forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:59:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow  (Przeczytany 114601 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #40 : 2009-03-15, 20:06:16 »



                         MonikaW!

    Maz nie je ziemniakow od 3 tygodni ,poniewaz dowiedzialam sie na forum,ze w rzs ziemniaki, papryka,pomidory sa niedozwolone.
   natomiast bardzo je lubi,szczegolnie,frytki,placki.
  Jezeli ty jesz i nic zlego sie nie dzieje,zaczne mu podawac.Po ostatniej nowelizacji,(odkwaszanie) gdzie jadl duzo ziemniakow,pomidorow,sera bialego,nastapilo pogorszenie,ostry atak choroby,boje sie podawac tych prodoktow.Lecz zaczne od 100g ziemniakow.sprobuje tez z woda z tluszczem rano.

                                   pozdrawiam i dziekuje!
Jem wszystko i ziemniaki i pomidory i paprykę nie szkodzą mi. Szkodliwości ziemniaków nie zauważyłam u nikogo z rzs-em. Obserwuj natomiast pomidory z nimi bywa różnie.
I nie martw się wszyscy razem wyłapiemy błędy i opanujemy choróbsko.
Pozdrawiam Ciebie i męża.


Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #41 : 2009-03-15, 20:12:38 »



                                                 Adampio!


Dzieki za podpowiedz z jadlospisem.Jak juz pisalam ksiazki dr Kwasniewskiego czytalam wszystkie kilka razy,dzialy dotyczace rzs znam na pamiec.
A jednak choroba ciagle nawraca,OB nie zmniejsza sie tak szybko,niektorych najlepszych produktow nie wolno jesc codziennie.To nie jest tak proste i nie dziala tak szybko u ludzi chorych.Caly czas wiedzialam ,ze cos jest nie tak.nigdy z diety nie zrezygnowalam,tylko szukalam. A kto szuka ten znajdzie.
Mysle ze znalazlam.Tylko po tylu doswiadczeniach panicznie sie boje bledow.Szczegolnie jesli chodzi o ilosc B.Dlatego prosze o pomoc osoby doswiadczone w DO.

                                                      Pozdrawiam!
Masz rację na znalezienie sposobu potrzebowałam prawie 4 lat. Warto było szukać bo jak piszesz kto szuka ten znajdzie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #42 : 2009-03-15, 21:16:28 »

"kluski lane z zoltek" - i czego jeszcze...mąki/siemienia?
ziemniaki 100-150g/posiłek sa ok. jedzone w postaci frytek, placków (np. bez jaj) nie szkodzą. Mogą być 2 x dziennie, nawet jestem za tym by były jedzone 2 x dziennie.
cytrusy - bezwzględnie szkodliwe, owoce suszone i zwykłe - też. Spokojnie 2 x w tyg można coś z owoców zjeść.
Odkwaszanie... jak ja nie lubię tego terminu.
Dla mnie zakwaszenie = zapalenie, choć ostatnio natchnęła mnie jedna osoba i zaczęłam po posiłkach sprawdzać kwaśność moczu papierkiem lakmusowym.
Chyba dobrze by organizm nie pozbywał się jonow wodorowych. Muszę doczytać. Z ciekawostek, mocz był pH 6,6 po czekoladzie z orzechami i boczku.
Mam wrażenie, że im bardziej tłusto tym bardziej zasadowy mocz, im bardziej bogatobiałkowo - tym bardziej kwaśny.
MONIKAW u Helen Krause w orginale pisze, że Ona zaleca na 1-3 mies. całkowitą eliminację mlecznych, a potem na 6 tyg co 7 dni, ale dla większości ludzi wystarczało jak zalecałam od razu 1 x tydzień mleczne. U osób z dużym problemem nietolerancji skladników trzeba przyjąć dłuższy interwał bez mlecznych 3-6 mies., niemniej jednak zawsze dążę do uzyskania tolerancji mlecznych (per analogiam, jak to napisałam w książce, alergologia "stwierdziła", że jak 2 lata nie toleruję jaj jadanych sporadycznie to jest to reakcja natychmiastowa=typu I Gella-Coombsa - i twierdzi, że się nie da wyleczyć, a to nieprawda).
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #43 : 2009-03-15, 21:34:41 »

Osobiście to robię kluski lane z samych żółtek są bardzo dobre.
Ziemniaki jem dwa razy dziennie w małych porcjach przeważnie są to frytki na smalcu, placki.
Co do mlecznych...
Stosowałam wersję co 3 dni, co 5 i co 7 też. Nie było takiego efektu jak w przypadku całkowitej eliminacji.
Więc u mnie nietoleracja jest dość duża. Być może kiedyś to opanuję na razie nie jestem gotowa to za duże ryzyko.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #44 : 2009-03-15, 21:39:36 »

Majeczka robi lane kluski z czegoś.
A obrona przed ziemniakami to prawdopodobnie wg starych zasad - "jadasz zboża to rotuj/eliminuj ziemniaki".
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #45 : 2009-03-15, 22:56:15 »



                                                         Dzieki MonikaW!

Bede smazyla frytki i placuszki ziemniaczane.Tylko ze ja robie placuszki z ksiazki dr Kwasniewskiego,
oczywiscie teraz bez maki.Ale one sa z jajkami a dr Ewa nie zaleca tego polaczenia-jak ty je robisz?
Oczywiscie maz juz sie nie odkwasza i nie pije wody z cytryna.
                                        PA!



                                                       Witam Pani EWO!

Chcialam sie wytlumaczyc ze to odkwaszanie to nie moj wymysl a zalecenia z Arkadii.
co do rotacji mlecznych,to dlugo nie! Maz niechce slyszec o serze,boi sie ryzykowac.
natomiast jezeli chodzi o owoce,zboza ,to my nie musimy ich jesc wcale,jesli maja nam
zaszkodzic,maz wolal zawsze frytki niz morele suszone.Ja chce schudnac i niewiem czy powinnam
jesc ziemniaki?
Dziekuje za odpowiedzi!
O postepach w leczeniu bede informowala na forum!!
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #46 : 2009-03-15, 23:05:21 »



                                                    Pani Ewo!

Zapomnialam o kluskach lanych -robie je z roztrzepanych zoltek,bezposrednio wlewam
na gotujacy rosol,poprzednio na zupy tez-pychota!!!

                                         Pozdrawiam
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #47 : 2009-03-16, 08:25:27 »



                                                         Dzieki MonikaW!

Bede smazyla frytki i placuszki ziemniaczane.Tylko ze ja robie placuszki z ksiazki dr Kwasniewskiego,
oczywiscie teraz bez maki.Ale one sa z jajkami a dr Ewa nie zaleca tego polaczenia-jak ty je robisz?
Oczywiscie maz juz sie nie odkwasza i nie pije wody z cytryna.
                                        PA!

                                                     
Łączę ziemniaki z jajami to byloby juz dla mnie za trudne Very Happy
Co do klusek z samych żółtek - pycha!!!
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #48 : 2009-03-16, 09:01:15 »

Monika czytam że całkowicie odstawiłaś mleczne.Mam pytanie jakie płyny spożywasz?Pijesz kawę?Czy jadasz ciasta?Czy przy reumatoidalnym zapaleniu stawów nawet niewielkie ilości spożycia nabiału mogą szkodzić?Mam na myśli naleśniki czy pierogi z serem?a sernik?czy nawet kawa z mlekiem?Ja np lubię kluski lane na mleku.Mam problem tez co wybrac do picia?z uwagi na to że herbata niesłodzona nie smakuje mi to piłam wodę z cytryną (ktos polecał na forum) a kompoty domowe rozcieńczone wodą mozna spozywać czy ewentualnie herbatki owocowe?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #49 : 2009-03-16, 09:31:14 »

Monika czytam że całkowicie odstawiłaś mleczne.Mam pytanie jakie płyny spożywasz?Pijesz kawę?Czy jadasz ciasta?Czy przy reumatoidalnym zapaleniu stawów nawet niewielkie ilości spożycia nabiału mogą szkodzić?Mam na myśli naleśniki czy pierogi z serem?a sernik?czy nawet kawa z mlekiem?Ja np lubię kluski lane na mleku.Mam problem tez co wybrac do picia?z uwagi na to że herbata niesłodzona nie smakuje mi to piłam wodę z cytryną (ktos polecał na forum) a kompoty domowe rozcieńczone wodą mozna spozywać czy ewentualnie herbatki owocowe?
Naleśniki, pierogi ??? Chyba nie jesteś na DO???
Piję herbatę, wodę mineralną, kawę od czasu do czasu, wino wytrawne to tyle.
Na temat cytrusów to już chyba pytałaś. Nie jem ich tak jak i mlecznych ilość jest tu bez znaczenia.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #50 : 2009-03-16, 10:31:40 »

Cytuj
Naleśniki, pierogi ??? Chyba nie jesteś na DO???

Monika, a jaki problem zrobic optymalne pierogi czy nalesniki?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #51 : 2009-03-16, 10:54:06 »

Oj jak znasz takie bez grama mąki to ja bardzo chętnie....
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #52 : 2009-03-16, 11:14:20 »

Ja również proszę o  przepis zwłaszcza na pierogi optymalne!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #53 : 2009-03-16, 11:22:43 »

Ciasta na pierogi nie da sie zrobic bez maki. Natomiast nalesniki tak:

jajka ubijamy ze smietana i smazymy na tluszczu. Przepis jest w KK nie pamietam strony, jestem w pracy.

Bedzie pewnie problem ze smietana, bo rotujecie mleczne, tak?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #54 : 2009-03-16, 11:27:25 »

Tak też myślałam, że pierogów się nie da bez mąki.
A co do nalesników to też nie dla mnie trudno. Wolę się dobrze czuć.
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #55 : 2009-03-16, 11:36:58 »

Monika rozumiem że jesteś na DO już przeszło 4 lata.Czy na początku stosowania diety nie zdarzały Ci się małe występki od zasad ŻO???U mnie zaczął się dopiero 3 tydzień i nie jest mi łatwo!!!Czas pokarze.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #56 : 2009-03-16, 11:40:57 »

Monika rozumiem że jesteś na DO już przeszło 4 lata.Czy na początku stosowania diety nie zdarzały Ci się małe występki od zasad ŻO???U mnie zaczął się dopiero 3 tydzień i nie jest mi łatwo!!!Czas pokarze.
Celowe występki to nie mam silną wolę  Smile
Robiłam błędy nieświadomie chleby optymalne, cytryna do herbaty no i śmietana codziennie....
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #57 : 2009-03-16, 11:43:07 »

no to pojadłyśmy naleśniki i pierogi....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #58 : 2009-03-16, 11:44:02 »

Tak też myślałam, że pierogów się nie da bez mąki.
A co do nalesników to też nie dla mnie trudno. Wolę się dobrze czuć.


Da sie, tylko trzeba zrobic to z pestek dynii albo slonecznika  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #59 : 2009-03-16, 11:45:00 »

no to pojadłyśmy naleśniki i pierogi....
 

a zamiast smietany do ciasta mozna dodac smalec.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.