forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 15:53:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660587 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Porozmawiajmy o Danii
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Porozmawiajmy o Danii  (Przeczytany 45728 razy)
michal
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #40 : 2009-05-01, 08:23:45 »

socjal-demokracja, gdzie nota bene kobieta przewodzi Shocked

Szkoda, że u nas tak nie ma. Sad Tzn. nie wiele jest z mężczyzny w ,,przodowych czerwonych'', ale ze 100% kobietą byłoby na pewno lepiej dla nas wszystkich (i bardziej estetycznie).


Taka przydługa ciekawostka:
Jest tu dyskusja o zarabianiu i pracy, o państwowych przedsiębiorstwach i takich tam ciekawych... Mam znajomego, który pracuje w muzeum (oczywiście na państwowej posadzie). W muzeum pracują od 10 do 18 (tak jest napisane). Wczoraj musiałem mu podrzucić książkę, poszedłem do niego do pracy o 17 i był tam TYLKO on, bo specjalnie na mnie czekał -- reszta już siedziała w domu; jak stwierdził: ,,a wyszli sobie wcześniej''. Najlepsze jest to, że muzeum tak naprawdę zaczyna pracę koło 11, bo na 10 to ciężko im przyjść... Kolega zarabia 1600 PLN netto. Muzeum jest małe (mała baszta z kompleksem mieszkalnym, dwa piętra), więc jedna osoba spokojnie by to obsłużyła i akurat miałaby pełne ręce roboty -- tam siedzi chyba z 10 i każdy ,,przesmradza'' się z kąta w kąt z kubkiem kawy przez tych 6 godzin pracy (tfu) dziennie -- głównie kobiety po dwóch czy trzech fakultetach jak marketing, historia sztuki czy zarządzanie kulturą (nawet nie wiedziałem że coś takiego jest). Jak widziałem rozpiskę ilości ,,klientów'', to jednego mieli przed 12, jednego po 14 i jednego koło 16. Na jego biurku leżały gdzieś dwie paczki zużytego papieru do drukarki (1000 ark.), bo jedna z pań musiała napisać krótkie pismo do urzędu w sprawie jakiejś najbliższej wystawy, a że ciągle coś jej się w tym piśmie nie podobało, zmieniała, pisała i drukowała od nowa, no i tak zeszło 1000 arkuszy (!) i 10 dni (!!!). Ten mój znajomy oczywiście sam zdaje sobie sprawę z tego co tam się dzieje (koleżanki mniej), ale przyznaje, że mu się to podoba -- zero odpowiedzialności, zero wymagań (wymagają tylko wykształcenia na papierku), siedzi w necie i ogląda naszą klasę czy inne takie, także sama przyjemność. Czasem kogoś oprowadzi, jak przyjedzie jakaś wycieczka i czasem, ale to już bardzo rzadko, raz na pół roku może, musi popracować jako korektor jakiś wydawnictw o historii regionu (np. ostatnio ,,historia kroszonek na Górnym Śląsku''), bo autorzy i reszta muzeum nie wie jak robi się przypisy historyczne (tylko on ma wykształcenie historyczne) i on musi te przypisy edytować. Na pytanie dlaczego nie nauczy koleżanek, w 10 osób zrobią taką książkę w jeden dzień odpowiedział, że one nie są w stanie posiąść takiej wiedzy. Generalnie, wczoraj byłem w muzeum i wiele się dowiedziałem, czyli instytucja wartościowa. Nie ma co narzekać na Polskę, kultura kwitnie, idziemy pełną parą, mamy tam świetnie wykwalifikowanych pracowników którzy wydajnie i co najważniejsze oszczędnie pracują ku chwale kultury. No i UE wyremontowała im cały ten przybytek pół roku temu, także wszystko się świeci.

Najbardziej szkoda, ale to już szczerze, sprzątaczek i ,,cieciów'', bo to jedyni ludzie którzy tam w ogóle pracują, zarabiają ,,najniższą krajową'' i są bardziej sympatyczni od ,,muzealnej elity''.

PS. Wcześniej pracował przez 6 miesięcy w katowickim IPN w zastępstwie za jakąś kobietę, która urodziła dziecko -- mówił, że było jeszcze lepiej.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #41 : 2009-05-01, 09:54:46 »

U nas to jest takie "święto", że każdy robi co chce. Moje dzieci(te maluchy) zdziwiły się, że nie trzeba iść dzisiaj do kościoła Shocked, bo u nas prawie wszystkie święta, to kościelne. Pogoda super, córa na mnie obrażona, że nie jedziemy gdzieś nad wodę, ale syn ma jeszcze ospę, to nie moża. Grila w ogródku jak najbardziej można zrobić. Very Happy A mąż po południu, nawet dzisiaj do pracy Sad
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #42 : 2009-05-01, 11:55:46 »

Polska zajmuje czwarte miejsce wśród 30 krajów OECD w zakresie kwintylowego zróżnicowania dochodów, po Meksyku -  26:1, Turcji - 17:1 i USA - 16:1. U nas dziesięć procent najbogatszych zarabia 13,5 razy więcej niż 10 procent najbiedniejszych. Po nas jest Portugalia - 12,5:1. Średnia OECD to 8,9:1. W Danii i Szwecji najbogatsi nie zarabiają nawet 5 razy więcej niż najbiedniejsi.

Średnia dochodów 10 procent najmniej zarabiających w OECD to 7 tys. dolarów rocznie, w Europie - 8 tysięcy, w USA - 6 tysięcy. Polska (trzecie miejsce!) - 2 tys. dolarów, po Turcji - 1,3 tys. i Meksyku - 1 tys. dolarów rocznie.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #43 : 2009-05-01, 19:42:34 »

Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #44 : 2009-11-30, 14:59:26 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #45 : 2009-12-07, 21:02:32 »

No a teraz mamy wilka impreze w Danii, ktorej celem jest ponownie kasa. Dzisiaj liczylem w glowie i le Kopenhaga na samych noclegach zarobi.
Przyjechalo 15 tysiecy urzedasow, ktorzy beda mieszkac w najleprzych hotelach w Kopenhadze, albo jak to Pani burmistrz miasta mowila Hopenhadze ( Miasto nadziei),
otorz nocleg, srednio kosztuje 1000 dunskich koron ze sniadaniem. 15 mil dziennie razy 15 dni daje 225 milionow tylko w formie noclegow, do tego restauracje itd. Licze, ze okolo 700 millionow w te 15 dni Hopenhagen zarobi, to takie tylko na oko. Pewnie, ze sa wydatki w zwiazku z tym zwiazane. Na przyklad burdele ponoc sa za darmo Razz Ale wiadomo, ze dziewczynomm trzeba zaplacic, a kto zaplaci jak nke miasto, czyli spoleczenstwo. Najlepsze bylo stwierdzenie Pani Hedegaard: musimy pomoc krajom trzeciego swiata ( ja: ktore nie wytwarzaja CO2 ) aby te kraje uchronic przd emisja. No jak cos takiego slysze to od razu mam prze oczyma polski dziennik i brak pieniedzy na laczenie. Krew zalewa, ale widocznie o to im chodzi.
Jeszcze lepsze bylo stwierdzenie naukowca, ktory powiedzial, ze w ostatnich 50 latach populacja sie zwiekszyla 3-y krotnie!!!! To ja nie rozumiem dlaczego skarza sie w prawie wszystkich krajach na niz demograficzny.
To moze lepiej rozpoczac juz dzis 3-cia wojne swiatowa?

To wszystko jest jak ta swinska grypa, ktorej nie ma a ludzie na nia umieraja.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #46 : 2009-12-07, 21:11:52 »

Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #47 : 2009-12-07, 21:34:30 »

gorzej, przelewanie z pustego w pruzne. Albo inaczej w czasach kryzysu zawsze bogaci sie bogacili, ot typowy przyklad.
Dlaczego takiego szczyty nie zrobiono w krajach, ktore niby najwiecej emituja CO2, jak to mowia Europa wschodnia ( mowiac o Europie). Dlaczego nie zorganizowano tego np w Polsce ? Tylko Danii, ktora do dzis jest krajem rolniczo-przemyslowym, gdzie bodajze 14 procen populacji to rolnicy, gdzie nie ma kopalni nie tylko wegla, hut itd? To jest zwykle nabijanie nas w butelke.

Zachod mowi o technologii, ze ja ma. Jezeli ja ma, to gdzie ona jest? To jest jedna wielka g-----prawda. Mysmy mieli technologie, ktora komunisci zablokowali a zachod nie chcial jej przyjac bo co, bo by zdetronizowala ichniejsza technologie.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #48 : 2009-12-07, 21:43:00 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #49 : 2009-12-07, 21:48:46 »

Cytuj
Mnie już się nie chce kolejny raz przekonywać, wykładać racje, ja już właściwie wszystko powiedziałem, jedyne co mam do dodania to takie krótkie zdanie: „Trzeba być idiotą, skończonym, kompletnym, bezwolnym, tępym idiotą, aby wierzyć

W TO CALE GOWNO
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #50 : 2009-12-07, 21:57:14 »


Bardzo dobry - mocny artykuł. Jeśli będzie podobnych więcej, to ludzie pewnie coraz mniej pozwolą sobą manipulować. Z pandemią już były rezultaty..
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #51 : 2009-12-07, 22:02:57 »

Otóż to: trzeba mówić, pisać Smile  Milczenie nie jest złotem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #52 : 2009-12-07, 22:23:01 »

Otóż to: trzeba mówić, pisać Smile  Milczenie nie jest złotem.


Otorz nie, milczenie jest zlotem, tylko trzeba wiedziec kiedy nalezy mowic.
Milczenie jest zlotem!!!!

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #53 : 2009-12-07, 22:40:46 »

Za milczenie jeszcze nigdy nikt nic nie otrzymał.. Rolling Eyes
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #54 : 2009-12-08, 06:45:50 »

ok, wzmy to inaczej:
znam duzo osob, ktore za gadanie dostaly duzo lat wiezienia Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #55 : 2009-12-08, 08:14:35 »

No tak  Laughing wszystko zależy od sytuacji, od tego kto mówi, co mówi, kiedy mówi...itp itd.... Wink
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #56 : 2009-12-08, 09:17:28 »

Za milczenie jeszcze nigdy nikt nic nie otrzymał.. Rolling Eyes

a "świety" spokój to mało? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #57 : 2009-12-08, 09:39:53 »

..to jest cenniejsze od złota.. Wink ..ale czasami nie wolno być cicho.. Rolling Eyes ..ale się mądruję - no nie?  Laughing
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #58 : 2009-12-08, 09:45:42 »

a gdzie tam  Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Porozmawiajmy o Danii
« Odpowiedz #59 : 2016-01-14, 19:11:50 »


Masz w 100% racje.

Politycy tego nie rozumieli i dzis mamy kryzys.
nie ma się czemu dziwić
jak mamy takich prof od ekonomii jak Balcerowicz (Buholc)
na usługach Sorosa
i judaszy za ałtorytety


http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/301149899-Rosja-pali-nieprawomyslne-ksiazki.html

Cytuj
Pod koniec listopada rosyjska prokuratura generalna uznała fundację Sorosa za organizację „niepożądaną" ze względu na „zagrożenie konstytucyjnego ustroju i bezpieczeństwa państwa" jakie ona podobno stanowi. Prokuratura zajęła się „Otwartą Rosją", gdyż izba wyższa rosyjskiego parlamentu zażądała od niej sprawdzenia organizacji znajdujących się na tzw. patriotycznej czarnej liście. Organizacje nacjonalistyczne stworzyły taki spis instytucji, które powinny zostać usunięte z Rosji.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.