forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 04:02:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)  (Przeczytany 14366 razy)
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #20 : 2009-03-13, 19:45:39 »

Komplikowanie prostoty wymusza działanie twórcze, które samo w sobie stanowi rozwój jednostki.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #21 : 2009-03-13, 19:47:58 »

A zycie jest proste.

Ale pod warunkiem, że samemu się go sobie nie komplikuje.

Czy proste życie jest pasjonujące? Czy w ogóle warto żyć w takiej prostocie?
Co to znaczy zycie proste?
Kazdy moze to inaczej rozumiec.
To podejmowanie swiadomych decyzji.
Jest to pasjonujace, zapewniam.
pozdr
maf
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #22 : 2009-03-13, 19:50:53 »

[To podejmowanie swiadomych decyzji.
Jest to pasjonujace, zapewniam.
pozdr
maf

To prawda - pozdrawiam Opal
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #23 : 2009-03-13, 20:01:42 »

działanie twórcze...

które z całą pewnością skomplikuje prostotę życia będzie np: udawadnianie Policjantowi drogówki, że nie ma racji, choć się przekroczyło prędkość o 50km/h, jeszcze bardziej twórcze działanie będzie, gdy w tej sprawie będzie się udawadniało Sędziemu, że zły wydał wyrok ... i.t.d. Wink

I tak oto prostota życia się może bardzo skomplikować ... Cool
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #24 : 2009-03-13, 20:24:00 »

Opal
Cytuj
  Piszesz też, że wysokie IQ nie jest gwarantem sukcesu.czy możesz stwierdzić, że niskie IQ jest takim gwarantem sukcesu
buu...zarówno wysokie jak i niskie IQ bez zdrowych emocji nie zagwarantuje sukcesu pozytywnie rozumianego (można osiągnąć pozorny sukces który w perspektywie czasowej unicestwia, zabija), nie zagwarantuje szczęścia.

Opal
Cytuj
Widzisz, gdyby nie było wymiany zdań, to by nie było emocji
buu...ja nie mówię o wymianie zdań, buu..ja mówię o chamstwie, ubliżaniu, buu...

Opal
Cytuj
Inaczej uznam, że prędzej porozumiesz się z Jolą Rutowicz, niż ze mną.

 
A Jolka Rutowicz nie wie gdzie leży równik, a może  nie jest jej to potrzebne do szczęścia, może jest szczęśliwsza od nie jednej/go z nas? Buu...


A ja jestem taką kobietką która ceni dobre serduszka....buu...i nie chwali się wyróżnieniami i certyfikatami buu... bo nie ma takiej potrzeby buu...

Każdy ma prawo do swojego zdania..buu...





Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #25 : 2009-03-13, 21:46:01 »

Adminie - nie zrozumieliśmy się co do zasady działań twórczych. Nigdy bym nie porównywała ich do łamania prawa, ale raczej kojarzyła z rozwojem umysłu. Wybacz, brakuje mi teraz czasu, żeby Ci to dokładnie wytłumaczyć.

Viola44 - czy Ty masz problemy z artykuacją słów? Niebardzo wiem jak mam odczytywać Twoje nieustanne "buuu" wymieniane w każdym zdaniu. Chyba się w ten sposób nie zacinasz? Nie wklejam Twojego cytatu, bo szkoda na niego miejsca na tym forum. Do następnego - kiedyś tam.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #26 : 2009-03-13, 22:05:04 »

Violu44, serdecznie polecam jako rozwinięcie wspomnianej książki Golemana, książkę pt "Inteligencja emocjonalna w organizacji i zarządzaniu". Autorzy to Robert K. Cooper i Ayman Sawaf.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #27 : 2009-03-13, 22:27:34 »

Violu44, serdecznie polecam jako rozwinięcie wspomnianej książki Golemana, książkę pt "Inteligencja emocjonalna w organizacji i zarządzaniu". Autorzy to Robert K. Cooper i Ayman Sawaf.

Bardzo dziękuję, napewno skorzystam. Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #28 : 2009-03-13, 22:58:06 »

Człowiek jest wartością samą w sobie , warto szanować ludzi bezwarunkowo, niezależnie  czy będzie to "Jola Rutowicz", czy "Dalajlama' , to zawsze procentuje, zawsze z korzyścia dla nas samych. Czytałam ostatnio książkę 'Sztuka Szczęscia" przemyślenia Dalajlamy, prawdziwy , uniwersalny, ponadczasowy poradnik życia. Goraco polecam.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #29 : 2009-03-13, 23:03:31 »

...Człowiek jest wartością samą w sobie , warto szanować ludzi bezwarunkowo, niezależnie  czy będzie to "Jola Rutowicz", czy "Dalajlama'...

Viola to utopia! Ja juz tak mam, ze odruchowo "warunkuje",
ale dobrze, ze Ty masz inaczej!  Cool

Zapisane
ali
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #30 : 2009-03-13, 23:10:28 »

[
Czy proste życie jest pasjonujące? Czy w ogóle warto żyć w takiej prostocie?

prostota to jest mądrość
głupota to komplikacje
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #31 : 2009-03-14, 09:44:20 »

...Człowiek jest wartością samą w sobie , warto szanować ludzi bezwarunkowo, niezależnie  czy będzie to "Jola Rutowicz", czy "Dalajlama'...

Viola to utopia! Ja juz tak mam, ze odruchowo "warunkuje",
ale dobrze, ze Ty masz inaczej!  Cool



Misiuniu, podam Ci taki prosty przykład z życia, np. kobieta może kochać warunkowo, Very Happy, no bo facet ma fajny samochód, bo ma dużo kasy, bo jest dobrze ustawiony, bo jest zajeb...przystojny itd, itd. Co się dzieje gdy warunki powyższe pryskają jak bańka mydlana? a mogą prysnąć ponieważ są wartościami nietrwałymi , wartościami które przemijają,  mogą przeminąć z przyczyn nawet niezależnych od nas samych...
Wtedy taka kobietka odchodzi.....
Wiesz, można by dyskutować na ten temat bardzo długo rozpatrując problem z różnych stron, mi osobiście taka bezwarunkowość kojarzy się z taką otwartą bramą, każdy ma szanse przekroczyć próg, a co to oznacza? ze warto dać każdemu szanse nie kasując go na wejściu, bo to baaaardzo złudne. Czasami jest tak, że pewni ludzie robią na nas dobre wrażenie, ale misiu, czasem to jest tylko wrażenie niestety, oczywiście nie zawsze tak musi być, ale żeby się o tym przekonać trzeba kogoś dobrze poznać, poznać w różnych sytuacjach....temat jest bardzo szeroki....
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #32 : 2009-03-15, 22:54:57 »

Viola -jestes fajną dziewczyną -tak ładnie, prosto i zrozumiale piszesz--szkoda ,że niektórzy nie rozumieją albo
    zazdroszczą wiedzy jak Joli i Dodzie powodzenia.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: To sie pewnie nie spodoba!!! Nerwowi niech nie zagladaja! :-)
« Odpowiedz #33 : 2009-03-16, 00:00:36 »

Viola -jestes fajną dziewczyną -tak ładnie, prosto i zrozumiale piszesz--szkoda ,że niektórzy nie rozumieją albo
    zazdroszczą wiedzy jak Joli i Dodzie powodzenia.

Rudka, bardzo dziękuję, jest to dla mnie prawdziwy komplement, zawsze ceniłam sobie prostote wyrazu, nigdy nie przepadalam za żonglerka słowną, wyszukanym słownictwem, czy skrótami myślowymi.
Jeszcze na studiach a bylo to ponad 20 lat temu, mialam wspanialych profesorów, niech wspomnę chociażby Prof Niwelińskiego, jak pięknie i prosto mówil, uczył mnie biologii, wykłady prowadził bardzo ciekawie okraszając interesujacymi  opowieściami np. o II wojnie światowej, czy chorobach genetycznych.
Jako ciekawostke podam , pewna pani Profesor, uczyła mnie biochemii klinicznej, mówiła nam, że jajka są bardzo zdrowe, mówiła że spożywane hamuja produkcje cholesterolu endogennego,  przed wykładem obierała sobie jajo ze skorupki i ostentacyjnie spożywała, żyje do dzis, myślę że ma po 80 tce. Smile

Dla mnie najwiekszym autorytetem był i jest nadal Jan Pawel II,  wspanialy orator, filozof, erudyta ktory potrafił znaleźć wspólny język  z każdym człowiekiem, byl rozumiany przez miliony wiernych. Mam jego ksiażke pt. "przekroczyć próg nadziei", ksiażka dość trudna, napisana językiem filozoficznym, warto mieć w swojej biblioteczce taka pozycję. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 17 zapytaniami.