forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 04:06:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.  (Przeczytany 45646 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #80 : 2009-09-13, 19:23:17 »

Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #81 : 2009-09-13, 20:10:53 »


jodyna i rajstopy....haha
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #82 : 2009-09-13, 21:01:30 »

Violu,

proponuję przeczytać jakąś książkę nt DDA, wiele spraw się wyjaśni i dzięki temu nie trzeba będzie o paniach uwikłanych w alkoholizm męża (zdarza się również, że odwrotnie) nazywać (pogardliwie?) "planktonicznymi".

Uogólnienia są objawem znerwicowania, nawiasem mówiąc. Nie ma innych ludzi niż "planktoniczni". I alkoholicy i ich koalkoholiczne żony też w tym klubie. Dr Jan Kwaśniewski znalazł pomoc na wyciszenie nerwic dietą, jednak edukacja o mechanizmach psychologicznych i ich dynamikach też jest warta uwagi, bo bez niej łatwo, za łatwo o krzywdzące innych błędy.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #83 : 2009-09-13, 21:47:14 »

Violu,

proponuję przeczytać jakąś książkę nt DDA, wiele spraw się wyjaśni i dzięki temu nie trzeba będzie o paniach uwikłanych w alkoholizm męża (zdarza się również, że odwrotnie) nazywać (pogardliwie?) "planktonicznymi".


W którym miejscu nazwałam żony uwikłane w alkoholizm mężów "planktonicznymi"? najlepiej zacytować, wtedy trudniej o błedy...

Pozwoliłam sobie wyrazić opinię na temat kobiety która na własne życzenie spiep...sobie życie, świadomie wiążąc się z alkoholikiem, zresztą nie ona pierwsza i nie ostatnia, każdy z nas popełnia błędy i najczęściej jest tak, iż sami musimy płacić za "rachunki które wystawia nam życie".....


Moje życie wygląda tak a nie inaczej tylko dlatego że włożyłam w to bardzo dużo wysiłku, pracy podyktowanej ambicjami i rozsądkiem....
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #84 : 2009-09-13, 22:42:28 »

Violu,

proponuję przeczytać jakąś książkę nt DDA, wiele spraw się wyjaśni i dzięki temu nie trzeba będzie o paniach uwikłanych w alkoholizm męża (zdarza się również, że odwrotnie) nazywać (pogardliwie?) "planktonicznymi".


W którym miejscu nazwałam żony uwikłane w alkoholizm mężów "planktonicznymi"? najlepiej zacytować, wtedy trudniej o błedy...

Pozwoliłam sobie wyrazić opinię na temat kobiety która na własne życzenie spiep...sobie życie, świadomie wiążąc się z alkoholikiem, zresztą nie ona pierwsza i nie ostatnia, każdy z nas popełnia błędy i najczęściej jest tak, iż sami musimy płacić za "rachunki które wystawia nam życie".....


Moje życie wygląda tak a nie inaczej tylko dlatego że włożyłam w to bardzo dużo wysiłku, pracy podyktowanej ambicjami i rozsądkiem....




Krasnoludki są na świecie. OK. To w odpowiedzi na pytanie o określenie, które i mnie się nie podobało.

Co do pozostałej części wypowiedzi, propnuję TAK TRZYMAĆ. I się nie dziwić jak się co sp...przy, że zacytuję Smile
Ponoć jak się spadnie z dużego (ambicje) konia to mniej boli.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #85 : 2009-09-13, 23:22:03 »

owszem, używałam zwrotu "planktoniczne panie" w dziale prasówka a dotyczyło to potencjalnych kobiet zmieniających rozmiar swojego biustu...który to zwrot miał w sposób jaskrawy oddać głupotę kobiet z lekkomyślnością traktujących własne ciało....
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #86 : 2009-09-13, 23:53:06 »

Viola, masz rację, ale często miłość jest ślepa.. Smile

Dobry późny wieczór Wink

    A według mnie ma być ślepa. Very Happy ( pod warunkiem, że wszystkie pozostałe zmysły funkcjonują należycie- Viola44 o tym wspomniała) Troszkę OT.........przepraszam.


         Alkoholizm, majątek, utrata zdrowia, poglądy religijne, zmiana orientacji seksualnej, .... zmiana sposobu żywienia Wink, to tylko kilka elementów, których ktoś mógł nie wziąć  pod uwagę, bo jak!
Nie napiszę więcej, bo zacznę filozować Wink

I na dobranoc ......
  Powierzyłem książkę Jana o żywieniu optymalnym pewnemu AA. (Może to dziwne, ale dostrzegłem w nim coś człowieczego). Mimo mojej prośby, żeby specjalnie z tym się nie afiszował, otwarcie przedstawił swojej rodzinie jakie ma plany żywieniowe. Odpowiedź była krótka-SEKTA. Od pół roku na pseudo- DO, ale podczas spotkań(co dwa, trzy tygodnie) co raz mniej słyszę o piwnych rekordach, a coraz częściej o dzieciach(ma ich dwoje).
 .... nie jestem terapeutą,
                                               kolorowych.........

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #87 : 2009-09-13, 23:59:17 »

To jeszcze raz OK. Nie ma mocnych więc uznajmy że albo wszyscy są planktoniczni, albo nikt. Długo temu słówku się przyglądam i coraz bardziej mam go za destrukcyjne.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #88 : 2009-09-14, 17:39:06 »

masz być w życiu niezależna finansowo czyli uczyć się, zdobyć dobry zawód....

i tego sie trzymamy i tak będzie - Hough! Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #89 : 2009-09-14, 17:55:22 »

masz być w życiu niezależna finansowo czyli uczyć się, zdobyć dobry zawód....

i tego sie trzymamy i tak będzie - Hough! Smile

to bardzo rozsądne z Waszej strony...Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #90 : 2009-09-14, 17:59:29 »


        Alkoholizm, majątek, utrata zdrowia, poglądy religijne, zmiana orientacji seksualnej, .... zmiana sposobu żywienia Wink, to tylko kilka elementów, których ktoś mógł nie wziąć  pod uwagę, bo jak!
Nie napiszę więcej, bo zacznę filozować Wink


Radzieńku jeśli znajdziesz chwilkę czasu pofilozofuj, chętnie poczytamy, przynajmniej ja na pewno. Smile bardzo lubię czytać czyjeś przemyślenia bo kazdy człowiek to odrębna niepowtarzalna wartość....Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #91 : 2009-09-14, 19:25:56 »


Radzieńku jeśli znajdziesz chwilkę czasu pofilozofuj, chętnie poczytamy, przynajmniej ja na pewno. Smile bardzo lubię czytać czyjeś przemyślenia bo kazdy człowiek to odrębna niepowtarzalna wartość....Smile

Zgoda, ale będę starał się na temat Very Happy, ............. a przynajmniej w temacie:D Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #92 : 2009-09-14, 19:36:03 »

masz być w życiu niezależna finansowo czyli uczyć się, zdobyć dobry zawód....

i tego sie trzymamy i tak będzie - Hough! Smile

Obudzicie niedźwiedzia i znowu ................................... poczytam o "planktonie".
  Wiecie-.... zdobywam zawód, wykształcenie(może być odwrotnie Wink) i pędzę pracować do banku, żeby po jakimś czasie zalogować się na tym forum w poszukiwaniu "Człowieka" Very Happy (dla pracujących w banku- zbieżność zupełnie przypadkowa jak mój wiek Smile)
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #93 : 2009-09-15, 12:35:05 »

Wiecie-.... zdobywam zawód, wykształcenie(może być odwrotnie Wink) i pędzę pracować do banku, żeby po jakimś czasie zalogować się na tym forum w poszukiwaniu "Człowieka" Very Happy

Smile Musisz przyznać radzio, że dobra praca , dobry zwód nadaje sens naszemu życiu....podnosi poczucie wartości, jest motorem działania i ugruntowuje świadomość iż jesteś małą cząstką z całości mającej swój udział w tworzeniu dziedzictwa dla przyszłych pokoleń....Smile

Nie ma nic bardziej destrukcyjnego dla człowieka jak pustka egzystencjalna objawiająca się stanem nudy, nieprzydatności, zawieszeniem w próżni....Sad

Człowiek jest tylko człowiekiem ale w tej ogromnej masie ludzkości jest sporo wartościowych jednostek, wystarczy uważnie się rozejrzeć, "dokładnie przyjrzeć" by nie przegapić szansy  ............Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #94 : 2009-09-15, 12:43:53 »

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #95 : 2009-09-17, 22:51:25 »

Radzio , mi kiedyś przyszło do głowy, ktoś tu też coś już pisał chyba na ten temat,że alkohol to weglwodany, nadmiar ich i niemożność ich przerobienia to alkoholizm ale nic nie jest proste bo nawet mój syn po 3 latach zdrowia dostał zapalenie uszu więc dopiszę tylko:

alice Miller ""Mury milczenia"

" Żadna potrzeba nie usuwa starej tęsknoty, lecz wzmacnia, poprzez powtarzanie , dawną tragedię. Butelka alkoholu lub papieros, które ,ożna trzymać w ręku , odstawić gdy nie są potrzebne i zaraz po nie sięgnąć gdy zajdzie taka potrzeba, stwarzają stan zadowolenia, który może zapewnić będąca do dyspozycji matka. ALe ponieważ realna matka nie była do dyspozycji.... dziecko nie może doświadczyć ani dobrej symbiozy, ani uwalniającego odłączenia i przez całę swoje życie pozostaje zależne od nigdy nie posiadanej wymarzonej matki. "

Nie wchodzę w dyskusje o planktoie bo jakoś nigdy tego okreslenia i wywodów w tym temacie nie potrafiłam ogarnąć swoim rozumkiem i uczuciami. To dla mnie jakiś rodzaj uprzedzenia, a ponieważ w stosunku do mojej osoby często się stykałam i nadal odzuwam uprzedzenia to mam do tego smutne odczucia.

Pozdrawiam nowo przybyłych.

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DDA-Dorosłe Dzieci Alkoholików-o mnie, o innych, o wielu z Was.
« Odpowiedz #96 : 2014-05-23, 09:39:31 »


        Alkoholizm, majątek, utrata zdrowia, poglądy religijne, zmiana orientacji seksualnej, .... zmiana sposobu żywienia Wink, to tylko kilka elementów, których ktoś mógł nie wziąć  pod uwagę, bo jak!
Nie napiszę więcej, bo zacznę filozować Wink


Radzieńku jeśli znajdziesz chwilkę czasu pofilozofuj, chętnie poczytamy, przynajmniej ja na pewno. Smile bardzo lubię czytać czyjeś przemyślenia bo kazdy człowiek to odrębna niepowtarzalna wartość....Smile

"Pofilozo jest -fuj". Very Happy
Dam przykład- taki Dyzio.  Laughing

Położył się Dyzio na łące,
Przygląda się niebu błękitnemu
I marzy:

"Jaka szkoda, że te obłoczki płynące
Nie są z waniliowego kremu...
A te różowe -
Że to nie lody malinowe...
A te złociste, pierzaste -
Że to nie stosy ciastek...
I szkoda, że całe niebo
Nie jest z tortu czekoladowego...
Jaki piękny byłby wtedy świat!
Leżałbym sobie, jak leżę,
Na tej murawie świeżej,
Wyciągnąłbym tylko rękę
I jadł... i jadł... i jadł..."

Tu wiem jedno, o mannie jednak nie wspomniał- dziwne . Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 21 zapytaniami.