forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 21:40:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660288 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)  (Przeczytany 14389 razy)
grizzly
Go


Email
To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« : 2009-03-13, 16:28:34 »

Im wyższe IQ, tym mniejsze ryzyko śmierci

http://wiadomosci.onet.pl/1933598,16,item.html

"...Do tego wniosku doprowadziły szkockich naukowców z fundacji Wellcome Trust badania,
w których udział wzięło milion Szwedów powołanych do wojska w wieku 18 lat..."

"...Dr Batty zaznacza, że podobną zależność między IQ a ryzykiem śmierci
wykazały również trwające 15 lat obserwacje ponad 4 tys. amerykańskich żołnierzy..."

Ja na ten temat napisalem juz "mase" postow,
nie dlaego aby kogokolwiek "pietnowac" ale zeby jedynie "uswiadomic" zainteresowanych
i w ten sposob uchronic przed czychajaca .......!  Cool
.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #1 : 2009-03-13, 16:33:54 »

Misiaczku nie zwiększysz IQ na wlasne życzenie, masz takie i juz  no chyba że po przez Dietę Optymalna.   Wink, TO CHYBA JEDYNY RATUNEK  ! Cool
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #2 : 2009-03-13, 16:38:05 »

Mam certyfikat Mensy, czy to znaczy, że mogę się już niczego nie obawać?   Shocked  Question
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #3 : 2009-03-13, 16:46:25 »

Mam certyfikat Mensy, czy to znaczy, że mogę się już niczego nie obawać?   Shocked  Question

Fajnie miec "klubowa" kolezanke na forum!  Cool

BTW
Obawiac? To wlasnie jest to!  Cool

Kto jest w stanie sie obawiac,
ten "adekwatnie" potrafi reagowac!  Cool

Mysle, ze to jest to!
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #4 : 2009-03-13, 16:55:37 »

Mam certyfikat Mensy, czy to znaczy, że mogę się już niczego nie obawać?   Shocked  Question

Fajnie miec "klubowa" kolezanke na forum!  Cool

BTW
Obawiac? To wlasnie jest to!  Cool

Kto jest w stanie sie obawiac,
ten "adekwatnie" potrafi reagowac!  Cool

Mysle, ze to jest to!


Trudno jest mi się z tym nie zgodzić  Smile
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #5 : 2009-03-13, 17:09:32 »

"Niskie IQ wiąże się z większym ryzykiem śmierci w wyniku wypadku samochodowego, choroby wieńcowej, a także większym ryzykiem samobójstwa - informuje serwis "Science Daily"."

Zaiste, to niezwykłe odkrycie związku między niskim IQ i chorobą wieńcową...  Shocked 
Hmm... jak to możliwe... (?)  No, no... mają teraz nad czym myśleć...  Confused   Cool
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #6 : 2009-03-13, 17:16:11 »

Jak to sie dzieje, że zdolni uczniowie staja sie zaledwie przeciętnymi pracownikami, albo ze osoby o wysokim ilorazie inteligencji nieraz z trudem radzą sobie w życiu? Jeśli nawet  pytanie to wydaje sie banalne to odpowiedź którą dokumentuja najnowsze badania naukowe - obala dotychczasowe poglady na rolę intelektu w odniesieniu sukcesu życiowego. Zależy on bowiem w głównym stopniu od samoświadomości, tj. od kontrolowania własnych emocji, zapału i wytrwałosci w dążeniu do celu a takze od zdolności do empatii i umiejetności zachowań społecznych. czyli od inteligencji emocjonalnej. Zgadzam sie z autorem ksiazki  "Inteligencja Emocjonalna" --Danielem Golemanem Smile

IQ może okazać sie bezużyteczna, gdy ogarną nas silne emocje, gdy brak inteligencji emocjonalnej Very Happy

 Dobrze wykorzystywane, własne namiętności sa zródłem mądrości. Jak włączyć inteligencje do naszych emocji i przywrócić kulture i uprzejmość w codzienych kontaktach a troske w zyciu społecznym?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #7 : 2009-03-13, 17:20:47 »

"Niskie IQ wiąże się z większym ryzykiem śmierci w wyniku wypadku samochodowego, choroby wieńcowej, a także większym ryzykiem samobójstwa - informuje serwis "Science Daily"."

Zaiste, to niezwykłe odkrycie związku między niskim IQ i chorobą wieńcową...  Shocked 
Hmm... jak to możliwe... (?)  No, no... mają teraz nad czym myśleć...  Confused   Cool
To ja wiem.
"Serce oplecione jest siecią odżywiających je naczyń przypominających wieniec - stąd nazwa „naczynia wieńcowe”. Choroba wieńcowa rozwija się, gdy na wewnętrznych ścianach tych tętnic odkłada się cholesterol"
Niskie IQ, moze byc przyczyna zlych obliczen proporcji BTW, stad - cholesterol  Laughing
Pozdr
maf
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #8 : 2009-03-13, 17:32:54 »

...Niskie IQ, moze byc przyczyna zlych obliczen proporcji BTW, stad - cholesterol  Laughing...

Dokladnie!!!   Cool

Ja dodam jeszcze, ze kazdy organizm w danym czasie
i sytuacji jest w "specyficznym" automatyzmie metabolicznym
i dobry lekarz optymalny jest w stanie
idealnie dostosowac ten "automatyzm metaboliczny"
do idealnych proporcji BTW.  Cool

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #9 : 2009-03-13, 17:37:58 »

"grizzly"
zaraz dostaniesz bana i nie mów, że nie będziesz wiedział za co?
Jeszcze raz użyjesz bezzasadnie pogrubienia tekstu i zaliczysz trzy dni na pisanie postów.
Dla osoby z wysokim IQ jedno napomnienie wystarcza - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3831.msg66403#msg66403 - dla przypomnienia.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #10 : 2009-03-13, 17:40:52 »

Jak to sie dzieje, że zdolni uczniowie staja sie zaledwie przeciętnymi pracownikami, albo ze osoby o wysokim ilorazie inteligencji nieraz z trudem radzą sobie w życiu?

Czyżby? Jeżeli jest się prymusem w wielu dziedzinach, trudno jest sobie nie poradzić w życiu. Podaj przykłady wybitnych ludzi będących  jednocześnie nieudacznikami życiowymi na każdym polu.


Cytuj
Co do zachowań społecznych
IQ może okazać sie bezużyteczna, gdy ogarną nas silne emocje, gdy brak inteligencji emocjonalnej Very Happy

Bzdura - jedno przeczy drugiemu!

 
Cytuj
Dobrze wykorzystywane, własne namiętności sa zródłem mądrości. Jak włączyć inteligencje do naszych emocji i przywrócić kulture i uprzejmość w codzienych kontaktach a troske w zyciu społecznym?


Namiętność nie jest źródłem mądrości. Chyba coś Ci się pokręciło, ponieważ zaplątałaś tutaj wiele pojęć o różnym wymiarze. Odnośnie zachowań społecznych - to ciągle są bardzo widoczne w grupie o najniższym IQ - ostatni przykład zabójcy z Niemiec.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #11 : 2009-03-13, 18:02:38 »

To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! Smile
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=353&w=50243051&a=50243051Very Happy

PS
I nikomu nie radzę podejmować polemiki w podanym wątku!
No chyba, że kocha rozmowy z "klonami". Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #12 : 2009-03-13, 18:22:14 »

To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! Smile
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=353&w=50243051&a=50243051Very Happy

PS
I nikomu nie radzę podejmować polemiki w podanym watku!
No chyba, że kocha rozmowy z "klonami". Wink

Adminie przyznaję, że chyba nie zrozumiałam powyższego wpisu. Podany link przeczytałam i rzeczywiście mi się nie spodobał, a właściwie brak w nim odniesienia do badań (czyich?). Gazeta gazetą, a źródła nie widzę  Confused

Co do PS - nie zauważyłam w tym temacie żadnego "klonu", czy coś sugerujesz? A może się źle czujesz? Polemika jest wymianą poglądów i jako taka nie zawsze jest zła. Nie musi być też traktowana jako przymusowo-grzecznościowa paplaninka różowej maskoteczki.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #13 : 2009-03-13, 18:36:19 »

Jak to sie dzieje, że zdolni uczniowie staja sie zaledwie przeciętnymi pracownikami, albo ze osoby o wysokim ilorazie inteligencji nieraz z trudem radzą sobie w życiu?

Czyżby? Jeżeli jest się prymusem w wielu dziedzinach, trudno jest sobie nie poradzić w życiu. Podaj przykłady wybitnych ludzi będących  jednocześnie nieudacznikami życiowymi na każdym polu.


Cytuj
Co do zachowań społecznych
IQ może okazać sie bezużyteczna, gdy ogarną nas silne emocje, gdy brak inteligencji emocjonalnej Very Happy

Bzdura - jedno przeczy drugiemu!

 
Cytuj
Dobrze wykorzystywane, własne namiętności sa zródłem mądrości. Jak włączyć inteligencje do naszych emocji i przywrócić kulture i uprzejmość w codzienych kontaktach a troske w zyciu społecznym?


Namiętność nie jest źródłem mądrości. Chyba coś Ci się pokręciło, ponieważ zaplątałaś tutaj wiele pojęć o różnym wymiarze. Odnośnie zachowań społecznych - to ciągle są bardzo widoczne w grupie o najniższym IQ - ostatni przykład zabójcy z Niemiec.

Niedobrze że to co napisałam wzięłaś tak bardzo do siebie....

"Inteligencja Emocjonalna" Golemana – (wykładowca na Uniwerytecie w Harvard), daje odpowiedź na wszystkie twoje pytania, ksiażka jest naprawdę warta przeczytania. Ja chciałam zwrócić uwagę tylko  na jeden fakt, wysokie IQ nie jest gwarantem sukcesu, szczęścia, udanego życia prywatnego jeśli w parze z wysokim IQ nie idzie dojrzałość emocjonalna. Możesz być np. w pracy wybitna, dobra merytorycznie a równocześnie możesz mieć bardzo złe stosunki z szefem, podwładnymi, możesz po prostu katować tych ludzi, możesz robić karierę po tzw. trupach. Możesz być dobra w pracy a równocześnie  nie być zdolna do ułożenia sobie poprawnych relacji z partnerem, bo do tego potrzebne są zdrowe emocje. Ileż to inteligentnych oprawców/yń katuje swoje żony, mężów często są to ludzie piastujący wysokie urzędy, robią to nie dlatego iż mają niskie IQ, postępują tak dlatego ponieważ nie potrafią zapanować nad emocjami, są niedojrzali emocjonalnie. Przecież to co teraz piszę to żadna rewelacja, to zwykła najzwyklejsza prawda poparta samym życiem.  Mobbing to nic innego jak złe emocje,  stosują go ludzie źli, często bardzo inteligentni, wyrafinowani,  ludzie którzy nie potrafią okiełznać własnych emocji.
Gdyby tu na tym forum co niektórzy posiadali wysoki współczynnik inteligencji emocjonalnej gwarantuję iż nie było by skakania sobie do gardeł. 

Namiętność to stan silnego odczuwania emocji i pewnie tak rozumiał Arystoteles to właśnie słowo.
W Polsce najczęściej kojarzone jest z seksualnością, silnym uczuciem w stosunku do drugiej osoby które zresztą często powoduje utratę kontroli intelektualnej nad zachowaniem.





Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #14 : 2009-03-13, 19:18:58 »

To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! Smile
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=353&w=50243051&a=50243051Very Happy

PS
I nikomu nie radzę podejmować polemiki w podanym wątku!
No chyba, że kocha rozmowy z "klonami". Wink

Adminku co tam aIQiu, Smile ważne żeby było zdrowo, cieplutko, milutko .... Wink Very Happy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #15 : 2009-03-13, 19:20:18 »

Niedobrze że to co napisałam wzięłas tak bardzo do siebie....

Ja chciałam zwrócić uwagę tylko  na jeden fakt, wysokie IQ nie jest gwarantem sukcesu, szczęścia, udanego życia prywatnego jeśli w parze z wysokim IQ nie idzie dojrzałość emocjonalna.

Niestety nadal jesteś w błędzie. Nie biorę do siebie tekstów, które nie mają do mnie pożądanego odniesienia. Piszesz też, że wysokie IQ nie jest gwarantem sukcesu. Zależy o jaki sukces Ci chodzi, ale przyjmując ten na najniższym poziomie bytowo, partnersko, pracująco-przetrwaniowym, czy możesz stwierdzić, że niskie IQ jest takim gwarantem sukcesu? Czy głupota jest gwarancją sukcesu? Czy Ty w ogóle znasz receptę na sukces? Jeżeli nie - to czy powinnaś przytaczać jakiś książkowych swoich idoli? Nie każdy pisarz to mędrzec, nie każdy to naukowiec, nie każdy to wzór do naśladowania.

Cytuj
Gdyby tu na tym forum co niektórzy posiadali wysoki współczynnik inteligencji emocjonalnej gwarantuję iż nie było by skakania sobie do gardeł..

Widzisz, gdyby nie było wymiany zdań, to by nie było emocji. Gdyby nie było emocji, to by nie było namiętności, wtedy nie powstałby człowiek i wszelkie rozmowy nie miałyby racji bytu. Wtedy też nie byłoby Ciebie, ani Twoich rozterek. Szanuj wymianę myśli i nie rozpatruj jej jako emocjonalnej szmiry. Inaczej uznam, że prędzej porozumiesz się z Jolą Rutowicz, niż ze mną. Smile

Viola44 - nie zrozum mnie źle. Nie mam zamiaru wykazywać się swoją wyższością w stosunku do Ciebie. Wiem, że jako starsza ode mnie, też już niejednego się nauczyłaś i niejedno przeżyłaś. Mam jednak swoje zdanie na wiele tematów i przynajmniej moje studia ukończone z wyróżnieniem - dają mi przesłankę do prawa nad swoją niezależnością, własnym podejściem do wszystkiego.



Zapisane
maf
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #16 : 2009-03-13, 19:27:09 »

"Inteligencja Emocjonalna" Golemana – (wykładowca na Uniwerytecie w Harvard), daje odpowiedź na wszystkie twoje pytania, ksiażka jest naprawdę warta przeczytania. Ja chciałam zwrócić uwagę tylko  na jeden fakt, wysokie IQ nie jest gwarantem sukcesu, szczęścia, udanego życia prywatnego jeśli w parze z wysokim IQ nie idzie dojrzałość emocjonalna. Możesz być np. w pracy wybitna, dobra merytorycznie a równocześnie możesz mieć bardzo złe stosunki z szefem, podwładnymi, możesz po prostu katować tych ludzi, możesz robić karierę po tzw. trupach. Możesz być dobra w pracy a równocześnie  nie być zdolna do ułożenia sobie poprawnych relacji z partnerem, bo do tego potrzebne są zdrowe emocje. Ileż to inteligentnych oprawców/yń katuje swoje żony, mężów często są to ludzie piastujący wysokie urzędy, robią to nie dlatego iż mają niskie IQ, postępują tak dlatego ponieważ nie potrafią zapanować nad emocjami, są niedojrzali emocjonalnie. Przecież to co teraz piszę to żadna rewelacja, to zwykła najzwyklejsza prawda poparta samym życiem.  Mobbing to nic innego jak złe emocje,  stosują go ludzie źli, często bardzo inteligentni, wyrafinowani,  ludzie którzy nie potrafią okiełznać własnych emocji.
Gdyby tu na tym forum co niektórzy posiadali wysoki współczynnik inteligencji emocjonalnej gwarantuję iż nie było by skakania sobie do gardeł. 

Namiętność to stan silnego odczuwania emocji i pewnie tak rozumiał Arystoteles to właśnie słowo.
W Polsce najczęściej kojarzone jest z seksualnością, silnym uczuciem w stosunku do drugiej osoby które zresztą często powoduje utratę kontroli intelektualnej nad zachowaniem.
Moim zdaniem, powolywanie sie na wykladowcow, prawd ktore gdzies w Harwardzie wyglosili, na prace naukowe, doktoraty i rozne inne pierdoly, na forum, na ktorym obalilismy inne badania, doktoraty, ksiazki, zalecenia, i rozne inne pierdoly dotyczace prawidlowego zywienia , sa bez sensu. Jezeli obalamy  -to  wszystko, jezeli nie wierzymy to we wszystko, lub w to co da sie racjonalnie udowodnic.
Ale niestety, niewiadomo w co wierzyc, co jest prawda.
Powolywanie sie na naukowcow, ktorzy cos napisali, nawet niewiadomo co, ich wlasne tezy ktore chca udawadniac.
Moim zdaniem, to zycie wszystko weryfikuje. Kazdy to widzi.
I jest tak, ze w tych "pracach naukowych", kazdy znajdzie cos co zrozumie, oprawione elokwencja, ale czy to jest prawda?
Mobing, wyscig szurow. Teraz slyszalemm o wyscigu szczurkow - w przedszkolu.
I to jest wina rodzicow.
A zycie jest proste.
To tyle
maf
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #17 : 2009-03-13, 19:36:48 »

A zycie jest proste.

Ale pod warunkiem, że samemu się go sobie nie komplikuje.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #18 : 2009-03-13, 19:40:52 »

A zycie jest proste.

Ale pod warunkiem, że samemu się go sobie nie komplikuje.
Wezykiem, wezykiem
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #19 : 2009-03-13, 19:43:51 »

A zycie jest proste.

Ale pod warunkiem, że samemu się go sobie nie komplikuje.

Czy proste życie jest pasjonujące? Czy w ogóle warto żyć w takiej prostocie?
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.