forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 07:06:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660343 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Recepta na pasożyty
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Recepta na pasożyty  (Przeczytany 425983 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #100 : 2006-12-18, 23:20:47 »

To już opisane w psychologii. Nazywa się osobowość typu C.
Przeżywanie emocji negatywnych, bez ujawniania ich sprawcom tych emocji.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #101 : 2006-12-19, 12:12:56 »

Cytuj z:    Lekarka
Tomek, szczęście rzeczywiście nieprawdopodobnie razi niektórych ludzi.
Ale, Tomek, ta uwaga nie może dotyczyć moich komentarzy na forum. Moja malutka analiza nie ma nic wspólnego z zazdrością. Starałam się napisać, co zauważyłam. Wasza sprawa, co z tym zrobicie.

Cytuj
Dlatego cały czas piszę o UŚWIADOMIENIU sobie wyrządzonej krzywdy, potępieniu takich czynów i realistycznym spójrzeniu na rodziców. Dopiero wtedy można naprawdę "przeciąć pepowinę" i uwolnić się od nienawiści. Nie ma to nic wspólnego z przebaczeniem.
Jak to nie ma nic wspólnego z przebaczaniem? Very Happy To jest właśnie droga do przebaczenia.
Czy ty nie rozumiesz "przebaczenia" zbyt dosłownie?  Tekst poniżej:
Cytuj
kobieta zgwałcona w dzieciństwie przez członka rodziny, która "wybaczyła", nie będzie stawać w obronie swojego dziecka
tez o tym świadczy.
Taka kobieta jeśli WYBACZYŁA, to wczesniej uświadomiła sobie, potępiła i uwolniła się od nienawiści. Ona jest juz bardziej świadoma. Nawet nie dopuści do skrzywdzenia dziecka.
 
Ja jednak czuję od ciebie duzo negatywnych emocji. Sam fakt ogłoszenia w taki sposób na forum swojej niechęci do rodziców, świadczy o ciągłym zwiazku emocjonalnym.  Nie sądzę, żebyś uwolniła się od nienawiści.
Cytuj
Podziwiam zdolności pisania w sprawie, o której nie wie się nawet ogólnie, nie mówiąc już o 35 latach szczegółów.
Te słowa, choc nie bezpośrednio, (uwaga na choroby) też świadczą o zajadłości.
Jak łatwo reagujecie i wciagacie się w zaczepki Elmo.

Sama wiedza i nawet terapia nie załatwiaja sprawy. Trzeba pracować na sobą.
Postaraj sie odebrać moje słowa jako zwykłe spstrzeżenia, a nie rozzłoszczą cię. Pozdrawiam Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #102 : 2006-12-19, 13:12:17 »

Ja jednak czuję od ciebie duzo negatywnych emocji. Sam fakt ogłoszenia w taki sposób na forum swojej niechęci do rodziców, świadczy o ciągłym zwiazku emocjonalnym.  Nie sądzę, żebyś uwolniła się od nienawiści.

Ewo, to jest jedynie Twoje subiektywne odczucie, nie musi ono jednak wcale pokrywać się z rzeczywistością.

M
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #103 : 2006-12-19, 13:24:34 »

Oczywiście! Nie przemawiam tu z ambony  Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #104 : 2006-12-19, 13:30:42 »

 Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę.
      Otóż Ewo, wyobraź sobie człowieka, który nagle - po wielu latach autoanalizy i poszukiwań, wreszcie znajduje sposób na szczęście. Pomysł jednak nie jest powiedzmy...popularny.
    Pomimo wszystko jednak chce się podzielić tym z innymi ludźmi. Jaki jest tego wynik ? Widać to nieuzbrojonym okiem w każdym z możliwych aspektów.

  Dziwią też Twoje sugestie o agresji i nienawiści. Tym bardziej, że w postach o Bogu i wierze, ludzie uważający się za prawie  za ramię Boga sieją potworny jad.

Tomek
   
       
     
   
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #105 : 2006-12-19, 13:33:25 »

Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę.
      
Tomek       
    

Info o filmie , bo moja odpowiedź na Twoje pytanie utkwiła we wnętrznościach wątku "psyche..".Wersja niemiecka to "Requiem" , podobna bardziej zgodna z faktycznym przebiegiem wydarzeń.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #106 : 2006-12-19, 14:13:40 »

 Bardzo dziekuję Bruford !
  Przyznam, że miałbym kłopot i tylko pewnie przypadek mógł sprawić, bym odnalazł ów film pod tytułem "Requiem" Smile
        Dodam też, że nawet hollywoodzka wersja robi wrażenie, choć może zbyt nachalnie. Może Amerykanie czegoś się nauczą od Japończyków. Od europejskiej wersji spodziewam się głębokiego studium psychologicznego.

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #107 : 2006-12-19, 14:49:59 »

Bruford ,oglądnij sobie lepiej " Szpiega z krainy Deszczowcow" albo " Bolka i Lolka" czy "Reksia"  Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #108 : 2006-12-19, 15:27:33 »

Brufordzie, właśnie przeczytałam recenzję i wygląda na to, że jest to wartościowy film psychologiczny, a tematyka jest wciąż aktualna.

http://www.filmweb.pl/Rekwiem+%282006%29,recenzje,FilmReview,id=289650

Jeszcze raz, dzięki za rekomendację! Znalazłam w pewnym miejscu wersję hiszpanojęzyczną bez napisów, oraz niemiecką. Napisy gdzieś ponoć są (tylko angielskie i w dodatku ponoć kiepskie), ale nie ma polskich. Jakbyś trafił na dodatkowe info, lub oryginalne DVD, to podziel się info, please.

Marishka
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #109 : 2006-12-19, 15:41:18 »

Brufordzie, właśnie przeczytałam recenzję Marishka

Będę próbował tu u siebie złowić DVD , ewentualnie przez net.Mam nadzieję , że będzie bardziej zbliżony dp rzeczywistości niż wersja amer., mniej jednostronny w ocenie , powiedzmy.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #110 : 2006-12-19, 21:33:19 »

Cytuj
Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę.
      Otóż Ewo, wyobraź sobie człowieka, który nagle - po wielu latach autoanalizy i poszukiwań, wreszcie znajduje sposób na szczęście. Pomysł jednak nie jest powiedzmy...popularny.
  Very Happy Jeszcze wam sie chce? Ja juz wam wierzę na słowo Very Happy
Ale pozwolę sobie dodać, że wywalenie ze swojego zycia rodziców, to wcale nie jest oryginalny pomysł  Confused Takich przykładów jest na kopy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #111 : 2006-12-19, 21:39:07 »

Ja natomiast proponuje ,aby coniektorzy obejrzeli sobie film psychologiczny pt. " Krecik" to jest chyba czeski film.Super,polecam.
O jeszcze przypomnial mi sie jeden " Przygód kilka wróbla ćwirka" -to jest dramat psychologiczny ,dla ludzi o mocnych nerwach ,bardzo polecam szczególnie Tomkowi i Brufordowi,chociaz nie wiem czy Bruford "zniesie" taki film.
Pa!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #112 : 2006-12-19, 22:25:05 »

Och, Elmo!!! A zechcesz mi zdradzić sekret, gdzie mogę nabyć oryginalną wersję ptasią? Chodzi mi, oczywiście o Wróbelka Świrka. Bedę ci wielce zobowiązana. Istna uczta dla konesera.
Z poważaniem  Idea
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #113 : 2006-12-20, 08:10:04 »

Ewa!! Szukalam calą noc dla Ciebie linku ,gdzie mozna nabyc wersje oryginalną.I wyobraż sobie ,ze w koncu znalazlam !  Very Happy W jezyku uzbekistanskim .Mam tu dla Ciebie link

www.wrobeluzbekin.psychodram/twardziludzie.uz

Film jest dosyc drogi ,nie wiem ,czy Cie bedzie stac ,jesli nie ,to moze forumowicze ,złozą sie po 2 zł i przesla na Twoje konto .Na mnie jednak nie licz ,bo juz sie splukalam ,zamowilam wersje oryginalną Muminków-to jest horror psychologiczny ,gdzie matka znęca sie nad dzieckiem( naklada mu na glowe zimą, czapke wbrew jego woli) .Normalnie masakra.Takich rodzicow powinni pozbawiac praw rodzicielskich!!!

Mam nadzieje Ewa ,ze Ci pomoglam . Cool

Elmo  Cool


Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #114 : 2006-12-20, 13:06:07 »

Ewa ! powiem Ci cos na ucho .Slyszalam ,ze Toan ma w wigilijną noc tzn. o północy, wkleic na kilka sekund swoje zdjecie  Shocked  Very Happy  .Bądźmy więc przygotowane  Cool  .Ja tu będe stala na czatach  Cool

elmo  Cool
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #115 : 2006-12-21, 01:02:37 »

Koleżanko Elmo, och tak, pomogłaś mi. Ale działasz na mnie  Rolling Eyes Czuję sie jak ta sosna rozdarta na pół. Z jednej strony uspokoiłam się, że mam wreszcie ten bestseller, ale śmiałam się z radości tak mocno i tak dlugo  Mr. Green, ze nie wiem, czy bedę miała nastrój, by oglądać ten horror. Nie wiem, nie wiem, doprawdy. Czuję się rozdygotana.
Poczytam troszkę postów, może dojdę do siebie.  Koleżanko, a nie masz czegoś w lżejszym języku, np. suahili? Mam w swojej filmotece Jacka i Agatkę. To unikat, wiesz? Nie sądzę, zebyś wiedziała, o co chodzi. Może kiedyś dam ci do obejrzenia. Mam nadzieję, że cos z tego zrozumiesz.
Teraz kończę, bo leci wieczorynka.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #116 : 2006-12-21, 01:06:00 »

Elmo! Zdjęcie Toana? Phi! Mam to juz za sobą. Nie będę cię więc zastępowała na czatach. Moze Jona sie zgodzi? Zapytaj.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #117 : 2006-12-21, 01:12:27 »

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #118 : 2006-12-21, 09:22:45 »

Ewa !!! Ja nie chce Jacka i Agatki !!!!!! Przymierzalam sie do tego juz dwa razy .To nie na moje nerwy!!!Obejrzalam poczatek i musialam wylaczyc .To co sie tam dzieje jest przerazajace .Podziwiam Cie ,ze mozesz to oglądac  Shocked  Surprised

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #119 : 2006-12-21, 09:31:32 »

A co do tego zdjecia Toana ,to nie kryje ,ze mam do Ciebie troszke żal.Kumplujemy sie od dziecka ,a ty to przede mną ukrywalas .Nie musialas .Ja mam chlopaka swojego .Poznalam go 2 tyg temu na dyskotece .Tydzien temu powiedzial mi ,ze mnie kocha,teraz mowi mi to codziennie.Wiesz jaka ja jestem szczesliwa ,ze w koncu znalazlam milosc swego zycia  Very Happy .Tylko jest jeden problem  Confused Rodzice zabraniaja mi sie z nim spotykac,mowia ze on nie jest dla mnie.
Wiesz ,co? mam ich dosyc .Ja lepiej wiem co jest dla mnie dobre  Exclamation Mam juz 15 lat i potrafie o siebie zadbac.
A oni mi ciagle powtarzaja : ucz sie ,ucz sie " -do znudzenia!!! W koncu uciekne z domu i wyjedziemy gdzies z moim chlopakiem .Jestem pewna ,ze on mnie kocha ,bo mi mowi o tym! i Pa  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.