forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 06:34:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660341 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.  (Przeczytany 91698 razy)
admin
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #20 : 2009-03-19, 07:31:00 »

Fruktoza jest bardzo zdrowa na serce, o czym każdy słyszał, a szczególnie ta z miodu bodaj grykowego. I chyba się nic nie zmieniło? choć wczoraj czytałem na "Early Edition" jednego z US pism medycznych, że będą kombinować coś z "piramidą żywieniową" naukowcy z wiodących uniwersytetów, bo im epidemiologicznie wyszło na dużych grupach w US&UK, że wegejedzenie już nie jest takie "zdrowe" jak dawniej sądzono, a czerwone mięso nie jest już przyczyną zwiększonej zachorowalności na neoplazmę. Mało tego udowodniono nawet, że wołowina GMO ma właściwości antyrokowe.
Ale nie ma się co martwić, bo skoro miód jest jeszcze "zdrowy" w powszechnej świadomości, to "warzywa i owoce" też będą "wiecznie zdrowe".
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #21 : 2009-03-19, 08:41:26 »




sprobuj taka proporcje

1do 3 do 1,5, np 50 białka 200 tłluszczu 80 węgli, zbyt duzo łluszczu w stosunku do węgli tez generuje ketony. nie wiem jaka jest twoja waga należna. Jeśli jesteś ospały, znaczy to ze za malo wegli, sa tacy ludzie którzy musza spożywac ok 90 100 g wegli zeby czuc sie dobrze na tej diecie, to sprawa indywidualna. Ja tez miewam ketony w moczu, w koncu to dieta ketogeniczna, u ludzi którzy nie maja cukrzycy nie wyrządza większej szkody. JA NP. DZIESIAJ do godz. 15tej  zjadlam ok 30 g węgli, miałam  ketony na 3 plusy ,
podejrzewam że intensywna praca umysłowa spala je momentalnie
,  na obiad ziemniaka 150 g , potem pare sliwek w czekoladzie i teraz zmierzyłam i mam ketony na 1 plus, dzisiejszy bilans 40 białka 150 tluszczu 63 węgli.
Cytuj

Mam podobne spostrzeżenia.
Mam nadzieje, że ci co potrzebują mniej wegli tez myślą (żart). No dobra, oni szybciej myślą więc mniej.He, he,he.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #22 : 2009-03-19, 09:36:40 »

A do tego glazurowanie fruktozą mięsa przeznaczonego do pieczenia, szczególnie na ruszcie, podnosi zdecydowanie jego smakowitość (dzięki powstaniu skorupki uniemożliwiającej wypływ azotu wyciągowego podczas obróbki termicznej i powstaniu większej ilości akrylamidu, które zwiększają strawność), o czym każda gospodyni domowa wiedziała w czasach, gdy mięso pieczone nie było "rakotwórcze", jak dziś się jeszcze niektórym w dalszym ciągu mniema. Wink
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #23 : 2009-03-19, 16:02:12 »

Właśnie wrociłem z wycieczki. I czuje to charakterystyczne otępienie. zmierzyłem ketony i mam ++. PRzynajmniej już wiem jak porzpoznawać że mam niedobór węglowodanów. Jednakzę zjadłem wydaje mi się dość dużo. rano 100g ziemniaka potem jeszcze 100g mandarynki i pare węgli wpadło z keczupu i panierki z kurczaka a pomimo tego  i tak wyszly ketony :/. Jak mam zwiększać węgiel to za chwilę wyjdzie że moja dieta bedzie miała porporcje zamiast BTW to BWT :/
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #24 : 2009-03-19, 16:13:21 »

tak bywa na poczatku, W jemy jak najmniej, po jakims czasie organizm sie przystosuje do spalania tluszczu
jak za 3 miesiace nic sie nie zmieni, to dopiero wtedy zacznij kombinowac

imo
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #25 : 2009-03-19, 16:14:45 »

Właśnie wrociłem z wycieczki. I czuje to charakterystyczne otępienie. zmierzyłem ketony i mam ++. PRzynajmniej już wiem jak porzpoznawać że mam niedobór węglowodanów. Jednakzę zjadłem wydaje mi się dość dużo. rano 100g ziemniaka potem jeszcze 100g mandarynki i pare węgli wpadło z keczupu i panierki z kurczaka a pomimo tego  i tak wyszly ketony :/. Jak mam zwiększać węgiel to za chwilę wyjdzie że moja dieta bedzie miała porporcje zamiast BTW to BWT :/

100g ziemniaka 15  g wegli
100g mandarynki 11g wegli
z ketchapu i panierki wpadło pewnie z 3 g wegli
razem niecałe  30 g węgli, wycieczka, pewnie wiekszość dnia miałeś za sobą, wiec ketony na 2 plusy mnie nie dziwi, ok 50 węgli myślę ze byłoby ok, na wieczór jeszcze z 20 g razem 70. Bardzo boisz sie węgli. Niepotrzebnie.  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #26 : 2009-03-19, 16:29:00 »

Właśnie wrociłem z wycieczki. I czuje to charakterystyczne otępienie. zmierzyłem ketony i mam ++. PRzynajmniej już wiem jak porzpoznawać że mam niedobór węglowodanów. Jednakzę zjadłem wydaje mi się dość dużo. rano 100g ziemniaka potem jeszcze 100g mandarynki i pare węgli wpadło z keczupu i panierki z kurczaka a pomimo tego  i tak wyszly ketony :/. Jak mam zwiększać węgiel to za chwilę wyjdzie że moja dieta bedzie miała porporcje zamiast BTW to BWT :/
 

Jezeli jeszcze jestes "zdrowy" i jestes na ZO a nie na DO, proponuje zjadanie zbilansowanych posilkow wg zasady BTW 1: do 3,5 : do 0,8. To jest jedyny sposob aby stwierdzic gdzie i co regulowac.
Sam widzisz, ze strzelasz i to czesto "kula w plot !!!!"

Nie pojmuje, dlaczego zaczynajac diete wysokotlysczowa, ketogenna przejmujesz sie na samym poczatku, przed przebudowa "pieca" w organizmie obecnoscia cial ketonowych, ktore tez sa paliwem. Zamiast kombinowania proponuje jesc zbilansowane posilki i przeczytanie paru obowiazkowych ksiazek.
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #27 : 2009-03-19, 16:38:29 »

W ponad rok to mi sie "piec" juz przebudowal Wink Problemy z dieta mam od ferii tzn od poczatku lutego. A ze kupilem sobie keto diastix to wiem ze mam ketony w organizmie a z tego co pisze pan j kwasniewski ich byc nie powinno. Jedzac 1:3.5:0.8 wylazi mi te 50g wegla przy ktorych czuje sie otepiony i mam ketony. Zastanawia mnie jendka fakt że jak zaczynałem ŻO, to przy ilosci 50g wegla czulem się dobrze a teraz tak nie jest.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #28 : 2009-03-19, 16:48:51 »

W ponad rok to mi sie "piec" juz przebudowal Wink Problemy z dieta mam od ferii tzn od poczatku lutego. A ze kupilem sobie keto diastix to wiem ze mam ketony w organizmie a z tego co pisze pan j kwasniewski ich byc nie powinno. Jedzac 1:3.5:0.8 wylazi mi te 50g wegla przy ktorych czuje sie otepiony i mam ketony. Zastanawia mnie jendka fakt że jak zaczynałem ŻO, to przy ilosci 50g wegla czulem się dobrze a teraz tak nie jest.
 

Skoro tak, to dlaczego nie stosujesz ZO tak jak Pan Dr. Jan Kwasniewski zaleca ( po przebudowie pieca), a mianowicie 1:3,5:1,5 tylko w dalszym ciagu kontynuujesz, jak Viola wyliczyla 1:?:0,5 ????

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #29 : 2009-03-19, 16:52:10 »

No właśnie, 1-1,5 poczujesz ze żyjesz Very Happy po przebudowie możesz jadać wegli w stosunku do białka 1,5 tylko pamietaj o najwyższej jakości białkach.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #30 : 2009-03-19, 16:56:41 »

Poza tym, dla mnie osobiscie nie są najwazniejsze plusy na pasku, tylko to jak się czujesz, miewam czasami coś takiego, czuje sie świetnie, z ciekawosci robie test na ketony, 2 plusy, wtedy ignoruje problem, reaguje tylko wtedy gdy czuje się taka jak pisałeś, przymulona, senna.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #31 : 2009-03-19, 17:07:29 »

no! Very Happy
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #32 : 2009-03-19, 17:28:01 »

OK, to teraz zrobie mix pomysłow, posiłki zbilansowane ale wdług 1:3,5:1,5 Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #33 : 2009-03-19, 17:35:37 »

W ponad rok to mi sie "piec" juz przebudowal Wink Problemy z dieta mam od ferii tzn od poczatku lutego. A ze kupilem sobie keto diastix to wiem ze mam ketony w organizmie a z tego co pisze pan j kwasniewski ich byc nie powinno. Jedzac 1:3.5:0.8 wylazi mi te 50g wegla przy ktorych czuje sie otepiony i mam ketony. Zastanawia mnie jendka fakt że jak zaczynałem ŻO, to przy ilosci 50g wegla czulem się dobrze a teraz tak nie jest.
Chciałam zauważyć, że Jan Kwaśniewski pisze się z dużych liter.
Zapisane

susi33
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #34 : 2009-03-19, 21:46:50 »

przepraszam
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #35 : 2009-03-20, 09:06:57 »

Viola. Czy Ty nie jesteś lekarzem?  Piszesz naprawdę merytorycznie i szkoda, że dopiero od niedawna tu sie pojawiłaś.
Być może nie męczyłabym sie tyle czasu. A wszystko przez te zbilansowane posiłki. Ja właśnie bałam sie węglowodanów jak ognia. Mój organizm potrzebuje ich więcej a ja uparcie pilonowałam, żeby nie przekroczyć 50g i z tygodnia na tydzień robiłam sie nie do życia. Nerwy mnie niszczyły może i nie tylko one . Ktoś tu ciagle pisze o posiłakach zbilansowanych tylko, że u każdego wychodzi inny bilans. Uważam , że węglowodanów nie wolno jeść za dużo ale też i nie za mało. A ile to juz każdy sam powinien robic doświadczenia. Tak więc niektórzy powinni zwrócić uwagę nie tylko na jakość ale i na ilość węglowodanów.
Na forum nikt gotowca nie dostanie ale wskazówki tak. Pozdrawiam.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #36 : 2009-03-20, 13:54:27 »

Viola. Czy Ty nie jesteś lekarzem?  Piszesz naprawdę merytorycznie i szkoda, że dopiero od niedawna tu sie pojawiłaś.
Być może nie męczyłabym sie tyle czasu. A wszystko przez te zbilansowane posiłki. Ja właśnie bałam sie węglowodanów jak ognia. Mój organizm potrzebuje ich więcej a ja uparcie pilonowałam, żeby nie przekroczyć 50g i z tygodnia na tydzień robiłam sie nie do życia. Nerwy mnie niszczyły może i nie tylko one . Ktoś tu ciagle pisze o posiłakach zbilansowanych tylko, że u każdego wychodzi inny bilans. Uważam , że węglowodanów nie wolno jeść za dużo ale też i nie za mało. A ile to juz każdy sam powinien robic doświadczenia. Tak więc niektórzy powinni zwrócić uwagę nie tylko na jakość ale i na ilość węglowodanów.
Na forum nikt gotowca nie dostanie ale wskazówki tak. Pozdrawiam.
 

Ja pisze o posilkach zbilansowanych, bo to jedyna droga do tego aby moc cokolwiek regulowac. Nie mozna ustalic, jak sama widzisz po swoim oragizmie, ktory sie buntuje, ile mozesz zjesc BTW. Natomiast mozesz regulowac ilosci w stosunku do tego co zjadlas zachowujac w dalszym ciagu optymalne BTW.

Pewnie, zedzy ma inne BTW, ale nie ustalisz swojego bez jedzenia zbilansowanych potraw.

To moje zdanie.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #37 : 2009-03-20, 14:09:29 »

ADAMPIO
Teraz to ma sens. Napewno trzeba zacząć od punktu wyjścia czyli od głównej proporcji, powinno byc dobrze ale trzymac się jej kiedy człowiek czuje sie coraz gorzej to chyba już nie. A tak się dzieje u wielu osób po długotrwałej DO. Waży , liczy a jest coraz gorzej. Każdy ma nieco inny posiłek zbilansowany. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #38 : 2009-03-20, 14:25:19 »

ADAMPIO
Teraz to ma sens. Napewno trzeba zacząć od punktu wyjścia czyli od głównej proporcji, powinno byc dobrze ale trzymac się jej kiedy człowiek czuje sie coraz gorzej to chyba już nie. A tak się dzieje u wielu osób po długotrwałej DO. Waży , liczy a jest coraz gorzej. Każdy ma nieco inny posiłek zbilansowany. Very Happy


"afmfo" na to jest jeden sposob. Ja nazywam to " na co masz ochote". Po latach na ZO/DO powinno sie umiec sluchac potrzeb swojego organizmu.
Czyli kladziesz sobie na talerzyk: ser, maslo, kielbase, weglowodany itd. Patrzysz na to co masz przed "nosem" i odruchowo sciagasz z talerza to na co masz ochote.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ketony, badanie, ich poziomu, zapobieganie.
« Odpowiedz #39 : 2009-03-20, 14:33:30 »

Ja tej intuicji nie mam.
Np. kakao ze śmietana uwielbiam i zawsze mam ochotę a sama śmietane nie cierpię. Albo ziemniaki  ugotowane w wodzie nienawidzę a tarkowane smażone uwielbiam. No i jak myślisz ? Czy powinnam jeśc te dwa składniki?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.