forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 05:40:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659786 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Zawał serca
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zawał serca  (Przeczytany 6377 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Zawał serca
« : 2009-03-16, 09:08:44 »

Powiedzmy, ze jest 18.15 i wracasz do domu samochodem (oczywiście sam) po niezwykle ciężkim dniu pracy. Jesteś    naprawdę zmęczony i sfrustrowany.

Jesteś naprawdę zestresowany i zdenerwowany.

Nagle odczuwasz SILNY BÓL  w klatce piersiowej, który zaczyna promieniować w kierunku ramienia i w górę w kierunku szczęki. 
Jesteś w odległości zaledwie pieciu mil (1 mila = 1,61 km) od szpitala najbliższego miejsca Twojego zamieszkania. Niestety 
nie wiesz czy będziesz w stanie tam dotrzeć.

CO ROBIĆ ???

Byłeś szkolony w udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku 
pomocy w zawale serca , ale człowiek który prowadził 
szkolenie nie powiedział Wam jak postępować z samym sobą !!!

JAK PRZEŻYC ATAK SERCA KIEDY JESTEŚ SAM?

Ponieważ wielu ludzi w trakcie dokonywania się zawału serca jest zdana na samych siebie, bez pomocy, osobie której serce bije nieprawidłowo i która zaczyna odczuwać omdlenie

ZOSTAJE TYLKO OKOŁO 10 SEKUND ZANIM UTRACI PRZYTOMNOŚĆ ! 

CO ROBIĆ ??

ODPOWIEDŹ:

Nie panikuj, ale zacznij KASZLEĆ bardzo intensywnie powtarzając tą czynność

Przed każdym kaszlnięciem powinien być nabrany głęboki  oddech, kaszel powinien być głęboki i przedłużony w celu ewakuowania plwociny zalegającej głęboko wewnątrz klatki piersiowej.

Oddech i kaszel musi być powtarzany co dwie sekundy bez przerwy aż do chwili przybycia pomocy, lub do chwili w której poczujesz, że serce ponownie bije normalnie.

Głęboki oddech doprowadza TLEN do płuc, a ruch zwiazany z  kaszlem uciska serce i utrzymuje KRĄŻENIE krwi. Ciśnienie wywołane uciskiem na serce podczas kaszlu pomaga również odzyskać prawidłowy rytm serca. W ten sposób ofiary ataku serca mogą dotrzeć do szpitala.

Artykuł opublikowany pod numerem 240 w Journal of General  Hospital Rochester.

Przekaz ta wiadomość tak dużej ilości ludzi jak to tylko  możliwe. To może uratować ich ŻYCIE !!! Nawet nie myśl że nie  jesteś predysponowany do ataku serca ponieważ masz mniej niż  25 - 30 lat. W dzisiejszych czasach w związku ze zmianą stylu  życia atak serca jest stwierdzany wśród ludzi we wszystkich  grupach wiekowych.

BĄDŹ PRZYJACIELEM I PROSZĘ PRZEŚLIJ TEN ARTYKUŁ DO TAK WIELU TWOICH PRZYJACIÓŁ JAK TO TYLKO MOŻLIWE !!!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Zawał serca
« Odpowiedz #1 : 2009-03-16, 15:48:18 »

Ja dołożyłbym do tego kaszlenia pozycję kuczną z przyciągnięciem kolan do klatki piersiowej. Teoretycznie ograniczy to wielkość dużego obwodu, zmniejszając obciążenie serca i poprawiając ukrwienie trzewi, zmniejszy też ewentualnie urazowość w razie utraty przytomności. Ale to tylko moja teoria.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zawał serca
« Odpowiedz #2 : 2009-03-17, 23:57:21 »

Chyba u dr J.Kwaśniewskiego czytałam że idąc po schodach w górę się... pokasływuje przy niewydolności serca, co się u mnie akurat sprawdziło (i sprawdza nadal), choć jest moja choroba już znacznie mniej uciążliwa.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Zawał serca
« Odpowiedz #3 : 2020-09-14, 12:29:19 »

Tkanka tłuszczowa w kończynach dolnych chroni przed zawałem, ponoć:
https://zdrowepasje.pl/content/nogi-wyglad-nog-ryzyko-zawalu-serca
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.