forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 15:54:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659585 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Zakwaszenie, alkalizacja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zakwaszenie, alkalizacja  (Przeczytany 221558 razy)
administ
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #140 : 2015-07-02, 20:19:22 »

No jak co? "Leczenie" zakwaszenia jest bezpieczniejsze niż obniżanie poziomu cukru, czy cholesterolu we krwi.  Cool
To naprawdę bardzo niegroźna "choroba" genów... Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #141 : 2015-07-02, 22:50:35 »

Można się buraczkami odkwaszać i przy okazji szczelność jelit sprawdzić... Cool a jak nieszczelne to chleb ze smalcem je zalepi... Very Happy Cool
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #142 : 2015-08-12, 12:03:10 »

O wlasnie lekarze i ich metody, wiedza......
Cytuj
Jak wykazał w swoich badaniach czeski lekarz dr Otto Horak, stale zakwaszane komórki organizmu są niejako „zaprogramowane” negatywnie żywieniowo. Odkładanie się w nich tłuszczu jest zaś naturalną obroną organizmu przed zakwaszeniem, gdyż część produktów kwasowych rozcieńcza się w zgromadzonym tłuszczu. Na podstawie wielu badań klinicznych, dr Horak stwierdził, że dopóki organizm jest zakwaszony (a dotyczy to około 85-90% populacji!), to za wszelką cenę będzie się on bronił przed utratą tłuszczu. Nawet przy drastycznej diecie, w pierwszej kolejności spali swoje mięśnie (bo one, jako największy spalacz tłuszczu, stanowią dla niego zagrożenie), a nie o utratę mięśni przecież w zdrowym odchudzaniu chodzi, lecz o spalenie tłuszczu!
http://www.intropr.pl/media/20140801134828.pdf
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #143 : 2015-08-12, 12:05:23 »

Świetne, uwielbiam takie newsy!  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #144 : 2015-08-12, 12:49:02 »

Ale jak to jest, ze lekarz czyli osoba zajmujaca sie w zasadzie zawodowo sprawami biochemii, metabolizmu etc pisze takie rzeczy. W dodatku 'udowadnia' to badaniami Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30689


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #145 : 2015-08-12, 14:45:52 »

O wlasnie lekarze i ich metody, wiedza......
Cytuj
Jak wykazał w swoich badaniach czeski lekarz dr Otto Horak, stale zakwaszane komórki organizmu są niejako „zaprogramowane” negatywnie żywieniowo. Odkładanie się w nich tłuszczu jest zaś naturalną obroną organizmu przed zakwaszeniem, gdyż część produktów kwasowych rozcieńcza się w zgromadzonym tłuszczu. Na podstawie wielu badań klinicznych, dr Horak stwierdził, że dopóki organizm jest zakwaszony (a dotyczy to około 85-90% populacji!), to za wszelką cenę będzie się on bronił przed utratą tłuszczu. Nawet przy drastycznej diecie, w pierwszej kolejności spali swoje mięśnie (bo one, jako największy spalacz tłuszczu, stanowią dla niego zagrożenie), a nie o utratę mięśni przecież w zdrowym odchudzaniu chodzi, lecz o spalenie tłuszczu!
http://www.intropr.pl/media/20140801134828.pdf
Czeski nie przejdzie ,amerykański był by bardziej wiarygodny Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #146 : 2015-08-12, 16:17:26 »

Ale jak to jest, ze lekarz czyli osoba zajmujaca sie w zasadzie zawodowo sprawami biochemii, metabolizmu etc pisze takie rzeczy. W dodatku 'udowadnia' to badaniami Shocked

No jak to jak!  Shocked
Zgodnie z procedurą naukową oczywiście...  Laughing
Czyli: poplątanie przyczyn ze skutkami, a na koniec błędne, acz nie do podważenia wnioski, poparte badaniami.  Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30689


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #147 : 2015-08-12, 17:02:04 »





No badania trwają ,pewnie ta zabawa kosztuje ,ale na badania się nie żałuje ,bo pani Kopacz będzie kładła duży nacisk na profilaktykę .Wiadomo że wcześniej wykryty rak, to szansa dla pacjenta na dłuższe leczenie ,a to jest ważne ,jeśli chodzi o zdrowie. Laughing Laughing Laughing










Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #148 : 2015-08-12, 21:09:49 »

Ale jak to jest, ze lekarz czyli osoba zajmujaca sie w zasadzie zawodowo sprawami biochemii, metabolizmu etc pisze takie rzeczy. W dodatku 'udowadnia' to badaniami Shocked
Bo w uczelniach uczą biznesu, a nie fizjologii organizmu. Fizjologię  każdy absolwent tłumaczy na swój sposób.
“It is this outermost calyx zone of steady negativity that makes each cell act as a negatively charged body; every cell creates a negatively charged field around itself that influences any other charged body close to it (Charman, 1996).”
Jak ładunek elektryczny komórki nie jest taki jaki powinien być, to komórka nie będzie prawidłowo funkcjonować.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #149 : 2015-10-09, 18:14:24 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #150 : 2015-10-09, 18:22:03 »

Odkwasza zakwaszając... Wink
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #151 : 2015-10-09, 18:40:27 »

Odkwasza zakwaszając... Wink
Very Happy
trafna puenta

Od dłuższego czasu zakwaszam się na potęgę,
używając w hurtowych ilościach ocet (bo mi smakuje),
do polewania różnych potraw, i wychodzi mi na to,
że bycie 'zakwaszonym' jest bardziej niż ok.

Dokładnie tak jak przypuszczałem,
robić odwrotnie niż dietetyczne konowały zalecają. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #152 : 2015-10-09, 18:43:06 »

Maniek, ale wg teorii zakwaszania   właśnie kwasek cytr. , cytryna, ocet odkwasza .
Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #153 : 2015-10-09, 18:51:33 »

Wypity ocet jest szybko zamieniany na energię w razie potrzeby, dlatego dawniej "stawiał na nogi", a dziś naukowo jest "bardzo tuczący"... Wink  Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #154 : 2015-10-09, 18:53:55 »

no nie wszystkie. Ocet jabłkowy jest bardzo zdrowy i modny niebywale.   Smile   Tylko nigdy mogłem pojąć , dlaczego akurat jabłkowy.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #155 : 2015-10-09, 19:01:54 »

A bo moda taka w medycynie alternatywnej.  Cool
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #156 : 2015-10-09, 19:12:11 »

Maniek, ale wg teorii zakwaszania   właśnie kwasek cytr. , cytryna, ocet odkwasza .
Smile

 Shocked
wg większości rozpisek, najbardziej zakwaszająca jest cola, a zaraz potem ocet, np. tu:
http://coolinarnie.pl/2014/01/12012/12012
https://www.google.pl/search?q=produkty+zakwaszaj%C4%85ce&espv=2&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIgZnrsfG1yAIVB75yCh3egAIU#imgrc=Wpvf_6ITeu1cmM%3A
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #157 : 2016-05-26, 12:28:56 »

Dostałam pocztą od MatuVet:
"Hej. Mam prośbę. Teraz na wyjeździe nie mam dostępu do forum TK. Czy mogła byś się zapytać w moim imieniu jak to jest z zakwaszeniem org. Przy chorobach nowotworowych? Lekarz opty kazał mojej mamie zwiększyć węgle do 30 właśnie żeby przeciwdziałać kwasowości. Mnie toa się nie podoba ale znalazłem też to: http://optymalni.org.pl/index.php?dzial=med&id=15 i sam już zgłupiałem... Wyniki histo są złe i muszę ostro przywalić dietą ale nie chcę popełnić jakiegoś błędu.. "
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w temacie?
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #158 : 2016-05-26, 13:31:20 »

myślę, że ten link jest ok.    Z praktyki mogę powiedzieć, że osoba  po przejściach  żywi się normalnym ŻO . Trzeba po prostu nie dopuścić, aby guz się odnowił, a do tego trzeba stworzyć odpowiednie warunki. Wg mnie kryteria spełnia dieta. Ale  Exclamation  nie tak jak niektórzy interpretatorzy - wybierać sobie oleje słonecznikowe zamiast masła ''alergennego'' i  bo są z na liście dozwolonych produktów. Zdrowy rozsądek .  Idea   Smile
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Zakwaszenie, alkalizacja
« Odpowiedz #159 : 2016-05-26, 14:05:21 »

Bardzo ci dziękuję, przekażę zainteresowanemu  Smile
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.275 sekund z 20 zapytaniami.