forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 23:24:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660338 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  węglowodany
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: węglowodany  (Przeczytany 6296 razy)
basteeek
Go


Email
węglowodany
« : 2009-01-25, 11:57:24 »

Witam wszystkich. Mam pytanie wczoraj byłem na imprezie i przesadziłem z weglowodanami mysle ze około 150 (głownie z piwka) czy jest sens bym dzis nie jadł ich wcale czy jesc normalnie? Pozdrawiam
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #1 : 2009-01-25, 17:16:49 »

ja bym nie jadla
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: węglowodany
« Odpowiedz #2 : 2009-02-16, 14:41:34 »

W moich notatkach z Jastrzębiej Góry, podanych przez lekarza optymalnego, mam zapisane, że niedobór węglowodanów powoduje:
-ciała ketonowe w moczu
-bóle łydek (skurcze poranne)
-częste ziewanie, senność w dzień
-bezsenność w nocy, koszmary (głównie nad ranem)
-brak koncentracji
-bóle głowy, otumanienie
-zmęczenie poranne
-gorsze widzenie (zamazany obraz)
-kołatanie serca
-no, sporo tego..(mogą występować tylko niektóre z nich) ale czemu to podaję? Może komuś się przyda do zdiagnozowania swoich dolegliwości i łatwego pozbycia się ich. Ja ostatnio nie sprawdzałam dłuższy czas proporcji BTW ,(teraz przez 3 dni chcę dla orientacji sprawdzać) ,jednak węglowodany kontroluję, bo mam skłonności do spożywania ich w zbyt małej ilości. Brak węglowodanów poznaję prawie bezbłędnie po koszmarnym śnie. Nie musi być on straszny, ale jest taki realny..Sprawdzam paskiem Keto-Diastix i ewentualnie zwiększam spożycie węgli.     Renia
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #3 : 2009-02-16, 16:34:58 »

na koszmary Wink polecam zwiekszony wysiłek fizyczny. Gwarantuje, że przy odpowiednim daniu sobie w kość mozna nie mieć snów - nic, zero - człowiek zasypia, wstaje i nic nie pamieta Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: węglowodany
« Odpowiedz #4 : 2009-02-16, 16:41:15 »

Mi pomagają węglowodany w ilości 70g dziennie, a co do wysiłku fizycznego, szczególnie ruchu na świeżym powietrzu, to nie mam się czym pochwalić. Mam nadzieję, że wiosna, (może ptaszki) mnie zmobilizuje Smile
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #5 : 2009-02-16, 17:15:06 »

prawidłowe odżywianie jest bardzo ważne, ale ruch nie mniej. Zanim poznałem ŻO jadłem "bele co" Wink ale zawsze starałem się być w miare aktywny fizycznie no i jakoś szło Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: węglowodany
« Odpowiedz #6 : 2009-02-16, 17:22:54 »

Gratuluję aktywności fizycznej i skłonności poetyckiej Laughing
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #7 : 2009-02-16, 18:37:07 »

Mi pomagają węglowodany w ilości 70g dziennie...

renia, a mam pytanie do ciebie, tak z ciekawosci - ile jesz tluszczu, no i bialka?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: węglowodany
« Odpowiedz #8 : 2009-02-16, 20:42:40 »

Dość długo nie sprawdzałam mojego BTW, podam jak skontroluję orientacyjnie przez trzy dni.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: węglowodany
« Odpowiedz #9 : 2009-02-16, 20:54:13 »

Dzisiaj mam B-45, T-135, W-66
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #10 : 2009-02-16, 22:02:09 »

aha, dzieki
no bo czesto sie ostatnio zastanawiam, z czego wynika ta hipoglikemia przy np 0.5g W/kg, czy na przyklad nie z niedoboru T
tez to kiedys czesto miewalam
nawet kiedys, 2-3 lata temu zemdlalam Rolling Eyes - po spozyciu alko
Zapisane
Meg
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #11 : 2009-03-03, 19:20:24 »

No włśnie co do zbyt małej ilości spożytych węglowodanów to po jakim  czasie powstają ciała ketonowe w moczu?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: węglowodany
« Odpowiedz #12 : 2009-03-03, 19:47:53 »

U mnie już następnego dnia są, a po dwóch godzinach po zjedzeniu odpowiedniej dla mnie dawki węglowodanów, znikają. Smile
Zapisane

Meg
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #13 : 2009-03-03, 22:00:56 »

No własnie a u mnie nie ma ich wogóle nawet wtedy kiedy zjem mało weglowodanów ,zaczynam sie zle czuc a ketonów nie ma,czytałam gdzieś że pojawienie sie cial ketonowych prowadzi do chudniecia.Prawda czy falsz??
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: węglowodany
« Odpowiedz #14 : 2009-03-03, 22:47:08 »

No własnie a u mnie nie ma ich wogóle nawet wtedy kiedy zjem mało weglowodanów ,zaczynam sie zle czuc a ketonów nie ma,czytałam gdzieś że pojawienie sie cial ketonowych prowadzi do chudniecia.Prawda czy falsz??
Najprawdziwsza prawda  Very Happy wtedy organizm zjada tłuszczyk , ale nie przekraczaj dozwolonej ilości krzyżyków ...bo kurcze łydek mur i serduszko kołacze...

Ja daję sobie wieczorkiem luzik i wcinam pestki słonecznika + dynia . Odkąd  się tym futruję waga wolniej spada , ale już nie musi tak bardzo  Smile.


pozdrawiam Mari.

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 21 zapytaniami.