forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 05:32:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659786 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Recepta na pasożyty
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Recepta na pasożyty  (Przeczytany 425031 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #380 : 2013-07-08, 18:30:39 »

http://www.scienceinschool.org/2011/issue20/horrors/polish
Znalazłam tylko to o rekinach i pasożytach.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #381 : 2013-07-08, 18:36:56 »

A co to są rejtany u rekina? Rolling Eyes
Inaczej podnawki, kilka rodzajów ryb z przyssawką, które przyczepione do rekinów i niektórych waleni, podróżują z nimi, żywiąc się resztkami posiłków.
Dawniej uważano, że rekiny i walenie nic z tego nie mają, ale te, które już miały swoje podnawki, a zostały ich pozbawione, "tęsknią".
Prawdopodobnie, podnawki reagują na chemię wody, może zapachy czy dźwięki, powiadamiając żywiciela o zmianach specyficznym zachowaniem, które ten nauczył się czytać...
Ma to znaczenie np. podczas godów, a to już nie w kij pierdział Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #382 : 2013-07-08, 18:38:43 »

Podnawki znam. No, tak.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #383 : 2013-07-08, 19:23:54 »

Możliwe, że tak. Ale co masz na myśli pisząc , ze niewielka ich ilość nie zrobi nic złego. Fuj , to taki soliter to niewielka ilość ale za to ile metrów. A może faktycznie profilaktycznie.
Tak masz rację , że o obrzydliwość chodzi. Ble. A jak coś jest na rzeczy i tak się odrobaczać jak pies ?
A ile Ci zje taki jeden czy dwa?
Toksyn też wydali niewiele.
Niczym to nie grozi dla trzymającego poziom organizmu Laughing
Nawet marny robak wie, że nie kąsa się ręki, która karmi.
Przecież one żyją dzięki nam, w ich interesie leży utrzymywanie żywiciela w dobrej formie...
Jakieś larwy wędrujące, owszem, ale jaki % to ma?
Nasze psy, odkąd przestaliśmy je odrobaczać w ciemno, tylko badać kał(od 6 lat nie było potrzeby odrobaczania)nabrały pięknego połysku i nie czuć im z pyska...
Nie jestem czubkiem, jak Hani i nie twierdzę, że należy się celowo zarażać, bo to zdrowe, ale jak nie szkodzi, po kiego tykać?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #384 : 2013-07-08, 20:06:35 »

 Rolling Eyes Confused
No, tak czasami to jednak lepiej żyć w błogiej nieświadomości.  Sad Jakoś kiedyś wydaje mi się nie było tematu - korzyści z pasożytów. Świadomość , że jakaś larwa we mnie wędruje nie napawa mnie radością  Confused no , ale jak ona dba o moje zdrowie to niech sobie żyje. A fuj. Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #385 : 2013-07-08, 20:13:29 »

 Laughing a fuj... Confused Laughing
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #386 : 2013-07-08, 20:15:41 »

W mordę jeża nigdy tak nie myślałam o pasożytach. To ze względu, że jesteś biologiem tak uważasz ? Rolling Eyes  Biolodzy tak uważają?  Rolling Eyes A tu lekarze ( na Ukrainie jest to bardzo popularne i w Rosji też) w Polsce propagują odrobaczanie jako regularny zabieg. Rolling Eyes

W ogóle są różne pożyteczne aczkolwiek obrzydliwie wyglądające stworzenia typu minóg czy śluzice.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #387 : 2013-07-08, 20:19:30 »

Kiedyś już pisałam na Forum, że np. taki ohydny minóg to przysmak mojego Taty.  Confused
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #388 : 2013-07-08, 20:21:43 »

Możliwe, że tak. Ale co masz na myśli pisząc , ze niewielka ich ilość nie zrobi nic złego. Fuj , to taki soliter to niewielka ilość ale za to ile metrów. A może faktycznie profilaktycznie.
Tak masz rację , że o obrzydliwość chodzi. Ble. A jak coś jest na rzeczy i tak się odrobaczać jak pies ?
A ile Ci zje taki jeden czy dwa?
Toksyn też wydali niewiele.

Tak, nie no co żyjątku żałować. Confused O matko. Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #389 : 2013-07-08, 20:30:44 »

W mordę jeża nigdy tak nie myślałam o pasożytach. To ze względu, że jesteś biologiem tak uważasz ? Rolling Eyes  Biolodzy tak uważają?  Rolling Eyes A tu lekarze ( na Ukrainie jest to bardzo popularne i w Rosji też) w Polsce propagują odrobaczanie jako regularny zabieg. Rolling Eyes

W ogóle są różne pożyteczne aczkolwiek obrzydliwie wyglądające stworzenia typu minóg czy śluzice.
Większość ludzi, co mają stykę z biologią, mówi: truć, bić, zabić, nawet jak nic nie ma, profilaktycznie Laughing
Znam dwie poważne, wyjaławiane regularnie z pasożytów, osoby.
Otyłe, postarzałe przedwcześnie, z cukrzycą i nadciśnieniem oraz workami leków i suplementów.
Przecież nauki biologiczne takie postępy uczyniły, nie?
Biedni ci nasi przodkowie byli, bo nawet o pasożytach nie wiedzieli, słodki Jezu, jak oni sobie dawali radę???
My też często tutaj używamy tej figury, "jak oni kiedyś dawali sobie radę", ale tylko wybiórczo, nieprawdaż?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #390 : 2013-07-08, 20:34:40 »

Kiedyś już pisałam na Forum, że np. taki ohydny minóg to przysmak mojego Taty.  Confused
Minogi to chyba bezżuchwowce, a może bezczaszkowce, w każdym razie kręgowce.
Takie prawie ryby Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #391 : 2013-07-08, 20:36:40 »

"Jak oni sobie dawali radę" jest używane wybiórczo i w zależności jaką tezę chcemy potwierdzić albo sobie dawali albo nie dawali.  Ale faktem jest , że dawali sobie radę. Czy w epoce paleolitu tak często przywoływanej czy średniowieczu albo starożytności. Leczyli, robili jakieś operacje, rodzili się tez pewnie były skomplikowane porody, hodowali zwierzęta i....mieli pasożyty. Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #392 : 2013-07-08, 20:37:25 »

Kiedyś już pisałam na Forum, że np. taki ohydny minóg to przysmak mojego Taty.  Confused
Minogi to chyba bezżuchwowce, a może bezczaszkowce, w każdym razie kręgowce.
Takie prawie ryby Very Happy

Zobaczyłam go w googlach, dla mnie to ohyda... Mad
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #393 : 2013-07-08, 20:38:20 »

Kiedyś już pisałam na Forum, że np. taki ohydny minóg to przysmak mojego Taty.  Confused
Minogi to chyba bezżuchwowce, a może bezczaszkowce, w każdym razie kręgowce.
Takie prawie ryby Very Happy
Bezżuchwowce podają.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Minog_rzeczny
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #394 : 2013-07-08, 20:40:16 »

Kiedyś już pisałam na Forum, że np. taki ohydny minóg to przysmak mojego Taty.  Confused
Minogi to chyba bezżuchwowce, a może bezczaszkowce, w każdym razie kręgowce.
Takie prawie ryby Very Happy

Zobaczyłam go w googlach, dla mnie to ohyda... Mad
No, to właśnie ten przysmak. Pamiętam jak dziś, jak Tata chyba z pół kilo opędzlował a my z Mamą mało co nie zwymiotowałyśmy. Confused Sad
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #395 : 2013-07-08, 20:44:31 »

W mordę jeża nigdy tak nie myślałam o pasożytach. To ze względu, że jesteś biologiem tak uważasz ? Rolling Eyes  Biolodzy tak uważają?  Rolling Eyes A tu lekarze ( na Ukrainie jest to bardzo popularne i w Rosji też) w Polsce propagują odrobaczanie jako regularny zabieg. Rolling Eyes

W ogóle są różne pożyteczne aczkolwiek obrzydliwie wyglądające stworzenia typu minóg czy śluzice.
Większość ludzi, co mają stykę z biologią, mówi: truć, bić, zabić, nawet jak nic nie ma, profilaktycznie Laughing
Znam dwie poważne, wyjaławiane regularnie z pasożytów, osoby.
Otyłe, postarzałe przedwcześnie, z cukrzycą i nadciśnieniem oraz workami leków i suplementów.
Czyli kolejna moda albo jak to nazwać? Kolejne rozkręcanie sprzedaży leków. Rolling Eyes
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #396 : 2013-07-08, 20:58:49 »

W mordę jeża nigdy tak nie myślałam o pasożytach. To ze względu, że jesteś biologiem tak uważasz ? Rolling Eyes  Biolodzy tak uważają?  Rolling Eyes A tu lekarze ( na Ukrainie jest to bardzo popularne i w Rosji też) w Polsce propagują odrobaczanie jako regularny zabieg. Rolling Eyes

W ogóle są różne pożyteczne aczkolwiek obrzydliwie wyglądające stworzenia typu minóg czy śluzice.
Większość ludzi, co mają stykę z biologią, mówi: truć, bić, zabić, nawet jak nic nie ma, profilaktycznie Laughing
Znam dwie poważne, wyjaławiane regularnie z pasożytów, osoby.
Otyłe, postarzałe przedwcześnie, z cukrzycą i nadciśnieniem oraz workami leków i suplementów.
Czyli kolejna moda albo jak to nazwać? Kolejne rozkręcanie sprzedaży leków. Rolling Eyes
Skoro my się nie odrobaczamy i żyjemy, to jak inaczej?
Lepsze jest wrogiem dobrego, niektórzy sobie nawet cycki obcinają w pogoni za tym superzdrowiem, bo zwykłe im nie wystarcza.
Nie popadajmy też w skrajności, w razie W mamy arsenał skutecznych środków i nie mówię to o Zapperze Laughing
Admin kiedyś powiedział: jak tylko przezroczyste gluty lecą, nie ruszać, samo przejdzie  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #397 : 2013-07-08, 21:10:45 »

Tak. Laughing
A przy tym wszystkim niektóre opracowania podają, ze ważne jest leczenie dietą. Bez pieczywa, bez słodkości, owoców, ryżu. Prawie Kwaśniewski. Laughing
Moja poranna słonina z cebulą a na deser pasztetowa to ani chybi danie anty parazytom. Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #398 : 2014-06-05, 16:48:49 »

Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Recepta na pasożyty
« Odpowiedz #399 : 2014-06-06, 06:00:24 »

Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.