forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:10:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Chcę być optymalny.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chcę być optymalny.  (Przeczytany 16588 razy)
Jarus1232
Go


Email
Chcę być optymalny.
« : 2009-03-10, 15:35:51 »

Witam!
Chciałbym być na diecie optymalnej. Od czego mam zacząć? jestem w posiadaniu książki "Dieta optymalna dra Jana Kwaśniewskiego Książka Kucharski 700 przepisów kulinarnych." Niestety potrawy na które sa przepisy w tej książce mi nie odpowiadają, ponieważ maja wyszukane produkty na pewno smaczne ale pochłania tez dużo czasu. Nie umiem jeszcze wyliczać BTW. Może ma ktoś jakiś łatwy sposób. Słyszałem ze są wagi optymalne. Co możecie powiedzieć na ich temat. A może by ktoś chciał mnie poprowadzić??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jeżeli jest to zły dział to proszę o przeniesienie.   Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #1 : 2009-03-10, 15:40:05 »

Witam!
Chciałbym być na diecie optymalnej. Od czego mam zacząć? jestem w posiadaniu książki "Dieta optymalna dra Jana Kwaśniewskiego Książka Kucharski 700 przepisów kulinarnych." Niestety potrawy na które sa przepisy w tej książce mi nie odpowiadają, ponieważ maja wyszukane produkty na pewno smaczne ale pochłania tez dużo czasu. Nie umiem jeszcze wyliczać BTW. Może ma ktoś jakiś łatwy sposób. Słyszałem ze są wagi optymalne. Co możecie powiedzieć na ich temat. A może by ktoś chciał mnie poprowadzić??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jeżeli jest to zły dział to proszę o przeniesienie.   Smile
 

Dzial jest jak najbardziej dobry.

Proponuje zaczac od przeczytania ksiazki, zrozumienia diety a pozniej wszystko latwo pojdzie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #2 : 2009-03-10, 15:41:00 »

...Chciałbym być na diecie optymalnej...

Witaj jestes mile widziany!!!  Cool

Na pewno zaraz ktos z doswiadczonych forumowiczow
wprowadzi Ciebie na wlasciwa droge!!!

Zrobiles wspanialy "krok", interesujac sie ta intrygujaca tematyka!  Cool

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #3 : 2009-03-10, 15:59:08 »

. A może by kto¶ chciał mnie poprowadzić??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jeżeli jest to zły dział to proszę o przeniesienie.   Smile
Witam Cię Jarus, trafiłeś na dobry dział i na najlepszego prowadzącego. Very Happy Życzę powodzenia.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #4 : 2009-03-10, 16:04:39 »

Zrobiles wspanialy "krok", interesujac sie ta intrygujaca tematyka!  Cool

Śliniak,
a ty poczułeś jakeś powołanie misjonarskie tak sam z siebie, czy na zlacenie?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #5 : 2009-03-10, 16:25:57 »

...jakeś powołanie...

Prosze sie "nie przezywac"   Cool

Powolanie to przesada, ale "podac pomocna dlon"
czy nie jest to piekny gest?  Cool

A jak pieknie ludzie potrafia podziekowac za zyczliwosc!!!  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #6 : 2009-03-10, 16:33:49 »

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #7 : 2009-03-10, 17:03:29 »

...misiek rozładuj...

cytat jednego z forumowiczow:

"rozszczepanie jąder i chłodzenie pręta"

 Razz Razz Razz

Zapisane
tomangel
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #8 : 2009-03-10, 17:05:36 »

Niestety potrawy na które sa przepisy w tej książce mi nie odpowiadają, ponieważ maja wyszukane produkty na pewno smaczne ale pochłania tez dużo czasu. Nie umiem jeszcze wyliczać BTW. Może ma ktoś jakiś łatwy sposób. Słyszałem ze są wagi optymalne. Co możecie powiedzieć na ich temat. A może by ktoś chciał mnie poprowadzić??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jeżeli jest to zły dział to proszę o przeniesienie.   Smile

Prostotę idei ŻO łatwo przełożyć na prostotę praktyki, tu nie trzeba nikogo prowadzić. Co do wag optymalnych, uświadomić sobie trzeba tylko wagę dwóch rzeczy: posilamy się produktami o najwyższej wartości biologicznej, trzymamy proporcje właściwe dla ŻO. Początkującym, ale nie dysponującym większą ilością czasu można tylko polecić tzw. metodę "zasilania i opróżniania do końca lodówki". Zasilamy lodówkę tylko w takie produkty, które są wskazane do spożywania na ŻO - powiedzmy na jeden tydzień. Wypadkowa proporcja BTW wszystkiego w co zasililiśmy lodówkę musi się pokrywać z proporcją obowiązującą na ŻO, łatwo tego dopilnować robiąc zakupy i pamiętając proporcje BTW naprawdę kilku wybranych produktów żywnościowych, resztę przypominają nam w sklepie etykiety na różnych produktach gdzie wagowy udział BTW spotyka bardzo często, przerachowanie szybko w głowie po pewnej wprawie nie powinno stanowić żadnego problemu. Właściwie to teraz jesteśmy prawie w domu, wystarczy przez najbliższy tydzień opróżnić całą lodówkę i ponowić powyższe czynności. W domu nic nie trzeba liczyć, tylko wyjadać z lodówki, w której mamy wypadkowe proporcje BTW zachowane. Nic prostszego! Nieco rachunków (oczywiście tych optymalizacyjnych bo resztę przerachuje nam kasa fiskalna) w sklepie podczas zakupów i wsio.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #9 : 2009-03-10, 17:09:57 »

...misiek rozładuj...

cytat jednego z forumowiczow:

"rozszczepanie jąder i chłodzenie pręta"

Razz Razz Razz

Na tę przypadłość zaordynować to lekarstwo - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3881.msg66380#msg66380 - i 300 zdrowasiek  Razz Razz Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #10 : 2009-03-10, 17:25:38 »

Niestety potrawy na które sa przepisy w tej ksi±żce mi nie odpowiadaj±, ponieważ maja wyszukane produkty na pewno smaczne ale pochłania tez dużo czasu. Nie umiem jeszcze wyliczać BTW. Może ma kto¶ jaki¶ łatwy sposób. Słyszałem ze s± wagi optymalne. Co możecie powiedzieć na ich temat. A może by kto¶ chciał mnie poprowadzić??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jeżeli jest to zły dział to proszę o przeniesienie.   Smile

 łatwo tego dopilnować robi±c zakupy i pamiętaj±c proporcje BTW naprawdę kilku wybranych produktów żywno¶ciowych, resztę przypominaj± nam w sklepie etykiety na różnych produktach gdzie wagowy udział BTW spotyka bardzo często, przerachowanie szybko w głowie po pewnej wprawie nie powinno stanowić żadnego problemu. Wła¶ciwie to teraz jeste¶my prawie w domu, wystarczy przez najbliższy tydzień opróżnić cał± lodówkę i ponowić powyższe czynno¶ci. W domu nic nie trzeba liczyć, tylko wyjadać z lodówki, w której mamy wypadkowe proporcje BTW zachowane. Nic prostszego! Nieco rachunków (oczywi¶cie tych optymalizacyjnych bo resztę przerachuje nam kasa fiskalna) w sklepie podczas zakupów i wsio.
Dobry sposób, jeśli się korzysta samemu z lodówki, gorzej jeśli więcej osob tam zagląda. Confused
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #11 : 2009-03-10, 17:32:17 »

...gorzej jeśli więcej osob tam zagląda. Confused...

Renia, a od czego sa "wynalazki"
np: "kamerdyner z doswiadczeniem"  Cool

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #12 : 2009-03-10, 17:38:32 »

...gorzej je¶li więcej osob tam zagl±da. Confused...

Renia, a od czego sa "wynalazki"
np: "kamerdyner z doswiadczeniem"  Cool


"grizzly", posiadasz takiego "niewolnika"? Shocked
Zapisane

MarekLisowski
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #13 : 2009-03-10, 20:05:37 »

watek "chce byc optymalny" -wchodze- mysle pewnie jak kazdy,ze przeczytam jakies wskazowki,porady.
a tu co? ---> kolejne slinienia kosmatego warchola.
ziew ---> nic
Zapisane
cheeta
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #14 : 2009-03-11, 13:50:57 »

proponuje zaczac od nabycia ksiazki ZYWIENIE OPTYMALNE. jest tam wszystko dokladnie wytlumaczone od czego zaczac i jak sie oblicza BTW.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #15 : 2009-03-11, 18:38:13 »

watek "chce byc optymalny" -wchodze- mysle pewnie jak kazdy,ze przeczytam jakies wskazowki,porady.
a tu co? ---, > kolejne slinienia kosmatego warchola.
ziew ---> nic
 

Jak nazwiesz post ktory namawia do przeczytania ksiazki?

Jest takie dunskie powiedzenie: vind eller forsvind.

Jezeli Twoja obecnosc na tym forum ma sie sprowadzac tylko do krytyki bez wprowadzenia czegos nowego, to uwazam, ze nie jestes tu potrzebny/na.

Zycie jest juz pelne niespodzianek i  innych tego typu wypowiedzi. Jezeli nie masz nic do powiedzenie to milcz!  Bo jak do chwili obecnej nic nie powiedziales/as, kochana E!!!!!! Nie, nie to nie proszek do prania.

Kkiedys napisalem, na samym poczatku Edycie: plywasz po bezkresnym oceanie niewiedzy a Twoim przewodnikiem jest.....no co ?

W przypadku Edyty sie pomylilem, w Twoim .............nie sadze.

Daj se chopie spokoj, jak nie masz co napisac, a chcesz, to wyslij maila do Toana, moze jutro Cie zbanuje ( dzieki Bogu). Ajezeli nie, to inni Ciebeda jeszcze bardziej ignorowac, bo wiedza kim jestes Shocked

Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
cheeta
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #16 : 2009-03-12, 10:07:49 »

Adampio, czyzbys atakowal moj post?

Uwazam, ze lektura ksiazki to konieczna podstawa, ktora pozwala uniknac wielu nieporozumien.
myslisz, ze ludzie, ktorzy jedza 20g B dziennie (bo przebialczenie) albo unikaja wszelkich W (bo sa niejadalne) popelniliby te bledy, gdyby w calosci przeczytlali chociaz jedna ksiazke Dr Jana Kwasniewskiego?
To forum zdecydowanie nie nadaje sie jako punkt wyjscia dla rozpoczynajacego. Gotow ktos jeszcze pomyslec, ze na ZO unika sie mlecznych a produkty zbozowe trzeba rotowac Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #17 : 2009-03-12, 10:41:51 »

Jaruś, na pierwszej stronie www.dr-kwasniewski.pl jest dużo wiedzy.
Jedz posiłki które Ci sprawiają radość, licz weglowodany, jedz tłusto.
Ja na początku DO zaczynałam śniadanie od sera, na drugie śniadanie śmietana, na obiad frytki...
Są tu na forum osoby które jedzą BTW w każdym posiłku i są osoby, które jadają stosunkowo monotematycznie (np.kawa z 2 żółtkami).
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #18 : 2009-03-12, 10:52:50 »

(np.kawa z 2 żółtkami).
Cytuj
Shocked
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Chcę być optymalny.
« Odpowiedz #19 : 2009-03-12, 11:09:48 »

Adampio, czyzbys atakowal moj post?

Uwazam, ze lektura ksiazki to konieczna podstawa, ktora pozwala uniknac wielu nieporozumien.
myslisz, ze ludzie, ktorzy jedza 20g B dziennie (bo przebialczenie) albo unikaja wszelkich W (bo sa niejadalne) popelniliby te bledy, gdyby w calosci przeczytlali chociaz jedna ksiazke Dr Jana Kwasniewskiego?
To forum zdecydowanie nie nadaje sie jako punkt wyjscia dla rozpoczynajacego. Gotow ktos jeszcze pomyslec, ze na ZO unika sie mlecznych a produkty zbozowe trzeba rotowac Sad
 

Skad taki wniosek ?
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.