forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:44:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow  (Przeczytany 114458 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #80 : 2009-03-17, 13:30:56 »

Byłam u reumatologa. Ręce opadają. Powiedziała, że cos powoduje te stany ale należałoby porobic wyniki a ona może zrobić mi tylko na dne moczanową (za 6,- zł , he, he). No i robie powoli sama. Tylko nie wiem na co jeszcze mam zrobić. Baba w labrlatorium mnie zna i myśli, że naczytałam sie i popadłam w hipohondryzm, tak też myśli moja lekarka rodzinna a stawy piłują dalej.
Wczesniej bardziej czułam niedomagania z nerwami, mięśniami , pamięcią i ze wzrokiem. Nie mogłam czytać bo widziałam podwójnie i wszystko na raz(brak koncentracji). Nawet nie umię opisać tego uczucia. Nie rozumiałm co czytam bo kiedy kończyłam zdanie nie pamiętałam co było na poczatku. Stawy czułam ale wydawało mi sie to podrzędne. Juz myslałam , że to stwardnienie rozsiane.
Po przejściu na DO najpierw wzmocniły mi się mięśni, potem pamięć i wzrok. Jednak stawy odczuwam coraz mocniej.
Do tej pory nie wiem co mi było, ale połowę dolegliwości nawet nie wymieniłam, tyle ich było. Myślę, że to jakas choroba neurologiczna na podłożu  reumatoidalnym. NIe wiem,fibriomialgia czy jakaś inna cholera.
Spróbuję zrobić jeszcze te wyniki , które sugerujesz. Prawdę mówiąc już jestem szczęśliwa z obecnego stanu zdrowia.
Czuję, że będzie jeszcze lepiej. Ukłony dla dr. J. KWAŚNIESKIEGO i  forumowej LEKARKI.
Dzięki z marchewkę. Ziemniaki co prawda nie w każdej formie ale lubię. Dam radę. Pozdrawiam
Tak ręce opadają. W ciągu pół roku odwiedziłam  z sześciu reumatologów zanim usłyszałam diagnozę. Wszystko na własną rękę wizyty, badania...
Już mnie nie zobaczą  Very Happy
Pozdrawiam.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #81 : 2009-03-17, 13:34:44 »

afmfo, byc moze juz pisalas, ale przeoczylam - ile jesz W dziennie? no i bialka?
ja jem 30-40 W, ale niektorzy chyba musza wiecej, a te objawy ktore opisujesz, to mi tak na glodzenie wyglada.
Węgli potrzebuję więcej.  Teraz jem ok 80g dziennie , przy mniejszej ilości robię sie nerwowa i bardzo źle śpię. Wiem ,że to dużo ale wolę być radosna. KIedy zaczęłam jeść codziennie śmietanę stawy bolały coraz gorzej ale psychicznie byłam spokojniejsza. Myślę, że to od zwiększenia węglowodanów.
Białka jem ok. 50g. Nie głodzę się, chociaż szybko robię sie głodna. Źle znoszę głód.
Może to, że nie zupełnie zdrowieję , rzeczywiście jest za przyczyną rodzaju węglowodanów. Przyznaję, owoce ostatnio jadłam codziennie(niewiele). Shocked
Jak nie możesz bez nich wytrzymać to chociaż omijaj cytrusy.
Mleczne jesz, jak często?
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #82 : 2009-03-17, 13:53:35 »

Mleczne rotuję a owoce ograniczę .Juz kiedyś pisalam ,ale te cytrusy zastanawiły mnie wcześniej.  W okresie zimowym zaczęłam je podjadać. Łakomstwo straszna rzecz. Nie czuję reakcji natychmiastowej więc jadłam myśląc, że nic sie nie dzieje.
Od dziś cytrusy eliminuję  z jadłospisu a owoce rotuję i zobaczę co będzie. I sam za siebie trzymam kciuki.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #83 : 2009-03-17, 13:58:17 »

No tak rotujesz ale jak często je jesz??? Raz w m-cu, tygodniu, raz na dwa dni????
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #84 : 2009-03-17, 14:09:57 »

No tak rotujesz ale jak często je jesz??? Raz w m-cu, tygodniu, raz na dwa dni????

Raz w tygodniu Very Happy jem mleczne
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #85 : 2009-03-17, 14:10:51 »

Ale od niedawna ( od 3 tyg.)
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #86 : 2009-03-20, 10:27:59 »

Majeczka co słychac, jak czuje się mąż???
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #87 : 2009-03-20, 11:44:20 »

afmfo może zrób badanie na antygen HLA B27.Ja go zrobiłam i zdjagnozowali:ZZSK!!
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #88 : 2009-03-20, 12:55:53 »

afmfo może zrób badanie na antygen HLA B27.Ja go zrobiłam i zdjagnozowali:ZZSK!!
Dzięki za podpowiedź. Noszę się z zamiarem zrobienia sobie wyników na RZS więc przy okazji zrobię i te na ZZSK. Przed chwilą czytałam posty na temat zakwaszenia. Bardzo mnie to zaciekawiło. Coś w tym może być. Już pisałam , że na początku diety jadłam za mało węglowodanów a za dużo białka. Wychodowałam kamienie nerkowe. Pewnie miało to wpływ i na stawy. Podobno żeby wyleczyć stawy najpierw trzeba wyleczyć nerki. Teraz pije dużo muszynianki i jem zwiększoną ilość węgli w postaci warzyw i już nie odczuwam dolegliwości z nerkami. Może na oczyszczenie stawów trzeba więcej czasu. Stawy nie puchną, nie czerwienieją i ćmią  jak przy grypie. Mam wrażenie ,że choroba sie wogóle nie cofa, a wręcz przeciwnie. Odrzuciłam fruktozę ale po tygodniu nie ma zmian. Najgorsze, że tyle czynników jest istotnych a człowiek główkuje jak dedektyw, żeby trafić ne te najistotniejsze. Zdrowy tego nie zrozumie.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #89 : 2009-03-20, 13:00:42 »

Nie pamiętam czy o  to pytałam jakie masz OB?
Choroby reumatoidalne wycofuja się bardzo wolo.
Tydzień bez fruktozy to mało.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #90 : 2009-03-20, 13:17:28 »

Nie pamiętam czy o  to pytałam jakie masz OB?
Choroby reumatoidalne wycofuja się bardzo wolo.
Tydzień bez fruktozy to mało.
Nigdy nie miałam OB wiecej jak 10 . Jednak już z rok  nie robiłam wyników. Kończy mi się pracochłonny okes w pracy więc musze to wszystko nadrobić. Mam zamiar trwać bez tej fruktozy z małą zmianą- co trzy dni będę jeść suszone morele (mają dużo potasu). Spróbuje jeszcze wprowadzić pomidory ale na te prawdopodobnie mam  przy większej ilości uczulenie. Jesienia miałam ale do końca nie wiem od czego (moze pomidory , może fasola szparagowa ).
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #91 : 2009-03-20, 13:25:38 »

MONIKAW
Co myślisz o herbacie. Jeste uzależniona i litr dziennie wypijam. Wie , że powinnam chociaż ograniczyć.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #92 : 2009-03-20, 13:31:56 »

MONIKAW
Co myślisz o herbacie. Jeste uzależniona i litr dziennie wypijam. Wie , że powinnam chociaż ograniczyć.
Też piję jej sporo, no bo co pić   Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #93 : 2009-03-20, 13:35:11 »

Nie pamiętam czy o  to pytałam jakie masz OB?
Choroby reumatoidalne wycofuja się bardzo wolo.
Tydzień bez fruktozy to mało.
Nigdy nie miałam OB wiecej jak 10 . Jednak już z rok  nie robiłam wyników. Kończy mi się pracochłonny okes w pracy więc musze to wszystko nadrobić. Mam zamiar trwać bez tej fruktozy z małą zmianą- co trzy dni będę jeść suszone morele (mają dużo potasu). Spróbuje jeszcze wprowadzić pomidory ale na te prawdopodobnie mam  przy większej ilości uczulenie. Jesienia miałam ale do końca nie wiem od czego (moze pomidory , może fasola szparagowa ).
Co do tych moreli to mam mieszane uczucia  Confused
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #94 : 2009-03-20, 13:36:51 »

he,he,he, jest co pić ale ja jeste niewolnikiem herbaty Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #95 : 2009-03-20, 13:38:22 »

Bez cukru to specjalnie nie ma.
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #96 : 2009-03-20, 13:38:38 »

jaką polecacie herbatkę??mnie bez cytrynki nie bardzo podchodzi...
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #97 : 2009-03-20, 13:42:04 »

Lekarka wspominała, ze dwa razy w tygodniu to fruktoza nie powinna zaszkodzić. Jak zjem z 5 dkg tych moreli to nie przesadze chyba.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #98 : 2009-03-20, 13:46:35 »

jaką polecacie herbatkę??mnie bez cytrynki nie bardzo podchodzi...
Jak wspomniałam ja jestem uzależniona i lubię każdą ale najlepiej mocną LIPTON. Cytryna psuje mi smak. Zresztą to jest cytrus i tak dla mnie zabroniony.  Very Happy
Bez herbaty cierpię jak alkoholik   Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #99 : 2009-03-20, 14:01:19 »

Lekarka wspominała, ze dwa razy w tygodniu to fruktoza nie powinna zaszkodzić. Jak zjem z 5 dkg tych moreli to nie przesadze chyba.
Obserwuj to po prostu.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.