forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 11:37:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660184 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow  (Przeczytany 114937 razy)
Majeczka
Go


Email
ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« : 2009-03-10, 21:27:57 »

Witam na forum
Jestem tu nowa lecz mam bardzo duzo pytan do osob ktore wyleczyly sie z rzs.
Maz moj zachorowal cztery lata temu.W 2007 w czerwcu bylismy w Ciechocinku,mial robione prady i zalecone zwiekszenie kolagenu i zoltek w diecie.
Niewiele to pomoglo,caly czas OB bylo 100-140.pote
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #1 : 2009-03-10, 22:25:54 »

A ........to widac

Ale nie przejmuj sie. Kazdy musi zaczac. Wiec............

Jezeli poswiecisz troche czasu i wpiszesz w wyszukiwarce RZS, to powinnas znalesc cos, co Cie interesuje. Jezeli nie to wroc tu, jestes mile widziana i postaramy sie pomoc. Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #2 : 2009-03-10, 22:41:40 »

Trudno jest odpowiedzieć dokładnie ile na podstawie tego co napisałaś.
Na pewno w rzs potrzeba dużo białka i lepszy jest jego nadmiar niz niedobór. Przy wzroście 160 w początkowym stadium choroby zjadałam go około 70g. Teraz po 4 latach na DO takie minimum to 50g. W pewnym okresie wydawało mi się, że jest to dla mnie za dużo ale zmniejszenie zakończyło się tragicznie.
Interesują mnie węglowodany w posiłkach Twojego męża bo pewnie tutaj tkwi problem.
Poczytaj  na temat rzs-u na tym forum jest duzo informacji.
Pisz i pytaj. Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #3 : 2009-03-10, 23:29:44 »

Witam wszystkich uzytkownikow forum
Jestem tu poraz pierwszy i bardzo prosze opomoc w ustaleniu proporcji  w rzs.maz moj zachorowal  4 lata temu,mial robione prady i zaleceie zwiekszenia kolagenu oraz zoltek w diecie,bylismy w arkadii w Ciechocinku w czerwcu 2007,caly czas przestrzegal diety lecz niewiele to pomoglo.
Kontaktowalam sie z kilkoma Arkadiami .Jedni zalecali jedzenie duzej ilosci warzyw odkwaszajacych i zmniejszenie bialka.Drudzy zmniejszenie tluszczu a zwiekszenie bialka do 100-120 i tyle samo weglowodanow,a maz ciagle czuje sie bardzo zle,OB ma 140-160,ciagle nawroty choroby,opuchlizny,bole wszystkich stawow,depresje.Prady ma powtarzane co kilka miesiecy.Bardzo prosze o pomoc Pania doktor Ewe w ustaleniu ilosci bialka oraz T i W dla meza,ma 180 cm wazy 78 kg,oraz jakie produkty powinien preferowac w diecie-szczegolnie kolagen poniewaz niektorzy go odradzaja jako gorsze bialko.Ostatnio wylaczylismy od 2 tygodni produkty mleczne,lecz nie wiem czy to pomoze i jak to sprawdzic ,bo maz ma caly czas bole-nawrot choroby po odkwaszaniu.Jadl ser bialy codzien ,duzo smietany ,duzo ziemniakow i pomidorow,papryki a na tym forum czytalam ze psiankowate  sa zabronione tak samo jak mleczne.
Od miesiaca zjada50 B ,120-150 T  ,50 W.Bialko to zoltka,prega wolowa,czasem ryby.Klopot z weglowodanami,poniewaz odstawil tez owoce,trzeba zjadac b. duzo warzyw.Jeszcze dodam ze ma bardzo sucha skore na twarzy,luszczaca sie a ostatnio doszlo pieczenie ust.TO tyle w skrocie ,pytan mam bardzo duzo poniewaz mieszkamy w Anglii i nie mam kontaktu z lekarzem optymalnym.Bardzo prosze o pomoc osoby ktore wyleczyly sie z rzs.Ja sama nie poradze z ta straszna choroba meza .Zaznacze,ze naDO jestesmy 7 lat,wiec o braku dobrego bialka w diecie nie ma mowy,a taka jest podobno przyczyna tej choroby.
Prosze o pomoc
Majeczka
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #4 : 2009-03-11, 08:47:30 »

Cześć Majeczka,
z tego co piszesz wynika, ze mąż zachorował na rzs będąc na DO to dość dziwne...
Chociaż coraz częściej zastanawiam się czy jedną z przyczyn choroby nie są przypadkiem nietolerancje pokarmowe.
Zbóż rozumiem nie jada wcale? Węglowodany tylko z warzyw?
Co do mlecznych nie ruszam  ich od kilku m-cy zupełnie. Jak wiekszość osób z rzs-em z tego forum.
U mnie nastąpiła bardzo duża poprawa zdrowia po 6 tygodniach od ich odstawienia. U innych po kilkunastu miesiącach.
Trudno powiedzieć jak będzie to wyglądało u Twojego męża i czy to jest przyczyną.
Nie ma innego wyjścia jak to sprawdzić.
Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
lux11
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #5 : 2009-03-11, 10:07:32 »

Halo Majeczka.
Mozesz mi napisac jakie to sa weglowodany odkwaszajace.
Pozdr.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #6 : 2009-03-11, 10:36:36 »

Halo Majeczka.
Mozesz mi napisac jakie to sa weglowodany odkwaszajace.
Pozdr.
np morela suszona, burak.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #7 : 2009-03-11, 17:45:50 »

Produkty zawierające takie pierwiastki jak wapń, potas, żelazo to produkty odkwaszające organizm.

Sok pomidorowy ( ale wlasnej roboty ). Pestki dyni....przede wszystkim mieszane w dziennym BTW jako maly procent zjadanych tluszczow roslinnych!!!!

W ogole to wejdz na strone Kristiano a znajdziesz odkwaszajace potrawy.

Poza tym, Majeczka, chleb???? owoce ???mleko??? to ma byc ZO. Po tylu latach na ZO jjesz jeszcze chleb? Jjesz jeszcze owoce? Pewnie, ze mozna zjesc 3 truskawki ale .........mam takie jakies tam podejzenia, ze Twoj maz myslec, ze jje optymalnie jje korytkowo. To tylko taka moja sugestia, nie wiem jak jest. W koncu to ty gotujesz.Tak?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #8 : 2009-03-11, 19:16:54 »




Poza tym, Majeczka, chleb???? owoce ???mleko??? to ma byc ZO. Po tylu latach na ZO jjesz jeszcze chleb? Jjesz jeszcze owoce? Pewnie, ze mozna zjesc 3 truskawki ale .........mam takie jakies tam podejzenia, ze Twoj maz myslec, ze jje optymalnie jje korytkowo. To tylko taka moja sugestia, nie wiem jak jest. W koncu to ty gotujesz.Tak?
Adampio, skąd wytrzasnąłeś ten chleb Shocked, czytam tekst Majeczki dwa razy, a chleba ani widu, ani słychu.. Confused
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #9 : 2009-03-11, 20:08:10 »




Poza tym, Majeczka, chleb???? owoce ???mleko??? to ma byc ZO. Po tylu latach na ZO jjesz jeszcze chleb? Jjesz jeszcze owoce? Pewnie, ze mozna zjesc 3 truskawki ale .........mam takie jakies tam podejzenia, ze Twoj maz myslec, ze jje optymalnie jje korytkowo. To tylko taka moja sugestia, nie wiem jak jest. W koncu to ty gotujesz.Tak?
Adampio, skąd wytrzasnąłeś ten chleb Shocked, czytam tekst Majeczki dwa razy, a chleba ani widu, ani słychu.. Confused
Też szukam o tym chlebie... Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #10 : 2009-03-11, 20:40:23 »

Byc moze, ze ja cos potegowalem, niemniej jednak w pierwszym poscie, takim troche nieroztargnietym, ktorego juz tu nie ma, pamietam, ze pisala "majeczka" o zjadanym chlebie. Nie widze niz zlego w zjadaniu kawalka dobrego chleba w ciagu dnia. Niemniej jednak wydaje mnie sie, ze byla mowa o chlebie. Zreszta to nie jest meritum sprawy. Macie racje, tu nie ma mowy o chlebie Very Happy

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #11 : 2009-03-11, 21:38:54 »

Tobie to ten dobry chleb nie zaszkodzi chociaz kiedys pisałeś, ze nie jesz zbóż. Very Happy
Przy rzs-ie jest to niedopuszczalne.
Więc Majeczko jezeli to prawda...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #12 : 2009-03-11, 22:13:22 »

.....bo nie jem. Mowie tylko, ze jak ktos juz tak musi ten chleb jesc to takie 30 gr nie powinno zaszkodzic. Ja sie odzwyczilem od chleba, czsami pieke optymalny ale po paru dniach mam dosyc pieczywa.

Ostatnio wymyslilem sobie nowa "kanapke": umyty lisc salaty lodowej, albo zwyklej salaty, na ten lisc klade ser i papryke jalapeno, zwijam w rulon i mam kanapke.

Albo papryke czerwona kroje na pol, rozgniatam, klade ser albo jakis plaster kielbasy....i mam kanapke. Najczesciej jednak nic nie jej od 7-ej rano do obiadu 17.30.

Wole sie napic smietany. Wiem, ze Ty nie mozesz.


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #13 : 2009-03-11, 22:16:55 »

.....bo nie jem. Mowie tylko, ze jak ktos juz tak musi ten chleb jesc to takie 30 gr nie powinno zaszkodzic. Ja sie odzwyczilem od chleba, czsami pieke optymalny ale po paru dniach mam dosyc pieczywa.
Adampio, my o niebie, a Ty o chlebie Wink,nie samym chlebem żyje człowiek Very Happy
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #14 : 2009-03-12, 07:13:34 »

.....bo nie jem. Mowie tylko, ze jak ktos juz tak musi ten chleb jesc to takie 30 gr nie powinno zaszkodzic. Ja sie odzwyczilem od chleba, czsami pieke optymalny ale po paru dniach mam dosyc pieczywa.
Adampio, my o niebie, a Ty o chlebie Wink,nie samym chlebem żyje człowiek Very Happy


No wlasnie Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #15 : 2009-03-12, 08:32:26 »

.....bo nie jem. Mowie tylko, ze jak ktos juz tak musi ten chleb jesc to takie 30 gr nie powinno zaszkodzic. Ja sie odzwyczilem od chleba, czsami pieke optymalny ale po paru dniach mam dosyc pieczywa.

Ostatnio wymyslilem sobie nowa "kanapke": umyty lisc salaty lodowej, albo zwyklej salaty, na ten lisc klade ser i papryke jalapeno, zwijam w rulon i mam kanapke.

Albo papryke czerwona kroje na pol, rozgniatam, klade ser albo jakis plaster kielbasy....i mam kanapke. Najczesciej jednak nic nie jej od 7-ej rano do obiadu 17.30.

Wole sie napic smietany. Wiem, ze Ty nie mozesz.

 

Robię podobne kanapki i jem tak aby nikt tego nie widział  Smile
Czerwona papryka i na to smalec domowego wyrobu, trochę soli.
Kiedyś tak jak Ty piłam śmietanę litrami ale jak nie służy.....
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #16 : 2009-03-12, 11:04:50 »

1.Na pewno w rzs potrzeba dużo białka i lepszy jest jego nadmiar niz niedobór. Przy wzroście 160 w początkowym stadium choroby zjadałam go około 70g. 2.Teraz po 4 latach na DO takie minimum to 50g. W pewnym okresie wydawało mi się, że jest to dla mnie za dużo ale 3.zmniejszenie zakończyło się tragicznie.
4.Interesują mnie węglowodany w posiłkach Twojego męża bo pewnie tutaj tkwi problem.
Poczytaj  na temat rzs-u na tym forum jest duzo informacji.
Pisz i pytaj. Pozdrawiam serdecznie.


1.Tak.
2. Im bardziej człowiek jest zdrowy też obserwuję, że jego zapotrzebowanie na B zmniejsza się.
3. Zwieksza się wtedy W w diecie, co jest szczególnie niekorzystne
4. Też bym tak to widziała.

1.Jedni zalecali jedzenie duzej ilosci warzyw odkwaszajacych i zmniejszenie bialka.2.Drudzy zmniejszenie tluszczu a 3.zwiekszenie bialka do 100-120 i 4.tyle samo weglowodanow,a maz ciagle czuje sie bardzo zle,OB ma 140-160,ciagle nawroty choroby,opuchlizny,bole wszystkich stawow,depresje.Prady ma powtarzane co kilka miesiecy.5.Bardzo prosze o pomoc Pania doktor Ewe w ustaleniu ilosci bialka oraz T i W dla meza,ma 180 cm wazy 78 kg,oraz jakie 6.produkty powinien preferowac w diecie-szczegolnie kolagen poniewaz 7.niektorzy go odradzaja jako gorsze bialko.8.Ostatnio wylaczylismy od 2 tygodni produkty mleczne,lecz nie wiem czy to pomoze i jak to sprawdzic ,bo maz ma caly czas bole-nawrot choroby po odkwaszaniu.Jadl ser bialy codzien ,duzo smietany ,duzo ziemniakow i pomidorow,papryki a na tym forum czytalam ze 9.psiankowate  sa zabronione tak samo jak mleczne.
Od miesiaca zjada50 B ,120-150 T  ,50 W.Bialko to zoltka,prega wolowa,czasem ryby.Klopot z weglowodanami,poniewaz odstawil tez owoce,10.trzeba zjadac b. duzo warzyw.Jeszcze dodam ze ma bardzo sucha skore na twarzy,luszczaca sie a ostatnio doszlo pieczenie ust.TO tyle w skrocie ,pytan mam bardzo duzo poniewaz mieszkamy w Anglii i nie mam kontaktu z lekarzem optymalnym.11.Bardzo prosze o pomoc osoby ktore wyleczyly sie z rzs.Ja sama nie poradze z ta straszna choroba meza .12.Zaznacze,ze naDO jestesmy 7 lat,wiec o braku dobrego bialka w diecie nie ma mowy,a taka jest podobno przyczyna tej choroby.
Prosze o pomoc
Majeczka
1 i 2.. jest to szczególnie niekorzystne.3. w jajach tyle nie zjesz, dużo B jest ok.4. Dużo W - źle.5. B do syta, T - 180-240 W - ok 65 g 6. a co lubi z dań proponowanych przeze mnie na forum dla osób z rzs?
7. robi szczegolnie źle.8. mam nadzieję, że wszystkie zboża całkowicie odstawione...9. spokojnie, nie na raz.10. a ziemniakow nie toleruje?można je jeść 2 x dziennie11. słuchaj porad MONIKAW, Monikaf.11. damy radę na forum12. Damy radę, wszystko się da wyleczyć, z odrośnięciem ręki jest problem.
Owoce działają szczególnie niekorzystnie: 1-2 x w tyg mogą zostać (jak je mąż jada)
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #17 : 2009-03-12, 16:56:24 »

Bardzo niekorzystnie w rzsach działają cytrusy. Wystarcza zwykle plaster cytryny codziennie by nie uzyskać wyzdrowienia.
Cytrynę w jakichkolwiek ilościach - jak lekarstwo - codziennie 1-3 dni (ile cytryny się chce; czy plaster czy 4 sztuki/dobę),  czy cały miesiąc codziennie (nie polecam raczej).
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #18 : 2009-03-13, 21:48:12 »

Witam  Was wszystkich!
Serdeczne dzieki za odpowiedzi na moje pytania.
Sprawiliscie ,ze nie czuje sie taka osamotniona i moge liczyc na Wasza pomoc.Przepraszam za dwa pierwsze posty,sama niewiem jak to sie stalo,ze zostaly wyslane.
A teraz odpowiem kolejno na Wasze pytania.
Adampio!
O chlebie nic nie bylo,pieklam optymalne chlebki na poczatku diety,ostatni raz jadlam kromke 2 lata temu w Ciechocinku,gdzie podawali codziennie optymalny
jako dobre zrodlo W. Natomiast pytalam o najlepsze produkty w rzs i nikt nie powiedzial o szkodliwym dzialaniu chleba czy mlecznych.Chleb wyeliminowalismy sami  doszlismy ze po chlebie bole sie wzmagaja.
Natomiast jesli chodzi o owoce ,zwracalam sie o pomoc do Arkadii ,ulozyli diete odkwaszajaca dla meza,ktora zawierala morele suszone,sliwki suszone,dzem nisko slodki dodawany codziennie do bialego sera.
Warzywa odkwaszajace mozna znalezc na www.dobra dieta.

MonikaW!
Pytasz o W w diecie meza. Teraz kiedy nie je zimniakow ,pomidorow i papryki moze zjadac ich za malo,poniewaz nie jest w stanie zjesc tak duze ilosci.Codziennie zjada 30-50 g cebuli do jajek rano,po2-3 godz 350-400 g burakow gotowanych z tluszczem.Do obiadu 300g fasolki lub kalafior.Wieczorem surowa utarta marchew okolo 300 g.Surowa ,poniewaz ma straszne zaparcia a marchew troche pomaga.Nie pisalam o tym a to b duzy problem.Jemy to samo u mnie zawsze b dobrze on ma straszne zaparcia.Teraz po odstawieniu mlecznych -trzeci tydzien zaczyna-bole zlagobnialy,stawy mniej sa sztywne,podjal na nowo dlugie spacery.Jeszcze zapomnialam dodac o ctrynach,caly dzien pil tylko wode z cytryna na odkwaszenie,zadnych herbatek.
stokrotne dzieki Monika za odpowiedzi. 

Dr Ewa!
Tak sie obawialam ze nie znajdzie Pani czasu na odpowiedz,tyle pytn ludzie maja do Pani na tym forum.A tu prosze!Bardzo dziekuje.Pytalam o proporcje,bo to wazne .Natomiast jesli chodzi o produkty ,ktore Pani poleca na forum dla ludzi z rzs to boczek smazony w plastrach sam jak i zjajkami z dodatkiem smalcu wprost uwielbia.Bardzo lubi tez rosoly gotowane z pregi wolowej z dodatkiem kosci szpikowych wolowych,do tego robie kluski lane z zoltek-pychota.
Natomiast nie wiem czy powinien jesc jaja cale czy lepiej zoltka.Jeszcze jedno pytanie,co moglam robic zle z serwowaniem weglowodanow?
Jezeli cos pominelam napisze jeszcze raz.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
DZIEKI!

 


Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #19 : 2009-03-13, 23:37:09 »

Przeoczylam jednak watek ziemniakow-nie wiem czy toleruje ziemniaki,natomiast bardzo je lubi .
jak mam to sprawdzic?Czy po ich spozyciu pojawia sie wieksze bole?

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.