forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 15:33:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660423 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow  (Przeczytany 115077 razy)
michal
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #160 : 2009-10-28, 11:16:44 »

może niech to sami zainteresowani stwierdzą "odciągasz" "nie odciągasz", szkodzisz czy nie.

"MONIKAW",
nie żebym się wtrącał między wódkę a zakąskę, ale to, czy coś szkodzi czy nie, czy prowadzi do celu czy odciąga od celu, akurat nijak nie zależy od tego, czy zainteresowany tak uważa, czy nie. "Dobro" nie leży (czytaj: nie musi leżeć) tam, gdzie "zainteresowany" nim uważa, że leży, tylko tam, gdzie ktoś to prawidłowo "wyrachował", więc zdanie "zainteresowanych" nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby "zainteresowani" wiedzieli co jest dla niej dobre a co nie, nie byliby chorzy. I żeby nie być opacznie zrozumianym - mój post dotyczy tylko zacytowanego fragmentu, nie odnosi się do całości Twojej wypowiedzi, w szczególności nie odnosi się do merytorycznej wartości Twoich porad dla osób chorych; tych nie oceniam.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #161 : 2009-10-28, 11:23:40 »

Skąd zboża glutenowe i bezglutenowe na DO a no z ksiąki kucharskiej, z chlebków optymalnych podawanych w Arlkadiach  z zaleceń dietetyków z ceftyfitatem.

Żywienie Optymalne, wyd. WGP W-wa 1999 s. 42
cyt: " Jeśli ktoś w żaden sposób, zwłaszcza w okresie początkowym nie może obyć się bez chleba, może sobie sam upiec chlebek "optymalny..."
 
To chyba jasne?

Tam s. 54
"Produkty niejadalne dla nas to:
(...)
5. chleb i wszelkie inne pieczywo;
6. wszelkie potrawy mączne: ciastka, kluski, ...
(...)

To też nie nastręcza wątpliwości.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #162 : 2009-10-28, 11:28:30 »


Właśnie "źródło", które nie znosi krytyki, nawet rad i zasadnych wątpliwości.
Paie Tomaszu nie zastanawia Pana fakt dlaczego wszyscy myślący ludzie kolejno stąd uciekają albo przestają pisać ???
Źródło jest takim dobrodziejstwem dla chorych i nie tylko, że krytyka jest nie na miejscu. Wszelkie modyfikacje i "ulepszania" DO można stosować (jak ktoś chce - na własne ryzyko), ale nie należy polecać ich. To Forum - jak sama nazwa wskazuje, jest dla osób, które chcą stosować DO - według zasad dr Jana Kwaśniewskiego. Podziwiam "admina" za to, że nie pozwala na spaczanie zasad DO.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #163 : 2009-10-28, 11:31:54 »

"Dobro" nie leży (czytaj: nie musi leżeć) tam, gdzie "zainteresowany" nim uważa, że leży, tylko tam, gdzie ktoś to prawidłowo "wyrachował", więc zdanie "zainteresowanych" nie ma tu nic do rzeczy.

Do tego nie można zakładać, opierając się "na własnym doświadczeniu", że to co dobre dla 2-5% populacji (nietolerancja pokarmowa zbożowych i mlecznych) musi być koniecznie dobre dla reszty - "bo u mnie tak jest".
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #164 : 2009-10-28, 11:33:38 »

... więc skąd te np: rzekome spożywanie "zbożowych" na Diecie Optymalnej?

No właśnie!!!
Nie miałam zaufania do siebie w kwestii DO wiec zleciłam doradcy żywieniowemu (z certyfikatem) ułożenie jadłospisu dla mnie przy SM-ie.
Po roku trzymania sie tego jadlospisu  SM zaatakowało mnie ze zdwojoną siłą, teraz 'wylizuję' się z tego ale idzie b. powoli.
A tak na marginasie 'zlazłam' Razz z wózka chodzę przy balkoniku.
Jak mam się ustrzec??? - właśnie - czego????
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #165 : 2009-10-28, 11:35:00 »

Paie Tomaszu nie zastanawia Pana fakt dlaczego wszyscy myślący ludzie kolejno stąd uciekają albo przestają pisać

Nie, bo wiem, że przeważnie się obrażają bez powodu albo za dobrą radę, albo za moją szczerość. I w jednym i w drugim przypadku - to lepiej i dla nich, i tego Forum.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #166 : 2009-10-28, 12:29:33 »

Cytuj z: MONIKAW

Właśnie "źródło", które nie znosi krytyki, nawet rad i zasadnych wątpliwości.
Paie Tomaszu nie zastanawia Pana fakt dlaczego wszyscy myślący ludzie kolejno stąd uciekają albo przestają pisać ???

To nie żart, czy kpina. Wtrącę, choć wiem, że to nieelegancko. Za co bardzo przepraszam. (za to,że "wiem" i za to, że nieelegancko Wink )
Wszyscy myślący ludzie powinni  czym prędzej tu wrócić i spróbować coś napisać, łatwiej wtedy będziemy mogli poznać w jakim stopniu są myślący.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #167 : 2009-10-28, 12:34:26 »

"Dobro" nie leży (czytaj: nie musi leżeć) tam, gdzie "zainteresowany" nim uważa, że leży, tylko tam, gdzie ktoś to prawidłowo "wyrachował", więc zdanie "zainteresowanych" nie ma tu nic do rzeczy.

Do tego nie można zakładać, opierając się "na własnym doświadczeniu", że to co dobre dla 2-5% populacji (nietolerancja pokarmowa zbożowych i mlecznych) musi być koniecznie dobre dla reszty - "bo u mnie tak jest".
Dobrze wiemy, ze to nie tylko moje doświadczenia wystarczy czytac to forum. Nie piszę też co jest dobre dla "reszty" jesteśmy  w wątku reumatoidalne.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #168 : 2009-10-28, 13:05:20 »

RZS-u i innych chorób nie laczy się w Internecie, nawet najlepszymi radami.

PS
napisać, że:
"hi, hi jestem na diecie "niskowęglowodanowej" od roku, ale boli mnie brzuszek" - to rozwinięty przedszkolak potrafi.
A jeszcze bardziej rozwinięty prof. dr hab. z ławki w podstawówce, że:
"he, he a bo siem niedobiałczyłeś... Walnij rawpaleo za pare zeta i zara ci przejdzie"
"sofistyczne to efekt "placebo" - kolejny dopisze,
a następny podsumuje:
"macierz 10/90"

Bo to jest Internet właśnie!  Very Happy
I tego chcę uniknąc na tym Forum.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #169 : 2009-10-28, 13:31:14 »

RZS-u i innych chorób nie laczy się w Internecie, nawet najlepszymi radami.
Chwila czy ja radzę komuś leczyc rzs przez internet od tego są reumatolodzy przecież.   Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #170 : 2009-10-28, 13:41:44 »

 Very Happy pięka pogoda. Czas pobiegać!  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #171 : 2009-10-28, 14:48:23 »

...Wszyscy myślący ludzie powinni  czym prędzej tu wrócić i spróbować coś napisać,
łatwiej wtedy będziemy mogli poznać w jakim stopniu są myślący...

Bardzo dobry pomysl, ale "zasad" nalezy przestrzegac. Smile

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #172 : 2009-10-28, 19:17:33 »

Śmieszne argumenty, Monika, to że gdzieś podano ci chleb, to wina teorii Jana Kwaśniewskiego? Po to autor napisał parę książek bardzo prostym językiem, byś mogła sama świetnie się orientować w DO i wybierać.
Jan Kwaśniewski wyraźnie zaznaczał, że Książka Kucharska jest dla początkujących, którym ciężko jest przestawić się na DO.
Z tego co piszesz, widać, że informacje czerpiesz z for. Aha, też sama na sobie testujesz i tu, w dobrej wierze, przekazujesz w imieniu Jana Kwaśniewskiego.

Z konwencjonalnej literatury wiem, że są nietolerancje mlecznych, z których można zrezygnować lub je rotować. Ale nie sądzisz chyba, ze wszystkim Optymalnym trzeba wbijać do głowy rotowanie? Jeśli mam uczulenie na koty, to nie każę ich wszystkim wyrzucać z domu.

Jeśli chodzi o mleczne, wyczytałam w tekstach JK, ze to gorszej jakości białko, a śmietankę zaleca pic, jeśli ją lubisz, nie więcej niż szklankę dziennie. Natomiast jeśli ci szkodzi, wcale.

Bardzo miłe, że chcesz pomóc innym, bo nie każdy wie, ze mleczne mogą szkodzić. Jednak nie uzurpuj sobie praw do przekształcania DO.

Co z tego wyniknie, jeśli ktoś dowie się, ze ma rotować mleczne, ale będzie źle stosował DO? Samo rotowanie mu nie pomoże.
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #173 : 2009-10-28, 19:20:55 »

v
MONIKAW
twoje dochodzenie do zdrowia było długie i bolesne z uwagi na brak znajomości zasad leczenia kolagenoz. Dlatego lepiej nie wpędzaj swoimi radami kolejnych osób w błędy, które przedłużają niepotrzebnie proces wyleczenia.

Jak prawidłowo przebiega leczenie kolagenoz zainteresowani mogą przeczytać tu: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=69
Jak dostosować Dietę Optymalną do specyfiki kolagenoz, najlepiej dowiedzieć się u dobrego lekarza znającego się na zasadach Diety Optymalnej, a nie u "radców żywieniowych" bez stosownego wykształcenia.

PS
ale oczywiście do powyższego nie ma obowiązku stosowania się. Można samodzielnie, na zasadzie prób i błędów, jeśli komuś to odpowiada.
Mezowi doradzali najlepsi fachowcy.W czerwcu 2007 bylismy w Arkadii w Ciechocinku.Zasiegnelismy ze "zrodla"Mial zrobione prady
,zalecenie -duzo nozek,flaczkow,rosoly,duzo masla,smietany i jaj, B:T:W  1:3:0.6. 2tygodnie pobytu nic nie zmienilo,maz ani 1 raz nie zszedl
na posilek,caly czas mial podwyzszona temperature istraszne bole stawow.W domu przez 1.5 roku wazenie,mierzenie-zadnej poprawy.
Dopiero  wylaczenie,mlecznych,cytryny,zbozowych w krotkim czasie doprowadzilo do poprawy i wyleczenia   Z faktami nie mozna dyskutowac
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #174 : 2009-10-28, 19:39:54 »

A co z tego wyniknie ,jezeli ktos bedzie prawidlowo stosowal DO a nie odstawi zboz,mlecznych czy cytryn.
Zadnych efektow leczenia nie bedzie.Skad moglismy wiedzic co nam szkodzi,skoro lekarze optymalni nie
wiedzieli,caly czas serwowali chlebki,placuszki z jajek i sera ,keksy i inne desery z dodatkiem maki.
Nic nie pomogly ,bo nie mogly pomoc ,ksiazki o DO,nawet te z dedykacja autora.
W takiej sytuacji ludzie szukaja wszedzie pomocy i natrafiaja na "certyfikowanych doradcow  ZO"
ktorzy czasami pomagaja a czasami "odkwaszaja"
Co innego jak na diete przechodza ludzie mlodzi,zdrowi,ale tacy tu nie pisza
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #175 : 2009-10-28, 20:09:59 »

Majeczka - to wszystko co piszesz jest racją. Ale wina nie leży po stronie DO i dr.Jana Kwaśniewskiego - bo gdyby nie Jego odkrycie Twój mąż byłby nadal chorym człowiekiem. Tak jak pisał "admin" nietolerancja pokarmowa występuje u 2-5% ludzi i w arkadii tej możliwości nie wzięli pod uwagę.
Zapisane

Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #176 : 2009-10-28, 20:14:59 »

RZS-u i innych chorób nie laczy się w Internecie, nawet najlepszymi radami.
Chwila czy ja radzę komuś leczyc rzs przez internet od tego są reumatolodzy przecież.   Very Happy
A ja wlasnie wszystkim rozpocznnajacym i nie tylko polecam to forum,jako bardzo
zrodlo doswiadczen.Ja przez kilka lat bylam alergiczka, u "zrodla "w Arkadii w Ciechocinku dowiedzialam sie
ze duzo osob na ZO ma alergie.Jest to spowodowane chemia dodawana do zywnosci.Po znalezieniu
tego forum alergia wyleczona-ta na "kota" tez.
Nie moglam nigdy schudnac,u "zrodla "dowiedzialam sie ze nie mam enzymu do uwalniania
tluszczu.Przez pol roku ,jak znalazlam to forum schudlam 20 kg.Winnym okazaly sie mleczne.
Takze szkodza nie tylko w rzs, ale moze sie myle moze zle stosowalam DO,moze niedokladnie przeczytalam
ksiazki-mam wszystkie.To dzieki takim ludziom jak Monika i lekarka szybko sie wyleczylismy na DO,ktora bedziemy zawsze stosowali.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #177 : 2009-10-28, 20:32:09 »

No tak, wielu z nas wie, że mleko jest dla cielaka. Powtarzamy to , ale dalej jemy mleczne. Nawet jeśli komuś nie szkodzi produkt mleczny, to jeśli je go w dużych ilościach, nie je Optymalnie.

Ja nie ograniczałam sobie mlecznych. Jadłam sery, piłam śmietanę, Po paru latach DO, poczułam wstręt do produktów mlecznych. Organizm sam zdecydował. Lubie śmietankę do kawy, ale nie pije jej zawsze. Mam długie przerwy. Orzeszki i śmietanka tuczą. Jemy je zwykle miedzy posiłkami. To tak jak dziecku niektórzy dają ciastka lub cukierki miedzy posiłkami. Żaden nadmiar nie służy zdrowiu.
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #178 : 2009-10-28, 20:36:19 »

Majeczka - to wszystko co piszesz jest racją. Ale wina nie leży po stronie DO i dr.Jana Kwaśniewskiego - bo gdyby nie Jego odkrycie Twój mąż byłby nadal chorym człowiekiem. Tak jak pisał "admin" nietolerancja pokarmowa występuje u 2-5% ludzi i w arkadii tej możliwości nie wzięli pod uwagę.
Renia absolutnie sie zgadzam i nie ma mowy o obwinianiu ludzi ,ktorzy chca nam pomoc.
Ale przeciez wiedza lekarki tez pomogla wielu ludziom,wiec dlaczego to wysmiewac.
Zamiast zlaczyc sily i utworzyc diete idealna,ktora bedzie pomagac wszystkim we wszystkich chorobach,to wy po "Polsku"
naskakujecie jedni na drugich izamiast diety idealnej powsal chaos i nieprzyjemna atmosfera.
Zdaje sobie sprawe ,ze jeden czlowiek nie jest w stanie wszystkiego zbadac,ale dlaczego
wmawiac ludziom ze zawsze wina jest po ich stronie,ze nie rozumieja diety.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #179 : 2009-10-28, 20:45:18 »

Ja nikogo nie obwiniam, bo jestem pewna, że każdy tutaj  pisze w dobrej wierze. Ja jestem bardzo wdzięczna dr. Kwaśniewskiemu za podarowanie mi zdrowia i nie chciałabym, żeby ktoś próbował zasady tej diety zmieniać, bo to już nie będzie DO i może nie działać. Ale jeśli ktoś oprócz prawidłowej Diety Optymalnej, stosuje jeszcze jakieś wykluczenia niektórych produktów w diecie - to nic w tym złego nie widzę.  Smile
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.