek chleba miał się doskonale długo przed rolnictwem, i wcale nie rosły same trawy nadające się do niczego, oto przykład:


"Do niedawna ludność różnych krajów wykorzystywała jako pożywienie dziko rosnące rośliny mączyste do wypieku chleba, poniżej przedstawione sa tylko wystepujące w naszym kraju:

Manna, Perz właściwy ,Włośnica zielona, Stokłosa bezostna Bromus inarmis Leyss. stokłosa żytnia Bromus secalinus L., stokłosa polna Bromus arvenis L., stokłosa miękka ,Chwastnica jednostronna, Prosownica rozpierzchła, Mozga trzcinowata, Perłówka, Palusznik krwawy, Zamokrzyca ryżowa (Ryż dziki), Owies szorstki,  Jęczmień żytni , Wydmuchrzyca piaskowa,"

a miało tych zbóz nie być a jednak były i to sporo i to dosc obficie rosnace, jak Marek Konarzewski mogł to przeoczyć.

chleb biały pszenny 95

nie wiem skad masz te dane ale są błedne, chleb biały pszenny : 70
poza tym wykazujesz skrajną stronniczosc wybrałes prod zbozowy o najwyzszym IG i owoc o najnizszym IG, idąc twoim obiektywizmem to dziki ryż: 35, arbuz: 75

Wiec sora takiej bredni jak oskarżanie o raka  ziół to jeszcze nie czytałem

To jest wizytówka Twojej niewiedzy ja pisze o ostrych przyprawach a Ty mowisz o ziolach zamiennie z przyprawami, ja nie powiedzialem nic o ziolach tylko o przyprawach sam stwierdziles ze chodzilo mi o ziola choc tego nie powiedzialem.Skoro nie chcesz byc posadzany o niewiedze to nie pisz takich rzeczy.

Często piszesz ze jest tak czy tak narazie nie dałeś zadnego badania by sparwdzic jego wiarygodnoćs na logike.

Po pierwsze ciezko jest mi znalezc zrodla w internecie bo nie czerpie wiedzy z internetu, po drugie glownie pisze rzeczy ktore oficjalnie przez srodowisko medyczne uznawane jest za oczywiste i ogolnie nie przyjmuje sie podawania zrodel bo to nie sa zadne rewolucyjne odkrycia.
Niech Ci bedzie zrodla odnosnie soli: Sol, Issenberg" peptic ulcer disease", Dzianiszewski, Jarosz, "poradnik dla lekarzy", Porro "gastroentrologia i hepatologia", "choroby zoładka i dwunastnicy" Jarosz, Miedzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem.

Tak masz racje lepsze to niż cywilizacyjne odżywianie ale mozę byc jeszcze lepiej bo wcale piramida taka super nie jest posiada poważne błędy.Lecz pewne aspekty przynosza korzyści. wiec MOŻE można tym polepszyć stan zdrowia. Ale czy na pewno? Bo minusy moga go pogorszyć.

twierdzisz ze czolowe Uniwersytety na swiecie tworzą piramidę ktora zawiera wiele błedów? Podwazasz autorytet takich instytucji:
Harvard Medical School, Harvard School of Public Health, amerykański Departament Rolnictwa,  National Academy of Sciences.

Przeczytaj o badaniach doktora Westona Price'a .

Czlowieku nie rozumiem Cie czy Weston Price jest jakims autorytetem w dziedzinie zywienia, on był tylko dentysta i to w latach 20-30 jaki poziom wiedzy i metody analityczne wtedy były? Nie rozumiem czemu ma go traktowac jak żrodło mądrosci. Ale jesli juz sie czepnelismy Price'a to wiedz ze on powiedział " Nie ma najmniejszej wątpliwości, że najzdrowsi byli ludzie, którzy jedni mięso, mleko, nieprzetworzone ziarna i warzywa."
Dodatkowo "Właściwie Price nigdy nie zalecał zmniejszenia ilości spożywanych węglowodanów[u][/u], wspominiał natomiast wielokrotnie, że cukier, ciasta, pieczywo i produkty o znacznym stopniu przetworzenia były tymi składnikami diety, które doporowadziły do pogorszenia zdrowia populacji ludzkiej." Czyli nic nowego cukry proste so niezdrowe a produkty pelnoziarniste wrecz przeciwnie, taki stan wiedzy ma takze dzisiejsze srodowisko medyczne w dziedzinie zywienia.

NIC NIE MOZESZ O NIEJ POWIEDZIEĆ bo na niej nie byłeś

nie trzeba byc alkoholikiem zeby wiedziec iz alkohol szkodzi.

Gdyby tak zorganizować równe grupy i obserwować robione wyniki badań,
dostępnych dzisiaj dzięki nowoczesnej technice diagnostycznej.


Gwarantuje Ci ze osoby stosujace sie do najnowszej piramidy zywienia mialyby zaskakujaco drożne aorty itp, sam bylem przy sekcjach osob zdrowo odzywiajacych sie nie na diecie optymalnej i organizm mialy jak niemowlaczek.

Ja nie obrazam nikogo jedynie reaguje na ostre słowa pod moim adresem, tak mam w naturze, gdyby z waszej strony bylo miło i kulturalnie ja tez bym tak sie zachowywał, Nie przecze ze  masz Matti sporą wiedzę czytając Twoje posty na Twoim forum mozna to przyznać, nie zawsze jednak z tych zrodeł ktore ja mam a wiadomo ze na swiecie nic nie jest za albo przeciw zawsze sa dwie strony barykady i wg mnie nie wszystkie argumenty sa poprawne.
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #97 : 2007-10-01, 22:08:16 »

Akceptuje (jak widać po wypowiedziach) jej formę niskokaloryczną

forma niskokaloryczna diety optymalnej jest zwyczajna dieta niskokaloryczną to przyznaja nawet doradcy zywieniowi dlatego nie ma sie czemu dziwic ze powoduje spadek wagi a ilosci tłuszczów nie przekraczaja zbytnio ilosci zalecanych wiec nie ma zbyt wiele "ale" choc oczywiscie są.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #98 : 2007-10-01, 22:13:18 »

Macek10 - jakiej jesteś zwolennikiem diety?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Czemu nikt nie mówi o wadach diety optymalnej
« Odpowiedz #99 : 2007-10-01, 22:15:31 »

Największą wadą DO jest spadek obrotów aptek w okolicach domów optymalnych, a także piekarni, ciastkarni i mcdonalda (czy jak mu tam).
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.